Autor Wątek: Dolegliwości naszych oczek  (Przeczytany 57163 razy)

Offline Kasia lent

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Dolegliwości naszych oczek
« Odpowiedź #75 dnia: Stycznia 12, 2017, 12:15:43 pm »
Dzięki Aguila.Zarazem koleiny pakiet pytań:
Biorę 4tys.j.d3,czy to zaspokoi braki omega3?
Czy Wit.b1 ib2 mogę samemu dozować?

Agawo czy żel comeregel można kupić bez recepty?
Rak zrazikowy er100%,pr20%,her(-)
2015. /6ac,mastektomia,radioterapia,tamoxifen

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Dolegliwości naszych oczek
« Odpowiedź #76 dnia: Stycznia 12, 2017, 01:28:12 pm »
Dostałam receptę, wiec pewności nie mam, ale chyba można kupić bez 😎

Offline Kasia lent

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Dolegliwości naszych oczek
« Odpowiedź #77 dnia: Stycznia 12, 2017, 03:26:36 pm »
A jak to jest z tą b2 można brać bez obaw przy moim raczydle?
Rak zrazikowy er100%,pr20%,her(-)
2015. /6ac,mastektomia,radioterapia,tamoxifen

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Dolegliwości naszych oczek
« Odpowiedź #78 dnia: Stycznia 12, 2017, 05:08:18 pm »
Dzięki Aguila.Zarazem koleiny pakiet pytań:
Biorę 4tys.j.d3,czy to zaspokoi braki omega3?
Czy Wit.b1 ib2 mogę samemu dozować?

witamina d3 a kwasy omega3 to dwie zupełnie różne rzeczy (choć w naturze i suplementach czasem występują razem - w rybach np)
omega3 (EPA/DHA) warto suplementować jeśli nie jadasz regularnie tłustych ryb; suplementów z omega3 jest zatrzęsienie, najlepiej zapytać w aptece o dobry tran;
witaminy b - jasne, możesz kupić zwykłe b complex i przez tydzień, albo dwa łykać, tak krótkie przyjmowanie nie powinno zaszkodzić, oczywiście normalnie warto zadbać o dietę niż łykać tabletki, ale niedoborów wit. b łatwo się dorobić (stres, kawa, słodycze) i wtedy tabletka jest jakimś wyjściem; witaminy z grupy b akurat przedawkować trudno (to z witaminą A trzeba uważać), przecież nie będziesz jadła blistra dziennie, przy zalecanym spożyciu ewentualny nadmiar się wysika
z tymi witaminami B i rakiem to jest tak, że niebezpieczne mogą być bardzo duże dawki witaminy b12 podawane dożylnie;

edit: bo jesteś PO leczeniu tak? bo jeśli w trakcie to każdą jedną witaminkę lepiej skonsultować!

« Ostatnia zmiana: Stycznia 12, 2017, 05:10:40 pm wysłana przez aquila »

Offline Kasia lent

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Dolegliwości naszych oczek
« Odpowiedź #79 dnia: Stycznia 12, 2017, 06:36:39 pm »
Oczywiście ,jestem po chemii operacji radio, cały pakiet wykożystałam w 2015r.Teraz został mi tamoś na jakieś 10 lat(pobożne ,życzenia) :D
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.Coś zaczne brać ,chociaż przez jakiś czas , może ta suchość ustąpi choć trochę. Kłaniam się nisko!Pa.
Rak zrazikowy er100%,pr20%,her(-)
2015. /6ac,mastektomia,radioterapia,tamoxifen

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Dolegliwości naszych oczek
« Odpowiedź #80 dnia: Kwietnia 26, 2017, 01:11:09 pm »
Wróciłam od okulisty. Prawe oczko pogorszone. Kontrola za 3 miesiące i wtedy dostanę skierowanie na zaćmę tego oka (nie wiem, czemu nie dzisiaj). Jeszcze był temat drożności kanalików łzawych. Nie mam przepływu w jednym oku. Jest taki zabieg udrażniający, ale nie na NFZ. mam iść na konsultację, czy się w ogóle nadaję na ten zabieg. A koszt takowego 5-6 tys.
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Dolegliwości naszych oczek
« Odpowiedź #81 dnia: Kwietnia 26, 2017, 01:30:41 pm »
 ::((
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Dolegliwości naszych oczek
« Odpowiedź #82 dnia: Kwietnia 26, 2017, 02:28:21 pm »
ja pierniczę! taniocha


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Dolegliwości naszych oczek
« Odpowiedź #83 dnia: Kwietnia 26, 2017, 03:15:42 pm »
Pocieszenie, że jeśli mi te ciurkiem płynące łzy z jednego oka nie przeszkadzają, to mogę z tym żyć, nie ma to wpływu na pogorszenie widzenia, jak mówi pani okulistka, ale przez łzy to się raczej średnio widzi  :(
Na konsultacje (też odpłatne) pewnikiem pójdę, bo do tych samych doktorów zapiszę się na zaćmę na NFZ; będzie okazja ich poznać
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Dolegliwości naszych oczek
« Odpowiedź #84 dnia: Kwietnia 26, 2017, 04:31:39 pm »
https://portal.abczdrowie.pl/niedroznosc-kanalika-lzowego
Dana może wystarczy antybiotyk do oka po co od razu zabieg?
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Dolegliwości naszych oczek
« Odpowiedź #85 dnia: Kwietnia 26, 2017, 04:39:27 pm »
Antybiotyk jakiś czas temu brałam i dziś też mi zapisała, po niby próbie udrożnienia.
Z moim bezczyczynowym płaczę walczę od dawna. Dotyczy to jednego oka, a drugie tylko czasem, gdy jest wiatr, na rowerku, po powrocie do domu ze spaceru. Niestety drugie niemalże nieustannie. Najbardziej dokucza, gdy prowadzę auto i co jakiś czas przykładam chusteczkę, by osączyć oko.
Amorku dzięki  :-* poczytam, może się dokształcę i jak za 3 miesiące pójdę do okulisty, to będę mądrzejsza.
Łzawienie oka to niedogodność, a kontroluję oczy głównie pod kątem zaćmy. Już dawno inny lekarz dał mi skierowanie. Jakoś nie było mi po drodze z operacją. Zmieniłam w międzyczasie okulistkę i ta powiedziała, że to początki i żeby z operacją się nie spieszyć. Dopiero dziś stwierdziła wyraźne pogorszenie  >:( i to badaniem, bo ja specjalnie nie narzekałam, że gorzej widzę
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Dolegliwości naszych oczek
« Odpowiedź #86 dnia: Maja 22, 2017, 08:14:37 pm »
A więc znowu zaćma  :(

Najwyżej mnie zabijecie, ale nie pamiętam, czy to było tu, czy ktoś łopolowy mu mówił.
Zryty berat, jak mawia mag  ::((:

dla pracujących okres oczekiwania na łoperację, to pół roku od skierowania, piszą wtedy pilne
przekonam się najprawdopodobniej w przyszłym roku, lewe oko bardziejsze, więcej się tam tego nazbierało, tych łonych kryształków, prawe pono spoko i zez dioprii ponoć schodzę.

A rodzaj zaćmy po widzeniu doktorki, to nie ta starcza, jak określiła, więc bardziej będą sterydy. W sumie co za różnica  >:(
Biorące je, proszę pilnować dno oka i ciśnienie w gałkach ocznych. O tym łostatnim dowiedziałam się dopiero w zeszłym tygodniu.
« Ostatnia zmiana: Maja 22, 2017, 08:19:01 pm wysłana przez Mirusia »

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Dolegliwości naszych oczek
« Odpowiedź #87 dnia: Maja 22, 2017, 08:48:02 pm »
MIrusiu robisz  Pilotowi konkurencję, może piszesz ciut  w inny sposób, ale  jest to dla mnie, prostego człowieka równie trudny język  ( nie bij )  xhc
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Dolegliwości naszych oczek
« Odpowiedź #88 dnia: Maja 22, 2017, 10:18:18 pm »
A więc znowu zaćma  :(

No to witaj w klubie ;)
Amorku, ja tam - bo po i w trakcie przejść zaćmowych - wszystko zrozumiałam  C:-)
Mirusiu - posterydowo zaćma się rozwija; niestety.
U mnie stan po zabiegu na 5+++, ale drugie oko ruszyło i pędzi_pędzi.

Na zus niestety nie można wybrać lepszej soczewki; wycofali taką możliwość; dlatego kolejki się zmiejszyły.

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Dolegliwości naszych oczek
« Odpowiedź #89 dnia: Maja 22, 2017, 10:44:25 pm »
Posterydowo, znaczy jeśli z chemią miałam sterydy, to moja zaćma z tego powodu ???
Czy chodzi o kropelki do oczu ze sterydami. Takowe też brałam, na moją łzawicę, ale nie pomogły >:(
Tematu zaćmy jeszcze nie rozkminiłam, mam iść do doktórki w kwestii decyzji w czerwcu. Agawo, myślałam, że coś tam się usuwa, a nie że dokłada soczewkę. A można zabieg na NFZ, a do soczewki dopłacić ???
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++