Autor Wątek: Ogórki konserwowe pasteryzowane w piekarniku.  (Przeczytany 16847 razy)

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Ogórki konserwowe pasteryzowane w piekarniku.
« dnia: Lipca 31, 2013, 11:18:45 pm »
Proporcje na 9 duzych twistów i tyle ich wchodzi na raz do piekarnika.

Nastawiam pusty piekarnik na 180 stopni i biorę się do roboty :)

Do słoików wkładam ściśle ogórki oraz:
1 koper
5-6 ziarenek gorczycy
2 ząbki czosnku
3-4 plasteki marchwi
liść laurowy
2-3 ziarenka ziela angielskiego
Na wierzch każdego sloika sypię łyżkę stołową cukru i wlewam 3 łyżki octu.

W międzyczasie gotuję sobie zalewę:
3 litry wody + 3 dobrze czubate łyżki soli.

Gorącą zalewę wlewam do słoików, zakręcam, ale nie tak bardzo do oporu, słoje ustawiam na blasze wyłozonej papierem tak, żeby się nie stykały i wkładam do nagrzanego piekarnika (OSTROŻNIE! są gorące, ciężkie, a blacha lubi się "kiwać" - można więc zimną blachę wstawić w tym momencie do piekarnika i rękawicą kuchenną wkładać słoje pojedynczo). Stoję i patrzę - jak w pierwszym sloju z brzegu zaczynają uciekać bąbelki powietrza, a ogórki miejscami zmieniają kolor, to czekam jeszcze minutę i wyłączam.
Ja najczęściej działam w kuchni po nocach, więc zostawiam w piekarniku do rana i potem prosto do spiżarki. Jak wyciągam wcześniej, jeszcze gorące, to rękawicą kuchenną sprawdzam delikatnie pokrywki, ewentualnie dokręcam i stawiam do góry dnem
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Ogórki konserwowe pasteryzowane w piekarniku.
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 01, 2013, 07:51:25 am »
Świetny pomysł z tym piekarnikiem  :)

Offline saxony

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Ogórki konserwowe pasteryzowane w piekarniku.
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 05, 2013, 12:23:28 pm »
hamaczku, a czy insze rzeczy też tak pasteryzujesz w piekarniku?
chodzi mi konkretnie o powidła - mam różniste słoiki i  nie bardzo mi się widzi tyle kolejek w garze machać :P

w mojej insztrukcji piekarnika piszą tylko, żeby na blachę nalać wody, a czasy i temperatury podali jeno dla warzyw_zalewowych 

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Ogórki konserwowe pasteryzowane w piekarniku.
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 05, 2013, 03:48:15 pm »
Powidła zawsze gorące do słoików nalewam, przez takie coś: http://www.frito.pl/Dom_i_ogrod/Akcesoria_kuchenne/Pozostale/Lejek_do_sloikow_i_torebek,2494.html, niemal po brzegi i od razu stawiam do góry dnem. Nieliczne przypadki, że się nie zamknęło. Tak samo robię z buraczkami.
W piekarniku pasteryzowałam ostatnio - pierwszy raz w życiu - sałatkę z cukinii. Nie chciałam jej zagrzewać/gotować, żeby warzywa się nie rozpaćkały. Wygląda, że się pozamykały, a czy na pewno, to będzie wiadomo wiosną ;D Na razie nie chcę ich ruszać, bo zrobiłam mało. A jak zrobiłam mało dżemów truskawkowych i syn sprawdził, czy zamknięte, to już po nich śladu nie ma  xhc
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 05, 2013, 03:50:16 pm wysłana przez hamak »
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline saxony

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Ogórki konserwowe pasteryzowane w piekarniku.
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 07, 2013, 11:14:04 am »
hamaczku, dzięki! kupiłam dziś właśnie to ustrojstwo, będzie próba generalna ;-)

właśnie też się boję tego sprawdzania - istnieje uzasadniona obawa, że po sprawdzaniu nic nie zostanie, bo sporządzamy nutellę śliwkową  O0