Autor Wątek: pęcherz moczowy  (Przeczytany 3173 razy)

Offline anka21

  • Swojaki
  • Zadomowiona
  • *
  • Wiadomości: 1366
pęcherz moczowy
« dnia: Listopada 08, 2013, 06:25:43 pm »
hej Dziewczyny. moja mama miała dziś kontrolne usg brzucha. wszystko w porządku poza pęcherzem moczowym. Jest coś co ma 2 cm na ściance pęcherza. co tylko wpisuje w googlach to wyskakuje jedno RAK PĘCHERZA MOCZOWEGO. 10 grudnia idzie na wycięcie tego czegoś.była u dziś u radiologa-robił USG, potem onkolog odesłał ja do urologa a ten nakrzyczał na nią ::((powiedział  tylko "jest to coś czego nie powinno być" normalnie załamka :'(
życie jest jak pudełko czekoladek nigdy nie wiesz na co trafisz...
Moja mama po wycięciu raka piersi lewej w 2011.
pT1cMONO, Er 100%, Prg 100%, Her-.
Leczenie: 20 lamp, tamoksyfen 5 lat

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: pęcherz moczowy
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 08, 2013, 06:29:23 pm »
Lekarze często mówią zbyt dużo , nie zastanawiają się jak to wpływa na chorych. Przeciez  z takiego badania niewiele wiadomo. Nie załamujcie się bo wszystko jest możliwe! Głowa do góry!
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: pęcherz moczowy
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 08, 2013, 07:56:55 pm »
Otóż to  ::((

Offline anka21

  • Swojaki
  • Zadomowiona
  • *
  • Wiadomości: 1366
Odp: pęcherz moczowy
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 08, 2013, 08:05:24 pm »
właśnie  ::(( ::((  wszedzie znajduję tylko słowo RAK
życie jest jak pudełko czekoladek nigdy nie wiesz na co trafisz...
Moja mama po wycięciu raka piersi lewej w 2011.
pT1cMONO, Er 100%, Prg 100%, Her-.
Leczenie: 20 lamp, tamoksyfen 5 lat

Offline Parabola

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5538
Odp: pęcherz moczowy
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 08, 2013, 10:00:29 pm »
Aniu nie martw się, przecież to może być polip, cysta itd i tego też nie powinno tam być.
Trzymam kciuki  :-*
listopad 2003 rak piersi prawej carcinoma metaplasticum, carcinoma planoepitheliale  akeratodes.
G-2 T1NoMo trójujemny, zabieg oszczędzający.
6 chemii CMF i radioterapia.
IO Kraków Garncarska

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: pęcherz moczowy
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 08, 2013, 10:51:11 pm »
Aneczko, dziewczyny dobrze gadają - nie ma diagnozy, nie ma choroby! Nie martw się na zapas Trzymamy kciuki i czekamy z Wami cierpliwie
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline magdap

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 171
Odp: pęcherz moczowy
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 10, 2013, 09:55:44 am »
Ania :-*-trzymam kciuki,żeby to nic złego nie było-ale na tą chwilę zakładamy,że coś błahego-nie stresuj się na razie
co mnie nie zabije -to mnie wzmocni

Offline anka21

  • Swojaki
  • Zadomowiona
  • *
  • Wiadomości: 1366
Odp: pęcherz moczowy
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 10, 2013, 11:51:18 am »
dziękuje Dziewczyny jesteście wspaniałe!!Kocham WAs mnx. Najgorsze ,ze 3 lekarzy nic nam nie powiedziało, radiolog skomnetowal tylko "ooo a coś tu mamay tylko co?. Onkolożka "proszę iść do urologa, a urolog" tego nie powinno być! i w sumie nie powiedzieli co to jest czy guz, czy naciek cysta co? jedynie mama dostała skierowanie do szpitala na wycięcie tego przezcewkowo (chyba tak sie to zwie). no i sterta badan , krew, mocz, usg serca- to juz nie wiem po co???. Dziewczyny normalnie ręce opadają :-\
życie jest jak pudełko czekoladek nigdy nie wiesz na co trafisz...
Moja mama po wycięciu raka piersi lewej w 2011.
pT1cMONO, Er 100%, Prg 100%, Her-.
Leczenie: 20 lamp, tamoksyfen 5 lat

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: pęcherz moczowy
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 10, 2013, 12:11:01 pm »
Serce i morfologia jest zlecana standardowo przez każdym zabiegiem. A dowiemy się, co to za 'cóś' z histopatologii. Na razie: nie ma diagnozy=nie ma choroby :)
Trzymajcie się obie-dwie  :-* :-* :-*

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: pęcherz moczowy
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 10, 2013, 12:12:33 pm »
Aniu, to jest takie durne fandzolenie lekarzy  :-\,którzy nie zwracają uwagi na to, że pacjent słucha i może być przerażony. Zwłaszcza pacjent onkologiczny. Pamiętam, jak poszłam pierwszy raz do swojej ginki, na usg dopochwowe. Dodam, że jest doświadczonym położnikiem i robi specjalizację onkologiczną. Jak zobaczyła moje endo wystraszyła się, jednocześnie mnie. Zauważyła pewnie to, bo potem już widziałam, że bardzo zwraca uwagę na to co mówi.

Na pewno jest tam coś niegroźnego, tylko te tumany nie uczyły się na studiach, jak rozmwawiać z pacjentem.