Autor Wątek: Maja  (Przeczytany 274123 razy)

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2923
Odp: Maja
« Odpowiedź #1875 dnia: Czerwca 06, 2021, 01:59:12 am »
Trzymaj się Maju!  :-* :-* :-*  I nie masz się absolutnie o co obwiniać
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2923
Odp: Maja
« Odpowiedź #1876 dnia: Czerwca 06, 2021, 02:00:58 am »
Właśnie doczytałam na fejsie  :'( :'( :'(

Tak mi przykro Maju. Przytulam <3
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline Maja048

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1243
Odp: Maja
« Odpowiedź #1877 dnia: Czerwca 06, 2021, 07:49:56 pm »
Brat już nie cierpi....Byłam przez ostatnie kilka dni....Cierpiał strasznie....
Ja jutro jadę po kolejny kwas, wynik rezonansu piersi i....Stefan TAK BARDZO CHCIAŁ ŻYĆ... :( :( :(

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Maja
« Odpowiedź #1878 dnia: Czerwca 07, 2021, 07:04:54 am »
Maju przytulam bardzo, bardzo mocno.
Natalia

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: Maja
« Odpowiedź #1879 dnia: Czerwca 09, 2021, 10:16:22 pm »
Maju, przytulam bardzo mocno
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline Maja048

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1243
Odp: Maja
« Odpowiedź #1880 dnia: Czerwca 10, 2021, 02:38:24 pm »
Dziękuję.....
Rezonans OK, jakaś opuchlizna w prawym cycku ale to na "zaś"....
Morfologia ... jeden wynik z trzema !!!...coś nie tak ale tym zajmę się w przyszłym tygodniu.
Jutro pogrzeb brata....To ON miał mnie chować...Miał wytyczne co i jak ....Dzisiaj po raz pierwszy będąc u lekarza rehabilitacji zmieniłam kogo powiadomić.... Gdy jakoś dojdę do "życia" muszę ogarnąć tą kwestię...Chciałabym Wam przesłać zdjęcie ze ślubu Stefana jedynej córki z 12 lutego ale nie umiem . Może wyślę do kumatej w sms i wklei. Bardzo chciałabym Wam pokazać Stefana SZCZĘŚLIWY DZIEŃ...
Pozdrawiam

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Maja
« Odpowiedź #1881 dnia: Czerwca 10, 2021, 03:33:15 pm »
Dbaj o siebie,bo stres to skrytobójca.
Natalia

