Autor Wątek: Jakość życia kobiet po leczeniu chirurgicznym raka piersi i rehabilitacji.  (Przeczytany 15636 razy)

Offline madomire

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 22
Witam Panie jestem tegoroczną magistrantką kierunku Fizjoterapia Wydziału Nauk o Zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Piszę pracę magisterską na temat jakosci życia kobiet po leczeniu chirurgicznym raka piersi i rehabilitacji.
Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie ankiety. Ankietę moga wypełnic Panie zarówno po całkowitej mastektomii jak i leczeniu oszczedzającym pierś Dziękując za poświęcony mi czas .

Poniżej link do ankiety
http://www.ankietka.pl/ankieta/123991/jakosc-kobiet-po-chirurgicznym-leczeniu-raka-piersi-i-rehabilitacji.html
Pozdrawiam serdecznie !
« Ostatnia zmiana: Października 06, 2013, 01:25:04 pm wysłana przez b_angel »

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Jakosci życia kobiet po leczeniu chirurgicznym raka piersi i rehabilitacji.
« Odpowiedź #1 dnia: Października 05, 2013, 10:06:27 pm »
pytanie nr 24 źle sformułowane
 24. Czy przebyta operacja miała wpływ na Pani rezygnację z pracy? *
   tak, po zakończonym leczeniu nie wróciłam do pracy, 
   tak, po zakończonym leczeniu wróciłam do pracy,   - a gdzie tu jest rezygnacja z pracy?
   nie pracuję .   

pytanie 35 brak możliwości wielokrotnego wyboru
« Ostatnia zmiana: Października 05, 2013, 10:08:49 pm wysłana przez TOJKA »
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline madomire

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Jakosci życia kobiet po leczeniu chirurgicznym raka piersi i rehabilitacji.
« Odpowiedź #2 dnia: Października 05, 2013, 10:10:46 pm »
przepraszam odp powinna brzmieć ,, nie, po zakończonym leczeniu wróciłam do pracy"
Już poprawiam w ankiecie.
Dziękuje za cenna uwagę.

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Jakosci życia kobiet po leczeniu chirurgicznym raka piersi i rehabilitacji.
« Odpowiedź #3 dnia: Października 05, 2013, 10:12:55 pm »


Uwagi:
punkt 2: a jeżeli jedyną formą leczenia była mastektomia bez leczenia uzupełniającego?
pt 4: jak się zmęczę np w pracy, sprzątając intensywnie lub ćwicząc, to chyb anormalne, ze jstem zmęczona, prawda? czy o takie zmęczenie chodzi?
pt 9: a jeżeli nie było żadnej rehabilitacji?
pt 24: ??? i 25:???
28: o który zabieg chodzi?
34: a jeżeli nie wstąpiłam?



Offline madomire

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Jakosci życia kobiet po leczeniu chirurgicznym raka piersi i rehabilitacji.
« Odpowiedź #4 dnia: Października 05, 2013, 10:16:25 pm »
Tytuł ankiety brzmi Jakosć życia kobiet po leczeniu chirurgicznym raka piersi i rehabilitacji. Jeżeli nie miała Pani rehabilitacji niestety nie mogę zbadać jakości Pani życia po rehabilitacji. W takim razie nie może Pani wypełnić ankiety.
Dziękuje za poświęcony mi czas.

Offline madomire

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Jakosci życia kobiet po leczeniu chirurgicznym raka piersi i rehabilitacji.
« Odpowiedź #5 dnia: Października 05, 2013, 10:20:45 pm »
pyt 28 chodzi o zabieg chirurgiczny usunięcia guza piersi
pyt 36 jeżeli Pani nie wstąpiła do klubu proszę zaznaczyć '' nie  miało żadnego wpływu'' mam tu na myśli że nienależny Pani do klubu.
pyt 4 ,,Czy w ciągu dnia odczuwa Pani zmęczenie?'' chce zbadać czy obecnie już po leczeniu i rehabilitacji ma Pani problemy ze zmęczeniem bo np. teraz Pani więcej odczuwa zmęczenie niż przed leczeniem i rehabilitacja
« Ostatnia zmiana: Października 05, 2013, 10:23:24 pm wysłana przez madomire »

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Jakosci życia kobiet po leczeniu chirurgicznym raka piersi i rehabilitacji.
« Odpowiedź #6 dnia: Października 05, 2013, 10:29:05 pm »
- operację + rehabilitację miałam, formalnie więc do ankiety się kwalifikuję, nie miałam natomiast leczenia uzupełniającego, więc ankieta nie przejdzie
- powtarza się pytanie o automasaż

ja tylko jeszcze jako ta strasznie nowoczesna feministka zawsze wymiękam na pytaniach o stan cywilny :P
choć pytanie jest oczywiście jak najbardziej poprawne ;)

Offline madomire

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Jakosci życia kobiet po leczeniu chirurgicznym raka piersi i rehabilitacji.
« Odpowiedź #7 dnia: Października 05, 2013, 10:50:18 pm »
Dodałam jeszcze jedna możliwość odp do pyt 2 więc jeżeli Pani zechce może wypełnić ankietę.

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Jakosci życia kobiet po leczeniu chirurgicznym raka piersi i rehabilitacji.
« Odpowiedź #8 dnia: Października 05, 2013, 11:31:01 pm »
Pewnie się powtórzę:
  4) należy zmodyfikować, nie wiem jak, ale są przecież różne jego powody,
11) źle sformułowane w stosunku do czynności, której nie powinnyśmy wykonywać,
17) drenaż i automasaż dla mnie to to samo, chyba, że rozgraniczyć ze względu na to, czy robi się go samej, czy ktoś nam robi,
20) co to jest, klin?
To wszystko. Ogólnie jest ok. Po wyjaśnieniach chętnie wypełnię  :) 

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Jakosci życia kobiet po leczeniu chirurgicznym raka piersi i rehabilitacji.
« Odpowiedź #9 dnia: Października 05, 2013, 11:35:29 pm »
przepraszam, całkiem dobrze mi szło, utknęłam na pytaniu 41

zawód:
uczennica,   
  pracownik fizyczny,   
  pracownik umysłowy,   
  emerytka/rencistka,   
  bezrobotna,   
  inne, jakie? 

nie ma zawodu "bezrobotna"
można być bezrobotną panią inżynier,
można być też pracującą absolwentką szkoły podstawowej - czyli osobą bez zawodu,
albo niepracującą - z własnego wyboru - więc na pewno nie bezrobotną - specjalistką od technologii kosmicznej




rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline madomire

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Jakosci życia kobiet po leczeniu chirurgicznym raka piersi i rehabilitacji.
« Odpowiedź #10 dnia: Października 05, 2013, 11:40:20 pm »
pyt 41 '' bezrobotna" czyli os. niepracująca w ogóle( nie wnikam z jakiej przyczyny), jeżeli Pani ma inny zawód niż wymienione to proszę podać przy odp inne.

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Jakosci życia kobiet po leczeniu chirurgicznym raka piersi i rehabilitacji.
« Odpowiedź #11 dnia: Października 05, 2013, 11:40:29 pm »
No tak  xhc

Chyba nie o to chodzi.
« Ostatnia zmiana: Października 05, 2013, 11:45:19 pm wysłana przez Mirusia »

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Jakosci życia kobiet po leczeniu chirurgicznym raka piersi i rehabilitacji.
« Odpowiedź #12 dnia: Października 05, 2013, 11:46:10 pm »
no raczej  O0
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline madomire

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Jakosci życia kobiet po leczeniu chirurgicznym raka piersi i rehabilitacji.
« Odpowiedź #13 dnia: Października 06, 2013, 12:09:40 am »
jeżeli Panie nie pracują z rożnych względów proszę zaznaczyć ,, bezrobotna'' (jeśli napisze nie pracuje to można  nie pracować z rożnych względów, nie pracuje to tez nie jest zawód) jeśli maja Panie inny zawód niż wymienione to proszę zaznaczyć inne.. jakie

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Jakosci życia kobiet po leczeniu chirurgicznym raka piersi i rehabilitacji.
« Odpowiedź #14 dnia: Października 06, 2013, 12:20:33 am »
nie pracuje to tez nie jest zawód

oczywiście, dlatego w punkcie zatytułowanym ZAWÓD nie powinno się znaleźć ani określenie "bezrobotna" ani  "nie pracuje"
bo co ma do rzeczy to jaki ja mam zawód do tego, czy pracuję, czy nie?

może punkt 41 powinien nazywać się "charakter pracy" (biorąc pod uwagę podane do zakreślenia podpunkty)  a nie "zawód"



rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich