Autor Wątek: Maja  (Przeczytany 274041 razy)

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Maja
« Odpowiedź #1140 dnia: Marca 27, 2018, 10:02:11 pm »
Oj tam okna. Tyle ciekawszych zajęć jest.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline Maja048

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1243
Odp: Maja
« Odpowiedź #1141 dnia: Marca 28, 2018, 02:49:36 pm »
lulu jak zwykle masz rację...widzę za oknem padający drobny śnieg tzn,że nie jest źle. Byłam w Bibliotece zapas do czytania na święta mam. Zakupiłam ekogroszek więc ZIMA WIOSENNĄ PORĄ NIE JEST MI STRASZNA  :-*

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Maja
« Odpowiedź #1142 dnia: Marca 28, 2018, 05:41:33 pm »
 xhc
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Maja
« Odpowiedź #1143 dnia: Marca 28, 2018, 05:54:12 pm »
 xhc
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Maja048

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1243
Odp: Maja
« Odpowiedź #1144 dnia: Marca 28, 2018, 09:35:30 pm »
Przed chwilą dostałam sms wiadomość z UMiG, że w godz. 00:00 - 11:00 mogą wystąpić opady śniegu oraz silny wiatr w porywach do 55 km/h, który może spowodować zawieje śnieżne.Dobrze ,że dzisiaj pojechałam z kuzynką na badanie D-Dimery i INR....jutro pójdę odebrać wyniki i jak mi autko odpali to zawiozę wynik też do kuzynki.A ja .... książka w rękę...odpalony laptop ... kaloryfery ciepłe ...Kicia się łasi...w pracy wolne dni... xhc

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Maja
« Odpowiedź #1145 dnia: Marca 28, 2018, 09:54:13 pm »
Normalnie raj. ztx
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline Parabola

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5538
Odp: Maja
« Odpowiedź #1146 dnia: Marca 28, 2018, 10:20:39 pm »
Normalnie Ci zazdroszczę  ;D
Maja do kompletu brakuje lampki z winem  xhc
listopad 2003 rak piersi prawej carcinoma metaplasticum, carcinoma planoepitheliale  akeratodes.
G-2 T1NoMo trójujemny, zabieg oszczędzający.
6 chemii CMF i radioterapia.
IO Kraków Garncarska

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Maja
« Odpowiedź #1147 dnia: Marca 28, 2018, 10:53:03 pm »
.... książka w rękę...odpalony laptop ... kaloryfery ciepłe ...Kicia się łasi...w pracy wolne dni... xhc

 :oklaski:
I niech ta zima w końcu odpuści. Chyba wszyscy mają już dosyć...

Offline Maja048

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1243
Odp: Maja
« Odpowiedź #1148 dnia: Marca 29, 2018, 02:06:09 pm »
Odebrałam wyniki...qrde czy ja zawsze muszę tak mieć???? Po kilku latach brania htz zrobiłam za namową koleżanki piguły mammografię ,ot dla spokojności... i się zaczęła wędrówka po lekarzach, badania później mastektomia, chemia i teraz powtórka z drugą piersią / już za niedługo będę wiedziała co i jak /. Miałam już zakrzepicę dwa razy z zaleceniem zrobienia D-Dimerów co jakiś czas. No i wczoraj zrobiłam badanie dla towarzystwa mojej kuzynki. No i okazało się , że kuzynki wynik < 500,0 to przeszło 900 czyli za dużo, ale jak zobaczyłam swój to miałam dość - 1450,0 ngFEU/ml. Zaraz poszłam do lekarza, dostałam CLEXANE 0,8 ml, skierowanie do chirurga już się zarejestrowałam na wtorek. INR 1,01 norma 1,2 inne wskaźniki też w normie. No to czeka mnie "rzganie" przez miesiąc, chyba że  chirurg zadecyduje inaczej.
Na dworze nie jest tak źle jak przestrzegali, ale ZIMNO WIETRZNIE. Wczoraj zamówiłam ekogroszek bo WIOSNA nie przyszła a węgiel się skończył....ot proza życia. No to zabieram się za sałatkę śledziową.... :-*

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Maja
« Odpowiedź #1149 dnia: Marca 29, 2018, 02:32:33 pm »
Oj ciężko mi było robić sobie zastrzyki po operacji. A jak robisz sałatkę śledziową ?
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline Maja048

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1243
Odp: Maja
« Odpowiedź #1150 dnia: Marca 29, 2018, 06:42:31 pm »
Sałatka śledziowa : śledź słony / do smaku wymoczyć / , pokroić w małe kawałki, cebulę pokroić  przelać wodą gotującą, skropić octem/ cytryną, oliwka i pieprz... wymieszać. Na dno miski śledzie, majonez, ugotowane ziemniaki pokrojone w kostkę lub plasterki,sól,pieprz, majonez, buraczki wiórki, starte jajko. Ja to wszystko wymieszałam i wstawiłam do lodówki. Jak będę podawała na stół to dodam jajko. Smacznego. mnx
Zastrzyki będę robiła sobie po raz czwarty, dam radę.

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Maja
« Odpowiedź #1151 dnia: Marca 29, 2018, 07:43:07 pm »
u mnie taki śledź nazywa się 'pod pierzynką' ;) tylko nie mieszam :)
Maju, trzymaj się  :-* Dasz radę. Bo jeśli nie Ty, to kto?  :-*

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Maja
« Odpowiedź #1152 dnia: Marca 29, 2018, 08:51:03 pm »
Oj ciężko mi było robić sobie zastrzyki po operacji. A jak robisz sałatkę śledziową ?
lulu ja moją jemiiłę wstrzykuję już prawie 5 lat.Można się przyzwyczaić
Natalia

Offline Maja048

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1243
Odp: Maja
« Odpowiedź #1153 dnia: Marca 29, 2018, 11:08:31 pm »
u mnie taki śledź nazywa się 'pod pierzynką' ;) tylko nie mieszam :)
Maju, trzymaj się  :-* Dasz radę. Bo jeśli nie Ty, to kto?  :-*

Aga tak powinno być...mnie już się nie chce tak robić...IDĘ NA SKRÓTY....hihihihi. :-*

Offline Maja048

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1243
Odp: Maja
« Odpowiedź #1154 dnia: Marca 30, 2018, 11:03:04 pm »
Jutro chyba po raz pierwszy od lat, będę miała LUZ....Mieszkanie z przyległościami posprzątałam / okien nie umyłam, firany nie zmieniłam... pogoda zawiniła hihihihi /. Dzisiaj korzystając ze słonecznej pogody pojechałam na cmentarz odświeżyć wiosennymi kwiatami groby, zapalić znicze świąteczne.Wcześnie bardzo zaskoczył mnie telefon od kuriera, że wiezie zamówiony ekogroszek. Trzeba było szybko załatwić Pana do przewiezienia z ulicy na podwórze i zasypanie zasobnika bo qrde wiosny ani widu, ani słychu...Minimalnie ozdobiłam mieszkanie, bo czeka mnie remont i musiałabym wszystko zbierać i chować. Koszyk umyty, schnął na słoneczku, serwetki już wyschły jutro wyprasuję, baranek zrobiony przed chwilą chłodzi się w lodówce. Acha...nic nie piekłam, ciasto już kupiłam i schowane w lodówce, zresztą chyba tylko dla mnie ewentualnie w poniedziałek zabiorę do pracy...bo tak się składa,że w drugie święto idę do pracy. Moja kierowniczka prowadzi zespół teatralny i zawsze w tym dniu wystawia spektakl...Chciałam iść tylko jako widz , ale....Dopóki mnie chcą ....no i ...Pani Mario raporty miesięczne trzeba zrobić  :) No nie chwaląc się, ale gdy nie jestem w pracy na koniec miesiąca to zawsze dzwoni, wiem jak to się robi. Dzisiaj odwiedzałam groby w kościołach i...we Farze trafiłam na Gorzkie Żale. Qrde nie znam na pamięć, ale facet obok mnie wyjął telefon i znalazł tekst. Po pewnym czasie pomyślałam...Ja też dam radę znaleźć i znalazłam....Ale by się zdziwił gdybym Mu powiedziała ile mam lat....hihihi No to do jutra....Pa :-*