Autor Wątek: Niepełnosprawne Mamy- pomóżcie! ANKIETA  (Przeczytany 5545 razy)

Offline prawiepolozna

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 5
Niepełnosprawne Mamy- pomóżcie! ANKIETA
« dnia: Listopada 12, 2013, 10:39:01 am »
Szanowne Panie,
Jestem studentką IV roku Położnictwa SUM w Katowicach. Zwracam się z prośbą o wypełnienie ankiety dotyczącej Macierzyństwa. Mam nadzieję, że zechcą się Panie ze mną podzielić " wrażeniami", refleksjami z bycia mamą.
Wyniki posłużą mi do napisania pracy licencjackiej i przybliżą powyższe zagadnienie. Gorąco zapraszam do wypełnienia ankiety. Obecnie posiadam 24 na 50 potrzebnych mi ankiet więc bardzo bardzo proszę o pomoc.

Link do ankiety w wersji elektronicznej:  http://moje-ankiety.pl/respond-53713.html

Pozdrawiam,
Studentka położnictwa

Offline prawiepolozna

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Niepełnosprawne Mamy- pomóżcie! ANKIETA
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 12, 2013, 11:17:09 am »
dokładny temat ankiety : Doświadczenie macierzyństwa a postrzeganie kobiecości u kobiet pełnosprawnych i niepełnosprawnych, serdecznie zapraszam do wypełniania...

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Niepełnosprawne Mamy- pomóżcie! ANKIETA
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 12, 2013, 11:43:35 am »
 :0ulan:

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Niepełnosprawne Mamy- pomóżcie! ANKIETA
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 12, 2013, 08:44:50 pm »

22.Czy odkładała Pani decyzję o zajściu w ciążę?
Tak
Nie( przejdź do pytania 24)

a jeśli przy pierwsza decyzja była nieodkładana, a druga odkładana to jak odpowiedzieć?

operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline prawiepolozna

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Niepełnosprawne Mamy- pomóżcie! ANKIETA
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 17, 2013, 04:14:43 pm »
to znaczy, że kiedykolwiek zdarzyło się Pani odkładać  decyzję o zajściu w ciąże, nie we wszystkich ciążach ale zdarzyło się wię zaznaczyć należy TAK i podać powód. Trochę źle sformułowałam pytanie, powinno być: Czy kiedykolwiek odkładała Pani dezyzję o zajściu w ciążę.

Offline prawiepolozna

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Niepełnosprawne Mamy- pomóżcie! ANKIETA
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 17, 2013, 04:16:06 pm »
Ciągle zachęcam do brania udziału w mojej ankiecie... Tyle mi jeszcze brakuje...Ale staram  się nie tracić nadziei.

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Niepełnosprawne Mamy- pomóżcie! ANKIETA
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 17, 2013, 04:55:35 pm »
Za mną już dawno wszelakie zastanawianie się nad ewentualnymi ciążami
i podówczas jeszcze byłam pełnosprawną. Zatem, czy ta ankieta dotyczy takich kobiet, jak ja? Czytając pytania mam wrażenie, że chyba nie dotyczy.

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Niepełnosprawne Mamy- pomóżcie! ANKIETA
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 17, 2013, 05:19:23 pm »
Mam ten sam problem ,dawno wypełniłabym tą ankiete , ale doszłam do wnisoku ,z echyba nie dla mnie. Zachorowałam w wieku 47 lat majac 18 letnią córkę! I chyba większość z nas miało już dzieci. Nie dla mnie ankieta, prawda?
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Niepełnosprawne Mamy- pomóżcie! ANKIETA
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 17, 2013, 05:57:05 pm »
dokładny temat ankiety : Doświadczenie macierzyństwa a postrzeganie kobiecości u kobiet pełnosprawnych i niepełnosprawnych, serdecznie zapraszam do wypełniania...

W tytule jest mowa o mamach pełnosprawnych też :)

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Niepełnosprawne Mamy- pomóżcie! ANKIETA
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 17, 2013, 06:01:54 pm »
Widziałam agawo  :)
jednak czytając pytania, przynajmniej ja mam takie wrażenie,
niepełnosprawność, już istniejąca, przeplata się z macierzyństwem.
Stąd pytanie, bo ja chętna do wypełnienia  :0ulan:
« Ostatnia zmiana: Listopada 17, 2013, 06:04:17 pm wysłana przez Mirusia »

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Niepełnosprawne Mamy- pomóżcie! ANKIETA
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 17, 2013, 06:05:25 pm »
No to czekamy na autorkę :)

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Niepełnosprawne Mamy- pomóżcie! ANKIETA
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 17, 2013, 06:08:57 pm »
A ja wypełniłam. Mnie się zdaje, że ankieta jest dla wszystkich mam. I chyba nie chodzi w niej o to, czy zostawałyśmy mamami przed czy po staniu się niepełnosprawnymi, ale raczej jak teraz, jako niepełnosprawne postrzegamy macierzyństwo (również jak postrzegają je mamy całkiem zdrowe, może osobno - jak postrzegają te, które odwlekały decyzję o macierzyństwie, a jak te, które nie...)...
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline prawiepolozna

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Niepełnosprawne Mamy- pomóżcie! ANKIETA
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 19, 2013, 11:05:09 am »
Macierzyństwo wg mnie jest czymś co trwa,co nie przemija niezależnie od wieku dzieci. Jest się matką kiedy Twoje dziecko ma rok, 18 lat czy 30 lat. A na to jak panie odczuwają swoje macierzyństwo wpływa każda chwila, która do tej pory była - np walka z chorobą, czy moja obecna niepełnosprawność. Pytanie 5 brzmi  Jestem ( teraz) kobietą  a nie jaką kobietą byłam kiedy urodziłam dziecko. Pytanie 7 dopiero jest pytaniem od którego momentu stałam się mamą z niepełnosprawnością.
Wydaje mi się, że Panie, które mają dłuższy staż macierzyństwa potrafią o nim więcej powiedzieć niż matki, których dziecko ma rok czy 5 bo już różne historie przeżyły ze swoimi dziećmi. Tak przynajmniej wygląda obraz macierzyństwa z mojej strony. Mam nadzieję że udzieliłam odpowiedzi na powyższe pytania. Moja pani promotor też mi podpowiedziała żeby zwrócić się o pomoc do Pań. Bardzo pozdrawiam i dziękuję za taką dyskusję na temat mojej ankiety:D

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Niepełnosprawne Mamy- pomóżcie! ANKIETA
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 19, 2013, 11:10:48 am »
Ja bardzo chętnie wypełnię ankietę ,już nawet próbowałam tylko zahamowałam. Mój wiek , wiek mojej córki, potem pytanie kto mi pomaga w opiece nad dzieckiem spowodowały, ze straciłam pewność czy to aby dla mnie.Jak mam wypełnić, wypełnię i już.
« Ostatnia zmiana: Listopada 19, 2013, 11:24:16 am wysłana przez Amor »
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Niepełnosprawne Mamy- pomóżcie! ANKIETA
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 19, 2013, 11:14:11 am »
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź  :)
Idę wypełniać.