Autor Wątek: Dolegliwości naszych oczek  (Przeczytany 56779 razy)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Dolegliwości naszych oczek
« Odpowiedź #90 dnia: Maja 22, 2017, 10:51:59 pm »
u mnie zaćma poszła od sterydów wziewnych; o innych nic nie wiem; okulista zapewne będzie wiedział :)
Zabieg polega na usunięciu zmętniałej soczewki i wszczepieniu sztucznej.
Te wszczepiane soczewki są różnorodne. Lepsze i zwyklejsze ;)
Są też takie, które korygują dioptrie. Tych lepszych i korygujących na nfz nie wszczepiają i wycofali możliwość dopłaty za ich zmianę. Jeśli idziesz na nfz to jednocześnie godzisz się na te warunki.

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Dolegliwości naszych oczek
« Odpowiedź #91 dnia: Maja 22, 2017, 10:54:15 pm »
Dzięki  :-*
Dioptrie sobie załatwiam okularami, bez nich czuję się nieubrana  ::(( więc nawet gdyby by oczka poprawili, to i tak bym coś na nos wkładała  ;)
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Dolegliwości naszych oczek
« Odpowiedź #92 dnia: Maja 22, 2017, 10:56:12 pm »
to tak jak ja ;)
Nigdy nie korygują dioptrii do zera; mi zostawili -1,5 ;)

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Dolegliwości naszych oczek
« Odpowiedź #93 dnia: Maja 23, 2017, 07:16:01 am »
MIrusiu robisz  Pilotowi konkurencję, może piszesz ciut  w inny sposób, ale  jest to dla mnie, prostego człowieka równie trudny język  ( nie bij )  xhc

Iiiiii.... tam, ja jednak jestę pewna, że mnie zrozumiałaś  :) ;)

Agawko, o tym, że jesteśmy, niestety, w jednym klubie, to my przecie od dawna wiemy, no nie  ;)

A widzisz, zupełnie zapomniałam o tych inszych soczewkach, a to już przecie pisałaś.
Nie orientujesz się, czy na zabieg dotyczący jedynie zaćmy, bez korekcji dioprii też są takie i takie, a jeśli, to czym się one różnią?

Offline franinin

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Dolegliwości naszych oczek
« Odpowiedź #94 dnia: Czerwca 06, 2017, 09:52:16 am »
Ja też mam -1,5 dioptrii. Dodatkowo na lato mam straszną alergię, która atakuje moje oczy i nos - leje mi się z nosa.

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Dolegliwości naszych oczek
« Odpowiedź #95 dnia: Czerwca 06, 2017, 09:08:47 pm »
czy na zabieg dotyczący jedynie zaćmy, bez korekcji dioprii też są takie i takie, a jeśli, to czym się one różnią?

sam zabieg niczym się nie różni - kilka dni przygotowań oczu + 2 godziny zakraplania operowanego oka przed samym zabiegiem + 5 minut sam zabieg. Najpierw laserem rozbijają starą soczewkę, później zakładają nową i już. Różnica tylko w rodzaju samej soczewki.
I przepraszam, że dopiero teraz tu zaglądam; umknęło mi wcześniej  :-*

Z pytaniem przyszłam - około_ocznym. Otóż od kilku dni drga mi górna powieka w jednym oku. Koszmarnie  >:( Pomaga, gdy dotknę jej palcem i przytrzymam. Dzieje się tak co kilka minut. Nie boi, nic nie czuję - oprócz samego dygotu powieki.
Czy wiecie co to może być? Niedobór magnezu? zaczęłam łykać od wczoraj; poprawy jeszcze nie ma. A może przemęczenie oczu tak się objawiać? Bo ostatnio przy klawiaturze przesiaduję...?


Ja też mam -1,5 dioptrii. (...)

Czy wiesz franninin, że na forum onkologiczne trafiłaś?

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Dolegliwości naszych oczek
« Odpowiedź #96 dnia: Czerwca 06, 2017, 09:14:20 pm »
.. Różnica tylko w rodzaju samej soczewki... [/i][/font][/size][/color]

I o nią właśnie pytałam, czym się różnią?

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Dolegliwości naszych oczek
« Odpowiedź #97 dnia: Czerwca 06, 2017, 09:22:34 pm »
jedna - ta zwykła - nie koryguje wzroku, czyli jest bez wypukłości (hę...?) ani wklęsłości (tia...), jest 'jedynie' przejrzysta (bo naturalna jest zmętniałai dlatego powstaje zaćma); druga jest dobierania jak soczewka w okularach, czyli na stałe koryguje dioptrie.
Gdy mi dobierali soczewkę, to okulista wymieniał nazwy oraz ceny różnych soczewek, ale nie zapamiętałam. Wiem jedynie, że 'moja' jest wieloogniskowa i toryczna? (cokolwiek to znaczy  :-X) Ale nazwy ani firmy nie pamiętam. Jeśli będziesz bardzo chciała - poszukam w szufladach, bo dostałam gwarancję, więc gdzieś muszę mieć potwierdzenie.

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Dolegliwości naszych oczek
« Odpowiedź #98 dnia: Czerwca 06, 2017, 09:34:25 pm »
drganie powieki to może być niedobór magnezu, może być też suche oko i zazwyczaj toto jest jedno albo drugie
mogą być też jakieś inne dziwne rzeczy, ale nie bierzemy ich pod uwagę jak przejdzie po magnezie czy po odpoczynku/nawilżeniu
mi też czasem drga, oczy rzadko nawilżam, bo szlag mnie trafia przy wkraplaniu, zazwyczaj udaje mi się zakroplić rzęsy :(

magnez jeno powinien być cytrynian albo mleczan, nie bierzta magnezów dostępnych w rossmannie, bo to zazwyczaj są prawie_niewchłanialne formy

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Dolegliwości naszych oczek
« Odpowiedź #99 dnia: Czerwca 06, 2017, 09:40:19 pm »
...
Nie orientujesz się, czy na zabieg dotyczący jedynie zaćmy, bez korekcji dioprii też są takie i takie, a jeśli, to czym się one różnią?

O to mi dokładnie chodziło.

Czyli: czy tylko przy samej zaćmie, trzeba tę drugą soczewkę, dotyczącą korekcji dioprii, dokładać.
Bo u mie z tym akurat, jakby lepiej ostatnio, nic nie trzeba korygować.

A jeśli nie trzeba, to czy te soczewki na samą zaćmę, są takie i takie.

Jeśli nie wiesz, to nie ma sprawy, dopytam za pół roku.

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Dolegliwości naszych oczek
« Odpowiedź #100 dnia: Czerwca 06, 2017, 09:48:37 pm »
Aquila - dzięki; nawilżanie też włączę :) O innych rzeczach nie myslę ;)

Mirusiu - są różne rodzaje firm produkujących soczewki; niby nie różnią się one niczym poza ceną. Jeśli chcesz mieć pewność, czy masz soczewkę najlepszą - musisz zrobić sama rozpoznanie. Mojej mamie wszczepili soczewkę, którą po 2 latach musieli wymienić, bo coś na niej narosło; i dopiero ponoć po tym drugim razie dostała tą 'lepszą', też na nfz. Ale na pierwszy rzut wszystkim wszczepiają jakąś obligatoryjną, która ma się sprawdzić. Ja zabieg robiłam w prywatnym szpitalu i od razu dali mi do wyboru różne opcje. Nie ukrywam: kierowałam się ceną - wybrałam średnią_półkę. Lekarz powiedział, że w moim przypadku taka 'wystarczy'.
Myslę, że to rodzaj loterii. U jednych podstawowa opcja się sprawdzi i będą zadowoleni, u innych się nie sprawdzi i będzie potrzebny kolejny zabieg, czyli czekanie i stres_zabiegowy.

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Dolegliwości naszych oczek
« Odpowiedź #101 dnia: Czerwca 06, 2017, 09:52:22 pm »
Dalej się nie rozumiemy  ;),
nic to  ;)
Mnie tylko chodzi, o to, czy podczas wymiany samej soczewki zniszczonej zaćmą, muszę dokładać tę drugą soczewkę, dotyczącą korekcji dioprii, bo u mnie raczej nie będzie co korygować.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 06, 2017, 09:55:52 pm wysłana przez Mirusia »

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Dolegliwości naszych oczek
« Odpowiedź #102 dnia: Czerwca 06, 2017, 09:54:29 pm »
eh...
Patrz, niby obie się tak_staramy i .... nic  ::)
Tel?
Bo czasami literki nie wystarczają  >:D

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Dolegliwości naszych oczek
« Odpowiedź #103 dnia: Czerwca 07, 2017, 06:02:56 am »
Niestety też mnie to czeka ::((.Wczoraj byłam u optyka,bo okulary które kupiłam nie mogłam nosić ,bardzo bolała mnie głowa.Chyba coś spitolili.Zobaczymy jak z nowymi będzie.
Natalia

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Dolegliwości naszych oczek
« Odpowiedź #104 dnia: Czerwca 07, 2017, 07:40:10 am »
Dranie powieki, to może być zwyczajnie nerwowe. Mam od czasu do czasu takie coś. Pojawia się i samo też znika, żadnych leków nie biorę. Jak do tej pory, to po około dobie przechodzi.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna