Autor Wątek: Religia  (Przeczytany 85842 razy)

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Religia
« Odpowiedź #330 dnia: Kwietnia 20, 2018, 09:32:32 am »
każdy sobie może należeć  do dowolnej organizacji.....płacić składki lub nie......chodzić na spotkania......i WIERZYĆ że obcowanie z członkami onej mu pomaga

tylko niech taka  organizacja żyje sobie własnym życiem....nie moim.....za własne pieniądze....nie moje .....nie dyktuje jak mam postępować jeśli do niej nie należę    (lub należę wbrew mej woli, bo decyzję podjęto jak srałam w pieluchy)

a pedofilia w kościele to tylko wisienka na torcie obłudy, zakłamania, manipulacji, złodziejstwa i mordów dokonywanych przez dwa tysiące lat ....nie pamiętam, który z papieży powiedział, że nieżle im ( tzn. instytucji kościelnej) się przysłużyła historia z jezusem
                                                                                                                                                        amen

2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Religia
« Odpowiedź #331 dnia: Kwietnia 20, 2018, 09:56:58 am »
każdy sobie może należeć  do dowolnej organizacji.....płacić składki lub nie......chodzić na spotkania......i WIERZYĆ że obcowanie z członkami onej mu pomaga

tylko niech taka  organizacja żyje sobie własnym życiem....nie moim.....za własne pieniądze....nie moje .....nie dyktuje jak mam postępować jeśli do niej nie należę    (lub należę wbrew mej woli, bo decyzję podjęto jak srałam w pieluchy)

a pedofilia w kościele to tylko wisienka na torcie obłudy, zakłamania, manipulacji, złodziejstwa i mordów dokonywanych przez dwa tysiące lat ....nie pamiętam, który z papieży powiedział, że nieżle im ( tzn. instytucji kościelnej) się przysłużyła historia z jezusem
                                                                                                                                                        amen

i tu się z Tobą zgadzam w 100%
Natalia

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Religia
« Odpowiedź #332 dnia: Kwietnia 20, 2018, 11:18:38 am »
   (lub należę wbrew mej woli, bo decyzję podjęto jak srałam w pieluchy)

                                                                                                                                               



można, i właściwie należy, się wypisać


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Religia
« Odpowiedź #333 dnia: Kwietnia 20, 2018, 12:02:22 pm »


tylko niech taka  organizacja żyje sobie własnym życiem....nie moim.....za własne pieniądze....nie moje ...


podoba mi się rozwiązanie w Niemczech - jasne, klarowne :)
Niemcy
W Niemczech podatek kościelny (Kirchensteuer) jest dodatkowym obciążeniem podatników (nie pomniejsza podatków wpływających do kasy państwowej ani krajowej). Jego wielkość jest różna w różnych niemieckich krajach związkowych. Wynosi od 8 do 9% podatku dochodowego, czyli od 0,2 do 1,5% podstawy opodatkowania. Aby nie płacić tego podatku, trzeba oficjalnie wystąpić z Kościoła[5]. Kościoły płacą państwu 3–5% przekazywanej kwoty jako opłatę za to pośrednictwo.

Jestem ciekawa - ile % POlaków należałoby do kościoła, gdyby taki podatek wprowadzić u nas?
żródło - https://pl.wikipedia.org/wiki/Finansowanie_związków_wyznaniowych#Niemcy

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Religia
« Odpowiedź #334 dnia: Kwietnia 20, 2018, 12:17:41 pm »
W Austrii jest tak samo.płaci sie podatek ale można bez problemów wypusać się.Księża mili i nawet jak się wypisałaś ,to ksiądz przyjdzie na pogrzeb ,za fakryczne Bóg zapłać.Jest jeden ksiądz na kilka parafii ,a nie jak ü NAS  kilkunastu na jedną.
Natalia

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Religia
« Odpowiedź #335 dnia: Kwietnia 20, 2018, 01:30:39 pm »
taaaa...wypisać się....nie znajde tego teraz...ale  w zeszłym roku widziałam czy czytałam na fejsie jak dwóch takich poszło do kościoła i chcieli dokonac apostazji ....ksiądz odmówił....a potem wezwał policje  C:-)
zapewne to była prowokacja.....ale zdanie kościoła pokazano w tej sprawie
:P
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Religia
« Odpowiedź #336 dnia: Kwietnia 20, 2018, 01:37:46 pm »
a moi znajomi zrobili to bez żadnego problemu


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Religia
« Odpowiedź #337 dnia: Kwietnia 20, 2018, 01:38:47 pm »
Natalko, gdzie Ty widziałaś kilkunastu na jedną parafię. Może w zakonach
U nas parafia liczy ca 30 tys. i obsługuje ją 7-miu księży, w tym jeden w dużej mierze oddelegowany do szpitala.
A co do podatków w Niemczech, córka płaci ten podatek i ksiądz faktycznie obsługuje 2-3 parafie. Nawet bywa, że dwie parafie są w jednym kościele (polska i niemiecka) i sobie wzajemnie koegzystują. Wszelakie święta, to jedna wiązanka i skromny wystrój. U nas jak na wystawie kwiatów. Ale kto bogatemu zabroni. Robią to ludzie
Płacą też podatek na byłe NRD - wyrównanie szans i przeciw temu się burzą, bo ile to już lat wyrównują te szanse. Ludzie się przemieszali

Gdyby religia, kościół ze swoimi rytuałami, nie były jedną z ważniejszych potrzeb, w kontekście wszelkich patologii, już dawno by ich nie było. Ale jesteśmy tak skonstruowani, że niby nie jesteśmy wierzący (nie piszę o sobie) ale na wszelki wypadek, albo bo wypada, albo bo kolejna impreza, jak ma to miejsce teraz w okresie komunijnym, więcej tam imprezy niż przeżycia duchowego  ::(( Z czego to wynika? Ludzie spragnieni imprez, czy może jednak jakaś inna przyczyna

Jeszcze przychodzi mi do głowy jeden przykład (na potwierdzenie potrzeby religii w naszym życiu) koleżanki (amazonka, nauczycielka) która dwoje dzieci wychowała w duchu ateistycznym. Dzieci nieochrzczone, bez kontaktu z kościołem i jego rytuałami. Oboje dziś są gorliwymi wyznawcami Światów Jehowy. Córkę poznałam bliżej, bo kolegowała się z Olą. Dziś mieszka w Szkocji, ma trójkę dzieci i dwa psy, ale w młodości miała duże problemy psychiczne, łącznie z próbą samobójczą.  Oczywiście nie wszystkim potrzebna jest zorganizowana forma wyznawania swojej wiary, ale wielu tak. I ja to szanuję, nawet jeśli wiele z rytuałów byłoby dla mnie kompletnie niezrozumiałe (jak np te, które opisuje Braja)
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2923
Odp: Religia
« Odpowiedź #338 dnia: Kwietnia 20, 2018, 02:37:04 pm »
Dla mnie najważniejszą sferą religijna jest jej doktryna. Z tego powodu ostatecznie wybrałam hinduizm i kompletnie nie widziałabym juz siebie w jakiejkolwiek innej wersji. Natomiast zgadzam się z Dana, że dla przeważającej wiekszości ludzi chodzi o rytuały. W Polsce wyrżnięto kapłanów rodzimowierczych. A rytuały sie ostały, choć oficjalnie dedykowane już Matce Boskiej i Jezusowi, z zupełnie innym opisem ich znaczenia. To była ta częśc katolicyzmu, z którą zaczęłam miec problemy gdy zaczęła studiowac Biblię. A teraz to jest ta, która mi sie w katolicyzmie najbardziej podoba  >:D Ludzie moga zmienić religie, jesli jednak jakies rytuały bardzo sa im potrzebne, zabiora je ze sobą.
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Religia
« Odpowiedź #339 dnia: Kwietnia 20, 2018, 05:42:40 pm »
Ze Słonecznikiem się zgadzam. Jeśli coś jest dobre to się należy zapłata. A że dziś kościół, a raczej jego zdecydowana część, dała d...y, to inna sprawa, zapłata się nie należy.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Religia
« Odpowiedź #340 dnia: Kwietnia 20, 2018, 06:31:51 pm »
   (lub należę wbrew mej woli, bo decyzję podjęto jak srałam w pieluchy)

                                                                                                                                               



można, i właściwie należy, się wypisać

nie należy, to kk jest nie w porządku, że "zapisuje" ludzi do swojej sekty bez ich zgody i to państwo powinno coś z tym zrobić; poddanie się procedurze apostazji, to takie przyklepanie istnjejącego stanu rzeczy, akceptacja tego faktu, że do kk się należy; ja nie należę, bo się nie zapisywałam, więc i wypisywać się nie będę; to tak jakbym się teraz dowiedziała, że rodzice zapisali mnie do jakiejś partii, mam się własnoręcznie wypisać, czy jednak jest coś nie halo z tym, że ktoś mnie tam zapisał?

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Religia
« Odpowiedź #341 dnia: Kwietnia 20, 2018, 08:55:50 pm »
koleżanki (amazonka, nauczycielka) która dwoje dzieci wychowała w duchu ateistycznym. Dzieci nieochrzczone, bez kontaktu z kościołem i jego rytuałami. Oboje dziś są gorliwymi wyznawcami Światów Jehowy. Córkę poznałam bliżej, bo kolegowała się z Olą. Dziś mieszka w Szkocji, ma trójkę dzieci i dwa psy, ale w młodości miała duże problemy psychiczne, łącznie z próbą samobójczą. 

 ??? ??? ???
Ale, że z depresji z myślami S to Świadkowie Jehowy ją wyleczyli  ??? A wcześniejszy ateizm doprowadził do nich  ???

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Religia
« Odpowiedź #342 dnia: Kwietnia 20, 2018, 10:56:06 pm »
Agawo oczywiście, że nie. Pisałam w dużym skrócie i właściwie mogłam o tej próbie nie wspominać, bo tu z pewnością była nie jedna przyczyna. Chciałam dać przykład na uzasadnienie tezy, że wiara jest potrzebą człowieka. W tej rodzinie dzieci jej nie wyniosły z domu i szukając trafiły (lub ich odnaleziono - podobnie jak młodzi trafiają do sekt) na świadków Jehowy. 

Do Aquili: faktycznie jest sens w Twoim rozumowaniu. Wg mnie w k.k. takim aktem potwierdzenia przynależności (odnowienie przyrzeczeń chrztu) jest bierzmowanie i może warto zwrócić na to uwagę, by statystyki obejmowały tylko te osoby, które świadomie powtórzą to, co kiedyś za nich mówili rodzice
A to też nie będzie cała prawda, bo w każdej chwili każdy może odejść od kościoła, zmienić wiarę, więc może nie robić statystyk i podsumowań w stylu: 95 % katolików
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 20, 2018, 10:58:09 pm wysłana przez DanaPar »
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline słonecznik

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 485
Odp: Religia
« Odpowiedź #343 dnia: Kwietnia 21, 2018, 12:51:19 am »
Zgadzam się z Daną :)
z tym, że myślę, że ja w młodym wieku nie podjęłabym dobrej decyzji.
Bierzmowana byłam ale podeszłam do tego na zasadzie bo trzeba, bo wszyscy. Tylko jaki wiek byłby odpowiedni? myślę, że to kwestia bardzo indywidualna. Więc może dobrze, że jest jak jest bo ludzie by się zapisywali i wypisywali...
księża też by chcieli, żeby Ci co nie chodzą się wypisali bo nie będą musieli od tych parafian płacić podatku. (kilka złotych ale zawsze).

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2923
Odp: Religia
« Odpowiedź #344 dnia: Kwietnia 21, 2018, 03:49:45 am »
Więc może dobrze, że jest jak jest bo ludzie by się zapisywali i wypisywali...


A co w tym złego? Ksieża mieliby na bieżąco informację zwrotną
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia