Autor Wątek: Próby wątrobowe - normy  (Przeczytany 10802 razy)

Offline Becia

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3537
Odp: Próby wątrobowe - normy
« Odpowiedź #30 dnia: Stycznia 09, 2018, 08:14:47 pm »
no...  >:D  ;D
raz w roku nawet kilka wściekłych  psów wypijam i mam na to dowód w postaci zdjęcia  :))
a na poważnie - to przy moim kwasie moczowym na górnej granicy normy nawet piwa nie mogę się napić... tylko trochę czerwonego wina, które z resztą bardzo lubię

to co - pić lepiej jako odwar, czy mielić na bieżąco i dosypywać do owsianki, jogurtu?
czy tak i tak spożywać?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 09, 2018, 08:18:00 pm wysłana przez Becia »
"Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem."

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Próby wątrobowe - normy
« Odpowiedź #31 dnia: Stycznia 09, 2018, 08:27:24 pm »
zdecydowanie lepiej mielić na bieżąco i dosypywać  8)
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline Becia

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3537
Odp: Próby wątrobowe - normy
« Odpowiedź #32 dnia: Stycznia 09, 2018, 08:33:31 pm »
dzięki!  :-*
"Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem."

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Próby wątrobowe - normy
« Odpowiedź #33 dnia: Stycznia 09, 2018, 08:35:36 pm »
a jeśli masz w górnej granicy normy to jest ok, co się czepiasz? po to sa granice oznaczone, a nawet ciut przekroczona to tez jest ok.
A wszystko zawsze lepsze świeżo zrobione.
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Becia

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3537
Odp: Próby wątrobowe - normy
« Odpowiedź #34 dnia: Stycznia 10, 2018, 01:40:27 am »
w listopadzie był na górnej granicy, ale w poprzednim badaniu, w maju, był przekroczony i bolał mnie paluch, teraz znowu boli, nawet w pracy dzisiaj, tzn. wczoraj, nie byłam
rodzinna wtedy chciała mi dać skierowanie do reumatologa, ale ja nie wzięłam, bo kolejnych tabletek nie chciałabym brać
"Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem."

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Próby wątrobowe - normy
« Odpowiedź #35 dnia: Stycznia 10, 2018, 08:35:02 am »
to tylko mogę doradzić ci dietę, ale taką dokłądnie stosowaną jak trzeba:
Zalecenia do powieszenia na lodówce
1. Posiłki należy spożywać regularnie – ostatni na 3-4 godziny przed snem, ponieważ w nocy podczas snu zwiększa się ilość zatrzymywanego w ustroju kwasu moczowego.
2. Posiłki powinny być gotowane w wodzie lub na parze, rzadziej pieczone i smażone.
3. Mięso najlepiej w postaci gotowane w dużej ilości wody. Dlatego polecane są potrawy typu risotto, gołąbki
4. ograniczenie picia alkoholu (zwłaszcza piwa)
5. Może wypić jedną filiżankę kawy dziennie, najlepiej rozpuszczalnej
Produkty zabronione: mięso, wędliny (wołowina, mostek, parówki, kaszanka, kiełbasy), ryby (lin, flądra), warzywa (dynia, fasolka szparagowa zielona, jarmuż, kapusta czerwona, włoska),suche nasiona strączkowe, szczaw, szpinak owoce (banan, melon) produkty niebezpieczne/można je spożywać sporadycznie, nigdy w trakcie napadu dny: ryby (dorsz, karp, łosoś, pstrąg, makrela, sandacz, sardynka, sola, szczupak, szproty, śledź); skorupiaki (krewetki); niektóre mięsa(cielęcina, jagnięcina, wołowina, karkówka, wieprzowina, szynka, drób, dziczyzna-gęś, zając) podroby; część warzyw (brokuły, brukselka, groszek zielony, kalafior, kukurydza, papryka, szpinak, por); grzyby (boczniaki, borowiki, pieczarki).
Produkty wskazane: Małą produkcje kwasu moczowego powoduje spożycie następujących pokarmów: nabiał (mleko, sery białe, żółte pleśniowe, kefir), zboża (makaron, pieczywo), śmietana, masło, pozostałe warzywa i owoce, ziarna i orzechy oraz kurki, te grzyby nie zawierają puryn.
a po jakims czasie  ( kilka miesięcy)zbadaj kwas moczowy.
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Becia

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3537
Odp: Próby wątrobowe - normy
« Odpowiedź #36 dnia: Stycznia 10, 2018, 09:17:08 am »
Amorku, mój Ty dietetyku kochany  :)
dziękuję!  :-*
zalecenia co do diety znam, nawet rodzinnej powiedziałam wtedy, gdy chciała dać skierowanie, że spróbuję dietą
gorzej z realizacją  :-[
ale bardzo ograniczyłam wędliny, czerwone mięso, zupy na wywarze mięsnym, strączkowe jem baaardzo rzadko, rzadko piję piwo, jedynie lampkę czerwonego wina od czasu do czasu,
banany niestety lubię, jem średnio trzy w tygodniu

kurde już wiem - rybę (dorsza) po grecku ostatnio zrobiłam i zajadałam  ::)

Spa, szukałam wątku na ten temat, żeby się przenieść, ale nie znalazłam...
« Ostatnia zmiana: Stycznia 10, 2018, 09:27:22 am wysłana przez Becia »
"Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem."

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Próby wątrobowe - normy
« Odpowiedź #37 dnia: Stycznia 10, 2018, 09:27:15 am »
łooomatkooo...przecież z tej diety Amorka wynika, że po świętach to tylko na atak dny czekać ::((
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1