Autor Wątek: Moda i styl  (Przeczytany 61852 razy)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Moda i styl
« Odpowiedź #225 dnia: Marca 29, 2017, 09:31:09 am »
reniferku,  w pierwszym poście zadałas pytanie opisując sukienkę , buty- "co myślicie?"
to tylko dlatego się odezwałam, ale tak prawdę mówiąc jeśli już masz ten strój to nie ma nad czym debatować , gdybyś dopiero chciała coś kombinować to byśmy się zastanawiały, bo
ja jestem na etapie myślenia:) 
problem z dekoltem jest mi nieobcy, ale mam swoje sposoby na "dokobiecenie"  sukienki
można ( ale trzeba szyć) zrobić dekolcik przy jednak obcisłym ciuszku- taka łezka w kierunku zachowanej piersi, można dekolt pierdyknąc na plecy ( jeśli ładne), można pójść w długość kiecki ( nie mam na myśli miniówki ), ale oczywiście przede wszystkim trzeba dobrać szmatkę indywidualnie,  twarzy, do figury, do wieku, do temperamentu, do samopoczucia itd. niekoniecznie od razu robić rekonstrukcje cycka  do sukienki bo nie zawsze można , a życ trzeba dalej i żyć z poczuciem kobiecości
Jeśli cos mogę dodać na pewno będziesz ślicznie wyglądać bo jesteś śliczna i zgrabna ( mądrości twej teraz nie będę tu wciągąc bo o  stroju mówimy ;D) kolor sukienki jest  piękny, butki pasują
a i wygodnie ci będzie, a najważniejsze byś bawiła się superowo czego ci z całego serca życzę  :-* :-* :-*
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Moda i styl
« Odpowiedź #226 dnia: Marca 29, 2017, 11:11:32 am »
a gdzie reniferek kieckę pokazała?

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Moda i styl
« Odpowiedź #227 dnia: Marca 29, 2017, 12:02:39 pm »
nigdzie  :P
kolor pokazała


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Moda i styl
« Odpowiedź #228 dnia: Marca 30, 2017, 08:29:43 pm »
...
problem z dekoltem jest mi nieobcy, ale mam swoje sposoby na "dokobiecenie"  sukienki
można ( ale trzeba szyć) zrobić dekolcik przy jednak obcisłym ciuszku- taka łezka w kierunku zachowanej piersi, można dekolt pierdyknąc na plecy ( jeśli ładne), można pójść w długość kiecki ( nie mam na myśli miniówki ), ale oczywiście przede wszystkim trzeba dobrać szmatkę indywidualnie,  twarzy, do figury, do wieku, do temperamentu, do samopoczucia itd. niekoniecznie od razu robić rekonstrukcje cycka  do sukienki bo nie zawsze można , a życ trzeba dalej i żyć z poczuciem kobiecości
....

 :oklaski:, poprzez ubiór oddałaś nastawienie, jakie, oczywiście wg mnie, powinny do siebie mieć bezpierśne kobiety, nie chciałabym, aby to zabrzmiało zbyt patetycznie, ala jakoś takoś bardzo trafione, więc chciałam tylko przyklasnąć.

A ja mimo swojej rekonstrukcji w swej łepetynie chyba jednak mam cały czas swoją amazonkowatość,
cóż rekonstrukcja tylko, lub aż, zniwelowała asymetrię, nic więcej.

A same blizny, po prostu są piękne i tyle ...

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Moda i styl
« Odpowiedź #229 dnia: Marca 30, 2017, 08:52:47 pm »
wg mnie jest więcej fajnych bezdekoltowych sukienek niż dekoltowych, więc wg mnie zupełnie nie ma nad czym ubolewać
podobają mi się takie proste kroje z całkowicie zakrytym dekoltem, takie w stylu np: http://www.c-and-a.com/pl/pl/shop/kobiety/sukienki-i-kombinezony/wszystkie-sukienki-kombinezony/sukienka-194751-1.html?sort=price+asc (wiem, że to nie jest kiecka wieczorowa, ale o takie fasony się rozchodzi)

ja soprawda zrekonstruowana, ale mam dodatkową szramę na dekolcie po drugiej operacji i jakoś nie mam potrzeby ani chęci jej eksponować (nie to, że się wstydzę, tylko nie lubię czegoś takiego jak "niezdrowa ciekawość"  u ludzi)

poza tym cycki na wierzchu to tak wiochą jadą

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Moda i styl
« Odpowiedź #230 dnia: Marca 30, 2017, 09:01:28 pm »
dziękuję  Mireczko:) :-*
Mirusiu postrzegam cię jako mądrą i atrakcyjną kobitkę  ( ach i te błękitniutkie oczęta  ;)) i nie całkiem kumam dlaczego skupiasz się akurat na jakimś tam braku czy niedoskonałości? ale, rozumiem, że  każdy z nas jest inny. :-*
szkoda czasu, życia na jakiekolwiek kompleksy
ładne ciuszki , nawet kombinezon tez ciekawy znalazłam tylko dlaczego takie piękne i młode modelki ?  ;D
dla starych to już nic -tia, trza się będzie  do trumny położyć bo ludzie tak długo nie żyją  ;D
 
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Moda i styl
« Odpowiedź #231 dnia: Marca 30, 2017, 09:29:53 pm »
...i nie całkiem kumam dlaczego skupiasz się akurat na jakimś tam braku czy niedoskonałości? ale, rozumiem, że  każdy z nas jest inny. :-*
szkoda czasu, życia na jakiekolwiek kompleksy

Może nie odrazu, że się skupiam, tylko, ot taka refleksja mnie najszła  w związku z tym Twoim zdaniem na temat kobiecości,
to i napisałam  ;) A kompleksów mam całą masę ..., ale jakoś chyba se z nimi radzę  ;), nudno byłoby bez nich ...

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Moda i styl
« Odpowiedź #232 dnia: Marca 30, 2017, 10:39:39 pm »
-tia, trza się będzie  do trumny położyć bo ludzie tak długo nie żyją  ;D

Amorku, chyba pleciesz_jak_nie_Ty  ;D

A w sprawie modelek pięknie ubranych - widziałam kiedyś fantastyczny zbiór zdjęć świetnych kobiet - średnia wieku ok. 70  >:D - na fejsie. Zakochałam się, zapatrzyłam się, do dziś zazdroszczę. Ino pliku z tymi zdjęciami odgrzebać nie mogę.
Myslę, że jesteśmy zaniedbanym segmentem (sic!?) rynku. Albo inaczej patrząc - jesteśmy dziurą_marketingową  :P

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Moda i styl
« Odpowiedź #233 dnia: Marca 31, 2017, 10:15:19 am »
niestety
nie tylko w kwestii ciuchów
(akurat jeśli chodzi o ciuchy w sieciówkach, to prawie wszyscy nie będący muodymi z rozmiarem 34-38 mogą się czuć zaniedbani; ale to poniekąd wina klientów - każdy chce wierzyć, że ten ciuch bedzie na nas wyglądał jak na modelce)

gorzej jest w kulturze, kobieta 40+ w kulturze nie istnieje, w filmach/serialach nie ma prawie ciekawych postaci kobiecych, a ješli są, to muode, te starsze są głównie nudnymi matkami bez charakteru
a propo tego to serial Feud polecam

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Moda i styl
« Odpowiedź #234 dnia: Marca 31, 2017, 12:04:48 pm »
Czasami bycie 'mniej widoczną' pomaga - vide "Pokot"  C:-)

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: Moda i styl
« Odpowiedź #235 dnia: Stycznia 03, 2019, 06:56:30 pm »
muszę, bo się uduszę   :))

w związku z niespodziankowym przypływem gotówki okołoświąteczno-sylwestrowej, w oszałamiającej kwocie siedmiu dyszek, uznałam iż najlepszym jej spożytkowaniem będzie przyznanie sobie nagrody w kategorii "za przeżycie 2018go roku".

odbiorę również nagrodę "za takiese osiągnięcia w 2018", co głównie wyrazi się dumą, że jednak dałam radę. może efekty nie są spektakularne, ale jako tako poszło.

w związku ze związkiem, nabyłam olśniewające szpilki, które zobaczyłam uprzednio na mojej koleżance i z miejsca się w nich zakochałam <3

akurat 50% taniej, czyli 60 plus benzyna, to się nazywa precyzja budżetowa, c'nie?  xhc

i teraz spoglądam na nie z uwielbieniem i zastanawiam się, co do nich...  >:D ;)



link: https://ccc.eu/pl/damskie/buty/czolenka/czolenka-jenny-fairy-w16ss297-17-czarny
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline betty

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3944
Odp: Moda i styl
« Odpowiedź #236 dnia: Stycznia 03, 2019, 07:10:26 pm »
Uu, jaka szpila!!
Pogratulować👍👏

Też jestem zwolenniczką przyznawania sobie nagród, po uzgodnieniu tego z jednoosobowym jury w postaci własnej.
W końcu kto nas doceni lepiej niż my same😎
2004 - mastektomia, docinka węzłów, 6 AC, hormonoterapia
2008 - rekonstrukcja (ekspander)
2015 - wznowa: 19 x paclitaxel, wycinka do samiuśkich żeber, wycinka narządów rodnych, 22 naświetlania, hormonoterapia,

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Moda i styl
« Odpowiedź #237 dnia: Stycznia 03, 2019, 07:15:59 pm »
Śliczne,zazdroszczę.Ja mogę tylko popatrzeć.Moje stopy pochemiczne +haluksy efektywnie wyeliminowały z mojego życia takie śliczne cuda.Zostały buciory miękkie,szerokie, płaskie,wygodne. ::((
Natalia

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Moda i styl
« Odpowiedź #238 dnia: Stycznia 03, 2019, 07:18:39 pm »
" i zastanawiam się, co do nich..."Wszystko, one są uniwersalne, no może tylko piżama nie bardzo.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Moda i styl
« Odpowiedź #239 dnia: Stycznia 03, 2019, 08:17:15 pm »
Piękne są. Ubrać można wszystko, nawet przykrótkie wąskie spodnie. No i koniecznie uśmiech

Natalka, dla mnie szpilki to tez tylko wspomnienie. Ty jesteś duża, ale ja taki kurdupel i na płaskim  ::((
ale inaczej się nie da. Zwyrodnienia typy haluksów i płaskostopie poprzeczne  :(
Metka, korzystaj póki możesz i sprawiaj sobie nagrody  :oklaski:
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++