Autor Wątek: Podnoszenie i redukcja piersi  (Przeczytany 10387 razy)

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Podnoszenie i redukcja piersi
« dnia: Lipca 25, 2013, 08:55:37 pm »
Prawdopodobnie będę miała robione podnoszenie i redukcję zdrowej piersi. Jeżeli widziałyście kogoś, czy miałyście taki zabieg, proszę o opinie na ten temat :)
Przede wszystkim chodzi mi o te estetyczne opinie  :)


Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Podnoszenie i redukcja piersi
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 19, 2013, 08:24:43 pm »
Kciałam zapytać, czy dunia tam i tu, to ta sama osoba? Szukam info na temat podnoszenia, a ostatnio coś na tamtym znalazłam. Jeśli miałaś, proszę podziel się wrażeniami  :)

Offline dunia

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 97
Odp: Podnoszenie i redukcja piersi
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 19, 2013, 08:59:26 pm »
Dunia jest tylko jedna  ;)
Tak-miałam korektę zdrowej piersi.Podniesienie plus implant na górę coby bułeczka była taka sama jak w rekonstruowanej  8)
Doktorek trochę przesadził-za mało podebrał,a za dużo dołożył,więc za parę miesięcy znowu leżałam na stole operacyjnym.
Powiem tak-bez korekty nie wyobrażałam sobie,żebym mogła egzystować!!!!!
Miałam i mam duże C  :D ,ale zarazem muszę podkreślić,że piersi są całkowicie inne,no ale to już chyba w liczone jest w cenę przy tym co nas spotkało i jeśli mamy od zawsze czym oddychać.
Jest jeszcze jeden temat,który ostatnio przerabiam cholera,a mianowicie przybrało mi się ciut tu i ówdzie  ;) ,oczywiście pierś też nabrała z letka  :D dodatkowej masy,a rekonstruowana jaka była taka jest-wniosek prosty-wyraźna różnica w wielkości !!!
Korektę robiłam w Gryficach i płaciłam za nią z własnej kieszeni. 

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Podnoszenie i redukcja piersi
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 19, 2013, 09:13:07 pm »
Czyli dobrze rozumiem, miałaś robione podnoszenie i dokładanie?
Ja ponoć mam mieć podnoszenie i redukcję tej ostałej. Ale ostateczna decyzja dopiero zapadnie. To ponoć pikuś przy rek. którą ja miałam. Tak mi tłumaczyła super pielęgniarka. Byłam cały cały czas na nie, ale szalę przeważyły ostatnie upały. Muszę mocno podnosić ramiączko, aby były równe, no i niestety ta moja ciągle podduszana obtarła się. A też mam duże C.
Dzięki za info, jakby co, to pozwolę sobie jeszcze popytać, ale mam wrażenie, że będę miała coś innego  :)
A powiedz jeszcze, jak bólowo to wygląda?

Offline dunia

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 97
Odp: Podnoszenie i redukcja piersi
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 19, 2013, 09:38:07 pm »
Jestem do dyspozycji!!!
Bólowo-pikuś  :D Myślę,że główka inaczej pracuje,jesteś nastawiona na poprawę swojego wyglądu,więc MY próżne baby idziemy jak burza  xhc

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Podnoszenie i redukcja piersi
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 19, 2013, 09:40:27 pm »
Masz rację, główka inaczej pracuje  xhc

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Podnoszenie i redukcja piersi
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 19, 2013, 10:58:38 pm »
Dunia jest tylko jedna  ;)


nie sposób się nie zgodzić  8)

Mirusiu, na bank "bólowo" to teraz będziesz miała wczasy w porównaniu z Twoją rekonstrukcją,
więc nie bojaj się
  :)


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Podnoszenie i redukcja piersi
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 20, 2013, 07:42:59 am »
Nie bojam się mag, tylkoć jak widziałam dosyć sporo rekonstruowanych, to tych w ogóle  :)
I tak już jestem pochlasta, bo i pierś i brzuch i atrapa pępka, to co mi tam  :0ulan:

Jak to mówi Amorek na marach bedem mogła straszyć  xhc
Apropos marów Amorku, dopieroć mężowaty mi durnej wytłumaczył co to te mary. Nie było tego w moim słowniku, tera już jest. Tak jak z tym pierdzeniem skór  xhc

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Podnoszenie i redukcja piersi
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 20, 2013, 10:46:12 am »
Nie,nie o straszeniu nie było:) TYlko ,ze cycole jak zbyt sztywne i wielkie to może być problem z zamknięciem wieka!  ;D
OJ,tam oj tam, obyśmy tylko takie problemy miały! :D
 MIrusiu, no rozwaliłaś mnie z tymi marami!  xhc Zawsze przypominam ,ze to tylko wirtualne rozmowy!! :D
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Podnoszenie i redukcja piersi
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 21, 2013, 02:04:55 pm »
Mirusiu, ja miałam dokładanie najmniejszego implanta, bo ta zrekonstruowana była znacznie wyżej i nijak nie dało się to stanikiem wyrównać.
Ale podzielę się tą wiedzą, którą mam. Widziałam raz pięknie pomniejszoną zdrową pierś (w Gryficach). Nie znałam koleżanki, o której piszę przed. Ale miała podobno takie giganty, że nie dałoby się zrobić nowej w tym rozmiarze, a do tego miała przez te ciężarki z przodu zniszczony kręgosłup do tego stopnia, że był widoczny garb. Robiła to na kasę. Nic nie dopłacała.
Zmniejszanie piersi, to poważniejszy zabieg, niż jej powiększanie. Natomiast podnoszenie (tak jak mówiły pielęgniarki z Gryfic) starcza nie na długo, bo naturalna pierś i tak z czasem pójdzie w dół.
Jeśli czujesz dyskomfort, to nie pozostaje nic innego, jak udać się do dobrego chirurga i zaufać jego doświadczeniu i poddać się jego decyzjom. Koleżanka, o której pisałam, po zabiegu pomniejszenia czuła się jak nowo narodzona.  :) 
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Podnoszenie i redukcja piersi
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 21, 2013, 02:25:26 pm »
Dzięki serdeczne Dano  :)
Nie mam, aż takiej kolosalnej różnicy, ale chirurg, który mi robił rek. już przed nią mówił mi, że musimy się jeszcze raz spotkać. Właśnie w tym celu.
Po zabiegu, jak byłam na pierwszej kontroli, wyznaczyli właśnie długi termin nastepnej kontroli, aby ocenić symetrię. Decyzja zapadnie we wrześniu, ale jestem zdecydowana. Pomogły w tym właśnie upały, no i mężowaty, który generalnie był zawsze p-ko rek., ale szanując moją determinację cały czas siedział cicho i wsperał mnie. Tera mówi, że jak kcom robić to trza się decydować. Jeśli podniosę zdrową, to kształtem będą bardzo podobne, to chiba warto  :0ulan:

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Podnoszenie i redukcja piersi
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 21, 2013, 03:17:57 pm »
Na pewno warto. Jeśli podniesienie wystarczy, to byłoby super. Bo pomniejszanie to już większa ingerencja chirurga. Może powiększą tą rekonstruowaną, by było równo  :)
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Kela

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4100
Odp: Podnoszenie i redukcja piersi
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpnia 21, 2013, 05:33:25 pm »
Prawdopodobnie będę miała robione podnoszenie i redukcję zdrowej piersi. Jeżeli widziałyście kogoś, czy miałyście taki zabieg, proszę o opinie na ten temat :)
Przede wszystkim chodzi mi o te estetyczne opinie  :)
Miałam  zmiejszaną i podnoszoną pierś, ale nie odzywałam się, ponieważ prośbę o estetyczne opinie odebrałam jako prośbę o opinię osób zadowolonych z korekty
Ja do takich  nie należę
rak piersi (carcinoma tubulare infiltrativum multifocale)
mastektomia piersi prawej - 2006
rekonstrukcja piersi - 2007
leczenie: chemioterapia 4 x FAC, hormonoterapia - Tamoxifen

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Podnoszenie i redukcja piersi
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpnia 21, 2013, 07:37:31 pm »
Dlaczego, Kelu, tak odebrałaś moje pytanie, nie mam pojęcia :-\
To była i jest prośba o estetyczne opinie.
Nie zawierała w sobie, moim zdaniem, w żadnym razie sugestii, że chodzi jeno o te pozytywne.
I takie i takie bardzo mile widziane.
Jak pisałam, nie mam żadnego doświadczenia w tym temacie.
Mam nadzieję, że podzielisz się swoimi  :)

Dano, mam zaprawdę wielkie zaufanie do "swoich chirurgów". Też mi tam coś mówili o ewentulnym ruszaniu rekonstruowanej, ale wtedy to było za wcześnie (wciąż się kształtuje), ale jej chiba mimo tego zaufania, nie dam ruszyć. Nawet brodawki nie kcem. Będziem się w gabinecie zastanawiać.

U tych specyalistów, pod względem medycznym, jestem spokojna :)
Mnie chodzi jeno czy: widziałyście, czy podobało się, czy nie, czyli o opinie dot. wyglądu  :)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 21, 2013, 07:51:52 pm wysłana przez MIRUSIA6625 »

Offline Kela

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4100
Odp: Podnoszenie i redukcja piersi
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpnia 21, 2013, 10:38:36 pm »
Wrócę do  domu , wtedy odpiszę. Teraz mam tablet z doskoku.
rak piersi (carcinoma tubulare infiltrativum multifocale)
mastektomia piersi prawej - 2006
rekonstrukcja piersi - 2007
leczenie: chemioterapia 4 x FAC, hormonoterapia - Tamoxifen