Autor Wątek: Religia  (Przeczytany 85856 razy)

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Religia
« Odpowiedź #285 dnia: Kwietnia 14, 2018, 02:27:07 pm »
Natalio obawiasz się, że Ci ktoś coś wciśnie i się wkurzasz. Ja nie daję sobie wciskać ciemnoty i mnie żadna religia nie wkurza.
Nie wkurza Cię działanie klechòw?Dzięki ich dużej pomocy mamy dziś PiS Przy sterach
Natalia

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2923
Odp: Religia
« Odpowiedź #286 dnia: Kwietnia 14, 2018, 02:52:24 pm »
Natalio obawiasz się, że Ci ktoś coś wciśnie i się wkurzasz. Ja nie daję sobie wciskać ciemnoty i mnie żadna religia nie wkurza.
Nie wkurza Cię działanie klechòw?Dzięki ich dużej pomocy mamy dziś PiS Przy sterach

Obejrzałam wczoraj film paradokumentalny o Gwatemali. Tam to dopiero się działo  ::(( I powstaly dwa koscioły, choc niby oficjalnie byl jeden- ten ludowy, gdzie Jezus był wzorem rewolucjonisty wyzwalającego biednych z niedoli i ten drugi, gdzie służenie Bogu było równoznaczne z trzymaniem władzy. Lata wyzysku, wojny domowej, mordowania Indian, gwałcenia indiańskich kobiet, mordowania aktywistów (w tym kapłanów). A arcybiskup mówi, ze nie, on nie zauważyl zadnych przesladowań  >:( Ciekawe czy jego bóstwo rozpozna w nim swojego przedstawiciela?  8) I co najsmutniejsze to właśnie tacy jak on byli rozpoznawani przez Watykan jako ich reprezentanci, księżom trzymajacym z biedakami grozono ekskomuniką  :-X
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Religia
« Odpowiedź #287 dnia: Kwietnia 14, 2018, 08:36:04 pm »
Może należałoby sprecyzować nieco pewne pojęcia. Wiara to nie mury kościoła, dla mnie, to coś co jest we mnie. Potrafiłam wyjś z kościoła jak z ust księdza padały słowa, które z wiarą, miłością i nadzieją nie miały nic wxpólnego. A swoją drogą to co robią księża z wiernymi, to w bardzo wysokim stopniu wina rodziców. Pewnie trudno bierze się odpowiedzialność za to, że coś się spieprzyło w wychowaniu pociech. Coś o tym wiem ale politycznie, to mam dzieci mądre.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Religia
« Odpowiedź #288 dnia: Kwietnia 15, 2018, 01:47:11 am »
Obserwując to , co się  dzieje dookoła, trudno mi jest oddzielać wiarę od murów kościoła, proszę aż tak się nie dziwić.
Skoro wiara w Boga, a kler, to taka pardon inna broszka, to  czemu ŚWIADOMI wierzący będą uparcie chodzić do kościoła i wspierać tę patologię? Ten syf, tę intelektualną degrengoladę?
I skoro to taka zupełnie inna bajka, to w takim razie przyzwoity człowiek powinien trzymać się z dala od tych, murów i gości w nich.. A nie chodzić tam i czasem zamanifestować, że coś  mu nie pasuje. Po prostu.
Mnie się nie chce bić piany na ten temat. Skala pedofilii jest dla mnie wystarczającym argumentem, żeby olać Kościół na zawsze.
 
 
 
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline słonecznik

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 485
Odp: Religia
« Odpowiedź #289 dnia: Kwietnia 15, 2018, 02:54:34 am »
Dziękuję za podzielenie się Waszymi przemyśleniami :)  Każdy ma swoją wizję tego co nas czeka po śmierci. Osoby, które przeżyły śmierć kliniczną miały różne doświadczenia. Jak tam jest dowiemy się po śmierci.  Księża, kościół itp to dla mnie zupełnie inna kwestiia. Kwestia pedofi dotyczy każdej religii i nie tylko religii. Zastanawiam się ile mi tu zostało  ? Rok, dwa, trzy a może  siedem ? Tego nie wiem. Wolę jednak  skupic się na zmartwychwstaniu niż na pedofili.

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2923
Odp: Religia
« Odpowiedź #290 dnia: Kwietnia 15, 2018, 03:36:38 am »
Perła, świadomi ludzie znają też "inny kler". Taki jak ci księża od teologii wyzwolenia, o których wspomniałam gdzies powyżej. Chrzescijanie inspiruja sie Jezusem, więc inspiruja ich tez ludzie, którzy próbuja go jakoś tam nasladować. Teoretycznie księża powinni byc takimi ludźmi, a w praktyce to różnie bywa. Nasz Juan jest bardzo wierzącym katolikiem. A do kościoła chodzi tylko na wielkie święta bo... kilkanascie lat temu proboszcz zdecydował o przerwaniu tradycji karmienia biednych i przeznaczona na to kase wydał na budowe nowej plebanii. Od tamtej pory Juan nie daje na tace ani grosza
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Religia
« Odpowiedź #291 dnia: Kwietnia 15, 2018, 10:19:47 am »
I brawo Juan, ściskam Go serdecznie.
A inny kler mnie po prostu nie obchodzi...to są koledzy tych pierwszych.
Tekst Słonecznika o pedofilii...żal komentować. Jasne, żaden problem.
Proszę się z NIMI w to bawić, w tę wzniosłość i czuć się z tym dobrze.
Osobiście nie znam żadneg aktywnego w wierze katolika, który praktykowałby w zaciszu domu, czy na łące. Tak by było  chyba najuczciwiej, a nie ciągle i ciągle, że wiara, to co innego, a ONI  to tak se tylko stoją na jej straży.
Marzę o dniu, kiedy wierni  ich porzucą, a ci rozwiążą tę aktualnie świętojebliwą instytucję. Wtedy może  powstanie przestrzeń na  szczerą wiarę i szczerych jej nauczycieli.
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Religia
« Odpowiedź #292 dnia: Kwietnia 15, 2018, 10:55:01 am »
może w kwestii leczenia nie zawsze  ;D ...ale w kwestii kościoła i religii zgadzam się z Tobą Perła w każdej literce >:D
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline renifer

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: Religia
« Odpowiedź #293 dnia: Kwietnia 15, 2018, 03:27:55 pm »
A mnie dziwi takie uogólnianie. nieważne że ktoś jest ok, bo to "kumpel tych pierwszych". Czyli jeśli wśród nauczycieli jest odsetek pedofili, a jest, to mam syna nie posyłać do szkoły, bo tam uczą ich kumple???
Dla mnie problemem jest zamiatanie pedofilii w Kościele pod dywan, chronienie winnych. Tak, to jest obrzydliwe i smutne, ale przecież nie każdy ksiądz się z tym zgadza, nie każdy tak myśli. Kurde, nie każdy popiera PIS! Znam wielu świetnych księży i równie wielu absolutnie beznadziejnych. Nie lubię ich wrzucać do jednego worka.
A co do świadomych katolików. Wiara katolicka opiera się m.in. na przeżywaniu Eucharystii. Jeśli ktoś jest mocno wierzący, to trudno wymagać, żeby przestał w tym uczestniczyć. Raczej jeśli ma możliwość, wybierze lepsze miejsce.
Rak piersi przewodowy inwazyjny wieloogniskowy, hormonozależny, HER-ujemny, G1 (T1cN1aM0)
chemioterapia przedoperacyjna:  FEC, Taxotere
mastektomia prawostronna: 05.2014
radioterapia, hormonoterapia (Nolvadex, Zoladex)

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Religia
« Odpowiedź #294 dnia: Kwietnia 15, 2018, 04:33:22 pm »
jest wielu ojców molestujących własne dzieci, stosujących przemoc wobec swoich najbliższych, to też ich wrzucić do jednego worka i powiedzieć, małżeństwo nie ma sensu  ???
Porównań można by dać wiele.
Ja staram się oceniać czyn, a już zupełnie nie lubię uogólnień
Do kościoła będę chodzić by uczestniczyć w ofierze mszy świętej, niezależnie od tego ilu księży grzeszy, czy popełnia przestępstwo, dopóki mam taką możliwość
I nikogo nie oceniam, jeśli mu to nie jest potrzebne, natomiast ośmieszanie tego co robię sprawia mi przykrość. Ale spoko, daję radę  :)
A teraz idę na rowerek, by podziwiać budzącą się do życia zieleń i dziękować za nią Bogu
 
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Barbara

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 313
Odp: Religia
« Odpowiedź #295 dnia: Kwietnia 15, 2018, 07:11:19 pm »
A ja się zgadzam całkowicie z DanąPar i Reniferem. Każdy dokonuje wyborów zgodnych z własnym sumieniem.
Mastektomia -09.2011
Rak piersi przewodowy inwazyjny, G2, Er i PGR dodatnie, HER2 (-), p T1b
Tamoxifen
Egistrozol

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Religia
« Odpowiedź #296 dnia: Kwietnia 15, 2018, 07:49:48 pm »
Nikt Wam nie broni. Brawo! I gratuluję takiego wyboru. Niech Wam sumienie lekkim będzie.
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Religia
« Odpowiedź #297 dnia: Kwietnia 15, 2018, 07:56:50 pm »
Dana,Słonecznik tłumaczenie ,że gdzie indziej też są pedofile mnie nie przekonuje.Inni są karani a księża za karę przenoszeni są do innych parafii i dalej robią to samo.Nawet nie ma ich w rejestrze przestępców.
Natalia

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Religia
« Odpowiedź #298 dnia: Kwietnia 15, 2018, 08:37:21 pm »
Natalio, ja nie bronie przestępców
I zamiatanie pod dywan wszelkiego zła wyrządzonego drugim, a w szczególności dzieciom, budzi też mój sprzeciw i zawsze to powiem, gdy sytuacja będzie tego wymagać.
Ja pisałam o swojej wierze i swoich potrzebach w tym względzie i błądzący księża, czy łamiący prawo nie odsuną mnie od wiary i kościoła. To tylko pisałam, a nie że toleruję to co złe
Gdyby wojny krzyżowe, palenie na stosie itp. w historii miały spowodować odejście od wiary i praktykowania, dziś by chrześcijaństwa nie było. A ono się reformuje i wciąż jest obecne w życiu wielu, mimo straszliwych błędów.


Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Religia
« Odpowiedź #299 dnia: Kwietnia 15, 2018, 08:44:23 pm »
wciąż jest obecne w życiu wielu, mimo straszliwych błędów.

No właśnie. Wierni sami podtrzymują swoją obecnością tą organizację.