Autor Wątek: Maja  (Przeczytany 276284 razy)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Maja
« Odpowiedź #1275 dnia: Lipca 18, 2018, 07:09:28 am »
Super Maju, że remont dobiega końca i masz te super-duszyczki do pomocy. Obyś zawsze mogła na nie liczyć! a dodam tylko, że radzę ci z zyczliwosci i doświadczenia, będąc przekonaną , ze gdybym ( nie daj Boże) została sama to na pewno nie zostanę w domu tylko znowu się przeprowadzę na cos mniejszego . A moje przeprowadzki nie tylko były  z męzem , jedne z pierwszych  to była z 3 pokojowego mieszkania w którym zostałam sama ( mama zmarła, tata się ożenił i wyprowadził na drugi koniec POlski, siostra założyła rodzinę i miała już małe dzieci, brat tez się ożenił i wyprowadził) na pokoj  z  kuchnią. Z parteru na trzecie piętro  do klatki obok. TO było wyzwanie, a miałam 20 lat i byłam najmłodsza i straszna ofiara losu. BOg jeden wie ile kosztowało mnie to płaczu smutku i rozpaczy. Wtedy też ani pieniędzy, ani znajomości, umiejętnosci załatwiania czegokolwiek i jedna koleżanka która miałam . Nawet żadnych cioc wujkow bo ci mieszkali zawsze w innych miastach. Nie stać mnie było na 3 pokoje i z ulgą przeszłam na jeden pokój gdzie piec był sprawny i nie było grzba na ścianie- o jaka to była radośc . Ech szkoda gadać. Chyba mi się  powrót do przeszłości włączył. Maju trzymaj się i nigdy nie mów nigdy!  ( a przewrotnie dodam,  wyremontowane mieszkanie  można lepiej sprzedać , drożej ;) ) całuję
« Ostatnia zmiana: Lipca 18, 2018, 07:18:10 am wysłana przez Amor »
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Maja
« Odpowiedź #1276 dnia: Lipca 18, 2018, 09:19:27 am »
Maja powodzenia w realizacji  :-*
ogrzewanie podłogowe jest super....ekonomiczne i zawsze ciepło w nogi  ;) ......choc mnie brakuje jakiegos kaloryferka żeby cos na szybko wysuszyć...zrób choc jeden w łazience na ręczniki...ja nie mam bo chłop przeciez nie pomyślał  ::) a mnie na tym etapie realizacji tu nie było  >:(
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Maja
« Odpowiedź #1277 dnia: Lipca 18, 2018, 09:58:24 am »
U dzieci sypialnie są z kaloryferami. Podłogówka w salonie, kuchni, korytarzu i łazience (gdzie dodatkowo też mały kaloryfer). Podłogówka jest może ekonomiczna, ale jest duża bezwładność. Znaczy długo się ogrzewa mieszkanie i ważne super izolacja od strony piwnicy (fundamentu) i strychu. Inaczej straty bardzo duże, bo tam się też będzie grzać.

Amorku życie wynagrodziło Ci tamte trudne czasy  :)
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Maja
« Odpowiedź #1278 dnia: Lipca 18, 2018, 10:24:32 am »
Ja też będę się cieszyć w nowym domu  ogrzewaniem podłogowym, ale  wiem , ze trzeba było odpowiednio przygotować "teren", to o czym tez napisała Dana, a   np. podgrzewane drewniane podłogi mogą się wypaczać  dlatego musiała być deska barliniecka złożona z kilku warstw, wtedy każda  z nich pracuje inaczej i pilnuje poziomu.  Ciepełko i brak wilgoci  w domu to dla mnie  bardzo ważna rzecz.
Dana dzięki ci, ale to nie był koniec moich dramatow , właściwie to dopiero czas mojej choroby zmienił pewne sprawy  i owszem był inny dramat ,ale "domowo" było chyba najlepiej i jest coraz lepiej :D tego wszystkim życzę  :)
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Maja
« Odpowiedź #1279 dnia: Lipca 18, 2018, 03:32:23 pm »
MOja znajoma zaczęła pracę w firmie sprzedającej takie cudeńko - folię grzewczą (ogrzewającą). Wygląda wielce obiecująco.

https://www.smartekodom.pl/ogrzewanie-folie-grzewcze-red-snake/
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline Maja048

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1243
Odp: Maja
« Odpowiedź #1280 dnia: Lipca 18, 2018, 06:02:09 pm »
BO JAK NIE WY TO KTO!!!!!!!!!!! :-* :-* :-*
Amorku, do końca remontu to u mnie jeszcze daleko. Dzisiaj moi bracia rozebrali resztę podłogi w pokoju....MASAKRA...WILGOĆ, GRZYB, SMRÓD...A ja to wąchałam i w tym mieszkałam tyle lat, bo od lat mnie zalewała woda deszczowa z ulicy . I dopiero miesiąc temu gdy woda "weszła" do mieszkania i wypaczyła się płyta podłogowa, postanowiłam sprawdzić co i jak.
Podejrzewam,że te moje bóle reumatyczne, astma oskrzelowa, zespół jelita drażliwego,  może i nadciśnienie to przez ten minn. grzyb.
A teraz moje osiągnięcia : kilkanaście lat temu zakupiłam Zestaw do transportu mebli taki do przesuwania. I dzisiaj się przydał, nie musieli nosić tylko przesuwali na kółkach.Chyba był OK bo nie narzekali.
Ogrzewanie podłogowe już uzgodnione z majstrem od instalacji gazu. Kaloryfer z pokoju zostanie przeniesiony do kuchni za / 30-to letni zdobyczny żeliwny /. Miał być w drugim pokoju  teraz kotłowni, ale po usunięciu podłogi w salonie, tam też będzie taki sam syf.No to zrobimy też podłogowe, choć dopiero po zakończeniu prac teraźniejszych.
Zadzwoniłam dzisiaj do Burmistrza, jutro mam się przypomnieć i przyjdzie. Bo teraz trzeba usunąć ten SYF z posadzki aby wyschła. A ja sama nie dam rady, bracia pomogliby ale to trzeba wywieź....
Qrde.... W TAKIM "BURDLU" JESZCZE NIE MIESZKAŁAM. Może jak wyremontują i nie będzie tego syfu to naprawdę będę leżeć i pachnieć....kole GWIAZDKI.... :-* ztx

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Maja
« Odpowiedź #1281 dnia: Lipca 18, 2018, 07:18:26 pm »
A ja jak pomyślę, że trzeba pomyśleć o malowaniu i wymianie okien w dwóch pokojach, to nawet myśleć mi się nie chce.  ::((
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Maja
« Odpowiedź #1282 dnia: Lipca 18, 2018, 07:40:07 pm »
Maju, jak nie będzie specjalnej izolacji to będziesz grzać piwnicę. Nie słyszałam, by kłaść podłogówkę w starym domu, nie budowanym od podstaw. Ale mogę się nie znać. Obyś całej emerytury nie wydawała na gaz.
Maju, wrócę jeszcze do zamiany na coś mniejszego. Rozmawiałaś o tym z braćmi? Może jakaś rodzina chętnie z dopłatą przeniesie się do domku, a Ty spokojnie będziesz mieszkać w suchym mieszkanku w bloku, gdzie o wszystko zatroszczy się spółdzielnia.
Ktoś będzie Twoim spadkobiercą. Może się zaangażuje w remont i przejmie ster, jeśli już chcesz zostać w domku. Takie duże remonty możesz opłacić zdrowiem, oby nie
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Maja
« Odpowiedź #1283 dnia: Lipca 18, 2018, 08:14:09 pm »
Dana, pewnie Maja ma ludzi życzliwych i fachowych , na pewno nie zrobią jej dziadostwa tylko przygotują teren jak trzeba. Ja się na tym nie znam, wiem tylko ,że moje podłogowe jest wodne, nie elektryczne. TYlko to już było zaplanowane przy tworzeniu domu.
Maju obyś na zimę miała już swieżo, cieplutko no i bezproblemowo  :-*
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Maja
« Odpowiedź #1284 dnia: Lipca 18, 2018, 08:32:19 pm »
u Maji tez na pewno będzie wodne...a woda grzana piecem gazowym
te rurki grzeją wylewkę czyli beton...wylewka to co na niej...czyli płytki lub panele
ale beton jest na dwie strony...czyli Dana ma rację....bo ten beton na podłodze jest równiez sufitem dla pomieszczenia pietro niżej...i jak nie będzie izolacji to połowa ciepła pójdzie do pomieszczenia pod Mają

pozostaje miec nadzieje, że fachowcy wiedza co robią...ale wielu po prostu robi co zlecasz lub doradza to co korzystniejsze dla nich finansowo ......bierze kase...i ma cie w dupie...(lata doświdczen  >:( )
ile ja doktoratów z budowlanki juz zrobiłam  xhc

ja mam pod podłogą halę napraw...raczej średnio ogrzewaną ok.15 stopni.....ale sufit tej hali wyłozony został steropianem a na nim kartongipsy.....juz na etapie budowy pod kątem tego podłogowego ogrzewania
w domu też mam kartongipsy na suficie a na nich wełne mineralną coby tez ciepło nie uciekało na strych

podłogowe ma taką zaletę, że na piecu temp. 25 stopni (tylko!!!)  jest prawie równa temperaturze w domu....ale pod warunkiem dobrej izolacji, gdy nie ma strat

2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Maja
« Odpowiedź #1285 dnia: Lipca 18, 2018, 08:34:23 pm »
A my mamy (w kuchni i łazienkach), ale jakoś nie używamy ??? Chyba zapomnieliśmy, że jest ;)
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Maja048

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1243
Odp: Maja
« Odpowiedź #1286 dnia: Lipca 18, 2018, 08:56:10 pm »
Dana, pewnie Maja ma ludzi życzliwych i fachowych , na pewno nie zrobią jej dziadostwa tylko przygotują teren jak trzeba. Ja się na tym nie znam, wiem tylko ,że moje podłogowe jest wodne, nie elektryczne. TYlko to już było zaplanowane przy tworzeniu domu.
Maju obyś na zimę miała już swieżo, cieplutko no i bezproblemowo  :-*
Amorku, to samo chciałam odpowiedzieć Danie. Nie jestem "blondynką", która nie wie o czym mówi i czego chce. Moje podłogowe będzie wodne. Nie mam piwnicy pod pokojami, wiem co należy położyć . Usunięte wszystko do podłogi betonowej, na to piasek, beton, folia, styropian, folia, beton z czymś i dalej tak jak pisze roza3. Zresztą pisałam,że MOI DOBRZY PRZYJACIELE I ZNAJOMI ZNAJĄ SIĘ NA TYM, nie pytam się laików tylko FACHOWCÓW. I w każdym stadium remontu mogę zasięgnąć konsultacji remontowej.
Dana,  proszę nie pisz już o sprzedaży domu i kupnie mieszkania. Rozpoczęłam remont i go zakończę . BĘDĘ NADAL MIESZKAŁA W TYM DOMU, który wierzę,że będzie teraz dla mnie PRZYJAZNY i ja się będę w nim czuła DOBRZE. Panikowałam na początku bo była to niespodziewana sytuacja. Gdy ogarnęłam problem jestem spokojna.
Dziewczyny zauważyłyście, że teraz już nie jestem ZOSIA SAMOSIA....?????? :oklaski: Amorku do zimy już będzie remont zakończony. Drugi pokój jak odsapnę, też ogrzewanie podłogowe bo chyba będzie taki sam syf....
Buziaczki dla WAS....Kocham Was  :-* :-* :-* :-*

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Maja
« Odpowiedź #1287 dnia: Lipca 18, 2018, 09:12:08 pm »
 :oklaski:  brawo TY
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Maja
« Odpowiedź #1288 dnia: Lipca 18, 2018, 09:13:27 pm »
Tak, brawo, Maja :oklaski: :oklaski: :oklaski:
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Maja
« Odpowiedź #1289 dnia: Lipca 18, 2018, 09:18:15 pm »
Maju, obiecuję więcej na ten temat się nie odezwę
Może Twoja zaciętość, natchnie mnie, by choć drobny remont w domu zrobić. Bo póki co jeden pokój mam tapetowany ponad 25 lat temu, drugi ponad 15 i tyleż samo przedpokój. W ogóle nie mam weny do tego. Mam cieplutko, z grubsza ogarniam sprzątanie i byle zdrowie było
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++