Autor Wątek: Daj sobie prawo do słabości. Rozmowa z psychoonkolożką.  (Przeczytany 1494 razy)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Daj sobie prawo do słabości. Rozmowa z psychoonkolożką.
« dnia: Października 30, 2013, 11:40:51 am »
http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,114757,14798030,Daj_sobie_prawo_do_slabosci__Rozmowa_z_psychoonkolozka.html

"W Polsce panuje kult męczennika i każdy zajmujący się osobą chorą powinien w imię miłości do upadłego wykonywać swoje obowiązki. Nonsens. Choroba kogoś bliskiego to nie powód, żeby zniszczyć siebie. Z dr Mariolą Kosowicz, psychoonkolożką, rozmawia Alina Mrowińska, TVP"

Offline renifer

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: Daj sobie prawo do słabości. Rozmowa z psychoonkolożką.
« Odpowiedź #1 dnia: Października 30, 2013, 12:11:27 pm »
Ech, przeczytałam... Powiem Wam szczerze, że to jedna z rzeczy, którymi się teraz zamartwiam. Mój małż to naprawdę fantastyczny facet i uważam się za za wielką szczęściarę, że mam taki związek. Tyle, że wiem, że będzie się zamartwiał moim samopoczuciem, bólem... I dodatkowo tyle spraw do ogarnięcia - dziecko przede wszystkim, ale też dom (przez ostatnie 2 lata nie pracowałam i to była moja działka). Boję się, że on mi padnie ze zmęczenia. A jak próbuję z nim gadać o jego samopoczuciu, to zawsze słyszę: "mną się teraz nie przejmuj, ja sobie dam radę". Ale ja się chcę przejmować!
Rak piersi przewodowy inwazyjny wieloogniskowy, hormonozależny, HER-ujemny, G1 (T1cN1aM0)
chemioterapia przedoperacyjna:  FEC, Taxotere
mastektomia prawostronna: 05.2014
radioterapia, hormonoterapia (Nolvadex, Zoladex)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Daj sobie prawo do słabości. Rozmowa z psychoonkolożką.
« Odpowiedź #2 dnia: Października 30, 2013, 12:15:57 pm »
Reniferku, może podsuń mu powyższy artykuł?...

Offline renifer

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: Daj sobie prawo do słabości. Rozmowa z psychoonkolożką.
« Odpowiedź #3 dnia: Października 30, 2013, 12:36:46 pm »
A podsunę, podsunę.
Z nim jest jeszcze taki problem, że to taki introwertyczny typ. Będzie mu ciężko gadać o tym na zewnątrz. W ogóle my, baby, to mamy łatwiej, bo gadamy, znajdujemy sobie takie fora jak to chociażby, jakoś tak naturalnie szukamy zrozumienia, a chłopy się często duszą z problemami...
Chyba mu kupię jakąs fajną gierkę na kompa, może to go będzie odstresowywać w trudnych chwilach.
Rak piersi przewodowy inwazyjny wieloogniskowy, hormonozależny, HER-ujemny, G1 (T1cN1aM0)
chemioterapia przedoperacyjna:  FEC, Taxotere
mastektomia prawostronna: 05.2014
radioterapia, hormonoterapia (Nolvadex, Zoladex)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Daj sobie prawo do słabości. Rozmowa z psychoonkolożką.
« Odpowiedź #4 dnia: Października 30, 2013, 12:53:22 pm »
hehe, mój wtedy namiętnie grywał w "czołgi"; cokolwiek to jest  >:D Siedział po nocach i walił w 'nieprzyjaciela'  xhc