Autor Wątek: Religia  (Przeczytany 87137 razy)

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2927
Odp: Religia
« Odpowiedź #435 dnia: Czerwca 01, 2018, 04:14:00 pm »
Kiedyś słyszałam taki tekst o diable przniesionym na peknięciu w bucie od ŚJ. Nie wyśmialam ich wtedy, zeby nie zostac posądzoną o współpracę z tymże  >:D ::((  Co ciekawe jednak nigdy nie powiedzieli do mnie wprost ani w przenosni, ze moja religia to "wymysł diabła". A od katolików i protestantów niestety zdarzalo mi sie to usłyszeć  >:(

Ale coraz mniej mi do smiechu. Bo mam w rodzinie osoby, które traktuja takie bzdury bardzo serio, a nawet wypowiedzenie słowa "diabel" wywoluje u nich atak paniki. Goebbels prawde powiedział o mocy propagandy. Widziałam to u kilku osób, wydawało mi sie kiedyś, że przeciętnie pobożnych, wykształconych (w niektórych przypadkach bardzo wykształconych), liberalnych, co się z nimi stało po kilku latach słuchania radia z Torunia. Jedna z nich nie słuchała nawet swiadomie, po prostu grało, bo jej rodzice sluchali. To jest przerażaja ce jak im sie zmieniły poglądy i osobowość, jak sie podniósl poziom leku, wiara w gusła, nienawiść do imigrantów. Koniec z normalnymi rozmowami przy rodzinnym stole, koniec z prawem do bycia odmiennym, cenzura tego co mi wolno powiedzieć. Może niedlugo nie bede za próg wpuszczona, żeby diabla  nie przemycić?  :'( To by ,mniej przerażało gdyby zawsze ci ludzie tacy byli. ale ja widziałam jak sie zmieniaja, jak dziwaczeją. Teraz za późno, żeby im po prostu zepsuc radioodbiornik  :-\
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Religia
« Odpowiedź #436 dnia: Czerwca 01, 2018, 05:28:26 pm »
Braju, jestem katoliczką (choć ułomną  >:D) ale przenigdy bym nie wyśmiewała się z tego, w co inni wierzą, czasem mogę się dziwić, ale tak z życzliwością i ciekawością  :)
To o czym piszesz, niestety nie jest tylko w wymiarze religijnym, propaganda TVP też nieźle namieszała w umysłach wielu >:(
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Religia
« Odpowiedź #437 dnia: Czerwca 01, 2018, 06:34:37 pm »
Ale rozmawiamy o wymiarze religijnym.
Zgadzam się z Toba braju tym razem w 100 %
Normalnym ludziom robią przeciąg w mózgu. Moi znajomi chcieli mnie i córkę egzorcyzmować (goście wykształceni, filmowcy), bo czytała wtedy (miała dziewięć lat) pisemko Witch (Czarownica) i już fascynowała się Harry Potterem.
Ja ostatni raz byłam w kościele siedem lat temu, w Bieszczadach (zwabiona przez grupę znajomych...podstępem), na tzw, mszy uzdrawiającej. I jak usłyszałam z ambony: "I tu są taaaaacyyyy, co ćwiczą jooooogę, opętani diabłem", to se wstałam i wyszłam i dziękuję za takie "intelektualne" przygody na zawsze.
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Religia
« Odpowiedź #438 dnia: Czerwca 02, 2018, 01:41:27 pm »
. I jak usłyszałam z ambony: "I tu są taaaaacyyyy, co ćwiczą jooooogę, opętani diabłem", to se wstałam i wyszłam i dziękuję za takie "intelektualne" przygody na zawsze.

Dotrzymałabym Ci kroku.
Na "mojej" Karczówce też takie msze organizują. Jak zachorowałam to był taki mocno "nie mój" ksiądz. Na szczęści został przeniesiony. Byłam na jego mszy. I gdyby ktoś mnie wtedy zapytał to byłam pewna, że rak to kara za moje grzechy. Nie wiem tylko jak taka atmosfera miała uzdrawiać.  Od jego odejścia msze prowadzi najczęściej ksiądz, który pracował w hospicjum. Jest dużo czasu na własne przemyślenia, na własne prośby i modlitwy. Ale i tak nic nie pobije Nocy Nikodema, gdy w ciemności kościoła mogłam być tak blisko jak to tylko możliwe. Gdy chorowałam te noce były prawdziwie nocami. W całym kościele były zapalne tylko 2 świece. Później zaczęto delikatnie oświetlać kościół. W nocy wszystkie koty są czarne. I to mi odpowiadało.

