Autor Wątek: Religia  (Przeczytany 87264 razy)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Religia
« Odpowiedź #105 dnia: Października 02, 2017, 08:28:12 pm »
Bo to ciekawe...

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Religia
« Odpowiedź #106 dnia: Października 02, 2017, 09:36:30 pm »
oszukiwanie ludzi powinno być karane, wg mnie te całe uzdrowienia to jedno wielkie oszustwo
i tak, interesuje mnie, żeby oszuści, szarlatani i homeopaci trafili do pierdla, bo tam jest ich miejsce

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Religia
« Odpowiedź #107 dnia: Października 02, 2017, 10:30:28 pm »
A dlaczego homeopaci??? ::((
Natalia

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Religia
« Odpowiedź #108 dnia: Października 03, 2017, 08:44:30 am »
oszukiwanie ludzi powinno być karane, wg mnie te całe uzdrowienia to jedno wielkie oszustwo
i tak, interesuje mnie, żeby oszuści, szarlatani i homeopaci trafili do pierdla, bo tam jest ich miejsce

A dlaczego oszukiwanie? Znam przypadek chłopca, który urodził się niewidomy. Byli umówieni na wizytę, leczenie w CZd. Dziadek w jego intencji był na mszy o uzdrowienie. Następnego dnia maluch zaczął reagować na ruch, światło. Wiesz o czym wówczas pomyślała moja znajoma? "Jak ja to wytłumaczę lekarzom?". Ale fakt faktem: syn chodzi teraz do szkoły, jest w pełni sprawnym, widzącym chłopcem.
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Religia
« Odpowiedź #109 dnia: Października 03, 2017, 08:57:50 am »
Anciu udowodnionych cudów (faktów uzdrowienia, niewytłumaczalnych medycznie) jest wiele. Można by założyć odrębny watek, by je przytaczać, można sięgnąć po książki z opisem uzdrowień, czy pomocy w sytuacjach beznadziejnych. Proszący o zdrowie, tłumaczą to sobie wysłuchaniem jego modlitw kierowanych do konkretnych Świętych i za ich wstawiennictwem do Boga.  Ty Aquilo możesz to uznać za nadzwyczajne siły natury, które uruchamiają się, gdy pojawia się nadzieja, a nie za działanie Świętych
Ale Twój wpis może pozbawić ludzi tej nadziei i dlatego jest beznadziejny  >:(
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Religia
« Odpowiedź #110 dnia: Października 03, 2017, 10:25:58 am »
cudów nie ma, czasem zdarzy się coś czego nauka jeszcze nie potrafi wyjaśnić, ale skoro kończyny nie odrastają, znaczy, że "cudowne" uzdrowienia to nie żaden cud, tylko niektóre choroby są nieprzewidywalne; rak się może cofnąć, ale ucięta noga nie odrośnie; gdyby to była kwestia "boga" i "cudu" mogłaby przecież; nikomu nie odbieram nadziei, zawsze jest szansa że wydarzy się coś niezwykłego, jako ludzie wiemy mało tak naprawdę o chorobach, stąd ta naiwna wiara w cuda
ale mam podejrzenia, że te niektóre "uzdrowienia" to oszustwa; bo jakby to nie były oszustwa, to czemu właśnie nie ma tych przykładów odrośniėtych kończyn
Natalia - homeopatia to ściema, to nie ma prawa działać, to oszukiwanie ludzi i wyciąganie kasy; poczytaj na czym polega, to zrozumiesz o co mi chodzi

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Religia
« Odpowiedź #111 dnia: Października 03, 2017, 10:39:57 am »
Niestety widuję to z trochę innej strony - ze strony specyficznej, bo szpitala psychiatrycznego :(
Cierpiący ludzie, cierpiący emocjonalnie, nie idą do lekarzy, tylko idą na msze uzdrawiające. A później na oddziale oglądamy rozpadnięty mózg odcięty od rzeczywistości, zanurzony w omamach, zwidach...  Dla mnie trudno o cięższe przypadki z mojej działki.
Oczywiście możemy podawać i przykłady odmienne - gdy egzorcyzmy komuś pomogły. Ja ich nie znam - 'nasi' chorzy, gdy pójdą na uzdrawiające msze - zazwyczaj wracają w znacznie gorszym stanie :( Współpracujemy z księżmi, którzy potrafią dać chorym nadzieję - to czasami bezcenne; bo czasami mocno wierzący chory szybciej zaufa księdzu niż lekarzowi, ale to nie uzdrowienie.
Powiem tak: w zawodzie jestem od 25 lat. Nie spotkałam się z środowisku z ani jednym przypadkiem uzdrowienia, natomiast mniej więcej raz na miesiąc słyszę  lub widzę przypadek zgoła odwrotny.

W swoim własnym przypadku - mojego osobistego raka - również usłyszałam - że to bóg (piszę z małej litery nie przez brak szacunku, ale przez niemożność podjęcia decyzji - o którego boga chodzi) nade mną czuwał, bo ominęła mnie chemioterapia. Guzik prawda. Czuwałam nad sobą sama systematycznie się badając i miałam zwykłego farta. Tak, w szczęście w tym zakresie wierzę. W boga niekoniecznie.

Oczywiście wiem, że modlitwa i wiara bardzo ludziom pomagają. Wzbudzają nadzieję, dodają otuchy, pomagają odnaleźć znaczenie cierpienia, pomagają wyjść z poczucia osamotnienia. Módlmy się wszyscy, nawet niewierzący, bo modlitwa to rodzaj medytacji, która może nieść spokój, pomóc w stresach, ukoić lęki.
Ale dla mnie nadużyciem jest opowiadanie o uzdrowieniach - bo co wtedy powiedzieć osobie, która gorliwie się modliła, która majątek oddała na tacę, która krzyżem leżała w kościele, na pielgrzymkach była wydając na nie pieniądze, za które odmówiła sobie np. odżywek, witamin, o lekach nie wspominając (tak, znam taką osobę)... i żaden z bogów jej nie pomógł? No, co jej powiedzieć? że nie była widocznie godna? że za słabo się modliła? że bóg miał wobec niej inne plany?... czy że nie do tego boga się modliła?...
eh, kobiety...  ::) :-X
« Ostatnia zmiana: Października 03, 2017, 10:46:02 am wysłana przez agawa »

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Religia
« Odpowiedź #112 dnia: Października 03, 2017, 10:41:38 am »
Aqula stosuję homeopatię ( zastrzyki z jemioły) ta terapia stosowana jest w wielu szpitalach w Austrii,Niemczech i Szwajcarii .Są badania potwierdzające pozytywne działanie jemioły.Na czym polega homeopatia wiem ( czytałam na ten temat) Jeżeli w szpitalu przed operacją lekarz zaleca podani mi arniki ( wpływa na proces gojenia ) to nie sądzę żeby to była ściema.Nie poddałabym się tylko leczeniu homeopatycznemu,ale jako terapia wspomagająca jest zalecana.W cuda nie wierzę ,ale sila wiara w coś ( lub kogoś) na pewno nie zaszkodzi.Psychika w procesie leczenia jest bardzo ważna.
Natalia

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Religia
« Odpowiedź #113 dnia: Października 03, 2017, 10:45:03 am »
Hm, jemioła i arnika to zioła, tak? Czyli mówimy o leczeniu czy wspomaganiu ziołami :)
Homeopatia to 'coś' rozpuszczone w morzu cukru lub morzu wody, i to 'coś' ma mieć działanie lecznicze, tak?

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Religia
« Odpowiedź #114 dnia: Października 03, 2017, 10:58:49 am »
Hm, jemioła i arnika to zioła, tak? Czyli mówimy o leczeniu czy wspomaganiu ziołami :)
Homeopatia to 'coś' rozpuszczone w morzu cukru lub morzu wody, i to 'coś' ma mieć działanie lecznicze, tak?

tyle,że terapia jemiołą i arniką też zalicza się do homeopatii .
Natalia

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Religia
« Odpowiedź #115 dnia: Października 03, 2017, 11:14:32 am »
nie, ziołolecznictwo a homeopatia to dwie zupełnie różne sprawy
jestem wielką fanką ziół, zioła mają udowodnione naukowo działanie, z ziół produkuje się leki, zioła same w sobie bywają lekami
a homeopatia to to co agawa napisała, nie wiem Natalia, u nas terminu homeopatia się używa właśnie w tym znaczeniu - albo zagramanicą jest inaczej albo ktoś wprowadził Cię w błąd

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Religia
« Odpowiedź #116 dnia: Października 03, 2017, 11:40:44 am »
żeby terapię jemiołą i arniką (rozcieńczonymi w wodzie) zaliczyć do homeopatii...to najpierw ta jemioła i arnika musiały by same w sobie wywoływać określone choroby
to tak jak grypę leczyć rozcieńczonym w wodzie  wirusem, a raka utopionymi  ;D komórkami
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Religia
« Odpowiedź #117 dnia: Października 03, 2017, 11:57:44 am »
http://oxymedica.pl/ekstrakt-jemioly-leczeniu-nowotworow/
tu o jemiole i jej działaniu w nowotworach, i ani słowa o homeopatii :)

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Religia
« Odpowiedź #118 dnia: Października 03, 2017, 12:40:32 pm »
Leki homeopatyczne
Cechy leków homeopatycznych:
   •   skuteczność – potwierdzona w prowadzonych od kilkudziesięciu lat badaniach klinicznych publikowanych w renomowanych czasopismach medycznych oraz przez obserwacje lekarzy praktyków
   •   wysokie bezpieczeństwo – leki homeopatyczne nie wywołują działań niepożądanych, dlatego mogą być stosowane przez osoby starsze i dzieci; podawanie ich kobietom w ciąży i niemowlętom wymaga konsultacji z lekarzem w celu prawidłowego zdiagnozowania przyczyny dolegliwości
   •   szybkość działania – w ciągu kilku dni, a nawet godzin leczą objawy ostrych stanów chorobowych
   •   komplementarność – leki homeopatyczne mogą być stosowane jako jedyne leczenie lub w połączeniu z terapią głównego nurtu, łagodząc objawy działań ubocznych silnych środków, na przykład sterydów i antybiotyków czy chemioterapii.
Naturalny skład
Leki homeopatyczne są produkowane z surowców pochodzenia naturalnego: roślinnego,zwierzęcego lub mineralnego.
« Ostatnia zmiana: Października 03, 2017, 12:43:34 pm wysłana przez Natalia »
Natalia

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Religia
« Odpowiedź #119 dnia: Października 03, 2017, 01:14:39 pm »
podaj źródło
jest dokładnie odwrotnie - w Polsce "lek" homeopatyczny nie musi mieć udowodnionego działania, przepisywanie pacjentom "leków" homeopatycznych jest uznawane za błąd w sztuce;
nie ma prawie leków bez skutków ubocznych; jak coś działa, to ma/może mieć także skutki uboczne
gdyby homeopatia działała nie potrzebowalibyśmy prawdziwych leków i prawdziwych lekarzy

polecam homeopatyczną herbatę: http://pantabletka.pl/herbata-homeopatyczna/