Offline Maja048

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1243
Odp: Maja
« Odpowiedź #1882 dnia: Lutego 04, 2022, 07:17:37 pm »
Witam po bardzo długiej przerwie .Oj działo i dzieje się u mnie.....
Lato minęło bez sensacji, kwiatki rosły i kwitły na podwórku, ani razu mnie deszczówka nie zalała....
W sierpniu poszłam do ortopedy bo już nie mogłam wytrzymać z bólu kolana. Ortopeda miał "usg"
w oczach i dłoniach.....Zapodał mi zastrzyk w kolano i ...Było dobrze przez miesiąc. W październiku kolejna wizyta i kolejny zastrzyk. Po kilku dniach nie mogłam chodzić. Kolano "nie trzymało". Zaczęłam szukać prywatnie ortopedy. W ubiegłym roku moja znajoma otworzyła Przychodnię Lekarską. Przyjmował rekomendowany przez kilka osób ortopeda. Zrobił usg i.... ściągnął z kolana dwie strzykawki płynu. Postraszył, że pewnie skończę na stole operacyjnym. Następną wizytę miałam 23 grudnia . Tym razem tylko jedna strzykawka płynu. Dostałam skierowanie na rtg i następna wizyta 7 stycznia. Wigilia...I znów KTOŚ zostawił przy stole puste miejsce....Kolację wigilijną zjadłam sama u siebie. Zresztą tak naprawdę ze względu na zakaz jedzenia ryb miałam tylko zupę , sos pieczarkowy z ziemniakami. Mimo zaproszenia przez bratową ,podziękowałam bo....nie chciałam Im popsuć moim płaczem wieczerzę. Co roku ja i brat płakaliśmy a teraz to bym ryczała...Ale przed południem bratanica zawiozła mnie na cmentarz i pojechałam do Nich z opłatkiem. No i nie dałam rady aby nie płakać. Bratowa później powiedziała, że smutno było ale gdybym była to byłoby gorzej.
 Na 27 grudnia miałam wizytę w Poradni Genetycznej w Szczecinie. Wymyśliłam sobie, że pojadę w pierwsze święto i wrócę po badaniu.
W pierwsze święto rano pojechałam do Szczecina. Dzięki Hali z Forum Amazonek, miałam nocleg w samym centrum. Pokój z zapleczem kuchennym OK. Wieczorem poszłam  sobie na spacer obejrzeć świąteczne dekoracje. Poszłam spać ok.23:00. Już zasypiałam gdy usłyszałam, jak do drzwi obok dobija się jakaś kobieta. Pomyślałam, że byli na imprezie i facet napity przyszedł , zamknął się i nie chce Jej wpuścić. Po kilkunastu minutach ponowny hałas. Tym razem  jakiś męski głos prosi o otwarcie drzwi. Bez rezultatu. Po chwili pukanie do moich drzwi i "Policja, proszę otworzyć". Przez wizjer widzę , że to prawda. Otwieram. Chcieli zobaczyć czy z mojego mieszkania można dostać się do sąsiedniego. Nie można było. Kobieta wyjaśniła, że zerwała z facetem, który pije, ćpa...W związku z tym, że facet nie otwierał, wezwano straż pożarną. Strażacy wyważyli drzwi. Całe szczęście, że facet żył. Po ok. 2 godzinach zasnęłam wspomagana tabletką. Rano obudziło mnie słońce, śniadanko i na spacerek. Nazajutrz wizyta na genetyce , rozmowa z lekarzem, pobranie krwi i do domu. Miałam wykupiony bilet na późniejszy pociąg ale nie chciałam czekać więc pojechałam wcześniejszym. I całe szczęście bo na trasie była awaria i opóźnienie ok. 3 godzin. Pociąg, którym miałam wracać został wycofany. Szczęśliwie choć spóźniona wróciłam do domu . Trzy dni a tyle atrakcji ......
W domu ogarnęłam wszystkie sprawy bo 3 stycznia 2022 r jechałam do szpitala WCO Poznań na wymianę implantu. Dwa lata temu przy jednoczasówce miałam włożony mniejszy implant. Miałam mieć uzupełnienie tłuszczykiem ale pandemia spowodowała, że odpuściłam sobie. Implant trochę się przesuwał i jak się źle obróciłam itp to uciskał na żebra. 4 stycznia miałam wymianę na większy. Trochę się mój pobyt przedłużył bo chłonka schodziła dość długo. I znowu trafiłam na wspaniałe dziewczyny na Oddziale. Było Nas kilka ,które zostały na weekend. W niedzielę pod wieczór jedna z dziewczyn stwierdziła, że Nas nauczy tańca integracyjnego. Poprosiła pielęgniarkę aby nas nagrała i....Było miło i wesoło aż przyszła pielęgniarka aby powiedzieć, że za chwilę cisza nocna. Rano przyszedł mój lekarz - Ordynator Oddziału i powiedział, że idę do domu ale wcześniej na zmianę opatrunku. Gdy przyszłam do zabiegowego doktór spytał jak się czuję. Mówię, że bardzo dobrze na to usłyszałam : wierzę i widziałem wczorajsze tańce....Szczęka mi opadła i pytam co i jak? Na to rezydent mówi, że w tv pokazali. Qrde pielęgniarka wysłała filmik do Ordynatora....No ale to jest lepsze aniżeli ściąganie psychologa do "załamanych" pacjentek. Utrzymujemy kontakt , wspieramy się tzn ja z moim wieloletnim doświadczeniem jestem jak "eksponat"....Wszystko było dobrze, tak mocno nie bolało, goiło się. 24 stycznia kolega zawiózł mnie samochodem do kontroli . Doktór zadowolony z efektu operacji. Ja też. Wróciliśmy ok.14:00. Byłam jakaś zmęczona, śpiąca. Po obiedzie czułam , że mam temperaturę, dreszcze. Wzięłam Ibuprom i na fotelik. Niestety temperatura rosła. Ok. 20:00 - 39,4 C. Wzięłam Nurofen i postanowiłam ,że jak temperatura nie spadnie to wzywam Pogotowie. Temperatura zaczęła spadać więc poszłam spać. Rano już nie miałam temperatury. W związku z awarią projektora filmowego postanowiłam w środę zadzwonić do lekarza i iść na zwolnienie lekarskie, tymbardziej, że miałam temp.37,4 C katar i kaszel. No i usłyszałam...Od dzisiaj jest Pani na kwarantannie i dostanie pani zlecenie na wymaz. Pojechałam w czwartek modląc się, aby wreszcie KTOŚ wypowiedział się o mnie NEGATYWNIE. W piątek rano przyszedł wynik POZYTYWNY, izolacja do 6 lutego. Nie mam temperatury, saturacja i tętno w normie, kaszlu i kataru nie mam. Jeszcze te dwa dni muszę wytrzymać.....
Jestem potrójnie szczepiona....Już przestałam głośno mówić co miałam od kilkunastu lat robić.....
No to sobie popisałam i opisałam co u mnie....
Byle do WIOSNY.... :-* :-* :-*

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: Maja
« Odpowiedź #1883 dnia: Lutego 05, 2022, 11:56:23 pm »
Maju, z wieelkim przytupem skończyłaś stary rok ;)  ale wszystko się dobrze skończyło :oklaski:
dużo zdrówka  :-*
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline suchal

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: Maja
« Odpowiedź #1884 dnia: Lutego 06, 2022, 09:43:44 am »
Cześć Maja. Życzę Ci duuuuuuuuzo zdrowia w tym Nowym roku.
Dobrze, że jesteś zaszczepiona. Korona potraktowała Cię łagodnie.
Dbaj o siebie.
Fajnie było przeczytać o tym co u Ciebie słychać.
Trzymaj się ciepło. :) :) :)

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2923
Odp: Maja
« Odpowiedź #1885 dnia: Lutego 07, 2022, 10:49:08 pm »
Maju, przygody Cię lubią! Chyba musisz zmienić hasło na samo "pachnieć", bez leżenia.  A ten filmik z tańcami to gdzie się da zobaczyć?  :oklaski:
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Maja
« Odpowiedź #1886 dnia: Lutego 17, 2022, 10:04:21 pm »
No koniecznie pochwal się filmem.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline Maja048

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1243
Odp: Maja
« Odpowiedź #1887 dnia: Czerwca 18, 2022, 04:57:51 pm »
Dzisiaj mała rocznica, TRZY LATA PO DRUGIM RAKU  ztx
Dzisiaj byłam u Dermatologa prywatnie. Jakieś france mi "porosły", inne się odnowiły. Siedem lat temu miałam raka skóry a w marcu na badaniu ginekologicznym doktór powiedział abym zbadała zmianę między piersiami i pozostałe też. Na szczęście wszystko OK. To co można było / a było tego dużo / doktór zamroził . Najbardziej trochę bolą plecy. Za miesiąc do kontroli i ewentualnie poprawka. Wracając weszłam po leki do Apteki. Po drodze przechodziłam obok sklepu z odzieżą i zobaczyłam turkusową letnią bluzkę, to była niebieska a kupiłam białą . Dzisiaj szykując się do lekarza zauważyłam, że nie mam jednokolorowej bluzki na upały. Rok  temu nosiłam inne ciuchy po śmierci brata, a teraz mi się przytyło i to co miałam nie pasuje. W jedno przedpołudnie wydałam półtorej mojej pensji, MASAKRA. Ale trzecią rocznicę trzeba uczcić, a za kilka dni będzie osiemnasta. Muszę się zastanowić czym sobie osłodzić te lata. Pozdrawiam  :-* :-* :-* :-*

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2923
Odp: Maja
« Odpowiedź #1888 dnia: Czerwca 20, 2022, 06:26:19 pm »
 :oklaski: :oklaski: :oklaski: Świętuj Maju, bo jest co!!! Co tam pensja, za miesiąc nowa będzie!  >:D
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: Maja
« Odpowiedź #1889 dnia: Sierpnia 27, 2022, 12:49:50 am »
Maju  :oklaski: :oklaski: :oklaski:
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia