Autor Wątek: Jakość życia kobiet po leczeniu chirurgicznym raka piersi i rehabilitacji.  (Przeczytany 15638 razy)

Offline madomire

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Jakosci życia kobiet po leczeniu chirurgicznym raka piersi i rehabilitacji.
« Odpowiedź #15 dnia: Października 06, 2013, 12:26:45 am »
Dobrze jeśli Panie wolicie zmienić odp bezrobotna to zmieniam i zachęcam do wypełnienia.

Offline madomire

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Jakosci życia kobiet po leczeniu chirurgicznym raka piersi i rehabilitacji.
« Odpowiedź #16 dnia: Października 06, 2013, 12:30:44 am »
Droga Pani ,, charakter pracy'' emerytka, uczennica tez nie pasuje. Myślę że nie należy tak wnikliwie analizować tego pyt. Odp ,, bezrobotna'' zamieniam na ,, nie pracuję''. W odp inne należy podać inny zawód a nie np. nie pracuje bądź pominąć to pytanie.
« Ostatnia zmiana: Października 06, 2013, 12:37:29 am wysłana przez madomire »

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Jakosci życia kobiet po leczeniu chirurgicznym raka piersi i rehabilitacji.
« Odpowiedź #17 dnia: Października 06, 2013, 09:14:02 am »
Myślę że nie należy tak wnikliwie analizować tego pyt.
też tak myślę  :)
setki razy wypełniam  (np do ZUS, do PCPR ) różniste papiery i jak pytają o zawód to nigdy nie wiem co wpisać: zawód wykonywany ? zawód wyuczony? nieeeee wcale im ie o to chodzi, każą pisać pracownik biurowy  ;D albo umysłowy  xhc
Dlatego ja już się przyzwyczaiłam do takich pytań i takich odpowiedzi.  8)

madomire, ankieta jest całkiem niezła  :)
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Jakosci życia kobiet po leczeniu chirurgicznym raka piersi i rehabilitacji.
« Odpowiedź #18 dnia: Października 06, 2013, 10:36:10 am »
Wypełniłam ankietę, mam tylko zastrzeżenia do pyt 26. Nie było dla mnie odpowiedzi bo ani nie odsunęłam się od rodziny, ani rodzina ode mnie ,ani tez szczególnie mnie nie wspiera! Czyli właciwie bez zmian .
« Ostatnia zmiana: Października 06, 2013, 10:38:20 am wysłana przez Amor »
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Jakosci życia kobiet po leczeniu chirurgicznym raka piersi i rehabilitacji.
« Odpowiedź #19 dnia: Października 06, 2013, 10:50:54 am »
Mam prośbę o umieszczenie tutaj odpowiedzi na moje wątpliwości,
nie na pv  :)

Tylko proszę o nie tłumaczenie mi co to jest klin i do czego służy. Wiem. Pytałam o pozycjonowanie, bo takiej terminologii nikt przy mnie nie stosował. Wiem też o co chodzi.
 
Podobnie odnośnie drenażu i automasażu. Tu się nie nie zgadzam, bo drenaż, to wg, mnie również automasaż.

A co do zmęczenia sugerowałam zastanowienie nad zmianą pytania. Czytałam tłumaczenie, jakie udzielono agawie i rozumiem o co chodzi, ale wg mnie samo pytanie jest źle zadane.

Sama ankieta przyznam nawet podoba mi się, bo już różne czytałam, ale wg mnie poprawki wymaga zwłaszcza punkt dotyczący zmęczenia  :)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Jakość życia kobiet po leczeniu chirurgicznym raka piersi i rehabilitacji.
« Odpowiedź #20 dnia: Października 06, 2013, 11:12:20 am »
Madomire :)
Dziękuję za wyjaśnienia :) Ale jakoś się nie zgadzam ;)
Bo:
- ankietowany(a) nie powinna się domyślać, czego pytanie dotyczy. Pytanie powinno być tak sformułowane, aby nie zostawiać miejsca na domysły, ponieważ to zafałszuje wyniki ;) a chyba nie o to chodzi? (to w sprawie zmęczenia)
- pytanie powinno być tak sformułowane, aby ankietowany(a) nie poczuła się źle - to propos 'bezrobotnej' ;) (szczególnie, gdy grupą badaną są osoby, które mogą być wrażliwe, np z powodu przebytej choroby, lub jej trwania)
- odnośnie: rehabilitacji: czy chodzi o rehabilitację tylko i wyłącznie prowadzoną w klubach lub na oddziałach szpitalnych? bo rehabilitację można również prowadzić samodzielnie - a nie jest to rozróżnione. Jeśli nie miałam możliwości lub chęci chodzenia na rehabilitację, a prowadziłam ją samodzielnie w domu, i zaznaczam, że nie mam w tej chwili problemów z ruchomością lub opuchlizną - to również odpowiedź może zafałszować wynik, tak?

Dodam - ankieta na prawdę jest niezła :) I, co bardzo ważne, jesteś z nami w dialogu, a to szczególnie doceniamy :)
Wiele osób wykorzystuje naszą grupę - kobiet po raku piersi, do różnorodnych badań, natomiast błędy i nieścisłości nas rażą; często pytania dotykają intymności, ale też wynikają z wiedzy, która już jest nieaktualna. To wszystko nie dotyczy Twojej ankiety :) I dlatego: gratulacje :)

Pozdrawiam :)
« Ostatnia zmiana: Października 06, 2013, 01:42:22 pm wysłana przez b_angel »

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Jakosci życia kobiet po leczeniu chirurgicznym raka piersi i rehabilitacji.
« Odpowiedź #21 dnia: Października 06, 2013, 11:36:18 am »
Bezrobotna , pal sześc , ale dlaczego muszę odpowiadac - nie pracuję!! To cóz ja kurna robię od rana do nocy? Ja, tez pal sześc ,ale nasza Basia przy czwórce dzieci tez musi napisać - nie pracuję!?? :) Gdyby tak słówko - nie pracuję zawodowo dodac ,byłoby ok!
Madomire- nie gniewaj się na nasze uwagi ,ale po wypełnieniu około już setki podobnych ankiet czara goryczy się przelała i trafiło na ciebie! :) Pozdrawiam
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline madomire

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Jakosci życia kobiet po leczeniu chirurgicznym raka piersi i rehabilitacji.
« Odpowiedź #22 dnia: Października 06, 2013, 12:42:15 pm »
pyt 26 zostało zmienione, dodatkową odp
pyt 41 odp z bezrobotna zmieniłam na ,, nie pracuje zawodowo''
Zachęcam do wypełnienia.

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Jakosci życia kobiet po leczeniu chirurgicznym raka piersi i rehabilitacji.
« Odpowiedź #23 dnia: Października 06, 2013, 12:43:57 pm »
Dziękujemy! :) Ja już wypełniałam !
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline madomire

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Jakosci życia kobiet po leczeniu chirurgicznym raka piersi i rehabilitacji.
« Odpowiedź #24 dnia: Października 06, 2013, 12:56:24 pm »
pyt 4 Czy w ciągu dnia odczuwa Pani zmęczenie? służy do oceny jakości teraz, obecnie. Zdaje sobie sprawę,że dla Pań może być kontrowersyjne i niezrozumiałe gdyż każdy może się czuć zmęczony i różne powody tego zmęczenia mogą być. Ale oceniając np w pyt 36 Jak ocenia Pani swoją jakość życia? np bardzo dobrze, będę wiedzieć że np. występujące zmęczenie z pyt 4 bądź z pyt 5   problemy ze snem lub z pyt 16  wystąpienie obrzęku będzie miało wpływ/ bądź nie na ogólna ocenę Pań jakości.
Pyt 4 jak i wyżej wymienione posłużą do wyciągnięcia wniosku o ogólna ocenę jakości z pyt 36. Mam nadzieje, ze rozwiązałam Pań wątpliwości co do pyt 4.

Offline madomire

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Jakosci życia kobiet po leczeniu chirurgicznym raka piersi i rehabilitacji.
« Odpowiedź #25 dnia: Października 06, 2013, 01:17:14 pm »
pyt odnośnie rehabilitacji odnosi się do różnych okresów.
pyt 12 Kiedy rozpoczęła Pani rehabilitację? chce zbadać kiedy rozpoczęły Panie rehabilitacje,
pyt13. Czy jest Pani zadowolona z przebytej rehabilitacji?[/b] i  pyt14. Jak ocenia Pani przebytą rehabilitację?/b]odnosi się do okresu kiedy Panie miały rehabilitacje np. w szpitalu, przychodni (ambulatoryjnie)
pyt 15. Czy wykonuje Pani automasaż?, pyt18. Czy wykonuje Pani systematycznie (codziennie) automasaż operowanej kończyny? , pyt19. Czy wykonuje Pani systematycznie (codziennie) ćwiczenia operowanej kończyny?, pyt20. Czy wykonuje Pani systematycznie (codziennie) pozycje ułożeniowe operowanej kończyny? odnoszą się do sytuacji obecnej, czy np w warunkach domowych pamiętają Panie o wykonywaniu ćw, automasażu, pozycjach ułożeniowych
« Ostatnia zmiana: Października 06, 2013, 01:19:41 pm wysłana przez madomire »

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Jakosci życia kobiet po leczeniu chirurgicznym raka piersi i rehabilitacji.
« Odpowiedź #26 dnia: Października 06, 2013, 01:17:54 pm »
Tu nie chodziło o jakąkolwiek niezrozumiałość, tylko o sposób zadawania pytać, tak (jak wskazała agawa). Żeby odpowiadający się nie musiał domyślać. Zdaję sobie sprawę, że nieraz ciężko sformułować pytanie, aby odpowiedź była jasna. Jednak dla takiej pracy to jest ważne, a kto powiedział, że w życiu ma być lekko  :)

Dobra i tak, ją oceniam pozytywnie, więc już nie męczę i wieczorkiem wypełnię. Powodzenia  :)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Jakosci życia kobiet po leczeniu chirurgicznym raka piersi i rehabilitacji.
« Odpowiedź #27 dnia: Października 06, 2013, 01:23:18 pm »
Madomire :) za wszekie wyjaśnienia dziękuję raz jeszcze :)
Tylko, eh, to jest ankieta, a nie wywiad. Pytania w ankiecie powinny być tak sformułowane, aby takie wyjaśnienia nie były konieczne ;) a respondent nie miał zamętu i mógł poczuć się kompetentny. Bo jest kompetentny :) Rolą badacza jest tą kompetencję dostrzec, docenić. I z niej skorzystać :) Dla dobra nauki ;)

Offline madomire

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Jakosci życia kobiet po leczeniu chirurgicznym raka piersi i rehabilitacji.
« Odpowiedź #28 dnia: Października 06, 2013, 01:28:54 pm »
Uwagi Pań są niezmiernie cenne dla mnie. Ankieta jest autorska, wiec w niektórych pyt trudno było mi sformułować odpowiednią odp, gdyż trudno postawić mi się na Pań miejscu, dlatego warianty odp, które Panie mi podpowiedziały są bardziej adekwatne do tego co Panie przeżyły a ja nie mogąc być na Waszym miejscu po prostu nie brałam tego pod uwagę.
Pyt odnośnie zmęczenia, snu, wykonywania czynności dnia codziennego itp są pyt opartymi na standardowych kwestionariuszach określających jakość życia, z których również do celów mojej pracy korzystałam.
Dziękuję za każdą wypełnioną ankietę.
Mam nadzieje, że ankieta jest już dla Pań czytelna.
« Ostatnia zmiana: Października 06, 2013, 01:32:14 pm wysłana przez madomire »

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Jakość życia kobiet po leczeniu chirurgicznym raka piersi i rehabilitacji.
« Odpowiedź #29 dnia: Października 06, 2013, 01:34:48 pm »
mam pytanie, czy tytuł pracy jest dokładnie taki:
Jakosci życia kobiet po leczeniu chirurgicznym raka piersi i rehabilitacji.
bo pomijając literówkę, słowa "jakość" nie używa się w liczbie mnogiej
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon