Różności > Kulinaria

Przetwory

(1/10) > >>

lulu:
Ogórki Iry w zalewie z curry.

Przepis na ogórki:
 15 ziarenek pieprzu
 6 łyżeczek gorczycy
 6 szklanek wody
 2 szklanki octu 10%
 3 szklanki cukru
 3 łyżki soli
 1 paczka curry
 1/3łyżeczki pieprzu ziołowego
 
 zagotować
 ogórki obrać, pokroić wzdłuż i włożyć do słoików, na wierzch kawałki cebuli, zalać zalewą i gotować 4-5 minut.
 Ogórki małe, wtedy są fajniejsze, nawet nie trzeba ich obierać..

hamak:
Chcę zrobić leczo do słoików. W jednych przepisach stoi, żeby dać cebulę, w innych żeby nie, to przetwór będzie trwalszy... Robicie? Dajecie?

agawa:
ponoć cebula w przetworach powoduje, że są mniej trwałe - tak mówiła moja babcia  :P ale ja daję   8) Żaden ze słoików i tak nie czeka u mnie dłużej niż kilka miesięcy, a tyle z cebulą wytrzymują  ;D

Kela:
Ketchup babuni

6 kg pomidorów
10 dużych cebul
2 szklanki cukru
0,5 szklanki octu
2 łyżki soli
po 10 szt - ziarenka pieprzu, ziela, goździki - to roztłuc
3 łyżeczki cynamonu
4 łyżeczki papryki słodkiej mielonej
4 łyżki oleju , na którym trzeba zeszklić cebulę.
Pomidory rozgotować razem z cebulą. Przetrzeć. Gotować do gęstości. Przyprawy dodac pod koniec gotowania. Pateryzować.


Ketchup jest słodko-kwaśny i mocno aromatyczny.
Pierwszą porcję rozgotowywałam i potem przecierałam. Mozolna praca. Zeszkloną cebulę zmiksowałam i taką dodałam do pomidorów. Niestety taka cebula już się nie rozgotowała i ketchup wyszedł trochę grudkowaty (ale pyszny)
Drugą porcję zmodyfikowałam. Sparzyłam pomidory i obrałam ze skórki. Cebuli nie szkliłam ( i to był błąd, bo podsmażona daje ketchupowi świetny smak) tylko zmiksowałam rozgotowaną z pomidorami. Potem przetarłam. Ketchup wyszedł gładki, ale mniej smaczny niż ten pierwszy.

hamak:
Dziewczynki, robicie kompoty z czereśni?
Grzecznie proszę o proporcje woda/cukier. A, i jeszcze: zasypujecie cukrem i dolewacie wodę czy zalewacie syropem? A może jakieś jeszcze inne pomysły/dobre rady?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej