Autor Wątek: Maja  (Przeczytany 277694 razy)

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: Maja
« Odpowiedź #1185 dnia: Kwietnia 26, 2018, 10:56:12 pm »
Maju  :oklaski: :oklaski:
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline Maja048

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1243
Odp: Maja
« Odpowiedź #1186 dnia: Kwietnia 30, 2018, 09:14:45 pm »
Piekąc makowce jedną część z ciasta zamroziłam...dwa makowce upiekłam. Dzisiaj rozmroziłam, rozwałkowałam na blaszce, położyłam wiśnie i jabłka na to  kruszonka i...wącham zapach z piekarnika...chyba będzie zjadliwy... mnx

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Maja
« Odpowiedź #1187 dnia: Kwietnia 30, 2018, 09:19:25 pm »
Upieczone makowce zamrażałam ale ciasta drożdżowego surowego jeszcze nie. Napisz czy wyrosło.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline Maja048

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1243
Odp: Maja
« Odpowiedź #1188 dnia: Maja 04, 2018, 08:30:41 pm »
lulu ciasto tak bardzo nie wyrosło ale wg mojej przyjaciółki i mnie BYŁO SUPER ZAJEBISTE....Jak będę miała wenę do pieczenia ciasta zarobię ciasto na makowiec i rozdzielę na trzy części i....mam już zamówienie od przyjaciółki na ten placek.... mnx
Majówka miała być OK. Całe szczęście,że przyjechała przyjaciółka, która była w takim samym prawie "dołku" osobistym jak ja...no ja o wiele krócej...
Olewam to choć jutro spotkam się z NIM na spotkaniu klasowym po 45-ciu latach ukończenia TME...Buziaczki

Offline Becia

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3537
Odp: Maja
« Odpowiedź #1189 dnia: Maja 04, 2018, 10:32:56 pm »
a dzisiaj "uratowałam " z rachunku za wodę dużą kasę.....spisano mylnie licznik...BRAWO JA....zawsze z ręką na pulsie...Buziaczki
Maja, brawo Ty!
udanej zabawy![color]O0
"Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem."

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Maja
« Odpowiedź #1190 dnia: Maja 04, 2018, 11:33:15 pm »
Maja u mnie w zeszłym roku był zjazd szkoły ,Niestety nie było mnie w kraju.Kolega przysłał zdjęcia ale niestety nikogo na nich nie poznałam.Zabawa jest jednak bardzo fajna ( bywałam na wcześniejszych spotkaniach) .Zobaczysz będzie super!!!!!
Natalia

Offline Maja048

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1243
Odp: Maja
« Odpowiedź #1191 dnia: Maja 05, 2018, 12:34:54 pm »
Natalia wiem,że będzie SUPER...Dwie kobitki na 13-tu chłopa w tym mąż tej drugiej hihihihi. Fryz już mam zrobiony, za chwilę paznokietki tylko??????? Qrde miały "zniknąć" wałeczki i nie zniknęły. Przymierzę suknię i zestaw bluzka-spódnica i wybiorę przed imprezą. Zresztą to impreza siedząca więc narzucę cosik na siebie i zakamufluję wałeczki i nie tylko....Najważniejsze to HUMOR .... :-* :-* :-*

Offline Maja048

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1243
Odp: Maja
« Odpowiedź #1192 dnia: Maja 06, 2018, 10:58:03 pm »
Wczoraj było SUPER....olałam wałeczki, założyłam spodnie zamiast spódniczki i było OK. Za to dzisiaj rano obudziłam się z bólem pachy po stronie operowanej. Qrde bolało jak diabli....Gdyby nie to ,że zadzwoniono w trybie pilnym prosząc abym przyszła do pracy , to łaziłabym do jutra w piżamie. Na spotkaniu nie było tańców więc  ręka nie nadwyrężona...Właściwie do teraz boli...mrowienie...i taki jakiś bezwład...Cycek sztuczny tez pobolewa. Byłam skoro już się ubrałam , dla odprężenia na super Babskim Kabarecie...Old Spice Girls...Emilia Krakowska, Lidia Stanisławska, Barbara Wrzesińka...Dwie godziny śmiechoterapii...Teraz idę spać z klinem pod ręką... :-* :-* :-*

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Maja
« Odpowiedź #1193 dnia: Maja 07, 2018, 12:26:11 pm »
Maja spoko....za 2 dni ma padać.....ma boleć gdzie chirurgi grzebali C:-)
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline Maja048

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1243
Odp: Maja
« Odpowiedź #1194 dnia: Maja 13, 2018, 10:10:19 pm »
Znowu Wam ponarzekam. Od miesiąca mam skierowanie do chirurga naczyniowego. Poszukałam najbliżej abym sama mogła dojechać. Pojechałam po potwierdzeniu i .... duuuuupa zimna....Doktór nie przyjechał...później majowy weekend i...Miałam przyjechać 9.05. Gdy zadzwoniłam aby sprawdzić czy doktor będzie to usłyszałam : jest Pani zarejestrowana? Nie...to najbliższy termin luty 2019r. Ale JA mówię , że teraz mam zakrzepicę i nie planuję zakrzepicy w tym terminie, teraz potrzebuję pomocy. To proszę przyjechać może doktór przyjmie w najbliższą środę.
Mam koleżankę doktórke i gdy zadzwoniłam aby ustalić termin koleżeńskiego spotkania spytała jak tam z moją zakrzepicą. Powiedziałam co i jak i....Okazało się , że Szpital Powiatowy wprowadził program SPEED i Jej pacjenci są na to kierowani. W mojej Przychodni nie ma tego choć...Odebrałam z Jej Przychodni druki i poszłam do mojej...Zaskoczenie... co to....Jutro mam się zarejestrować do lekarza, który wypisze co i jak. Ten program to szybkie wykrywanie i leczenie ZŻG...Oj jutro będzie głośno...Qrde boję się , że kolejna choroba mnie dopadła....noga boli...
Jak będzie diagnoza to się będę zastanawiać...Teraz nie mam czasu...jutro chyba podejmę decyzję na instalację GAZU... :0ulan:

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Maja
« Odpowiedź #1195 dnia: Maja 13, 2018, 10:40:01 pm »
Trzymaj się Maju :) Najważniejsze, że do lekarza dotrzesz :) I aby skutecznie leczył  :-*

Offline Maja048

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1243
Odp: Maja
« Odpowiedź #1196 dnia: Maja 14, 2018, 04:17:16 pm »
Rodzinna wypisała ankietę. Jestem umówiona z doktorem od programu w piątek. Do tego czasu zastrzyki w brzuch... :-*

Offline Parabola

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5538
Odp: Maja
« Odpowiedź #1197 dnia: Maja 14, 2018, 07:09:50 pm »
Maja   :)  .... dasz radę  O0
Bo kto jak nie TY  :oklaski:
listopad 2003 rak piersi prawej carcinoma metaplasticum, carcinoma planoepitheliale  akeratodes.
G-2 T1NoMo trójujemny, zabieg oszczędzający.
6 chemii CMF i radioterapia.
IO Kraków Garncarska

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Maja
« Odpowiedź #1198 dnia: Maja 14, 2018, 07:38:52 pm »
Maja nie znam Cię ,ale z tego co piszesz potrafisz walczyć o swoje.Powodzenia
Natalia

Offline Maja048

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1243
Odp: Maja
« Odpowiedź #1199 dnia: Maja 17, 2018, 04:07:00 pm »
Maja nie znam Cię ,ale z tego co piszesz potrafisz walczyć o swoje.Powodzenia
Dzięki...
 Natalia, jestem sama. I tak jak od lat pisałam jestem "Zosia Samosia".Życie mnie nauczyło,że o wszystko SAMA WALCZĘ. A , że jestem "przebojowa" i potrafię zadbać o sprawy zdrowotne i bytowe, to jest jak jest. Tylko w życiu osobistym "jestem ślepa i niezdecydowana"...Za "chwilę" skończę 70-lat. Wczoraj byłam na filmie " Do zakochania jeden krok" nigdy nie jest za późno na zmiany..i tego będę się trzymać.
Ale wcześniej dopilnuję zainstalowanie gazu. Zaczęłam już przygotowania tzn opróżniam szafki... pakuję...przekładam.
I tylko przykro mi,że bracia nie zadzwonili w czym pomóc, dlatego muszę SAMA WALCZYĆ I DECYDOWAĆ. Ale najważniejsze jest to, że mam WAS....DZIĘKUJĘ.... :-*