Autor Wątek: Nudnym kanapkom mówimy- nie!  (Przeczytany 18794 razy)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Nudnym kanapkom mówimy- nie!
« Odpowiedź #60 dnia: Września 03, 2016, 01:10:27 pm »
dla mnie super bo po zrobieniu testow na nietolerancję pokarmową musiałam odstawić całe mleko  zwierzęce łącznie z ukwaszonym, wszystkie mąki z glutenem nawet grykę z jajka mogę tylko zóltko. Oj dobrze ze mam doświadczenie z karmieniem alergikow bo i tak jest  ciężko ! :)
 ale czy znajdzie się dziecię czy młodzież chętna na takowe zdrowotności?
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: Nudnym kanapkom mówimy- nie!
« Odpowiedź #61 dnia: Września 03, 2016, 02:08:19 pm »
w kwestiach zdrowotnych (wszelakich, jedzeniowe też się do tego zaliczają, szczególnie jeśli występuje alergia) decyduję ja, a nie moje dzieci. a żeby to było smaczne i kolorowe, to po to Basia założyła ten wątek, i po to podsyłamy sobie nowe pomysły. jakoś trzeba sobie radzić, ech...
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline Basia75

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1861
Odp: Nudnym kanapkom mówimy- nie!
« Odpowiedź #62 dnia: Września 03, 2016, 08:59:15 pm »
Nie mam pomysłów na coś nowego.Nic wyszukanego i zdrowego nie wchodzi w grę bo młody nie ruszy.
Natka za to w przedszkolu czyści talerze do ostatniego okruszka.Wczoraj dopominała się o dokładkę bo "brokułek taki maleńki był i brzuszek chciał jeszcze"  xhc
Szczęścia nie można kupić.Ale można je sobie urodzić.:)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Nudnym kanapkom mówimy- nie!
« Odpowiedź #63 dnia: Września 03, 2016, 09:22:41 pm »
metko super, że meciatką zjedzą wszystko co im podsuwasz, dla mnie to marzenie  ( oczywiście nie mam dzieci szkolnych tylko z doświadczenia piszę:) )
 może zdrowe placuszki- taki mix -banany, kasza jaglana, jogurt, 2 jajka cynamon, wanilia, dwa starte jabłka, ociupka sody oczyszczonej ( racuchy z kaszy jaglanej w zdrowych przepisach na forum)   i smażymy , mogą być tez placuszki z cukinii, marchwii, burakow
« Ostatnia zmiana: Września 03, 2016, 09:25:27 pm wysłana przez Amor »
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Nudnym kanapkom mówimy- nie!
« Odpowiedź #64 dnia: Września 03, 2016, 10:39:32 pm »
acha , ja zamiast chleba jadam ostatnio gofry, specjalnie zakupiłam w kauflandzie gofrownicę i robie takie cuś z komosy ryzowej i kaszy jaglanej, jutro zrobię ryżowe :) mogą być na słodko ,ale super tez zamiast zwykłego chleba na wytrawnie z warzywkiem i pastą np. humus czy guacamole
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat