Autor Wątek: Religia  (Przeczytany 87287 razy)

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Religia
« Odpowiedź #135 dnia: Października 03, 2017, 04:06:10 pm »
nie zmieniłam żadnego zdania i nigdzie nie napisałam, że "leki" homeo są TYLKO z kaczki
gdybyś czytała ze zrozumieniem i przeczytała linki które zapodaję, może być trochę zmądrzała

tak, przenieś się z leczeniem do mnie, odeślę Cię do lekarzy i farmaceutów, którzy nie wierzą w czary-mary, pamięć wody i inne gusła

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Religia
« Odpowiedź #136 dnia: Października 03, 2017, 04:25:55 pm »
jak działa homeopatia:

http://www.howdoeshomeopathywork.com/

 xhc xhc xhc


Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Religia
« Odpowiedź #137 dnia: Października 03, 2017, 04:31:50 pm »
A co powiesz aguila na to, że znowu widziałam się w W-wie z przedstawicielką koncernu handlującego lekami onko i znowu usłyszałam, że właściwie nie działają?
Nie chce mi się już bić piany na ten temat, bo przez to właściwie wywaliło mnie z forum, ale wg mojej wiedzy, to podobnie skuteczne,jak modlitwa.
 
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Religia
« Odpowiedź #138 dnia: Października 03, 2017, 04:37:52 pm »
nie zmieniłam żadnego zdania i nigdzie nie napisałam, że "leki" homeo są TYLKO z kaczki
gdybyś czytała ze zrozumieniem i przeczytała linki które zapodaję, może być trochę zmądrzała

tak, przenieś się z leczeniem do mnie, odeślę Cię do lekarzy i farmaceutów, którzy nie wierzą w czary-mary, pamięć wody i inne gusła
mam być jeszcze MADRZEJSZ???  xhc xhc Jednego bym sobie życzyła od Ciebie -troszkę milszego tonu i bardzie grzecznych wypowiedzi .
Negowanie tego co jest sprawdzone i udowodnione jest dla mnie śmieszne ,podważanie opinii lekarzy ,którzy mnie leczą wręcz dziecinne.W tym tonie nie mam ochoty dyskutować i nie mam ochoty ,żeby mnie ktoś obrażał ( chyba rozumiesz) Miłego dnia.
Natalia

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Religia
« Odpowiedź #139 dnia: Października 03, 2017, 04:45:36 pm »
Jeżeli chodzi o standardowe "leczenie" raka, to ja wierzę (z ograniczonym zaufaniem) jedynie w chirurgię. Natomiast w niestandardowe, czyli ziołowe, mentalne...dużo bardziej. Hej!
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline renifer

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: Religia
« Odpowiedź #140 dnia: Października 03, 2017, 05:29:10 pm »
Jeżeli chodzi o standardowe "leczenie" raka, to ja wierzę (z ograniczonym zaufaniem) jedynie w chirurgię. Natomiast w niestandardowe, czyli ziołowe, mentalne...dużo bardziej. Hej!

Perła, a jak komuś po chemioterapii guz całkowicie znika (vide choćby nasza metka), to czego to jest wynik?

Natalio, mnie się wydaje, że Twoja jemioła naprawdę nie jest homeopatyczna. Być może to kwestia języka, definicji w Niemczech i Austrii? Kiedyś o tej jemiole czytałam, zresztą za Twoją sprawą.

Leki homeopatyczne są tak rozcieńczane, że nie ma w nich już substancji pierwotnej, jest "pamięć" o niej. To nie jest jakaś wiedza tajemna, sami homeopaci tak to przedstawiają.
Można w tę "pamięć" wierzyć lub nie. Ja nie wierzę, dla mnie to bardzo drogie cukiereczki z efektem placebo i tyle.



Rak piersi przewodowy inwazyjny wieloogniskowy, hormonozależny, HER-ujemny, G1 (T1cN1aM0)
chemioterapia przedoperacyjna:  FEC, Taxotere
mastektomia prawostronna: 05.2014
radioterapia, hormonoterapia (Nolvadex, Zoladex)

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Religia
« Odpowiedź #141 dnia: Października 03, 2017, 05:39:34 pm »
nie zmieniłam żadnego zdania i nigdzie nie napisałam, że "leki" homeo są TYLKO z kaczki
gdybyś czytała ze zrozumieniem i przeczytała linki które zapodaję, może być trochę zmądrzała

tak, przenieś się z leczeniem do mnie, odeślę Cię do lekarzy i farmaceutów, którzy nie wierzą w czary-mary, pamięć wody i inne gusła
mam być jeszcze MADRZEJSZ???  xhc xhc Jednego bym sobie życzyła od Ciebie -troszkę milszego tonu i bardzie grzecznych wypowiedzi .
Negowanie tego co jest sprawdzone i udowodnione jest dla mnie śmieszne ,podważanie opinii lekarzy ,którzy mnie leczą wręcz dziecinne.W tym tonie nie mam ochoty dyskutować i nie mam ochoty ,żeby mnie ktoś obrażał ( chyba rozumiesz) Miłego dnia.

zaś Ty mnie wyśmiewałaś, więc co do milszego tonu, to zacznij od siebie

z homeopatią jest właśni ten problem, że nie jest ani sprawdzona ani udowodniona, znaczy jest sprawdzone i udowodnione, że nie działa; no i że nie szkodzi - bo jak ma szkodzić, skoro nie wywiera żadnego działania ...
jakbyś poczytała to co podesłałam, to ... ech, wiem, nie warto czytać, nie warto się dowiadywać ...

Perła - ja też jestem zrażona do medycyny akademickiej, ale nie popycha mnie to w łapy szarlatanów, homeopatów, biooenergocośtam i innych czarodziejów; z rakiem jest ten problem, że medycyna (każda) jest wobec niego wciąż bezsilna; nie powiesz mi, że żadna chemia nie działa, bo nawet na tym forum zdaje się znajdą się "namacalne" przypadki, że guz przez chemię został zniszczony (nie znam przypadku, żeby guza rozwalił cukier rozpuszczony milion razy w wodzie); ale też nie wiemy ile razy chemia została podana niepotrzebnie etc. Lekarze sami to przyznają, że leczenie raka to wciąż w pewnym sensie loteria, niemniej jednak to co jest podawane pacjentom jakiś potencjał leczniczy ma, są badania, jest szansa, że zadziała; homeopatia może zadziałać tylko jak placebo, nie ma substancji czynnej, działającej
o ziołach mówiłam, jak najbardziej pozytywnie
medytacje, jogi, ajurweda i takie tam - tego też nie neguję;  indyjskie zioła mają bardzo często udowodnione działanie; to w co nie wierzę to w myślenie magiczne, bo to jest myślenie religijne, tylko w różnych formach

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Religia
« Odpowiedź #142 dnia: Października 03, 2017, 05:57:08 pm »
Jeżeli chodzi o standardowe "leczenie" raka, to ja wierzę (z ograniczonym zaufaniem) jedynie w chirurgię. Natomiast w niestandardowe, czyli ziołowe, mentalne...dużo bardziej. Hej!

Perła, a jak komuś po chemioterapii guz całkowicie znika (vide choćby nasza metka), to czego to jest wynik?

Natalio, mnie się wydaje, że Twoja jemioła naprawdę nie jest homeopatyczna. Być może to kwestia języka, definicji w Niemczech i Austrii?

Reni, mój guz też całkiem zniknął. W zasadzie po 3 drinku był jedynie ślad w cycu i tyle ( a i tak ciachnęli po całości).
Można by się zastanawiać co zadziałało:
- chemia
- restrykcyjna dieta (bo wtedy była na diecie Gersona)
- krzem i inne suplementy
- modlitwa
- olej św. Charbela (bo i tak wówczas dostałam)

Najważniejsze, że zniknął. I że nie wraca.

Natalio, jemioła to silna roślina . I w takim wypadku raczej nie można mówić o homeopatii, a raczej fitoterapii. W sumie to przecież syntetyczne leki często powstają na wzór i podobieństwo działania naturalnych środków. Gdy chorował teść włączyliśmy do popołudniowych herbatek herbatę z korzenia mniszka lekarskiego. Gorzkie, paskudne. Śmiałam się po wczytaniu się w skład leku visaxinum na trądzik. Jego substancją czynną jest włąśnie wyciąg w korzenia mniszka. Może na raka nie pomogło, ale pryszczów nie miałam :-)
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Religia
« Odpowiedź #143 dnia: Października 03, 2017, 05:57:25 pm »
Nie wyśmiewałam Ciebie tylko twoje wypowiedzi(  duża różnica) Ale teraz Ci napiszę masz durne poglądy i o homeopatii nic nie wiesz ,przeciwnie do mnie.Byłam na odczytach ,rozmawiałam z lekarzami i działanie tych leków jest UDOWODNIONE.Poczytaj w fachowej prasie a nie powtarzaj bzdur za artykułami z Angory.Za mało wiesz żeby w ten sposób się wypowiadać,nie czytasz ze ZROZUMIENIEM .
Natalia

Offline renifer

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: Religia
« Odpowiedź #144 dnia: Października 03, 2017, 06:21:32 pm »
Byłam na odczytach ,rozmawiałam z lekarzami i działanie tych leków jest UDOWODNIONE.Poczytaj w fachowej prasie a nie powtarzaj bzdur za artykułami z Angory.

Natalio, akurat to nie do końca prawda. Jest wiele badań pokazujących, że homeopatia działa tylko na poziomie placebo i żadnych poważnych udowadniających jej działanie.

Polecam ten wywiad:

http://www.medexpress.pl/blog/wywiad-joanny-szubierajskiej-z-prof-zw-dr-hab-med-andrzejem-gregosiewiczem/15183/

nie z Agory ;) I z profesorem, uznanym ortopedą. Żeby nie było że se coś wymyślam ;)

Edit: Anciu, pewnie że najważniejsze, żebyśmy wszystkie były zdrowe, niezależnie od wiary, przekonań i wszelakich innych różnic!
« Ostatnia zmiana: Października 03, 2017, 06:23:10 pm wysłana przez renifer »
Rak piersi przewodowy inwazyjny wieloogniskowy, hormonozależny, HER-ujemny, G1 (T1cN1aM0)
chemioterapia przedoperacyjna:  FEC, Taxotere
mastektomia prawostronna: 05.2014
radioterapia, hormonoterapia (Nolvadex, Zoladex)

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Religia
« Odpowiedź #145 dnia: Października 03, 2017, 06:51:30 pm »
Żadna z nas nic nie wie...tak do końca i tak naprawdę. :P
Dla mnie chemia jest do dupy, dla kogoś innego co innego i chyba lepiej rozstać się w pokoju, bo rozmowa jest czysto akademicka.
Wszystko może być gównoprawdą, albo jedyną prawdą...kwestia osobistych poglądów. Nie ma co bić piany.
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Religia
« Odpowiedź #146 dnia: Października 03, 2017, 07:01:25 pm »
Masz rację Perła ,ale pewne rzeczy mnie wkurzają .Przed operacją w szpitalu klinicznym zaproponowano mi lek homeopatyczny z arniką ( granulki z napisem że to homeopatia ) i jak ktoś mi wmawia ,że to ziołolecznictwo ( bo podobno leki homeopatyczne nie sa z ziół) to mnie wkurza.Do tego teksty ,że mam czytać ze zrozumieniem itd .Wybacz ale tego nie trawę ::((
Natalia

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Religia
« Odpowiedź #147 dnia: Października 03, 2017, 07:08:06 pm »
Nie wyśmiewałam Ciebie tylko twoje wypowiedzi(  duża różnica) Ale teraz Ci napiszę masz durne poglądy i o homeopatii nic nie wiesz ,przeciwnie do mnie.Byłam na odczytach ,rozmawiałam z lekarzami i działanie tych leków jest UDOWODNIONE.Poczytaj w fachowej prasie a nie powtarzaj bzdur za artykułami z Angory.Za mało wiesz żeby w ten sposób się wypowiadać,nie czytasz ze ZROZUMIENIEM .

przyczepiłaś się do jednego artykułu, choć zapodałam więcej, resztę pominęłaś; ok, wyborcza to nie jest dobre źródło, ale Ty nie podałaś ŻADNEGO źródła, wkleiłaś jakieś cytaty nie wiadomo skąd
homeopatia nie leczy, porozmawiaj z prawdziwymi lekarzami, a nie ze znachorami, czy lekarzami-homeopatami

Perła - imo jest o co bić pianę, bo homeopatia to zwykłe oszustwo, naciąganie ludzi; jak ktoś chce wierzyć w te bzdury to niech wierzy, ale lekarz, czy farmaceuta, który poleca pacjentowi preparat homeopatyczny powinien iść do pierdla, bo to błąd w sztuce;

nie wiemy wszystkiego, jasne, ale jak ktoś głosi, że ziemia płaska albo że naziści byli cool, to raczej wszyscy wiemy co o nim myśleć, zaś pseudonaukowe bzdury "medyczne" można glosić bezkarnie i jeszcze wyzywać innych, którzy nazywają rzeczy po imieniu

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Religia
« Odpowiedź #148 dnia: Października 03, 2017, 07:14:35 pm »
« Ostatnia zmiana: Października 03, 2017, 07:16:31 pm wysłana przez aquila »

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Religia
« Odpowiedź #149 dnia: Października 03, 2017, 07:18:26 pm »
Ooo nie wiedziałam,że w klinice w S.  Pracują znachorzy .!!! NIE OŚMIESZAJ się .Odczyt na ktorym byłam prowadził profesor,ordynator onkologii ,lekarz do której chodzę to internista no ale ty wiesz wszystko lepiej . xhc xhc
Natalia