Znajomy zabierał mnie później do Stopnicy, gdzie takie msze doprawiał sercanin Mariusz Olszewski (chyba nie przekręciłam nawet nazwiska). Ale straciło w moich oczach manipulując gawiedzią mówiąc o pustych kościołach we Francji i podając statystyki ilu Francuzów do kościoła chodzi. Ale już nie podał ilu wśród Francuzów jest wyznawców innej religii. A ja nie lubię takich gierek...
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline słonecznik

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 485
Odp: Religia
« Odpowiedź #439 dnia: Lipca 25, 2019, 09:40:05 pm »
Witajcie, W czasie leczenia w szpitalu i tu na forum spotkałam wiele osób wierzących. Mam do Was taką propozycję/prośbę, żeby modlić się za osoby, które prowadzą badania kliniczne w Polsce. O wynalezienie leku/specyfiku/suplementu, który będzie hamował raka. Jesteście np. w Częstochowie itp proszę dodajcie taką intencję. Wiem, że wiele osób modliło się za mnie więc szczególnie prosiłam nie tylko za inne pacjentki ale za moją Panią doktor, za oddział chirurgii, za lekarzy, za pielęganiarki za cały szpital. (nie osobiście tylko wrzucam karteczkę z intencją). Modliłam się też o nowe leki na raka ale teraz doszłam do wniosku, że najlepiej modlić się konkretnie też o te badania, za całe wydziały i dane osoby np za Dominikę, prof Lubińskiego, dr Byrskiego itd. Z góry Wam dziękuję za każdą napisaną intencję smiling smiley :*

Czy to ma sens? - ma!
https://amu.edu.pl/badania-naukowe/popularyzacja-nauki/artykuly-popularyzacja-nauki/badania-naukowe-uam-cudowne-ziele-nie-tylko-na-raka

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Religia
« Odpowiedź #440 dnia: Lipca 25, 2019, 10:16:45 pm »
Trudno modlić się w Częstochowie gdzie księża popierają neofaszystów.Kler to czarna mafia pazernych zboczonych ,fałszywych ludzi.W kościele nie sądzę żeby tam był Bóg.Lepiej pomodlić się w domu.
Natalia

Offline słonecznik

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 485
Odp: Religia
« Odpowiedź #441 dnia: Lipca 25, 2019, 10:58:48 pm »
Módl się w domu :)
 ale zobacz.....
Zobaczcie ile mamy księży, zakonników, osób wierzących.......... niech chcoćby 1000 osób w naszym kraju się regulanie modli o te badania nad rakiem smiling smiley albo o poprawę w naszej służbie zdrowia - nie wierzę, że nic się nie zmieni !!!


W Polsce działa ponad 100 zgromadzeń zakonnych tzw. czynnych, w których żyje około 19 tys. sióstr w 2230 domach zakonnych obecnych we wszystkich diecezjach.

W Polsce działają 83 klasztory kontemplacyjne należące do Konferencji Żeńskich Klasztorów Kontemplacyjnych oraz kilka klasztorów nienależących do konferencji.

Zakony męskie w Polsce to wspólnota składająca się z 12152 zakonników, w tym 9363 kapłanów.
Na terenie Polski pracuje 8852 zakonników.

Zakonnicy prowadzą 700 parafii. Pod opieką zakonów męskich znajduje się także 155 sanktuariów.

Mamy 10 263 parafii - 30 807 duchownych

W Polsce istnieje łącznie ok. 50 seminariów duchownych, w których klerycy przygotowują się do przyjęcia święceń kapłańskich.
W 2003 roku w Polsce było 6,4 tys. kleryków

W świetle badań w ruchy i stowarzyszenia katolickie angażuje się w Polsce około 2,5 mln wiernych, którzy należą do około 140 rozmaitych wspólnot formacyjnych i charytatywnych[73].

Do najbardziej znaczących grup należą:

Akcja Katolicka – erygowana przez Episkopat Polski w 1996
Droga Neokatechumenalna
Domowy Kościół
Klub Inteligencji Katolickiej
Opus Dei – działające w Polsce od 1989
Ruch Odnowy w Duchu Świętym
Ruch Światło-Życie – założony przez ks. Franciszka Blachnickiego
Wspólnota Życia Chrześcijańskiego – związana z zakonem jezuitów
Żywy Różaniec
Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” – ruch harcerski, którego głównym celem jest wzbudzanie w młodych ludziach wartości katolickich
W Polsce działają też liczne świeckie stowarzyszenia katolickie, jak np. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży czy Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy.


« Ostatnia zmiana: Lipca 25, 2019, 11:10:40 pm wysłana przez słonecznik »

Offline słonecznik

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 485
Odp: Religia
« Odpowiedź #442 dnia: Lipca 25, 2019, 11:55:30 pm »
 :oklaski:  ztx  jeżeli będziesz się modlić w domu :) dzięki za komentarz....
 

Sisterhood of Ovarian Cancer Survivors - siostry od raka jajnika
a dokładniej jedna z "sióstr" napisała mi taki fajny komentarz na fb
("Good reminder! I will pray for the researchers (that they remain unbiased and find less harmful options), for solid answers and protocols of all kinds for us.")

może przesadziłam z tym wynalezieniem leku na raka ale wierzę, że trzeba o to prosić :)
ale jeżeli znajdą chociaż mniej szkodliwe opcje leczenia to i tak będzie super :D 


Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Religia
« Odpowiedź #443 dnia: Lipca 26, 2019, 12:14:07 am »
Istotnie, sądzę, że nasze szczere modlitwy szybciej trafią tam gdzie trzeba bez pośrednictwa instytucji kościelnej, która coraz mniej ma wdpólnego z Bogiem, prawdą, miłosierdziem i uczciwością.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Religia
« Odpowiedź #444 dnia: Lipca 26, 2019, 05:45:39 am »
Pomodlić powinniśy się,żeby ta kato-pisowska mafia przegrała ,bo kradną wspólnie pieniądze które przeznaczone mogą być na leczenie chorych.Popatrz Słoneczniku ile pasożytów utrzymuje państwo,zamiast na leczenie chorych.Gdyby Bóg to widział,to chyba musiałby drugi raz dać się ukrzyżować!!!
Natalia

Offline słonecznik

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 485
Odp: Religia
« Odpowiedź #445 dnia: Lipca 26, 2019, 02:35:04 pm »
Natalia   co mają zrobić kobiety z rakiem w zaawansowanym stadium...  nie wszystkie reagują na chemię. Oprócz standardowego leczenia potrzeba cudu. Pozostaje modlitwa..... Często medycyna jest bezradna.

Lulu wierzę, że są w Kościele także dobrzy Boży ludzie, którzy mają dar modlitwy za innych.

https://twojezdrowie.rmf24.pl/aktualnosci/news-rak-wysyla-do-wezlow-chlonnych-zlosliwe-oprogramowanie-nowe-,nId,3089874
mam nadzieję, że te badania przełożą się na opracowanie nowego leku...

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Religia
« Odpowiedź #446 dnia: Lipca 26, 2019, 03:43:58 pm »
No i na te badania potrzebne są pieniądze,między innymi mogły być te, co czarna mafia zgarnia na swoje rezydencje,alkohol,rozpustę.
Natalia

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: Religia
« Odpowiedź #447 dnia: Lipca 27, 2019, 10:25:01 am »
z lat dziecięcych pamiętam : modli się pod figurą a diabła ma pod skórą
Słonecznik, a może empatia jest potrzebna dla wszystkich chorych ? nie tylko jest rak piersi, co powiesz o malutkich dzieciach ?
jesteśmy jedną z grup w tej chorobie
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2927
Odp: Religia
« Odpowiedź #448 dnia: Lipca 27, 2019, 10:12:10 pm »
Ptaszyno, jest nieograniczona ilośc osób potrzebujących, i staruszkowie i niepełnosprawni i autystycy i pogorzelcy i uchodźcy- trzeba się na kims skupić i w pomaganiu i w modlitwie.
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline słonecznik

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 485
Odp: Religia
« Odpowiedź #449 dnia: Lipca 29, 2019, 10:29:27 pm »
Braju dziękuję :)

Mam wrażenie, że Polska to stan umysłu.... bez urazy
- napisłam kilka postów i raczej odzew jest zerowy w przeciwieństwie do grupy osób z Usa.

a leki działające w jednym nowotworze będą działać zapewne w innych...





« Ostatnia zmiana: Lipca 29, 2019, 10:36:09 pm wysłana przez słonecznik »