Autor Wątek: Maja  (Przeczytany 274126 razy)

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Maja
« Odpowiedź #1515 dnia: Maja 01, 2019, 10:35:35 am »
najważniejsze, że jest plan działania,
odfajkujesz za koleją i znowu będzie jak przedtem  :-* a jak już załatwisz jednoczasówkę, to nawet lepiej xhc
kciuki zaciskam!


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Maja
« Odpowiedź #1516 dnia: Maja 01, 2019, 09:42:05 pm »
Maja, jesteś całkiem normalna >:D, po prostu już wiesz, z czym się mierzysz :0ulan:
A jednoczasówka - świetna myśl  :) Pazury rób, a co!, zmyjesz przed operacją jeden i będzie git ;)
17 czerwca to ładna data :), będziecie świętować z moim Starszym - on ćwierćwiecze, Ty ukatrupienie gada :0ulan:
Jasne, że ściskam kciuki :-*
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Maja048

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1243
Odp: Maja
« Odpowiedź #1517 dnia: Maja 02, 2019, 09:40:57 pm »
O mojej jednostce chorobowej mówię tym co muszę ... narazie.  Starszy brat nie dowierzał, że znowu / zadzwonią i powiedzą : pani Mario do zobaczenia za pół roku na kontroli / gdy miałam już termin to .... młodszy zareagował tak jak 15-ście lat temu... czyli "leciały k...wy itp.W pracy niedowierzanie ale pełna otwartość...wolne na badania, a Ja pracuję do operacji później w zależności od sytuacji itd. Powiedziałam też na zebraniu Zarządu TMZW  , że nie proszę o litość, głaskanie, użalanie się nademną itp ALE DLATEGO, ŻE PO OPERACJI I W TRAKCIE LECZENIA BĘDĘ ICH POTRZEBOWAŁA  A GDY ZADZWONIĘ TO POMOGĄ. Nie zawiodłam się na Nich w czasie remontu więc i teraz NIE ZAWIODĄ.
1 - 3 czerwca jadę na wycieczkę do TRÓJMIASTA....OJ BĘDZIE SIĘ DZIAŁO....JUŻ MI NIC NIE ZASZKODZI... :-* :-* :-* :-* :-*
I tylko wieczorem popłaczę sobie do poduszki bo QURDE...TO SIĘ DZIEJE NAPRAWDĘ...
 :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-*

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Maja
« Odpowiedź #1518 dnia: Maja 02, 2019, 10:08:35 pm »

1 - 3 czerwca jadę na wycieczkę do TRÓJMIASTA....OJ BĘDZIE SIĘ DZIAŁO....JUŻ MI NIC NIE ZASZKODZI... :-* :-* :-* :-* :-*
  O0 ztx :oklaski: :oklaski: :oklaski:


I tylko wieczorem popłaczę sobie do poduszki bo QURDE...TO SIĘ DZIEJE NAPRAWDĘ...
 :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-*
Łoj tam, łoj tam, dałaś radę pierwszemu, dasz radę i temu :0ulan: Pamiętaj, że jest nas takich więcej, będziemy se - dubeltówki - tworzyć mocną podgrupę  ;D
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: Maja
« Odpowiedź #1519 dnia: Maja 02, 2019, 10:49:14 pm »
Maju, marzenia są po to by je spełniać, musisz jeszcze leżeć i pachnieć  :D,dasz radę dziadowi, kto jak nie my ?  :0ulan: :-* 
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline Maja048

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1243
Odp: Maja
« Odpowiedź #1520 dnia: Maja 04, 2019, 10:08:16 pm »
Staram się nie czytać za dużo....ot jak wpadnie w oko to....Mam prośbę. Jeżeli są tutaj 70-latki z trójujemnym gadem TERAZ to proszę o kontakt. 21 maja jadę na badania...spotkania z doktorami ...uzgadnianie. Qrde kiedyś było łatwiej. Proszę napiszcie o co mam pytać, czego żądać...jakie badania...wiem,że mam mieć ekg, badanie krwi. Jestem z tym znowu sama....nie licząc WAS...Brat w niedziele jedzie do szpitala na dalszą diagnostykę raka pęcherza... :-* :-* :-*

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Maja
« Odpowiedź #1521 dnia: Maja 04, 2019, 11:28:35 pm »
Maju, dlaczego dopiero 21 maja?
Nie chodzi o to, że przez 3 tygodnie gadzina się rozpanoszy, tylko to, że Ty się będziesz tak długo denerwować. Inaczej będzie, jak już będziesz mieć plan, termin operacji
Maju przytulam  :-*


Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Maja048

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1243
Odp: Maja
« Odpowiedź #1522 dnia: Maja 05, 2019, 11:19:02 am »
Maju, dlaczego dopiero 21 maja?
Nie chodzi o to, że przez 3 tygodnie gadzina się rozpanoszy, tylko to, że Ty się będziesz tak długo denerwować. Inaczej będzie, jak już będziesz mieć plan, termin operacji
Maju przytulam  :-*

Dana ja nie mam wpływu na terminy. Więcej będę wiedziała po wizycie u chirurga - onkologa , który mnie operował i robił rekonstrukcję.Jutro dzwonię i się dowiem kiedy mogę się z Nim spotkać. Pozdrawiam z zimnych Wronek... :-* :-* :-* Teraz to żadne zimno mi nie straszne...podchodzę klikam i ogrzewanie działa i w domku cieplutko.... :-* :-* :-* :oklaski: :oklaski: :oklaski:

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Maja
« Odpowiedź #1523 dnia: Maja 05, 2019, 12:22:48 pm »
Maju tak mi się skojarzyło, w roku 2007 w lipcu zakończyłam generalny remont mieszkania, trwał równy rok, bo sposobem gospodarczym, czyli fachowiec robił jak miał czas (ściany. podłogi, meble,), a w grudniu wynik biopsji i operacja.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Maja
« Odpowiedź #1524 dnia: Maja 05, 2019, 12:41:14 pm »
Można by wnioskować: nie remontować  ;)
i tego się będę trzymać, nie mogąc patrzeć na mieszkanie nieremontowane kilkanaście lat  :)
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Maja
« Odpowiedź #1525 dnia: Maja 05, 2019, 01:13:58 pm »
Majeczko teraz doczytałam, że znowu cię dopadło !! Niech to szlag trafi ! Siłaczko  kochana ,  wiem, że  Ty zniesiesz wszystko!  A mialaś do Bystrej w tym roku przyjechac  :( nic to walcz słońce :-*
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Maja048

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1243
Odp: Maja
« Odpowiedź #1526 dnia: Maja 05, 2019, 01:46:11 pm »
Maju tak mi się skojarzyło, w roku 2007 w lipcu zakończyłam generalny remont mieszkania, trwał równy rok, bo sposobem gospodarczym, czyli fachowiec robił jak miał czas (ściany. podłogi, meble,), a w grudniu wynik biopsji i operacja.
lulu...pół godziny temu usiadłam w odremontowanym pokoju i ryczałam.....przypomniałam sobie jak wyglądał przed...smród...zgnilizna...pleśń...a po zalaniu przeszło pół roku "walki" z remontem....płacz, stress, niemoc, bezsilność. W złą godzinę powiedziałam : Najpierw zajmę się remontem mieszkania potem SOBĄ...a ten nowy gad już był....
Jak dam radę zwalczyć tego, to już mi chyba zostanie "leżenie i pachnienie".... :-* :-* :-* xhc xhc xhc

Offline Maja048

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1243
Odp: Maja
« Odpowiedź #1527 dnia: Maja 05, 2019, 01:56:03 pm »
Majeczko teraz doczytałam, że znowu cię dopadło !! Niech to szlag trafi ! Siłaczko  kochana ,  wiem, że  Ty zniesiesz wszystko!  A mialaś do Bystrej w tym roku przyjechac  :( nic to walcz słońce :-*
Amorku coś "po grudzie" był ten mój wyjazd przez PKP- dot rozkładu jazdy. No nie dam rady....choć "kombinowałam"....Nie wiem czy dam radę, to inny rak i inne leczenie. Już dochodzi do mnie co JEST.... :-* :-* :-*

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Maja
« Odpowiedź #1528 dnia: Maja 05, 2019, 01:56:16 pm »
Na pewno będziesz miała czas na leżenie i pachnienie.Jedno co jest denerwujące ,to te długie terminy na diagnostykę.Oby jak najszybciej zaczęła się terapia i oby jak najmniej Cię sponiewierała.Masz teraz czysty,pachnący domek więc w tym ciężkim okresie ,to bardzo ważne.Przytulam
Natalia

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Maja
« Odpowiedź #1529 dnia: Maja 05, 2019, 03:01:25 pm »
To  drugie draństwo przeważnie jest inne moje też bylo!  Dasz radę kochana ! Mocno przytulam, Bystra cały czas czeka   :-*
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat