Autor Wątek: Pierwsza proteza  (Przeczytany 55494 razy)

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2923
Odp: Pierwsza proteza
« Odpowiedź #90 dnia: Października 06, 2014, 09:45:55 pm »
Witam
Proszę o kontakt osoby które noszą lżejszą protezę
Mam biustonosz 85D i propozycję amoeny energy nr 10
tylko nie wiem czy normalną czy lżejszą. Teraz mam za małą (nr 9 natura 1S) i bolą mnie plecy

Zabkali, też miałam D. Z NFZ dostałam dużą i ciężką z amoeny. Chociaż wybrałam o  numer mniejszą, to nie nosiłam je prawie wcale bo myślałam, że garba dostanę. Kupiłam leciutką już za własne fundusze i zupełnie inna jakość.
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: Pierwsza proteza
« Odpowiedź #91 dnia: Października 06, 2014, 11:33:45 pm »
nie ma sprawy! ja teraz nie mogłabym się wyrwać nawet na minutę. udanych zakupów!
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Pierwsza proteza
« Odpowiedź #92 dnia: Października 15, 2014, 03:03:24 pm »
Witam
Proszę o kontakt osoby które noszą lżejszą protezę
Mam biustonosz 85D i propozycję amoeny energy nr 10
tylko nie wiem czy normalną czy lżejszą. Teraz mam za małą (nr 9 natura 1S) i bolą mnie plecy

na podobny temat wypowiada się na stronie głównej nasza Pani ekspert od bielizny, kliknij:

ODPOWIEDŹ EKSPERTA



rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: Pierwsza proteza
« Odpowiedź #93 dnia: Października 15, 2014, 05:44:26 pm »
przy takim rozmiarze (10) bierz lżejszą. ja mam 8, ale będę zmieniać na 9, bo ta jest ciut za mała. szkoda, że nie ma połówek. a najbardziej to bym chciała, żeby był taki zaworek, którym sama mogłabym regulować wielkość protezy.

z mojego arcy-bogatego doświadczenia Ci powiem (jestem oprotezowana już całe 3 lata  ;) ) - największe znaczenie ma dobry rozmiar biustonosza. upewnij się (najlepiej u rzetelnej brafitterki) czy to 85D rzeczywiście jest dla Ciebie - musiałabyś mieć jakieś 90 (zależnie od budowy "tłuszczowej" nawet do 95) cm pod biustem i być prawie płaska, żeby nosić taki rozmiar... oczywiście po mastektomii nie możemy mieć zbyt ściśliwych biustonoszy, jak te całkiem_zdrowe biuściaste, bo mogłoby to przyblokować chłonkę. ale jak Ci brafitterka dopomoże, to przynajmniej będziesz wiedziała czego mniej więcej szukać. nasze biustonosze muszą być dobrze dopasowane, ale nie obcisłe. no i jeszcze muszą uwzględniać osobiste preferencje  ;)

ja zmieniałam protezę rok temu. z 7 na 8. zmieniłam także biustonosz. z za dużego pod biustem amoeny na odpowiedni anity (teorię brafittingu znam jeszcze sprzed choroby, ale znać coś a znaleźć odpowiedni stanik amazonkowy, to dwie pary kaloszy). i powiem Ci, że po założeniu byłam przekonana, że ta proteza jest lżejsza. nie była. to stanik zrobił takie wrażenie, że zupełnie nie czułam jej ciężaru. teraz moje 75 pod biustem letko się rozciągło (albo ja schudłam) i znów mi jest ciężko  :-\ czas zmienić na 9, przylepkę. nie mogę się doczekać!
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Pierwsza proteza
« Odpowiedź #94 dnia: Października 25, 2014, 12:19:05 pm »
 Melduję ,ze mam wreszcie nową , większą protezkę.Po 8 latach od zachorowania  ! Od początku nosiłam 5 - kilku ekspertow doradzało mi ten rozmiar . Wiedziałam że, jest za mała, ale połowek nie ma! 6 wydawała się za duża. Ostatecznie  teraz ,zdecydowałam się na 6 amoeny natura light. I tak mam problem bo  własna piers  jest ciut bardziej rozlana , a nawet jakby większa w obwodzie lecz ciut mniej wypukła. I jak nie urok to przemarsz wojsk . Jednak do starych staników nowa protezka jest lepiej dopasowana. Przymierzałam 75 c anity niestety miseczki ( o dziwo ) były zbyt duże pod pachami. Czekam na nową dostawę , mają mi przygotować mały stosik i będę mierzyc. ( między 75c- 80 c). Obym wreszcie cos idealnego znalazła.
 Przylepna , niestety nie dla mnie , za bardzo jestem w głąb   ciała pochlastana .
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Pierwsza proteza
« Odpowiedź #95 dnia: Listopada 13, 2014, 04:09:52 pm »
Już trzy razy odwiedziłam sklep przymierzając staniki sprowadzane specjalnie dla mnie. I nic, wprawdzie już ,już chciała m się zdecydować na jeden , który i tak nie lezał tak na 100% dobrze ,ale na szczęście czuwała nade mną zyczliwa ekspedientka, która mi to  odradzila. Teraz już jestem pewna ,ze mój problem wynika z tego, iż   nie ma dla mnie idealnej protezy. Nic to, jeszcze raz mam być wzywana jak cos znajdą ,ale już nie wierzę w cud. Z lekka podłamana wracałam do domu ,doszłam jednak do wniosku -ż, nie ma co się martwić pierdołami , niechbym tylko takie problemy miała to źle nie będzie! ;)
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline betty

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3944
Odp: Pierwsza proteza
« Odpowiedź #96 dnia: Marca 19, 2016, 03:55:20 pm »
Odswieżam temat, bo znowu mnie dotyczy..

Poczytalam wszystkie posty.
Aktualnie jest taka oferta, że tymczasowa protezkę kupuje się w tzw promocji - za protezkę razem z biustonoszem zapłacilam 85 zl.
Stanik pasuje też do protez stalych, co ważne.
Kupilam w dniu wyjscia ze szpitala w tym sklepie na terenie CO.

Co do stalych, raczej wybiorę Anitę - maja w tym sklepie na roentgena, za płotem szpitala.
Kupowalam tam perukę, obsluga i warunki są bardziej komfortowe, bo sklepik w szpitalu aktualnie ma tymczasową siedzibę, wielkości pudelka od zapałek, a przymierzalnia jest prowizoryczna.

Po przeczytaniu wszystkiego myślę o tejlżejszej (mam duzego drugiego cyca). Tylko wtecyna nie jest samoformująca, dobrze zrozumiałam?

Macie jakieś nowe informacje w tym temacie? Jakieś uwagi, spostrzeżenia?
2004 - mastektomia, docinka węzłów, 6 AC, hormonoterapia
2008 - rekonstrukcja (ekspander)
2015 - wznowa: 19 x paclitaxel, wycinka do samiuśkich żeber, wycinka narządów rodnych, 22 naświetlania, hormonoterapia,

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Pierwsza proteza
« Odpowiedź #97 dnia: Marca 19, 2016, 04:09:43 pm »
"myślę o tej lżejszej (mam dużego drugiego cyca)"
Betty ale powinno być równo po obu stronach. myślę, że ta lżejsza będzie uciekać do góry.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Pierwsza proteza
« Odpowiedź #98 dnia: Marca 19, 2016, 04:15:19 pm »
"myślę o tej lżejszej (mam dużego drugiego cyca)"
Betty ale powinno być równo po obu stronach. myślę, że ta lżejsza będzie uciekać do góry.

Albo zaczniesz się przechylać i krzywić kręgosłup :-( bo nie będzie równomiernego obciążenia...

Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline betty

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3944
Odp: Pierwsza proteza
« Odpowiedź #99 dnia: Marca 19, 2016, 05:04:03 pm »
Ale ekspert poleca jednak.
2004 - mastektomia, docinka węzłów, 6 AC, hormonoterapia
2008 - rekonstrukcja (ekspander)
2015 - wznowa: 19 x paclitaxel, wycinka do samiuśkich żeber, wycinka narządów rodnych, 22 naświetlania, hormonoterapia,

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Pierwsza proteza
« Odpowiedź #100 dnia: Marca 19, 2016, 05:25:55 pm »
mam i lżejszą , ale powiem szczerze , że ostatnio kupiłam normalną i nie widzę ( czuję ) żadnej różnicy !  ta light , nie jest az tak lekka, by podchodziła do góry, no i kieszonka ją trzyma .Lepiej układa mi się ta zwykła tzn. jest bardziej wiotka i jak leżę nie sterczy dziwnie do góry jak poprzednia :) dobrze  zmierz , pooglądaj w lustrze, połóż się jak jest gdzie :) i zdecyduj .POwodzenia
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: Pierwsza proteza
« Odpowiedź #101 dnia: Marca 19, 2016, 06:02:39 pm »

"myślę o tej lżejszej (mam dużego drugiego cyca)"
Betty ale powinno być równo po obu stronach. myślę, że ta lżejsza będzie uciekać do góry.


Albo zaczniesz się przechylać i krzywić kręgosłup :-( bo nie będzie równomiernego obciążenia...


bez przesady. te "lżejsze" są i tak wystarczająco ciężkie.


betty, z protezami to jest tak, że chcieć to Ty sobie możesz, a co Ci będzie pasowało, to inna para kaloszy. ja też chciałam - dużo. a wzięłam taką, jaka mi najlepiej wypełniała dół pod pachą. i żadne nano_srebra, naturalne_powiewy i inne wynalazki nie miały za wiele do powiedzenia - liczył się kształt (bo oczywiście każda ma inny...) i to, jak się układa na mojej pociachanej klacie




edit: taaa, napisałam i zapomniałam kliknąć "wyślij"... edytuję zatem - wklejam cytaty, coby było wiadomo na czyje odpowiadam
« Ostatnia zmiana: Marca 19, 2016, 06:08:56 pm wysłana przez metka »
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Pierwsza proteza
« Odpowiedź #102 dnia: Marca 19, 2016, 06:58:28 pm »
jam kilka rodzajów już przerobiłam

i taka co to cieplo miała odprowadzać od ciała

i lekką.....ale ona jest właśnie jakby twarda...i stoi_jak własna leży  xhc

i taką z podkładką od potu...co to się odpina i pierze......ale protezę umyjesz i wytrzesz....a podkładka (jest na rzepy)...schnie do nastepnego dnia  >:(

i zostałam przy amoena natura....czyli taka miekka w dotyku...jak własna...co się kładzie razem ze mną  ;D
potem dokupiłam drugą taką samą...choć dwa rozmiary mniejszą  ::)...nie ta ręka _nie to cięcie  ;D
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: Pierwsza proteza
« Odpowiedź #103 dnia: Marca 19, 2016, 07:14:36 pm »
i lekką.....ale ona jest właśnie jakby twarda...i stoi_jak własna leży  xhc


to moja odwrotnie - "lekka" jest bardziej miękka niż "normalna". ale "lekkość" mojej wynika z "wyżłobienia" od spodu i to pewnie dlatego.
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline marzena12128

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Pierwsza proteza
« Odpowiedź #104 dnia: Września 13, 2022, 04:28:57 pm »
Należy pamiętać, aby nie dobrać za szybko. Musi już dobrze wygojona rana i zero opuchlizny inaczej dobrana proteza szybko może być w złym rozmiarze. W okresie przejściowym można kupić protezę tymczasową tzw priform.