Autor Wątek: Maja  (Przeczytany 274142 razy)

Offline Maja048

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1243
Odp: Maja
« Odpowiedź #1365 dnia: Października 20, 2018, 02:20:10 pm »
lulu...Majka przyfrunie w maju....Chciałabym wyjechać bo w tym roku NIGDZIE NIE WYPOCZYWAŁAM  ani jednego dnia. A jak zostanę w domu to już widzę te KOLEJKI ODWIEDZAJĄCYCH i "podziwiających" moje i nie tylko wypociny. Chyba że wyłączę telefon, obłożę książkami, jakieś winko, whiskacz...., obiad z knajpy / jak starczy kasy , bo już teraz na minusie/... Najbardziej żałuję dzisiejszego wyjazdu na grzybobranie, cudowna pogoda a ja w domu pilnuję czy ogrzewanie działa....OT ŻYCIE.... :-* :-* :-* xhc

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Maja
« Odpowiedź #1366 dnia: Października 20, 2018, 07:23:03 pm »
Ja dzisiaj zebrałam całe wiadro grzybów.Nawet maślaki dla mojej mamy :oklaski: :oklaski: ztx ztx
Natalia

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Maja
« Odpowiedź #1367 dnia: Października 20, 2018, 09:17:23 pm »
Brawa dla grzybiarki  :oklaski:
Co jeszcze oprócz maślaków?
U nas są tylko opieńki (nie wiem, czy dobrze napisałam) ale ich nie zbieram
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Maja
« Odpowiedź #1368 dnia: Października 20, 2018, 11:38:35 pm »
Czarne łebki Dana.Maślaki uwielbia moja mama ,dlatego tak się z nich cieszę.Jutro zrobię maślaki w śmietanie + dużo natki pietruszki do tego ziemniaczki  ztx ztx ztx
Natalia

Offline Maja048

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1243
Odp: Maja
« Odpowiedź #1369 dnia: Października 21, 2018, 12:16:06 pm »
A ja zamiast "zebranych grzybów" kupiłam na targu brązowe pieczarki. Przepłukałam , pokroiłam i....już nie muszę karmelem zaciemniać sosu. Dzisiaj do tego polędwiczka w marynacie /od wczoraj/ na patelnię i....  puree ziemniaczane / gotowiec do zalania / , później prysznic, fryz, głosowanie i.... przeczytanie po raz drugi Uchwał PKW. Nie wypada aby Przewodnicząca nie wiedziała co i jak. Ogrzewam już podłogi / bez płytek /  bo ściany wilgotne a jutro wchodzi malarz.... Qrde nie wiem od czego zacznie, w każdym pomieszczeniu rozpierducha... Na szczęście młodszy brat w gotowości telefonicznej....Wczoraj miałam być na imieninach bratowej. Szykuję się pod prysznic, telefon od brata. Imieniny odwołane, bratowa w szpitalu. Sięgała po wazon z krzesła i "wylądowała " na podłodze. Na szczęście NIC nie złamała, stłuczenie tkanki miękkiej....Wie co to znaczy bo ja to ostatnio przechodziłam. Wie,że to trwa długo i jest przerażona.Tylko, że ja sama musiałam sobie radzić, Ona ma męża, dzieci. Podpowiedziałam co i jak ma robić aby sobie pomóc.
Teraz zauważyłam,że moja kotka śpi na posadzce w pokoju, czyli już grzeje. Kocur śpi w kuchni na starym kocu.
Buziaczki dla czytających  :-* :-* :-*

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Maja
« Odpowiedź #1370 dnia: Października 21, 2018, 01:30:01 pm »
A przewodnicząca to ma lokal wyborczy w domu? 🤤Jeśli trzeba, to sos zaciemniam smażoną cebulką, cebulka mocno przysmażona ale nie aż tak aby była gorzka.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline Maja048

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1243
Odp: Maja
« Odpowiedź #1371 dnia: Października 21, 2018, 07:28:47 pm »
lulu, ja idę na nockę do liczenia głosów.... :-*

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Maja
« Odpowiedź #1372 dnia: Października 21, 2018, 07:42:20 pm »
 Maja tylko dobrze licz!!!!! :oklaski: :oklaski:
Natalia

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Maja
« Odpowiedź #1373 dnia: Października 21, 2018, 10:53:49 pm »
Majka, wczoraj bylam niedaleko Ciebie (okolice Pęckowa czy jakos tak ;)  )  na ognisku i na grzybach  ;) 20-to minutowy spacer i cala wielka micha czarnych łebkow (to po poznansku, normalna nazwa to podgrzybki).
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline Maja048

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1243
Odp: Maja
« Odpowiedź #1374 dnia: Października 22, 2018, 09:45:33 am »
TOJKA to faktycznie bardzo blisko....Następnym razem może zawitasz do mnie?
Właśnie wróciłam z WYBORÓW....Masakra- dwie Komisje i przedłużony czas pracy przy liczeniu głosów.Moja Komisja była SUPER ...
Teraz idę spać.... :-*

Offline Maja048

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1243
Odp: Maja
« Odpowiedź #1375 dnia: Października 22, 2018, 10:33:41 pm »
W środę  jadę zbadać moje guzki w ostałym cycku... :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-*

Offline Maja048

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1243
Odp: Maja
« Odpowiedź #1376 dnia: Października 25, 2018, 12:02:56 pm »
Guzki są co teraz i usg wykazało, jeszcze cosik się wylęgło do badania na rezonansie. Najważniejsze , że skończę REMONT a później to już luzik. W marcu 2019 rezonans. Idę pakować w kartony zawartość szaf.... :-* :-* :-*

Offline Maja048

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1243
Odp: Maja
« Odpowiedź #1377 dnia: Listopada 17, 2018, 10:09:19 pm »
Doppler bz tzn nie ma nowych skrzeplin..noga puchnie muszę nosić pończochy uciskowe....przy moim REMONCIE?????? Podłoga położona w tzw, kotłowni. Trzeba czekać / ile to już razy???/ aby wyschło.Od poniedziałku mam wolne w pracy...nadrobię sprzątanie...chyba.Moje myśli są zajęte...koleżanka Iza / pisałam o niej / stan b.ciężki smutno mi...

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Maja
« Odpowiedź #1378 dnia: Listopada 18, 2018, 12:47:14 am »
Maju a ja mam wymianę okiem w dwóch pokojach. Okna zamontowane ale czekam na ob robienie ich, mam nadzieję , że tylko do poniedziałku, opóźnienie od piątku.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline Maja048

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1243
Odp: Maja
« Odpowiedź #1379 dnia: Listopada 18, 2018, 11:51:04 am »
Maju a ja mam wymianę okiem w dwóch pokojach. Okna zamontowane ale czekam na ob robienie ich, mam nadzieję , że tylko do poniedziałku, opóźnienie od piątku.

lulu najważniejsze,że nie wieje...a to opóźnienie to przecież weekend. Czepiasz się...Prokuratura miała wolne dni i nie przekazała TAK WAŻNEGO ZAWIADOMIENIA  a Tobie tylko obrobić maja okna już wstawione.  :-*Ja mam fajnego majstra. Przekonał mnie do wymiany okna jak to się mówi za jednym zamachem, koleżanka pomogła w zakupie okna za małą cenę / przywożone z Niemiec / i już na przyszły rok nie mam planów remontowych.