Autor Wątek: jabłka w cieście - alternatywa dla racuchów :)  (Przeczytany 2473 razy)

Offline Marianna08

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Dopóki los pozwala, żyjcie wesoło. Seneka
    • U Marianny
jabłka w cieście - alternatywa dla racuchów :)
« dnia: Sierpnia 27, 2013, 09:07:54 pm »
Polecam Wam  szybki i smaczny deser :  jabłka w delikatnym i cieniutkim cieście. Zawsze się udają, a na zimno są równie ( jeśli nie bardziej) smaczne, jak tuż po usmażeniu.

Składniki:

   1/2 kg jabłek
   25 dkg mąki
   szklanka wody
   2 jajka
   sól
   olej do smażenia
   cukier puder do posypania

Wykonanie:

Przesianą mąkę wsypać do miski, dodać wodę i żółtka, dokładnie wyrobić łyżką. Ubić pianę z białek, dodać do ciasta.

Jabłka obrać, pokroić w plastry grubości ok. 1 cm, wyciąć gniazda nasienne (ja wycinam je specjalnym przyrządem z Ikei przed pokrojeniem jabłek).

Każdy plaster jabłka wbijać na widelec, zanurzać w cieście i następnie kłaść na patelnię z rozgrzanym olejem i smażyć na jasnozłoty kolor.

Po zdjęciu z patelni posypać cukrem pudrem , polać syropem klonowym, ewentualnie podać ze śmietanką lub jogurtem.

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: jabłka w cieście - alternatywa dla racuchów :)
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 27, 2013, 10:37:46 pm »
Takie moja mama przez całe moje dzieciństwo smażyła  mnx

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: jabłka w cieście - alternatywa dla racuchów :)
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 28, 2013, 10:22:06 am »
Moja tez, kiedyś tez  sama robiłam!:)
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat