Autor Wątek: Farby do włosów, które stosujemy.  (Przeczytany 42527 razy)

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Farby do włosów, które stosujemy.
« dnia: Sierpnia 03, 2013, 09:37:48 am »
Od paru lat używam, bo sama sobie farbuję, a u fryzjera jedynie ścinam, włoskiej farby firmy BES.
Kupuję ją u znajomej fryzjerki, bo nie ma jej w sprzedaży detalicznej. Do tego woda utleniona, też tej firmy, 6%. Mieszam dwie 8.23 i 6.7. Wychodzi ciemny, zimny, blond, albo jasny, zimny, beż. Nie lubię ciepłych kolorów na głowie. Składniki są te same, długość trzymania też ta sama. Nie wiem od czego to zależy.

Chwalę sobie tę firmę, ale chętnie posłucham Waszych opinii na temat farbowania włosów i używanych szamponów.

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Farby do włosów, które stosujemy.
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 03, 2013, 01:10:03 pm »
ja od jakiegoś czasu używam wyłącznie farb naturalnych, takich naprawdę naturalnych; zaczynałam od Logony w kremie, ale jest droga i dawała średnio-ładny kolorek, dlatego przerzuciłam się na farby Khadi (w proszku) i jestem bardzo zadowolona; plusy są takie, że są to farby 100% roślinne, nie mają amoniaku, PPD, żadnej chemii; kolor się szybko nie wypłukuje, jest naturalny (nie ma efektu "ufarbowanego hełmu"), farby są dość wydajne - teraz farbuję głównie odrosty, więc jedno pudełko (ok. 26 zł) starcza na kilka razy;
minusy - bardzo ograniczona ilość kolorów (czerwony, jasny brąz, orzechowy brąz, ciemny brąz, czarny), rozjaśnienie włosów za pomocą tych farb nie jest możliwe; przy dużej ilości siwych włosów konieczne jest farbowanie dwustopniowe (najpierw na czerwono, potem wybrany brąz lub czerń), na szczęście ja mam siwych jeszcze dość mało; trzeba też przyzwyczaić się do specyficznego zapachu - duszący ziołowy/szczawiowy (ale można się ratować dodając jakiś pachnący olejek); podobno też po takim farbowaniu nie można farbować chemicznie w krótkim odstępie czasu, bo chemiczna farba nie chwyci (ale nie wiem, nie próbowałam); minus też jest taki, że po farbowaniu w zasadzie teoretycznie należy odczekać 48 godzin z myciem, co dla mnie myjącej włosy codziennie jest deko kłopotliwe, ale już nie raz myłam włosy po 24 godzinach i nie wpłynęło to negatywnie na efekt;
farby khadi mają certyfikat BDIH, oprócz Logony i Khadi naturalne farby produkuje jeszcze Sante, ale tych nie testowałam;
fryzjerów lepiej o takie farby nie pytać, bo 99% jest do nich negatywnie nastawiona (wiadomo dlaczego)

Offline słonecznik

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 485
Odp: Farby do włosów, które stosujemy.
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 03, 2013, 06:17:26 pm »
a co z henną? niby naturalna ? ja używam tak na zmianę z tradycyjnymi farbami bo siwych już mam sporo :/

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Farby do włosów, które stosujemy.
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 03, 2013, 06:30:42 pm »
Ciekawe rzeczy piszesz aquilo  :)

Nie interesowałam się do tej pory tymi naturalnymi farbami, a teraz już pewnie nie będę zmieniać. A może? W każdym bądź razie, to co piszesz, mnie zachęciło. Tylko, że ja niestety mam dużo siwych i muszę to porządnie rozważyć.

Stosowałam kiedyś dawno hennę, ale było z nią podobnie, jak z tymi Twoimi. Stwarzała jakąś otulinę na włosie, tak, że trzeba było uprzedzić fryzjerkę, bo przy farbowaniu po niej fryzjerskimi farbami wychodziły dziwne rzeczy  :o

Sprawdziłam w necie. Jest trochę tego  :)

Kupowałaś jakieś inne kosmetyki z tych firm?   

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Odp: Farby do włosów, które stosujemy.
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 03, 2013, 07:10:59 pm »
khadi to też chyba henna jest , henną/ale sprowadzaną z Bułgarii- Rubina się zwała/ kiedyś farbowałam ale to zamierzchłe czasy  ,był super miedziany,czerwony,w naparze z herbaty ją rozrabiałam i trzymałam na włosach cała noc ,albo była też w kolorze miedziano -złotym ,kolory rzeczywiście piękne ,włosy tez /ale i włosy insze :D ,młodsze/ ale jest jedno ale ciężko henny się pozbyć z włosów,bardzo głęboko wchodzą w strukturę ,nie mogłam później żadną farba ich pokryć ,dopiero musiałam ściąć na zapałkę  ,teraz od jakiegoś czasu ja i córką robimy farba syoss mixing colors ja mix karmelowo-nugatowym  farba i kolor rewelacyjny,córka robi mix orzechowe-cappucino ,piękne kolory ,śliczny kolor nawet jak się zmywa ,włosy błyszczące ,odżywione ,ale zrobiłam ostatnio syoss Oleo Intense bez amoniaku ale coś tam w składzie dziwnego jest zrobiłam złocistą miedzią i nie jestem zadowolona ani z koloru ,włosy matowe,przesuszone i jakieś takie dziwne  ,teraz czekam żeby od słońca zjaśniały i jakiś może jaśniejszy kolor położę  blond coś tam  8),robiłam tez Classicem  tez spoko ,oj od zawsze farbuje włosy i rożnie to z tymi farbami bywa :D.
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Farby do włosów, które stosujemy.
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 03, 2013, 07:38:26 pm »
a co z henną? niby naturalna ? ja używam tak na zmianę z tradycyjnymi farbami bo siwych już mam sporo :/

jest henna i henna :P tzn jest właśnie prawdziwa henna, używana w farbach naturalnych i sztuczna (PPD); trzeba dobrze się wczytać w etykietki, bo producenci na opakowaniach często wielkimi literami piszą, że coś jest naturalne, że to henna, a dopiero drobnym drukiem z tyłu opakowania jest napisane, że to tak naprawdę mieszanka - naturalnej i sztucznej;
sztuczna znacznie częściej uczula niż ta naturalna, ale test alergiczny tak czy siak powinno się zrobić :)
khadi to też chyba henna jest

tak, plus amla, indygo, neem i jakieś tam inne w zależności od koloru

Cytuj
ale jest jedno ale ciężko henny się pozbyć z włosów,bardzo głęboko wchodzą w strukturę ,nie mogłam później żadną farba ich pokryć ,dopiero musiałam ściąć na zapałkę 

tak, dlatego ja zaczęłam w ten sposób farbować dopiero jak byłam na 100% przekonana, że nie chcę eksperymentować z kolorem włosów, tylko pozostanę przy brązach; dlatego mi to odpowiada, ale jak ktoś lubi sobie skakać z koloru na kolor i lubi mniej klasyczne kolory, albo blondy, to rozwiązanie się nie sprawdzi

Mirusiu - z khadi kupowałam jeszcze olejek do włosów, pomógł mi na wypadanie, dość drogi, ale starczył na pół roku, teraz używam innej marki, ale ten pewnie za jakiś czas znowu kupię; włosy ogólnie mam do pupy (w sensie jakości, nie długości :P), ale te olejki chyba im służą; grube, gęste i piękne to moje włosy nigdy nie będą, ale jakąś tam poprawę widzę;

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Farby do włosów, które stosujemy.
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 03, 2013, 07:45:28 pm »
To ja prosam, piknie, o nazwę tego łolejku :)

Ja tyż mam włoski do pupy  :(
Ale o tym chiba pisałam w wątku tamosiowym, bo z nim wiążę dużą zmianę na niekorzyść. Może ten łojejek okaże się dobry  :0ulan:

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Farby do włosów, które stosujemy.
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 03, 2013, 07:57:16 pm »
ja używałam tego: http://www.khadi.pl/olejek-stymulujacy-wzrost-wlosow

ale wiem, że niektórym pomaga sam najzwyklejszy olej rycynowy, albo kokosowy, łatwo dostępne i tańsze
w każdym razie po każdym nasmarowaniu trzeba założyć czepek foliowy i ręcznik (albo czapkę); żeby oleje zadziałały głowa musi się trochę pogrzać

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Odp: Farby do włosów, które stosujemy.
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 03, 2013, 08:06:54 pm »
aquila a ten olejek nie przetłuszcza włosów pytam bo moja młoda coś odżywczego potrzebuje do herów  O0
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Farby do włosów, które stosujemy.
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 03, 2013, 08:11:41 pm »
to pewnie zależy od włosów; ja mam od zawsze włosy szybko przetłuszczające się i niezależnie od rodzaju pielęgnacji jaki uskuteczniam w danym czasie, muszę je myć codziennie; olej się dobrze zmywa z włosów, nawet delikatnymi szamponami (of kors trzeba umyć bardzo dokładnie) i ja nie zauważyłam, żeby mi się jeszcze szybciej przetłuszczały (niestety wolniej też nie :P)

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Odp: Farby do włosów, które stosujemy.
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 03, 2013, 08:26:53 pm »
:D ,moja tez codziennie myje  szamponem schauma light ,zamówię jej olejek spróbujemy,aquila dzięki ztx
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Farby do włosów, które stosujemy.
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 03, 2013, 08:27:28 pm »
Ja już nie mam przetłuszczających, kurnia nawet to z wiekiem minęło  xhc,
więc pewnie spróbuję. Dzięki aquilo  :)

Madziu, co to znaczy do herów córa potrzebuje, mam nadzieję, że nie ma to nic wspólnego z tymi "naszymi" ?

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Odp: Farby do włosów, które stosujemy.
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpnia 03, 2013, 08:35:34 pm »
hery to włosy  xhc
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Farby do włosów, które stosujemy.
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpnia 03, 2013, 08:39:02 pm »
Ło matko..racja... xhc... xhc... xhc

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Farby do włosów, które stosujemy.
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpnia 03, 2013, 08:41:39 pm »
Znaczy o hennie sobie gadacie :) Przeszłam to jakieś 20 lat temu, jak czerwienie były w modzie. Ze względu na to straszliwe wnikanie już chyba więcej nie skorzystam.
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)