Autor Wątek: Maja  (Przeczytany 276503 razy)

Offline Maja048

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1243
Odp: Maja
« Odpowiedź #660 dnia: Czerwca 29, 2016, 09:30:48 pm »
Jestem cholernie wnerwiona i zasmucona....Jutro okaże się, czy jestem asertywna....ale chyba przelała się czara goryczy....Za bardzo myślałam o innych i Ich pilnowałam....  :(
Może mnie tylko zresetować wynik meczu jutrzejszego: 2:1 dla POLSKI.... :-*

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Maja
« Odpowiedź #661 dnia: Czerwca 29, 2016, 10:50:47 pm »
mi tam wystarczy 1:0  :D
Trzymaj się Maju  :-*

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2927
Odp: Maja
« Odpowiedź #662 dnia: Czerwca 29, 2016, 11:58:31 pm »
Maju, popatrz w lustro jaka fajna jesytes dziwczyna, przypomnij sobie te szpilki, to sie zresetujesz jeszcze przed meczem  :-*
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Maja
« Odpowiedź #663 dnia: Czerwca 30, 2016, 01:32:44 pm »
Maju słowo "nie", to krótkie słowo, łatwo je powiedzieć.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline Maja048

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1243
Odp: Maja
« Odpowiedź #664 dnia: Lipca 01, 2016, 11:03:29 pm »
Qrde...trochę wychodzi to "nie"....Wczoraj powiedziałam to co chciałam....i wyszłam wiedząc,że mi"OBROBIĄ DUPĘ"przepraszam za d....ale już miałam DOŚĆ...żałuję,że weszłam w 100-lecie...
Byłam u Rodzinnej z moją dietą bezglutenową...dostałam skierowanie do Alergologa...jadę 5 lipca...ze wskazaniem na gluten...zobaczę co doradzą...Teraz dietę stosuję...jest dobrze...i nie głoduję...a waga spadła...ale jeszcze daleko mi do "szlankowej damy"  :)
Jutro jadę na Piknik...zabieram swój chleb...no i znowu nie zjem urodzinowego torta...coś za coś...
A w niedzielę ... :) bxu :-*

Offline Aminda

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 240
Odp: Maja
« Odpowiedź #665 dnia: Lipca 01, 2016, 11:13:04 pm »
No Majeczko chciałabym Cię zobaczyć wystrzałową w szpileczkach  :)  Na fejsie krąży mem o fenomenie szpilek, w wolnym tłumaczeniu (nie pamiętam wiernie) gdy zakładasz jesteś szczęśliwa, bo pięknie wyglądasz, gdy zdejmujesz też jesteś szczęśliwa...wiadomo  ;D

Offline Maja048

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1243
Odp: Maja
« Odpowiedź #666 dnia: Lipca 01, 2016, 11:45:12 pm »
Nie umiem załączyć zdjęć....

Offline Maja048

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1243
Odp: Maja
« Odpowiedź #667 dnia: Lipca 09, 2016, 11:12:36 pm »
Jestem cholernie wnerwiona i zasmucona....Jutro okaże się, czy jestem asertywna....ale chyba przelała się czara goryczy....Za bardzo myślałam o innych i Ich pilnowałam....  :(

Qrde...nadal jestem w tym temacie asertywna...w innych też próbuję...może cosik zrozumiałam?????? :) :-*

Offline Maja048

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1243
Odp: Maja
« Odpowiedź #668 dnia: Lipca 13, 2016, 09:31:48 pm »
Jak narazie moja asertywność jest na dobrej drodze...nie dzwonię...brat też nie...Społecznie tez się postawiłam na NIE...robię swoje i NIC więcej...
Zdrowotnie??????????? Alergolog mnie "olała"...nie leczy glutenu...dobrze,że podpowiedziała gdzie...co ...i jak....Dzisiaj byłam u gastroenterologa...zostałam przyjęta bo na PILNE/patrz j.w./...ale znowu do Rodzinnej  po skierowanie do gastrologa i pobranie wycinka...Po wyniku i wyniku badania przyjmie mnie na to samo skierowanie bez rejestracji...Ja już mam dość...to jest cholernie męczące...nie wiem co jeść...pić...Załamka...jak tu żyć....

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2927
Odp: Maja
« Odpowiedź #669 dnia: Lipca 13, 2016, 11:05:38 pm »
Maju, ale po co "leczyć" nietolerancje glutenu? Trzeba po prostu nauczyc się żyć bez niego, niestety. Wiem, że to wydaje się okropne, ale jeśli to rzeczywiście problem z glutenem, to objawy miną jak ręką odjąl! W tym roku poznalam taka panią co mówiła, że już była pewna że to rak w ostatnim stadium, tak sie okropnie czuła. Nic nie mogła strawić.  Zrobiła testy, odstawiła gluten i tryska zdrowiem i energią.  :-*
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline Maja048

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1243
Odp: Maja
« Odpowiedź #670 dnia: Lipca 14, 2016, 07:31:36 pm »
Maju, ale po co "leczyć" nietolerancje glutenu? Trzeba po prostu nauczyc się żyć bez niego, niestety. Wiem, że to wydaje się okropne, ale jeśli to rzeczywiście problem z glutenem, to objawy miną jak ręką odjąl! W tym roku poznalam taka panią co mówiła, że już była pewna że to rak w ostatnim stadium, tak sie okropnie czuła. Nic nie mogła strawić.  Zrobiła testy, odstawiła gluten i tryska zdrowiem i energią.  :-*
Kochana...ja nie chcę leczyć nietolerancji glutenu, ja chcę wiedzieć,że to jest TO i może coś więcej...Wczoraj na Pikniku amazonek z Klubu jadłam swój chlebek i żarełko w grilla...ale okazało się PO...że cosik było dodane z przypraw z glutenem i miałam "przemarsz wojsk" hihihihihi
Ja chcę wiedzieć co wpływa na moje dolegliwości....żadnych leków, tylko zmiana żywienia...Już odczuwam poprawę...Buziaczki dla Cienie... :-*

Offline Maja048

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1243
Odp: Maja
« Odpowiedź #671 dnia: Lipca 14, 2016, 08:26:54 pm »
Pulmonolg...no prawie ok...wizyta za rok...zmiana jednego leku...Pulmonolog powiedział,ze mimo tylu lat po mastektomii, mam uważać...Rodzinna wypisała skierowanie na gastroskopie....choć miała zastrzeżenia...Jutro się rejestruję....Jedyna korzyść....bez żadnej diety waga spadła...tzn waga ciała...No ale bez słodyczy to chyba wiadomo... :-* :)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Maja
« Odpowiedź #672 dnia: Lipca 15, 2016, 02:11:07 pm »
Pulmonolog powiedział,ze mimo tylu lat po mastektomii, mam uważać
a niby co konkretnie?  ::) co to gadanie  oznacza? trzeba było mu poiwiedziec ,żeby tez uważał bo licho nie śpi
dietka Maju, dietka ,zaraz będzie ci lepiej a oczywiście gastro zrob , kolonoskopia była ok?
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Maja048

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1243
Odp: Maja
« Odpowiedź #673 dnia: Lipca 15, 2016, 03:44:58 pm »
Amorku kolonoskopię miałam w marcu ubiegłego roku...było ok. Gastroskopia na 5 sierpnia....trochę się przedłuży czas do diagnozy...ale ...idę do przodu...już nie bęgę się sprawdzać w jedzeniu co mogę a co nie...Wczoraj kupiłam chleb bezglutenowy w Lidlu...z nasionami...bardzo dobry...ciemny...Przegryzam waflami ryżowymi...dodatek do kawy...Obym wreszcie wiedziała czego nie mogę jeść.... :)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Maja
« Odpowiedź #674 dnia: Lipca 15, 2016, 03:55:11 pm »
zrób sobie testy na nietolerancję pokarmową , nie myl z alergią
 ( znajdz miejsce przez internet), poszukaj dobrego dietetyka ,który uznaje te testy ( tez internet) potem jakiś czas trzeba odstawić szkodzące produkty i powoli do nich wracac. Dietetyk rozpisze ci diete , co jesc co przygotowywać jak przetrwać. Jelita musza odpocząć , uszczelnić się , spróbuj
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat