Autor Wątek: Religia  (Przeczytany 87141 razy)

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Religia
« Odpowiedź #315 dnia: Kwietnia 18, 2018, 12:25:26 am »
Perło, nie uważam, że jesteś zła, skąd takie odczucie
Współczuję Ci i zła też nie usprawiedliwiam
Sama osobiście, (ani nikt z moich bliskich znajomych) nie miałam żadnych złych doświadczeń związanych z księżmi. No chyba, że chciwość niektórych mnie raziła. Ale miałam szczęście trafiać na dobrych lub przeciętnych duszpasterzy, ale nie złych. Nie znaczy to, że nie wierzę w to, że jest wiele patologii w kościele katolickim. Dochodzi to do mnie z mediów, ale jak już pisałam, refleksji że cały kościół jest be nie mam. I księży wszystkich nie wrzucę do jednego worka
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2927
Odp: Religia
« Odpowiedź #316 dnia: Kwietnia 18, 2018, 01:43:02 am »
Moja mama na dziesiatki lat odseparowała sie od kościoła, po tym jak ksiądż w czasie spowiedzi ją werbalnie molestował. A teraz pędzi w każda niedziele i kocha obecny rząd  ::((

Perła rozumiem Cię, ja tez znam osoby wśród moich współwyznawców, które strasznie lubia być na swieczniku, choć mają za uszami i powinny siedziec cicho. I co, "na złosć babci mam sobie odmrozic uszy"? ;) Oczywiście w moim przypadku jest to trochę inaczej, w mojej doktrynie religijnej nie ma przymusu chodzenia do świątyni, żeby być wyznawcą. Rytualy religijne moge odprawiać sama, nawet bardzo skomplikowane, więc nie potrzebuje do tego żadnego 'księdza". U chrzescijan i muzułman jest inaczej. I to nie ma znaczenia że dla Ciebie lub dla mnie wmawianie komus grzechu bo nie poszedł sie modlić w określony dzien nie ma sensu. Bo dla wyznawców tych religii ma. Dana musiałaby poczuć moc lub miec jakies objawienie, żeby sama zaczęła odprawiać mszę świętą. Bo zgodnie z zasadami swojej religii takiego prawa nie ma, nawet teoretycznie ponieważ tylko mężczyzn wyswięla się na kapłanów. A ona chce uczestniczyć w rytuale, który ma przypominac o ofierze Jezusa. Jeśli w jednym kościele jest pedofil, może pójśc do innego. Gorzej jeśli pedofilem jest biskup i jest szefem księży we wszystrkich okolicznych kosciołach.  Nie widze jednak systemowego rozwiązania tej zagwostki. Jedynie bunt wiernych na wsiach oraz bunt młodych księży mógłby coś ruszyc w posadach.

No jest tez opcja dołaczenia do Mariawitów, oni maja takie same rytuały, ale kobiety mogą byc księżmi (hmmm, jak brzmi rodzaj żeński- księżna? )  >:D
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Religia
« Odpowiedź #317 dnia: Kwietnia 18, 2018, 02:15:37 am »
Może tak, ten ksiądz, ta księdza. I będzie tak, nasza księdza odprawia mszę.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Religia
« Odpowiedź #318 dnia: Kwietnia 18, 2018, 02:19:29 am »
Nie wiem...nie mam siły z Wami gadać. Tak, jakbyście się zawzięły i udawały, że nie wiecie o co mi kaman.
Nie ten kościół i księżulo, to inny? Ale jaja.. To są morale.  Przepraszam i dobranoc.
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Religia
« Odpowiedź #319 dnia: Kwietnia 18, 2018, 03:03:19 am »
Tak sobie myślę, czy gdybyśmy wszystkie za każdym razem, przytakiwały Tobie Perła, to byłoby ok?
Każda wyraża tu swoją opinię w zgodzie ze sobą, więc chyba można zaakceptować to.
Czasem odnoszę wrażenie, że chciałabyś aby zgadzać się tylko i wyłącznie z Twoimi opiniami.
Nie twierdzę, Perła, że tak jest. Piszę tylko i wyłącznie o swoich odczuciach.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2927
Odp: Religia
« Odpowiedź #320 dnia: Kwietnia 18, 2018, 04:02:11 am »
Perła, my rozumiemy o co chodzi Tobie,  to Ty nie chcesz zrozumieć, choćby teoretycznie, że dla ludzi, których naprawdę inspiruje Jezus te msze są nardzo ważne, niezlaeznie od całej koszmarnej historii kościoła. Bo ta historia to tylko potwierdzenie tego co on sam powiedział; "nie kazdy, który mi mówi "Panie! Panie!" wejdzie do królestwa niebieskiego".   

Sama zresztą wierzysz w placebo. Czemu zatem odmawiasz tej wiary innym? Nawet jeśli kazda religia byłaby "bzdurą" to jednak nie da się ukryć, że ta "bzdura" bardzo pomaga zyć miliardom ludzi. Jest taki ciekawy film, "Kumare" o facecie, ktory udawał hinduskiego guru, wymyślil swoją doktryne, wymislił mantry, wymyślił rytuały i... po paru latach miał niezłą zagwostke jak się z tego wywinąć! Bo nagle "dzieki niemu" ludzie wychodzili na prosta z zyciowych dramatów. Jak im powiedziec, że ich oszukał? No ale powiedział. I co? Mimo to częśc nadal pozostała jego zwolennikami. A on sam stał sie lepszym człowiekiem.

Problemem nie sa religie, problemem są szuje, a szuje były, sa i będą. Gdyby w Polsce był prawdziwy rozdział kościola od państwa to nie byłoby problemów z zamykaniem pedofili w sutannach
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Religia
« Odpowiedź #321 dnia: Kwietnia 18, 2018, 04:42:12 pm »
Ale lulu...możesz sobie śmigać np. z ONR do Częstochowy,  przecież to rybka. I wmawiać mi, że jakieś niesamowite historie chce przeciągnąć na swoją stronę. Zgadzasz się na uczestnictwo w celebracji mszy z nimi, moherami i gwałcicielami...ależ luzik. To są fakty. Jakie moje zdanie?!!!
Ja się tylko dziwię, że to Ci pasuje. Bo pasuje to sasiedztwo w kościelnych ławach, prawda? Nie, nie musisz mi przytakiwać, ja chyba Wam też nie?  Bo mogę tak samo odpalić petaradę,  że to Wy chcecie mnie przekonać do tego...brrrr.

Braja. ..a może Ty wierzysz w placebo? Przez grzeczność napiszę "może", a nie tak jak Ty, z tą Twoją pewnością, że Ty  jesteś  taka mądra, a inni są debilami.
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Religia
« Odpowiedź #322 dnia: Kwietnia 18, 2018, 04:52:15 pm »
Perła to co piszesz do mnie, to nadinterpretacja. Nie potrafię zrozumieć czemu.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Religia
« Odpowiedź #323 dnia: Kwietnia 18, 2018, 05:03:46 pm »
Ty chyba też.  Jeżeli masz to swoje wrażenie,  że piszę to po to, żeby mi ktoś przytakiwał.
Pewne rzeczy, jak zło i dobro są po prostu po przeciwnych stronach. I mnie ma tu mojego zdania.


rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2927
Odp: Religia
« Odpowiedź #324 dnia: Kwietnia 18, 2018, 05:22:20 pm »

Pewne rzeczy, jak zło i dobro są po prostu po przeciwnych stronach. I nie ma tu mojego zdania.

Jesteś tego pewna? Dobro i zło sa kategoriami religijnymi. Moralnośc wywodzi sie z religii. W świecie kolorów, pomiędzy bialym a czarnym jest cała przestrzeń szarości. Z moralnościa jest tak samo, jest względna, zalezna od czasu i miejsca. Więc Twoje zdanie ma tu duże znaczenie
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Religia
« Odpowiedź #325 dnia: Kwietnia 18, 2018, 08:25:17 pm »

Pewne rzeczy, jak zło i dobro są po prostu po przeciwnych stronach. I mnie ma tu mojego zdania.

Wiesz, chyba po obejrzeniu 3 billboardów stoję na stanowisku, że zło może wyzwolić (w sensie wywołać) dobro. A czasami  przychodzi mi do głowy, że zło to brak dobra.

W dysputy księdzowe nie wchodzę, bo jako uczestniczka churchingu znalazłam swoje miejsce w tym względzie. A na teksty, kazania i podejście innych księży mam telepki. I przechodzę gehennę, bo junior w naszej parafii przygotowuje się do bierzmowania....
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline betty

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3944
Odp: Religia
« Odpowiedź #326 dnia: Kwietnia 18, 2018, 10:46:08 pm »
3 bilboardy to dla mnie najlepszy film w ciągu ostatnich kilku lat.

Ale do rzeczy: o ile z Perłą w pewnych tematach się nie zgadzamy, to tu w pełni rozumiem.
Dam przykład ze swojego podwórka:
stawiam komuś zarzuty np za oszustwo, stawiam go przed sądem, pouczam że popełnił przestępstwo, a sama robię coś podobnego.
To jest nie do zaakceptowania.
Jeżeli mój zawód wymaga dostosowania się do pewnych norm, to ja ich przestrzegam.
Albo rezygnuję z zawodu, bo się do niego nie nadaję.

Jeżeli się dowiaduję, że ksiądz odmawia rozgrzeszenia mojej koleżance, bo jest po rozwodzie (zresztą nie z jej winy), a sam ma rodzinę na boku, to taki ktoś traci dla mnie wiarygodność.

Dla jasności: wierzę w Boga, jakkolwiek się nazywa, wierzę, że jest coś po śmierci.
A większość kościelnych prawd została zapisana przez ludzi, a nie przez "Boga".

Dlatego od kościoła mnie odrzuca, ale od wiary nie (wiary w tzw siłę wyższą).
2004 - mastektomia, docinka węzłów, 6 AC, hormonoterapia
2008 - rekonstrukcja (ekspander)
2015 - wznowa: 19 x paclitaxel, wycinka do samiuśkich żeber, wycinka narządów rodnych, 22 naświetlania, hormonoterapia,

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Religia
« Odpowiedź #327 dnia: Kwietnia 18, 2018, 11:57:23 pm »
3 bilboardy to dla mnie najlepszy film w ciągu ostatnich kilku lat.

Prawda :) Znakomity :) Nie dość, że zostął w głowie, to jeszcze po niej chodzi...

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Religia
« Odpowiedź #328 dnia: Kwietnia 19, 2018, 12:50:37 pm »
Tak braja, jestem tego pewna.
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline słonecznik

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 485
Odp: Religia
« Odpowiedź #329 dnia: Kwietnia 20, 2018, 01:07:54 am »
Kurczaki..... chyba lepiej było nie wracać do tematu religii. Odnośnie wcześniejszych postów Perła ja raz strzeliłam focha. Zmienił się proboszcz i nie dałam na tacę, która była zbierana na radio. Uważałam, że najpierw powinien zbierać na potrzeby parafii a  później na inne rzeczy- w kościele nie było lepszego ogrzewania wtedy. Później przestałam chodzić. Jeślibym wiedziała, że ksiądz jest pedofilem nie wiem - w najlepszym wypadku bym nie chodziła i nie dawała na tacę . Zamieniłabym  parafię. Jeśli parafianie wiedzą o wybrykach księży to ich nie sponsorują. Pedofilia tak samo jak i gwałt powinna być karana i z tym nikt w dzisiejszych czasach nie dyskutuje. Myślę, że wszystko idzie w tym kierunku, żeby tak właśnie było. Wracając do pieniędzy na kościół. W tyg nie zbiera się ofiary. Tylko w nd i święta. Na normalnej mszy daję 1 zł czy 2 zł i widzę, że inni też wrzucają monety. Szału nie ma. Parę zł w koszyku. Są oseidla gdzie starsi umierają a młodych nie ma bo albo nie chodzą albo są w UK. Księży też mniej na parafiach bo starsi odchodzą i brakuje młodych. Jeżeli ksiądz chce "nawracać" prostytutki bądź sponsorować swoją  rodzinę to chyba już nie te czasy i pracować więcej musi i przez to mniej czasu na inne rzeczy. Fakt jeśli ksiądz jest lubiany albo jest dobrym gospodarzem to zbiera koszyczek po 10 zł. O Łukasz, który jest w Łodzi  na bautach, jest takim księdzem. na jego mszach o uzdrowienie ludzie składają spore ofiary. Ja też. Mnie spotkania na mszy z nim bardziej pomagały niż rozmowy z psychologiem. Psycholog na NFZ to często porażka a prywatnie kosztuje więcej niż 10zł. Raz dałam 50 zł - na cele ewangelizacji.  ja jestem skąpcem - krakowskim centusiem- ale jeżeli ktoś wykonuje dobrze swoją pracę dlaczego mam nie dać. Takich księży i taki kościół chce sponsorować. Nawet jeśli wiem, że ksiądz prosi bo pojechał np do Włoch na kongres odnowy. Chce sponsorować kościół bp Rysia a nie byłego bpPetza. Chyba każdy katolik chce.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 20, 2018, 01:11:03 am wysłana przez słonecznik »