Autor Wątek: Maja  (Przeczytany 277684 razy)

Offline Maja048

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1243
Odp: Maja
« Odpowiedź #1125 dnia: Marca 03, 2018, 09:12:03 pm »
Qrde chodziło o wizytę speca od instalacji gazu....Do tej chwili się nie odezwał.
A przed chwilą przeczytałam na fb, że zmarł mój znajomy...Gdy kilka lat temu spotkaliśmy się po wielu latach /Ja Go nie poznałam /...że "wzdychał " do mnie....koledzy potwierdzili. Dlaczego w domu trzymano mnie "w klatce????"Wiem, że tak było....nie miałam dzisiejszej SIŁY....

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Maja
« Odpowiedź #1126 dnia: Marca 03, 2018, 11:32:43 pm »
Majka, mam dobrego speca od instalacji, tylko nie wiem czy podjechałby do Ciebie, bo jednak to kawal drogi.
jak chcesz namiary to moge Ci podrzucic na pw
bo widze, że ten Twój instalator to coś nie może dojśc do Ciebie
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline Maja048

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1243
Odp: Maja
« Odpowiedź #1127 dnia: Marca 06, 2018, 05:09:36 pm »
Tojka dziękuję faktycznie trochę za daleko.  Facet nie był , ale już wysłałam wniosek do Starostwa. Mam przeszło miesiąc czasu czyli kwiecień / maj , a to  mi pasuje. :-*

Offline Maja048

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1243
Odp: Maja
« Odpowiedź #1128 dnia: Marca 11, 2018, 11:58:57 pm »
Już za niedługo kolejny rezonans piersiowy . I jestem w szoku...poczytałam różne nasze fora i...Qrde prawie 14-ście lat temu na moim histopacie były tylko trzy oznaczniki. Nawet HERa nie miałam. A teraz czytam, że  w opisie histopata jest prawie cała strona. Wiem , że moja łagodność to złośliwość i mastektomia. Dzięki lulu wiem,że moje myślenie i przyszłe działanie będzie prawidłowe, a i mag podpowiedziała Dziękuję  :-* Ten tydzień praca, ale następny wizyty u doktorów, oby tylko mnie zarejestrowali.... :-* :0ulan:

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Maja
« Odpowiedź #1129 dnia: Marca 12, 2018, 07:02:25 am »
Maju 14 lat, to w medycynie prahistoria. Jakieś 10 lat temu w Polsce zaczynały się boje o HER2.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Maja
« Odpowiedź #1130 dnia: Marca 12, 2018, 01:23:37 pm »
Maju, możesz sobie zażyczyć, by sprawdzili HER z Twojego bloczka. Ja tak zrobiłam ca 2 lata od zachorowania. Wyszły +++, ale na hercię było za późno, bo za duża przerwa od skończonego leczenia. Doktórka mnie pocieszała, że w razie co to będę mogła mieć ją kiedyś w przyszłości. Ale ten HER został na czerwono wpisany na mojej karcie, bo ponoć te raki z herem dodatnim złośliwsze. Ale my tu dobrze wiemy, że brak reguł  :(
Maju dobrych wyników życzę  :-* niech badania rozwieją wszelkie wątpliwości
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Maja048

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1243
Odp: Maja
« Odpowiedź #1131 dnia: Marca 14, 2018, 02:08:27 pm »
Byłam u Rodzinnej. RTG biodra OK tzn SKS....Ale poszłam też w sprawie mojego nadciśnienia, które szalało i sama nie wiedziałam co może się zdarzyć. Dzisiaj w Przychodni zmierzyli i ... 130/80. No i dowiedziałam się,że ŹLE mierzyłam sobie ciśnienie, mierzyłam po wstaniu z łóżka a powinnam do 2 godzin po zażyciu leku. Teraz mam dodatkowo brać na wieczór. Starość nie radość , a teraz przynajmniej nie będę się "nakręcać i panikować". Jedyny pożytek,  że poczytałam sobie o diecie na nadciśnienie i zacznę stosować.Buziaczki  :-*

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Maja
« Odpowiedź #1132 dnia: Marca 14, 2018, 03:09:36 pm »
No, i super  :oklaski:
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Maja
« Odpowiedź #1133 dnia: Marca 14, 2018, 04:44:43 pm »
Maju 130/80 to nie jest złe ciśnienie.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline Maja048

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1243
Odp: Maja
« Odpowiedź #1134 dnia: Marca 14, 2018, 08:55:03 pm »
lulu to po leku, bez 171/104, wcześniej 194/115, 205/125...Jutro pierwszy dzień nowej dla mnie metody mierzenia ciśnienia. Dostałam nowy druczek do zapisywania...qrde chcę mieć "książkowe" no może +VAT.... :-*

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Maja
« Odpowiedź #1135 dnia: Marca 14, 2018, 10:02:55 pm »
Ja też biorę leki na serce w bardzo małych dawkach i nawet w gabinecie lekarskim mam wzorowe. Dziś było 130/75.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline Maja048

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1243
Odp: Maja
« Odpowiedź #1136 dnia: Marca 27, 2018, 06:02:14 pm »
Przed chwilą posprzątałam OSTATNI RAZ przed Wielkanocą kotłownię...Jedyna pociecha,że w tym okresie grzewczym sprzątania nie jest takie złe. A to ze względu na dobry ekogroszek...Ale nie zrezygnuję z gazu...tylko qrde ten FACHOWIEC????????? Dzisiaj już nic nie robię, jutro przejrzę kwiaty i stroiki na cmentarz, trochę ozdobię mieszkanie, zrobię zakupy, bez przesady, zajączka dla dzieci i...acha jeszcze książkę doczytam i do Biblioteki po nowe...
Kilka dni temu mój młodszy brat powiedział, że Jego żona i córka Ania z Rodziną przylatują na święta / mieszkają w Anglii od prawie 14 - tu lat a Ania to moja chrześniaczka /. I przez Messengera zaprosiła mnie na urodziny najstarszego syna, bez podania godziny, miejsce dopisała później, ot zwykła wiadomość.W ubiegłym roku Kasper szedł do I Komunii św. nie zaproszono mnie . Zrozumiałabym gdybym miała dzieci, ale ja jestem sama JEDNA OSOBA...Prezent przekazałam, zresztą NIGDY NIE ZAPROSZONO. Miała dziedziczyć po mnie, zmieniłam testament...BĘDZIE ZASKOCZENIE...oby ten termin był nadal odległy...Ale jak fajno trzymać ICH w niepewności. A święta spędzę tak jak JA chcę.... :-*

Offline Parabola

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5538
Odp: Maja
« Odpowiedź #1137 dnia: Marca 27, 2018, 06:14:40 pm »
Maju i o to chodzi, nic na siłę !
Nie masz ochoty, nie podoba Ci się forma zaproszenia to nie idziesz  8)
Jesteś Panią swojego czasu i spedzasz go z kim chcesz i jak chcesz,
Brawo za zmienienie testamentu i trzymaj ich w niepewności jeszcze wiele, wiele lat  :-*
listopad 2003 rak piersi prawej carcinoma metaplasticum, carcinoma planoepitheliale  akeratodes.
G-2 T1NoMo trójujemny, zabieg oszczędzający.
6 chemii CMF i radioterapia.
IO Kraków Garncarska

Offline Maja048

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1243
Odp: Maja
« Odpowiedź #1138 dnia: Marca 27, 2018, 06:43:27 pm »
Przed chwilą zadzwoniła moja koleżanka amazonka od kilku lat. Miesiąc temu operacja na jelicie grubym. Dzisiaj była na wizycie - wynik histopat iiiiiii...wielka ulga. Tylko tabletki czyli chemia bez przyjeżdżania do WCO...Jest OK....Dodatkowo zadziała na węzły podobojczykowe....Jak fajnie dostać takie wiadomości....Ja na swoje badania muszę jeszcze czekać, ale no jakże mogą być złe skoro ja mam tyle jeszcze do zdziałania. Patrzę przez nie umyte okna i widzę słońce i granatowe chmury....WIĘC NIE SĄ TAK BRUDNE SKORO WIDZĘ PRZY MOJEJ ZAĆMIE..... xhc

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Maja
« Odpowiedź #1139 dnia: Marca 27, 2018, 08:17:33 pm »
spoko Maja....ja przez swoje w tej chwili widzę śnieg.....umyje po świetach jak kominy przestaną kopcić
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1