Autor Wątek: Dolegliwości naszych oczek  (Przeczytany 56324 razy)

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Dolegliwości naszych oczek
« Odpowiedź #105 dnia: Czerwca 07, 2017, 07:48:45 am »
To może być niedobór magazynu lulu
Natalia

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Dolegliwości naszych oczek
« Odpowiedź #106 dnia: Czerwca 07, 2017, 10:14:36 am »
Agawo, jak już podejmę decyzję, że się zoperuję, i będę miała jeszcze jakieś pytania, a Ty jeśli będziesz jeszcze pamiętała,
to się zdzwonimy. Przyznaję, że trochę się przejęłam po Twoich relacjach "zaraz po", ale też myślę, że każdy ma inny próg cierpliwości, ja ponoć mam go nawet duży, ale pamiętam swoje załamki i lekką panikę po rekonstrukcji. Na pw posłałam swój numer  ;)

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Dolegliwości naszych oczek
« Odpowiedź #107 dnia: Czerwca 07, 2017, 10:14:50 am »
Natalio skoro nic nie biorę, a to samo znika, to jakoś nie widzę związku z magnezem. Przecież na tą okoliczność organizm sam nie wyprodukował magnezu aby "wyleczyć" powiekę. Raczej ma to związek z zdenerwowaniem. Teraz żyję na zupełnym luziku i już dawno nie miałam tego drgania.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Dolegliwości naszych oczek
« Odpowiedź #108 dnia: Czerwca 07, 2017, 12:09:05 pm »
też bym kojarzyła ze zdenerwowaniem, stresem
Podobnie jak pajęczyny w polu widzenia. Ja tak to u siebie skojarzyłam.
A magnez, czy jakiś inny pierwiastek i ich chwilowy brak, może i wpływa, ale ujawnia się to przy stresie.
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Dolegliwości naszych oczek
« Odpowiedź #109 dnia: Czerwca 07, 2017, 12:26:07 pm »
Lulu miałam napady silnej arytmii serca,sama przechodziła.Niestety niedobór potasu i tak był.To moja sugestia ,tak mi powiedziała lekarka i przekazałam dalej.Reszta decyzji należy do ciebie. :oklaski: :oklaski:
Natalia

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Dolegliwości naszych oczek
« Odpowiedź #110 dnia: Czerwca 07, 2017, 01:19:15 pm »
Dranie powieki, to może być zwyczajnie nerwowe.

siem zgadzam z lulu.....nawet zrobiłam poziom magnezu kiedyś jak mi tak często podrygiwała...i był w normie

przypomniał mi się pewien komisarz policji, któremu drgała powieka na widok podwładnego.....chyba w "różowej panterze"
na bank u niego to nie było związane z poziomem magnezu 
>:D  xhc
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Dolegliwości naszych oczek
« Odpowiedź #111 dnia: Czerwca 07, 2017, 02:48:34 pm »
A dlaczego badałaś poziom magnezu? Bo drganie powiek może być związane z jego niedoborem- prawda?
Natalia

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Dolegliwości naszych oczek
« Odpowiedź #112 dnia: Czerwca 07, 2017, 02:50:44 pm »
komisarz policji, któremu drgała powieka na widok podwładnego.....chyba w "różowej panterze"
na bank u niego to nie było związane z poziomem magnezu  [/b][/size]>:D  xhc

 xhc
Dziś jakby mniej mi drga; zaczęłam nawilżać ;) Ale skojarzyłam też, że drgania zaczęły się w miarę w tym samym czasie, co mi okulistka kazała zakraplać właśnie w to oko kropelki mające powstrzymać rozwój zaćmy, bo mi drugie oko się mgli. Doczytałam, że te krople wysuszają przy okazji. A stres też niejaki ostatnio  mam, więc się pewnie dokłada ;) Jeszcze 3 tygodnie i urlop; może wtedy stresy miną  C:-)

W robocie, gdy wpatruję się w niektóre osoby, coby nie powiedzieć: osobniki - dziwnie się czuję z tymi drganiami; jakbym oczko puszczała  :P
Mirusiu  :-*

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Dolegliwości naszych oczek
« Odpowiedź #113 dnia: Czerwca 07, 2017, 03:17:34 pm »
A dlaczego badałaś poziom magnezu? Bo drganie powiek może być związane z jego niedoborem- prawda?
ależ jak najbardziej prawda Natalio...z niedoborem magnezu związane jest w ogóle drżenie mięśni...no i wtedy tak przy okazji innych zrobiłam to badanie magnezu bo mi się zdawało, że to oko drga od braku onego
a tu się okazało, że jednak mam jak ten komisarz
  ;D
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Dolegliwości naszych oczek
« Odpowiedź #114 dnia: Czerwca 07, 2017, 05:02:58 pm »
też bym kojarzyła ze zdenerwowaniem, stresem
A magnez, czy jakiś inny pierwiastek i ich chwilowy brak, może i wpływa, ale ujawnia się to przy stresie.

akurat zapotrzebowanie na magnez rośnie w stresie właśnie

poza tym badanie poziomu magnezu z krwi nie zawsze do końca będzie miarodajne - że nie brakuje go we krwi nie znaczy, że nie brakuje go w tkankach

ale też nie zawsze trzeba się rzucać od razu na tabletki z magnezem; niewielkie niedobory mogą się nadrobić same; czasem wystarczy się wyspać i odpocząć i się organizm sam naprawi

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Dolegliwości naszych oczek
« Odpowiedź #115 dnia: Czerwca 09, 2017, 08:57:21 pm »
Dranie powieki, to może być zwyczajnie nerwowe.

siem zgadzam z lulu.....nawet zrobiłam poziom magnezu kiedyś jak mi tak często podrygiwała...i był w normie

przypomniał mi się pewien komisarz policji, któremu drgała powieka na widok podwładnego.....chyba w "różowej panterze"
na bank u niego to nie było związane z poziomem magnezu 
>:D  xhc
Róża na bank było!! bo komisarz Dreyfus ( nie wiem jak się to pisało:))  był ciągle w ogromnym stresie  ( ten jak wiemy powoduje spadek magnezu) - nie znosił  komisarza Clouseau  ;D  xhc
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Maja048

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1243
Odp: Dolegliwości naszych oczek
« Odpowiedź #116 dnia: Czerwca 11, 2017, 04:11:41 pm »
Miałam mieć zrobioną zaćmę w maju ale jest przesunięcie na lipiec, Jutro dzwonię spytać bo już coraz gorzej widzę, boję się jeździć autkiem, z rozpoznawaniem na ulicy też problem, nawet w okularach.Niedługo przeproszę na fb,że nie rozpoznaję znajomych.  :-*

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Dolegliwości naszych oczek
« Odpowiedź #117 dnia: Czerwca 20, 2017, 12:49:11 pm »

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Dolegliwości naszych oczek
« Odpowiedź #118 dnia: Lutego 15, 2018, 08:38:36 pm »
W końcu zaćma na tyle się posunęła, że mam skierowanie na jej usunięcie. Na szczęście dotyczy jednego oka, drugie ma jakieś smużki, ale to jeszcze nie do operacji.
Rozmawiałam z okulistką o możliwości wyboru soczewki i jaką poleca. Odpowiedziała, że jeśli zabieg na NFZ, to nie mam wyboru, a te soczewki, które stosują są b. dobre. Ponoć kolejki nieduże i sądzi, że jeśli teraz zarejestruję skierowanie, zabieg może być już koło wakacji. Zobaczymy.
Ale póki co proszę o potwierdzenie tego, co mi mówiła lekarka.
Agawa, wspominałaś, że masz lepszą soczewkę, tzn. jaką

Majka, a Ty ile czekałaś?

Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Dolegliwości naszych oczek
« Odpowiedź #119 dnia: Marca 09, 2018, 08:36:23 pm »
Ja mam czekać zaś ponad 5 m-cy.