Autor Wątek: Religia  (Przeczytany 87353 razy)

Offline słonecznik

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 485
Odp: Religia
« Odpowiedź #345 dnia: Kwietnia 21, 2018, 09:38:46 pm »
Więc może dobrze, że jest jak jest bo ludzie by się zapisywali i wypisywali...


A co w tym złego? Ksieża mieliby na bieżąco informację zwrotną

w sumie nie wiem....


Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: Religia
« Odpowiedź #346 dnia: Kwietnia 21, 2018, 10:57:01 pm »
księża też by chcieli, żeby Ci co nie chodzą się wypisali bo nie będą musieli od tych parafian płacić podatku. (kilka złotych ale zawsze).

chciałabym płacić taki podatek  >:D
wręcz odwrotnie, powinni płacić podatek jak my wszyscy  >:(  przy zakupie nowego samochodu oni i ich rodziny mają od 20% upustu
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Religia
« Odpowiedź #347 dnia: Kwietnia 22, 2018, 06:46:36 am »
Słonecznik,księża płacą podatek od kwoty wpływającej nie od liczby parafian.
nie wiem czy wiesz Ptaszyno ale Rydzyka dostał 2 samochody od bezdomnego ,zgłosił ktoś w US i samochody się rozpłynęły ::((
Natalia

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8012
Odp: Religia
« Odpowiedź #348 dnia: Kwietnia 22, 2018, 08:25:38 am »
Natalio nie wiem o jakiej kwocie wpływającej piszesz ale potwierdzam to co pisze słonecznik. Nawet jeśli w parafii są jehowy, to i tak ilościowo są liczeni do podatku. Podatek jest od parafii, czyli od głowy mieszkającej w parafii. Gdyby np jehowy mieli wydzieloną swoją parafię, to wtedy byliby odliczeni.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Religia
« Odpowiedź #349 dnia: Kwietnia 22, 2018, 09:19:37 am »
Czy piszesz o Polsce,bo ja nie? Nic nie wiem,żeby polskie parafie płaciły podatek
Natalia

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8012
Odp: Religia
« Odpowiedź #350 dnia: Kwietnia 22, 2018, 09:22:06 am »
Tak, ja piszę o Polsce, księża płacą podatek od głowy mieszkającej w jego parafii.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Religia
« Odpowiedź #351 dnia: Kwietnia 22, 2018, 09:23:24 am »
Aaaa, to dlatego kościół u nas na kościele, żeby mniejsze podatki płacili. A jeden okazalszy od drugiego 8)
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8012
Odp: Religia
« Odpowiedź #352 dnia: Kwietnia 22, 2018, 09:29:16 am »
Ale że jak kościół na kościele i podatki? ? ?
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Religia
« Odpowiedź #353 dnia: Kwietnia 22, 2018, 10:41:08 am »
Nie jestem pewna, bo się tym nie interesowałam, ale podatek od głowy, czyli zarejestrowanego parafianina, odprowadzają do kurii. A czy ona dalej, nie wiem
Hamaczku, co do kościołów to raczej parafianie się zrzucają na budowę kościoła, chyba że bogata gmina i radni ustalą dofinansowanie budowy


Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Religia
« Odpowiedź #354 dnia: Kwietnia 22, 2018, 11:20:33 am »
Ale ten podatek idzie do Watykanu
Natalia

Offline słonecznik

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 485
Odp: Religia
« Odpowiedź #355 dnia: Kwietnia 22, 2018, 01:06:00 pm »
Podatek do urzędu skarbowego idzie a do Watykanu i kurii nie wiem. Ten do skarbowego to pewnik. Raz na rok. Tyle, że nie duży. 2zł od osoby. Mnie ostatnio strasznie połamało - nie mogłam rąk do góry podnieść. Ramiona bolały Jest lepiej. Węzeł podobojczykowy jest jakby lekko powiększony l. Mam nadzieję, że tylko mi się zdaje. Boję się. Właśnie jadę do Częstochowy  się pomodlć. Za tydzień pewnie pojadę do Łodzi. :)  Czy jest ktoś kto chce by się za niego pomodlić lub wrzucić intencje. on lub wt jeszcze planuję do Panewniki jechać. Można na priv napisać :)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 22, 2018, 01:10:43 pm wysłana przez słonecznik »

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8012
Odp: Religia
« Odpowiedź #356 dnia: Kwietnia 22, 2018, 02:21:04 pm »
Natalio inaczej jest to w krajach zachodnich inaczej u nas. Tak jak Słonecznik napisała, podatek raz w roku od głowy (i skarbówki nie obchodzi %/ilość wierzących, liczy się głowa) idzie do skarbówki. I ksiądz nie ogłasza np. dziś taca przeznaczona do skarbówki. Wszystkie tace są w jakiś sposób podzielone, na parafię, na KUL (dwa razy w roku zbierana), na seminarium (tu często zjawiają się seminarzyści i osobiście zbierają tacę), na stolicę apostolską, itd. Na te cele gdzie ksiądz musi odprowadzić, to, przynajmniej w moim kościele, ogłasza. U mnie ksiądz podaje sumę jaką zebrał na tacę (mniej więcej raz w tygodniu) i jakie miał wydatki. Jedynie nie usłyszałam kwoty jaką zebrał na kolędzie ale może przeoczyłam.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2927
Odp: Religia
« Odpowiedź #357 dnia: Kwietnia 22, 2018, 04:25:23 pm »
Od kiedy kościoły płacą cos skarbówce?  :o  Korzystajac z prawa stworzonego pod kościół katolicki w Krakowie światynia miała firmę i nawet od niej nie płaciliśmy podatku, bo dochody były przeznaczone na cele wyznaniowe. Z całą pewnością zadna z naszych swiatyń w Polsce nie płaci nic za ilość wyznawców (sami nawet nie mamy pojecia ilu ich jest bo to sie trudno liczy;) ) Firma mimo to raporty do skarbówki słała, świątynia nie. Parafia to jak rozumiem ilośc ochrzczonych w KK posiadajacych adres zameldowania w danym miejscu.
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Religia
« Odpowiedź #358 dnia: Kwietnia 22, 2018, 04:38:21 pm »
Też to wiem Braja ,ale księża wciskają wszystkie kłamstwa byle tylko pieniądze od wiernych wyciągnąć.Mieszkałam blisko Lichenia ( koło Konina) I życie jakie wiodą to woła o pomstę do nieba.Rozpusta,rozpasanie,wyzysk.
Natalia

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8012
Odp: Religia
« Odpowiedź #359 dnia: Kwietnia 22, 2018, 04:43:22 pm »
Parafia, to obszar terytorialny.
Istotnie miałam nie bardzo aktualne dane.
Tak to wygląda teraz:
Dopiero na mocy art. 42 ust.1 ustawy z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (Dz. U. z 1989 r. nr 144, poz. 930 ze zm.) opodatkowanie duchownych uzyskało swoją konkretną podstawę ustawową. Ustawa ta reguluje opodatkowanie zryczałtowanym podatkiem dochodowym niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne, które prowadzą pozarolniczą działalność gospodarczą, a także przez osoby duchowne. Osoby duchowne prawnie uznanych wyznań (katolicyzm, prawosławie, protestantyzm, buddyzm, islam, karaimizm, judaizm i in.) osiągające przychody z opłat otrzymywanych w związku z pełnionymi funkcjami o charakterze duszpasterskim, opłacają podatek dochodowy w formie ryczałtu od przychodów osób duchownych (art.2 pkt 2 Ustawy). Księża proboszczowie i wikariusze zostali potraktowani przez państwo podobnie jak osoby fizyczne, które prowadzą pozarolniczą działalność gospodarczą. Są oni płatnikami podatku zryczałtowanego (tzn. nie płacą go od dochodu, tylko co kwartał płacą stałą kwotę). Kwartalne stawki ryczałtu zamieszczone są w załącznikach do ustawy i stosuje się je odpowiednio do osób duchownych innych wyznań, którzy sprawują porównywalne funkcje
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna