Autor Wątek: W tv o rekonstrukcji  (Przeczytany 14357 razy)

Offline słonecznik

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 485
W tv o rekonstrukcji
« dnia: Października 04, 2013, 12:30:34 am »
Polecam - dostępny w tvn.player juz za 10 godzin
Klinika urody , odcinek 5, sezon 4

http://tvnplayer.pl/programy-online/klinika-urody-odcinki,553/odcinek-5,S04E05,22952.html


Matki, córki, siostry, babcie, ciotki! Zapraszamy do obejrzenia kolejnego, wyjątkowego odcinka „Kliniki urody". Dowiecie się wszystkiego o profilaktyce raka piersi. Zobaczycie, jak i kiedy się badać oraz jakie gadżety to ułatwią. Pokażemy Wam także wszystkie etapy rekonstrukcji piersi. Nasza bohaterka podzieli się swoją wzruszającą historią i opowie o walce z rakiem. W programie jeden z ostatnich wywiadów z Gayle Brinkenhoff, słynną Amazonką, dla której mąż stworzył znane na całym świecie kosmetyki Revitalash.
« Ostatnia zmiana: Marca 17, 2014, 07:09:46 pm wysłana przez b_angel »

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: w tv o rekonstrukcji
« Odpowiedź #1 dnia: Października 04, 2013, 08:19:22 pm »
z jednej strony dobrze, że takie programy są, z drugiej ... cholernie mnie irytują
nieprawdą jest np, że na rekonstrukcję na nfz czeka się minimum rok

PS dooglądałam do końca i znowu padł tekst o utraconej kobiecości
 >:( >:( >:(
« Ostatnia zmiana: Października 04, 2013, 08:23:36 pm wysłana przez aquila »

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: w tv o rekonstrukcji
« Odpowiedź #2 dnia: Października 04, 2013, 08:29:49 pm »
Mam podobne odczucia  >:(
Dla mnie są bardzo powierzchowne, tylko my jesteśmy szczególnymi odbiorcami. I czemu nie mówi siem o inych metodach rek. Ale chyba dobrze, że w ogóle som  ;)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: w tv o rekonstrukcji
« Odpowiedź #3 dnia: Października 04, 2013, 08:50:22 pm »
O przyszło mi do głowy ,ze trzeba Drzyzdze posłąc nr Zdrowia, niech popatrzy na "załamane" amazonki! :) Aqulla nie bij głowa w mur ,tylko oświecaj społeczeństwo !Bo skąd mają wiedzieć ,ze my  jesteśmy całkiem szczęśliwe  bynajmniej nie pozbawione kobiecości tylko cycka !:):):)
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: w tv o rekonstrukcji
« Odpowiedź #4 dnia: Października 04, 2013, 09:14:30 pm »
ja mam podobnie jak aquila,

niby dobrze, że są takie programy - ale to JAK one są robione, zawsze mnie uwiera,
teraz już na samym początku miałam ochotę podciąć sobie żyły,
rozumiem, że pani, która opowiadała o tym jak zaczęła się jej przygoda z rakiem, była wzruszona i łezka jej poleciała - bo często jest tak, że takie słowa jakie ona wypowiadała przed kamerą trudno wypowiedzieć nawet przed bliskimi, a co dopiero w cały świat,
ale po ki diabeł podkładać po to tak pogrzebową muzykę, że człowiek ma ochotę od razu się ciąć?

no i to stwierdzenie o utraconej kobiecości u mnie też wywołuje wysypkę - jak na samym końcu ta sama pani już po rekonstrukcji na tej samej chyba ławeczce w parku opowiada o swej radości i podskakuje w rytm oczywiście skocznego kawałka muzycznego w podkładzie (!), to mam wrażenie, że to jej zdanie o powrocie kobiecości ktoś jej kazał wygłosić - takie było doczepione jakieś...

no ale może się czepiam, przecież są kobiety, które właśnie utratę piersi - albo włosów!!! uważają za najgorszą rzecz w chorobie (patrz: pani z Rozmów w toku)



rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline suchal

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: w tv o rekonstrukcji
« Odpowiedź #5 dnia: Października 05, 2013, 08:14:00 am »
Tak.....szczególnie jak przejmują się tak strasznie utratą włosów. Mnie to wkurza, bo przecież to tylko efekt uboczny.

Rozmawiam z koleżanką o naszej ( będącej w trakcie leczenia) znajomej, że wróciła do pracy i koleżanka mi mówi, że pokazywała jej głowę.
Ja się pytam .... a co stało się z jej głową..... miała naświetlania na głowę...... nie, (odpowiada znajoma) pokazywała mi jakie ma króciutkie włosy.
Mnie również wiele osób pytało o włosy......
« Ostatnia zmiana: Października 05, 2013, 08:17:57 am wysłana przez suchal »

Offline słonecznik

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 485
Odp: w tv o rekonstrukcji
« Odpowiedź #6 dnia: Października 05, 2013, 08:39:22 pm »
Niestety po części się zgadzam, :/
 jestem zdania, że jeśli to ma służyć profilaktyce to się cieszę, że cokolwiek się na ten temat mówi, że Tvn robi cokolwiek.
Cieszę się, że powiedzieli o mutacji BRCA1. Szkoda tylko powiedzieli, że badanie kosztuje 700 zł a nie że jest bezpłatne !!!

Jeśli program miałbym mnie zachęcić do rekonstrukcji to nie zachęcił - ogólnie słabo to pokazali :/   mogli np pokazać ładnie zrekonstruowane piersi.
 
Generalnie to miałam wrażenie, że gonią ich terminy i czas. Nie było mowy o poprawianiu czegokolwiek. Wchodziło się do studia, stress.  U tej Pani widać, że krótkie włoski są i zapewne walka z chorobą to są świeże sprawy i stąd łzy i być może te wszystkie trudne przeżycia jakoś wróciły.
naprawdę chciałoby się coś mądrego powiedzieć, coś od siebie ale czasem się nie wie co. Używa się utartych schematów. Nie mam piersi, nie czuję się kobieco, utraciłam część swojej kobiecości. Stąd może takie zakończenie. Co innego można powiedzieć. .... szczerze to nie wiem co ja bym powiedziała jakby nie brca ale pewnie coś podobnego..
znaczy się, że wraz z piersią odzyskałam kobiecość.....
co do podskoków i radości .... fakt chamsko wyreżyserowane..... jakby to był program ze stanów. ( gdzie amerykanie z byle powodu ryczą, skaczą i pokazują ekstremalne emocje)

« Ostatnia zmiana: Października 05, 2013, 08:43:16 pm wysłana przez justyna81 »

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: w tv o rekonstrukcji
« Odpowiedź #7 dnia: Października 21, 2013, 12:21:30 am »

Offline słonecznik

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 485
Odp: w tv o rekonstrukcji
« Odpowiedź #8 dnia: Października 21, 2013, 11:27:04 pm »
dzięki za link :) buziak :*

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Odp: w tv o rekonstrukcji
« Odpowiedź #9 dnia: Października 22, 2013, 11:30:35 am »
o_to o_to , mojej kulezance amazonce poleciłam aquili  dochtorka  rekonstruktora, w tamtym tygodniu była konsultacja /błyskawicznie prywatnie / i  termin rekonstrukcji na 9 stycznia w ramach nfz /tez błyskawicznie, /a później poprawka zdrowej ale to po rekonstrukcji kompletnej :).
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc

Offline słonecznik

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 485
Odp: w tv o rekonstrukcji
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 04, 2014, 12:54:52 pm »
http://www.tvnstyle.pl/aktualnosci,1865,n/walka-o-nowe-piersi-w-zyciu-bez-wstydu,104034.html

wczoraj oglądałam życie bez wstydu odcinek 9.  bardzo fajnie wyszła ta rekonstrukcja :)  Pani miałam ładną bliznę więc i efekt jest fajny. Wyszła ładna pierś :) 
doktor Witwicki dokładnie pokazał i wytłumaczył  jak wygląda rekonstrukcja dwu etapowa.  :D

Odcinki on line na razie nie dostępne. ale może jak skończą nadawać w tvn będzie można obejrzeć on line.

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: w tv o rekonstrukcji
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 04, 2014, 05:47:45 pm »
rozwala mnie zdjęcie
jak wypikselowali brodawkę  :o

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: w tv o rekonstrukcji
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 04, 2014, 08:00:02 pm »
Tak utwierdziłam się, widziałam już ten odcinek  ;)
Coś mam dzisiaj dosyć tego tematu.

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: w tv o rekonstrukcji
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 04, 2014, 11:23:11 pm »
o, to ta pozytywna dziewczyna, na którą wczoraj trafiłam i pisałam kajsik o tym


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Maja048

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1243
Odp: w tv o rekonstrukcji
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 05, 2014, 12:53:50 am »
Jak widzicie jest późna pora...ale szlag mnie trafił oglądając ten program...nie w całości obejrzałam...Zmobilizował mnie do opisania MOJEJ HISTORII...Qrde  to nie mieści mi się w głowie,że teraz KOBIETY tak myślą...Ja zachorowałam bez internetu...bez akcji "Badaj piersi..." Dziewczyny pamiętacie jak mnie "prowadziłyście" za rączkę...w pokoju Izabelli...Dlaczego do takiego programu biorą Kobiety niezadowolone...wierzące ,że cycek jest najważniejszy...U mnie pierwszy szok jak minął to...nadal żyłam tak jak wcześniej... Znajomi wiedzieli...nie ukrywałam tego...W styczniu tego roku mieliśmy spotkanie "starszych" harcerzy...śpiewy...tańce...swawole.Spała u mnie koleżanka i nazajutrz po imprezie mówi : któryś z facetów/ nie chciała powiedzieć KTO.../ powiedział do Niej : podziwiam Myszkę, wiem co przeszła, a Ona nadal jest taka sama jak przed chorobą....tylko pozazdrościć...Facet też nadal ten sam...Jakieś frustratki biorą do tych programów???????????????????????????Jak napiszę to wyślę gdzie się tylko da moją historię...A rekonstrukcję robiłam dla siebie....Buziaczki i  :0ulan: :0ulan: :0ulan: