Autor Wątek: USG jamy brzusznej  (Przeczytany 38406 razy)

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: USG jamy brzusznej
« Odpowiedź #45 dnia: Maja 14, 2014, 09:55:13 pm »
Barbaro, czyli rozumiem, że na dzień dzisiejszy masz wynik usg jamy brzusznej, który nie podobał się lekarce i skierowanie na rezonans ze wskazaniem meta, plus prywatne badanie TK, wg. którego jest wszystko ok. I rozumiem, że nie jesteś obecnie w Polsce.
 
Trudno mi doradzać, bo nie byłam w takiej sytuacji, ale gdybym ja miała wątpliwości starałabym się na pewno je wyjaśnić. Moim pierwszym krokiem byłoby pytanie do onkologa co on na te różnice. Jeżeli TK było robione poza "twoim" ośrodkiem nie zdziwiłabym się, że je zlekceważy. Prosiłabym jednak o wyjaśnienie różnic oraz o wyjaśnienie dlaczego na skierowaniu lekarz opisał meta. Nie wydaje mi się w porządku tak wskazać tylko z uwagi na skrócenie kolejki.
Może spróbuj zrobić rezonans tam, gdzie jesteś obecnie, tak jak podpowiada amadek, dla swojej spokojności.
Najgorsze w takich sytuacjach jest oczekiwanie.
Mocno, mocno, przytulam  :-*
« Ostatnia zmiana: Maja 14, 2014, 09:59:56 pm wysłana przez Mirusia »

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: USG jamy brzusznej
« Odpowiedź #46 dnia: Maja 14, 2014, 10:17:56 pm »
Basiu, ja sądzę, że możesz poczekać do lipca na rezonans  :-*


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: USG jamy brzusznej
« Odpowiedź #47 dnia: Maja 14, 2014, 10:41:21 pm »
swego czasu od ortopedy tez dostałam takie skierowanie na rezonans:
PILNE! meta do kości
raaaaany ale spanikowałam  ::((  aż do niego zadzwoniłam,
się okazało, że on tak napisał, bo:
wiedział, że szybciej będę miała termin, nooo i jak to rzekł: przecież pani onkologiczna, podejrzenia można mieć, co nie znaczy, że meta jest
Basiu, trzymałabym się dobrego wyniku TK  :)
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline Barbara1958

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 14
  • ...liczy się tu i teraz :)
Odp: USG jamy brzusznej
« Odpowiedź #48 dnia: Maja 14, 2014, 10:44:58 pm »
Mirusia ...mag :) moze napiszę w ten sposób .Otóż , mam bardzo zaufaną moją onkolożkę , ona wiedziała ,że ja w Tczewie robię sobie prywatnie to TK ,sama poradziła żebym zrobiła bez kontrastu ze względu na te moje nerki . Miałam być u niej w poniedziałek ,ale że wynik TK miałam dostać dopiero we wtorek , dlatego przełożyła moją wizytę na środę , a na czwartek miałam już wykupiony bilet powrotny do Edynburga.Pytałam doktor czy mam olać ten wyjazd i skupić się nad sobą? Powiedziała ,że spokojnie mam jechać , że TK jest w porządku a dla sprawdzenia w lipcu mam zrobić rezonans.Zaznaczyła jeszcze : " niech pani czasem nie robi sobie tego prywatnie , spokojnie" . Myslę dziewczynki ,że tu nie będą chcieli mi zrobić tego rezonansu ze względu na to ,że musiałabym mieć mój ostatni wynik przetłumaczony na język angielski  :( . Ja wiem ,że w takim wypadku nie są ważne żadne pieniądze tylko nasz wewnętrzny spokój.Może uda mi się wrócić do Polski jeszcze w czerwcu ? Coś czuję ,że do lipca nie wydolę....dziękuję Wam za rady ..buziaki

Offline Barbara1958

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 14
  • ...liczy się tu i teraz :)
Odp: USG jamy brzusznej
« Odpowiedź #49 dnia: Maja 14, 2014, 10:46:19 pm »
 :oklaski: dzięki TOJKA ....

Offline Parabola

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5538
Odp: USG jamy brzusznej
« Odpowiedź #50 dnia: Maja 15, 2014, 12:39:35 am »
Basiu  8) ... musisz wybrać co Dla Ciebie ważne... :D ... a ważne dla NAS JEST ZDROWIE ..  O0
listopad 2003 rak piersi prawej carcinoma metaplasticum, carcinoma planoepitheliale  akeratodes.
G-2 T1NoMo trójujemny, zabieg oszczędzający.
6 chemii CMF i radioterapia.
IO Kraków Garncarska

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2927
Odp: USG jamy brzusznej
« Odpowiedź #51 dnia: Maja 15, 2014, 04:33:34 am »
Wydaje mi się z całego tego opisu, że rzeczywiście chodziło o przyspieszenie terminu rezonansu. Przecież skoro to zaufana onkolożka to nie mówiłaby zeby "spokojnie jechać" gdyby miała wątpliwości. Jak rozumiem usg nie podobało sie innej lekarce...

rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: USG jamy brzusznej
« Odpowiedź #52 dnia: Maja 15, 2014, 08:05:57 am »
W takiej sytuacji, jak opisałaś Barbaro, też chyba bym to zostawiła, starała się uspokoić i czekała do lpca  :)

Offline Kela

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4100
Odp: USG jamy brzusznej
« Odpowiedź #53 dnia: Maja 15, 2014, 09:18:22 pm »
Basiu, rezonans ma być kontrolny. Ja bym chyba czekała do lipca
 :-*
rak piersi (carcinoma tubulare infiltrativum multifocale)
mastektomia piersi prawej - 2006
rekonstrukcja piersi - 2007
leczenie: chemioterapia 4 x FAC, hormonoterapia - Tamoxifen

Offline Barbara1958

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 14
  • ...liczy się tu i teraz :)
Odp: USG jamy brzusznej
« Odpowiedź #54 dnia: Maja 16, 2014, 11:47:47 am »
kochane :) postanowiłam czekać cierpliwie do lipca. Dzwoniłam stąd do mojej lekarki, mówiłam że się denerwuję - uspokoiła mnie i kazała spokojnie spędzać czas z wnusią .  Może dla poprawienia nastroju bxu powiem Wam - byłam  wczoraj  tu w Edynburgu z koleżanką u wróżki , nie wiem czy jej wierzyć bo sporo powiedziała z tego co było w dziecinstwie , z tego co ostatnio przeżyłam i sporo o tym co jeszcze przede mną :) ...najważniejsze JESTEM ZDROWA :) no i tego się trzymam ....buziaki,będziemy w kontakcie  :)

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: USG jamy brzusznej
« Odpowiedź #55 dnia: Maja 16, 2014, 12:25:19 pm »
Basiu, ja ostatnio mało nie zemdlałam, jak przy badaniu (tk w szpitalu na oddziale nie_onkologicznym) spojrzałam sobie na skierowanie, a tam "wykluczenie meta do mózgu". potem zapytałam o co chodzi i się dowiedziałam, że "no przecież pani jest po raku, to standardowa procedura"... hmmm... może i standardowo tak piszą, ale tylko my wiemy ile nerwów się przez to zjada. później, jak już był wynik, lekarz z radością mi oznajmił, że "nic tam nie ma i całe szczęście, bo objawy były takie właśnie". no nic, cieszmy się z tego, czego nie mamy  ^-^


a z tą wróżką... to może daj sobie spokój. no chyba, że poda Ci numery najbliższej szóstki w totka  ;)
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline Barbara1958

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 14
  • ...liczy się tu i teraz :)
Odp: USG jamy brzusznej
« Odpowiedź #56 dnia: Maja 16, 2014, 02:03:16 pm »
metka  :) traktuję to z przymrużeniem oka ...a tak nawiasem mówiąc , poradziła grać bo czeka mnie wielka wygrana hahahaha  ...pozdrawiam

Offline Kela

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4100
Odp: USG jamy brzusznej
« Odpowiedź #57 dnia: Września 05, 2014, 08:06:39 pm »
Dziś zaliczyłam usg brzucha. Nerki coś zaczynają mi niedomagać. poszerzona nerka prawa, zwłóknienia w obrębie brodawek nerkowych. W lewej nerce kamień 7 mm. I co? Mam to zostawić? Czy raczej pukać do jakiegoś gabinetu? Martwić się? Czy może to tylko starość nadchodzi? :o
rak piersi (carcinoma tubulare infiltrativum multifocale)
mastektomia piersi prawej - 2006
rekonstrukcja piersi - 2007
leczenie: chemioterapia 4 x FAC, hormonoterapia - Tamoxifen

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: USG jamy brzusznej
« Odpowiedź #58 dnia: Września 05, 2014, 10:16:09 pm »
Jak nie boli, to zostawić  :-\
A jak boli, to niestety trza iść do specjalisty od tychże podrobów  :-\
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline szarlotka

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 632
  • Szukam ładnego awatara z szarlotką...
Odp: USG jamy brzusznej
« Odpowiedź #59 dnia: Września 05, 2014, 10:16:49 pm »
Keluniu  :-*, ten kamyczek wydaje mi się, że nie jest duży. Może da się go rozpuścić?
Garść informacji oraz na końcu ziołowe sposoby na kamicę znajdziesz tu: http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/uklad-moczowy/kamienie-nerkowe-metody-leczenia-kamicy-nerkowej_33711.html
A czy do lekarza? Jeśli czujesz, że nerki dokuczają, to pewnie tak.. ale jeśli nic złego się nie dzieje - ja bym  spróbowała z ziółkami. Ale zaznaczam, że fachowcem urologiem nie jestem.
Przytulaska i buziaka posyłam  :-*


Contra spem spero