Autor Wątek: Pierwsza proteza  (Przeczytany 55469 razy)

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Pierwsza proteza
« Odpowiedź #30 dnia: Października 15, 2013, 09:50:46 pm »
Do 200, albo 250 zł  ;)

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Pierwsza proteza
« Odpowiedź #31 dnia: Października 15, 2013, 10:25:48 pm »
250 zł, ale zależy od sklepu. Mnie na moim podwórku chcieli skasować więcej, ale się nie dałam. Wysłałam skierowanie do córci do Krakowa i tam kupiła mi za 250 zł amoenę.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Pierwsza proteza
« Odpowiedź #32 dnia: Października 16, 2013, 10:51:19 am »
Elie, a ja z innej beczki. Nie wiem jak stoisz z finansami, ale jeśli to ważne, to złóż wniosek w CPR (Centrum pomocy Rodzinie przy powiecie) na orzeczenie o stopniu niepełnosprawności. W zależności od miejsca trwa to ca miesiąc. Mając orzeczenie kupujesz gorset, dopłatę do protezy (bo refundacja jest chyba 250 zł) na fakturę i później rozliczając się z urzędem skarbowym, odpisujesz to od dochodu, w ramach korzystania z ulgi rehabilitacyjnej. Zawsze coś się zwróci. A dwa dobre gorsety to 300 zł, a może więcej. >:D
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Eliee

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Pierwsza proteza
« Odpowiedź #33 dnia: Października 16, 2013, 12:16:30 pm »
Nawet o tym nie pomyślałam, żeby starać się o grupę, ale to rzeczywiście dobry pomysł, dzięki. Są tutaj może jakieś dziewczyny z okolic łodzi, poradzcie gdzie mogę się wybrać po protezę, żeby był duży wybór no i miła obsługa...

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Pierwsza proteza
« Odpowiedź #34 dnia: Października 16, 2013, 12:26:29 pm »
Elie, a ja z innej beczki. Nie wiem jak stoisz z finansami, ale jeśli to ważne, to złóż wniosek w CPR (Centrum pomocy Rodzinie przy powiecie) na orzeczenie......... w ramach korzystania z ulgi rehabilitacyjnej. Zawsze coś się zwróci. A dwa dobre gorsety to 300 zł, a może więcej. >:D

Tu musam zaznaczyć, że trza korzystać z odliczenia od PIT-a, skoro nasz "kochany ustawodawca" dał nam taką możliwość.
I to niezależnie od tego, jaka jest nasza sytuacja finansowa.
Tylko szkoda, że to nam się zrekompensuje dopiero po tych rozliczeniach.
Trzeba mnieć rzecz jasna stosowne orzeczenie  :)

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Pierwsza proteza
« Odpowiedź #35 dnia: Października 16, 2013, 12:59:58 pm »
Mirusiu, ale do końca roku da się zdążyć. Naturalnie jeśli ma się dochody i podatek, który już się zapłaciło.
Pytałam o finanse, bo dla niektórych czas jest ważniejszy niż ten uzyskany zwrot, a jeśli ktoś prowadzi własną działalność i bywa, że jedzie na stratach, też nie ma od czego odliczyć  xhc
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Pierwsza proteza
« Odpowiedź #36 dnia: Października 16, 2013, 01:05:53 pm »
............a jeśli ktoś prowadzi własną działalność i bywa, że jedzie na stratach, też nie ma od czego odliczyć  xhc

Nie pomyślałam o tym.
A z temi stratami to bywa różnie. Doświadczenie mi podpowiada  >:D

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Pierwsza proteza
« Odpowiedź #37 dnia: Października 16, 2013, 03:54:49 pm »
Naturalnie, straty się planuje, tzn. na zapas odpowiednio inwestuje. Panie księgowe coś o tym wiedzą. Ja założyłam firmę mając 52 lata i uważam, że co najmniej 20 lat za późno. No cóż jestem dzieckiem kształconym w komunie i zabrakło mi odwagi, bo pomysły miałam xhc
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Pierwsza proteza
« Odpowiedź #38 dnia: Października 16, 2013, 04:41:02 pm »
jak  się nie ma podatku do zwrotu.......(bo się ma strate  ;D).......to kwote dopłaconą do protezy odzyskuje się w gotówce
...ja tak robie  :P
czyli składam wniosek do MOPS-u
....plus fakturę za protezę
.....plus xero tego zlecenia na protezę ostemplowanego przez NFZ
.....plus świadectwo niepełnosprawności

no i te różnice oddaja mi w gotówce....wprawdzie trza poczekać...bo przeważnie maja kilkaset wniosków....a pieniędzy mało.....ale trwa to od 2-4 m-cy....czyli szybciej niż ew.zwrot z podatku
dlatego kiedyś amoena dodawała w cenie protezy stanik.....jak znam życie to ta proteza była zapewne droższa  o wartość stanika  ;D.......ale i tak szła amozonkom na rękę....bo różnice można było łod państwa odebrać i mieć komplet w gratisie

w związku z liczbą potrzebujących w MOPs-ie to pamiętam jakem pierwszy raz poszła po te pieniądze do kasy.......(bom konta jeszcze nie miała).......no i stałam w dłuuuuugieejjjj kolejce potrzebujących  ::)
...a że jakoś świeżo po chemii byłam, tom ledwie odruchy wymiotne powstrzymywała  ::)
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Pierwsza proteza
« Odpowiedź #39 dnia: Października 16, 2013, 06:41:24 pm »
Kochane tego naszego stanika-gorsetu nie można odliczyć od podatku!!!
W MOPS-ie, GOPS-ie to co innego.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Pierwsza proteza
« Odpowiedź #40 dnia: Października 16, 2013, 06:53:40 pm »
A ja zawsze odliczałam i nawet raz byłam kontrolowana i nie kwestionowali. Musi być napisane gorset ortopedyczny i kupiony w odpowiednim sklepie, z takim zaopatrzeniem. To samo dotyczy stroju kąpielowego, tylko trzeba go odpowiednio nazwać. Panie w sklepie wiedzą jak napisać.
Lulu to my w różnych krajach żyjemy, czy każdy urząd ma swoje wytyczne.
Przecież te gorsety związane są z naszym inwalidztwem, a odliczać można to, co wiąże się z tym. Czyli np. okularów nie mogę odliczyć, ale gdyby grupa była przyznana na oczy, to czemu nie  :-\
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Pierwsza proteza
« Odpowiedź #41 dnia: Października 16, 2013, 08:27:05 pm »
niestety w przepisach wyraźnie jest opisane, że biustonośnik nie jest gorsetem protetycznym
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Pierwsza proteza
« Odpowiedź #42 dnia: Października 16, 2013, 10:08:06 pm »
To nie jest biustonosik tylko biusto-protezonosik  ztx
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Pierwsza proteza
« Odpowiedź #43 dnia: Października 16, 2013, 11:22:41 pm »
jak zwał tak zwał - nie jest gorsetem ortopedycznym
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline margarettko

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Pierwsza proteza
« Odpowiedź #44 dnia: Października 17, 2013, 07:43:26 am »
Witajcie dziewczyny,

Z moich informacji wynika, że gorset protetyczny można odpisać od podatku, badź też tak jak pisałyście starać się o zwrot z MOPSU czy PCPRu(jeżeli Wasze dochody w gospodarstwie domowym nie przekraczją danej kwoty na osobbę, te kwoty co jakiś czas się zmieniają, więc trzeba zawsze na bieżąco się orientować) Na fakturze musi być koniecznie napisane: gorset protetyczny w innym przypadku to nie zadziała w skarbówce.
Eliee co do zakupu protezy to jak kompletnie nie masz pojęcia jak zacząć to przy potwierdzaniu wniosku w NFZ dostaniesz wykaz sklepów posiadających podpisaną umowę na zaopatrzenie dla amazonek. Jednak najlepiej byłoby, abyś już dziś w internecie poszukała gdzie w Twoim mieście jest taki sklep, który posiada duże zaopatrzenie dla amazonek tj. protezy z kilku firm, szeroki wybór gorsetów protetycznych i wszelkie niezbędne akcesoria (tj.kliny itd). Dobrze zaopatrzone sklepy medyczne to sklepy z bogatą stronę internetową na której można przejrzeć produkty dostępne w sklepie.
W razie pytań i wątpliwości pozostaję do Waszej dyspozycji.