Autor Wątek: Wyglad skory zdradza co dzieje się wewnątrz  (Przeczytany 2023 razy)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Wyglad skory zdradza co dzieje się wewnątrz
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 03, 2013, 11:32:20 am »
Pamiętacie zapewne, na TVN Style, był onegdaj program o odchudzaniu, angielki, Gilian jakiejśtam. Podobał mi się dlatego, że ona podchodziła do problemu właśnie zaczynając od wyglądu skóry. Na tej podstawie stwierdzała co człowiekowi brak, a czego ma za dużo, i dostosowywała odpowiednią dietę  :0ulan:

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Wyglad skory zdradza co dzieje się wewnątrz
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 03, 2013, 01:47:44 pm »
tylko że ta Gilian wygląda jakby to jej właśnie dużo różnych rzeczy brakowało  :))

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Wyglad skory zdradza co dzieje się wewnątrz
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 03, 2013, 05:42:24 pm »
Ja myślę, że taka jej uroda.
Pokurcz, wiem nieładne określenie, ale ciśnie mi siem na usta  :-\

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Wyglad skory zdradza co dzieje się wewnątrz
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 03, 2013, 05:49:54 pm »
Gilian nie znam, ale mam skojarzenie ;D
Siem mi przypomniało: jak się wprowadziłam do nowej chałupy, to przyleciała się zapoznawać sąsiadka i przyniesła prezent - myjkę do twarzy firmy *** Zachwalała, że taka skuteczna i zapewniała, że stosowana regularnie bez innych środków oczyszcza do głębi, i przekonywała na swoim własnym przykładzie, że jak nią buzię umyje, to skóra jest taka gładka... a ja patrzyłam na jej...hm... delikatnie mówiąc niezbyt gładką cerę i... przez długi czas bałam się onej myjki użyć xhc
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)