Autor Wątek: Pierwsza proteza  (Przeczytany 55536 razy)

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Pierwsza proteza
« Odpowiedź #45 dnia: Października 17, 2013, 07:56:57 am »
Eliee, nasza łodzianka jest teaz nieobecna, jak wróci na pewno Ci podpowie, gdzie siem udać na zakupy  :)

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Pierwsza proteza
« Odpowiedź #46 dnia: Października 17, 2013, 08:19:40 am »
gorset protetyczny można odpisać

niestety biustonosz amazoński nie widnieje na liście gorsetów protetycznych
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Pierwsza proteza
« Odpowiedź #47 dnia: Października 17, 2013, 09:09:44 am »
Angel, ale jesteś uparta.   >:D
W czyim interesie działasz C:-) xhc
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Pierwsza proteza
« Odpowiedź #48 dnia: Października 17, 2013, 09:15:49 am »
a jak myślisz? >:D

Dano,
 moja  upartość podpiera się przepisami i słowami przewodniczącej Federacji, która konsultowała  się z prawnikami
« Ostatnia zmiana: Października 17, 2013, 09:26:23 am wysłana przez b_angel »
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Pierwsza proteza
« Odpowiedź #49 dnia: Października 17, 2013, 09:23:15 am »
No to ja powiem. Janioł ma 100% racji.
Choć najmniej znam siem na pod. dochodowym od osób fizycznych.

Po pierwsze Dana mogła mieć na fakturze wpisany w taki sposób gorset, że jej kontrola nie zakwestionowała odliczenia. Wtedy jej wygrana. Ona była czysta, bo podstawą do odliczenia jest faktura.

Po drugie, jeśli ciekawi Was problem, to można zadzwonić do KIP-u(Krajowa Informacja Podatkowa). Informacja jest udzielana na telefon. Tylko, że nagrywają lub można wystąpić o interpretację do właściwego miejscowo urzędu skarbowego. Wtedy będziecie mniały ją na piśmie.

Po trzecie zaś, nie od dziś wiadomo, że jak przepisy są niejasne, to mogą je urzędu odmiennie interpretować, po to jest właśnie KIP lub wniosek o interpretację indywidualną. Tylko dla mnie akurat ten przepis jest jasny   C:-)
« Ostatnia zmiana: Października 17, 2013, 09:27:19 am wysłana przez Mirusia »

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Pierwsza proteza
« Odpowiedź #50 dnia: Października 17, 2013, 05:40:51 pm »
Może KIP ma coś do powiedzenia, ale każdy urząd skarbowy ma swoje prawa. Jeśli mój us coś zinterpretuje, to wcale nie znaczy, że us w Koziej Wólce będzie tak samo myślał.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Pierwsza proteza
« Odpowiedź #51 dnia: Października 17, 2013, 07:23:35 pm »
Może KIP ma coś do powiedzenia, ale każdy urząd skarbowy ma swoje prawa. Jeśli mój us coś zinterpretuje, to wcale nie znaczy, że us w Koziej Wólce będzie tak samo myślał.

To dlatego najlepiej mieć pisemną interpretację, wtedy nigdy nie zadziała na niekorzyść, nawet gdy ta pisemna okaże się zła  C:-)

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Pierwsza proteza
« Odpowiedź #52 dnia: Października 17, 2013, 07:41:33 pm »
A jeśli nie pytając się coś uwzględni, a przy ewentualnej kontroli zostanie to nieuznane, to nikt nikomu głowy nie urwie, ani nie ukarze. Trzeba tylko będzie zrobić korektę pitu :-\
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Pierwsza proteza
« Odpowiedź #53 dnia: Października 17, 2013, 07:46:41 pm »
No jeśli ta korekta będzie dotyczyć pierdoły, to faktycznie nic siem nie stanie. Gorzej jeśli po niej nastąpi duży uszczerbek finansowy  ::((

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Pierwsza proteza
« Odpowiedź #54 dnia: Października 20, 2013, 09:38:53 pm »
Dziękuję Wam dziewczyny za wszystkie info. Na początek zrobię tak jak radzicie-uszyję sobie sama protezę z gorczycą. Jestem z Pabianic k. Łodzi, więc może któraś z Was podpowie mi gdzie najlepiej udać się po protezkę:)

Eliee, właśnie mam świeżutkie wiadomości z pierwszej ręki  ;)
ponoć w Łodzi jest fantastyczny sklep - Janmedic przy ul. Kopcińskiego 69/71

jeśli byś tam trafiła, to daj znać, czy rzeczywiście było warto


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Eliee

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Pierwsza proteza
« Odpowiedź #55 dnia: Października 21, 2013, 09:23:42 am »
Po protezę wybiorę się w przyszłym tygodniu i zapewne zajrzę do tego sklepu janmedic, bo też jedna znajoma bardzo sobie chwaliła profesjonalną obsługę i duży wybór. Jeszcze raz dzięki dziewczyny. Dam znać jak już będę po:)

Offline Eliee

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Pierwsza proteza
« Odpowiedź #56 dnia: Listopada 05, 2013, 10:29:28 pm »
Dziewczyny!
Dziś nabyłam swoją pierwszą protezę:). Odwiedziłam kilka sklepów w Łodzi, ale tak jak pisałyście największy wybór jest w janmedic. Mają tam specjalny pokój w którym aż po sam sufit stoją pudełka z protezami i stanikami, byłam w szoku, że aż tyle tego. Na początku pani dokonała pomiaru, dobrała stanik i potem protezę. Pani Przymierzała mi przeróżne protezy-te w limicie i te z dopłatą, zdecydowałam się na lżejszą protezę, bo przy moim biuście jest to o wiele lepsze rozwiązanie. Super fachowa obsługa i porada ze strony pań obsługujących. Tak się cieszę, że tak gładko mi to poszło. ztx

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Pierwsza proteza
« Odpowiedź #57 dnia: Listopada 06, 2013, 12:20:46 am »
 ztx
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline renifer

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: Pierwsza proteza
« Odpowiedź #58 dnia: Maja 18, 2014, 02:03:08 pm »
Dziewczyny podpowiedzcie proszę, bo zielona jestem. Termin mastektomii mam wyznaczony na 22 maja (wreszcie!), nio i tak się zastanawiam, kiedy się tę tymczasową protezkę kupuje? Do szycia to ja mam dwie absolutnie lewe rączki, po mamusi zresztą, chyba że przyjaciółkę poproszę, bo ona szyjąca.Ale nie wiem, czy warto ją fatygować?
Generalnie chodzi mi jednak o to, czy do szpitala mam już taką mieć, na przykład na wyjście, czy też nie jest mi to do niczego potrzebne i mam się tym martwić później? Dodam, że w moim szpitalu leży się długo, bo aże tydzień. Z tego, co wiem, to wypuszczają już bez drenu, dlatego tyle się zostaje. I drugie pytanie, wiem, że to nie tu, ale może mnie nikt nie udusi, jak hurtem zapytam: co z tym jakimś klinem do spania, czy jak mu tam? Mam to wcześniej nabyć czy też na razie olać?
Rak piersi przewodowy inwazyjny wieloogniskowy, hormonozależny, HER-ujemny, G1 (T1cN1aM0)
chemioterapia przedoperacyjna:  FEC, Taxotere
mastektomia prawostronna: 05.2014
radioterapia, hormonoterapia (Nolvadex, Zoladex)

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Pierwsza proteza
« Odpowiedź #59 dnia: Maja 18, 2014, 02:09:59 pm »
klin w szpitalu będzie a potem też spokojnie - w razie jakby co poduszki wystarczą  O0
tymczasowa proteza tez nie musi być do szpitala
ja na ten przykład (ino ja miałam maleńki biust) protezę se kupiłam 4 miesiące po operacji  >:D tak mi jakoś nie po drodze było
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon