Autor Wątek: Religia  (Przeczytany 87239 razy)

Offline słonecznik

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 485
Odp: Religia
« Odpowiedź #390 dnia: Maja 28, 2018, 05:24:36 pm »
Podzielę się  z wami jeszcze moim oświadczeniem w czasie modlitwy z wyłożeniem rąk. Chciałam iść poprosić o modlitwę do Marcina Zielińskiego czy którejś z osób, która głosiła konferencję ale Duch św mnie pokierował akurat do Gosi:)
Pomyślałam, że ta modlitwa będzie słaba bo przecież na środku sali posługują giganci Ducha - najwięksi charyzmatycy w Polsce a tam gdzie ja miałam iść jakieś dwie kobiety, których nie znam. Poszłam. Duch św. działał. Czułam ciepło w miejscu położenia na mnie rąk. Odczucie ciepła było bardzo silne. Czułam też takie objęcie ducha św. Nigdy wcześniej tak mocno Ducha św. nie doświadczyłam.
Co więcej powiem Wam, że dawno temu chciałam ją spotkać bo słuchałam jej świadectwa ale idąc do niej nie pamiętałam jej twarzy :) przypomniałam sobie o tym, że ją znam z youtube gdy powiedziała, że jest z Sosnowca :)
Pamiętam, że chciałam ją spotkać i zapytać o zioła ale tak silnie doświadczyłam Ducha Św. że nie mam wątpliwości kto w jej chorobie zadziałał.

Jeszcze jedna rzecz
Co jest ważne w modlitwie o uzdrowienie. Przebaczenie.
Duch św dał jednej osobie poznanie, że musi przebaczyć aby zostać uzdrowioną. 
tzn. że to jest ważne dla Ducha św.
O przebaczeniu jest cała książka Marcina Zielińskiego- nie dawno wyszła.

ja miałam z tym problem ale wybaczyłam- nie sama z siebie ale dzięki łasce i pomocy Ducha św. :) rok temu w czasie koncertu w Mysłowicach byłam u spowiedzi. Trafiłam na księdza charyzmatyka :D Ksiądz położył na mojej głowie ręce i pomodliliśmy się razem o to przebaczenie. Byłam tak przepełniona Duchem św. że nie tylko wybaczyłam ale i pomodliłam się za sąsiada. ( sama z siebie nie potrafiłabym tego zrobić ). Później łatwiej mi było wybaczyć decyzją woli.

kolejne moje doświadczenie:
zanim zapisałam się na konferencję zapewne ktoś już wcześniej się za mnie modlił :D
co więcej miałam nie jechać na konferencję ale miałam takie dziwne doświadczanie.
Wracałam z Bielska. W pociągu z Katowic do Sosnowca spotkałam bezdomnego bez biletu.
Wysiadł ze mną w Sosnowcu. Pomodliłam się nad nim. Później On się sam o siebie pomodlił. Duch św. podpowiedział mi imię Andrzej. Powiedziałam mu o tym i zapytałam się Go czy On kogoś takiego zna. Odpowiedział, że jego ojciec miał tak na imię.  :o :o :o nie wiedziałam o co chodzi i powiedziałam mu, że może ma się za niego pomodlić czy wybaczyć mu coś. Chwilę później przyszła do mnie taka myśl, że ojciec go bardzo kochał :) i mu to powiedziałam i że Bóg go kocha :)  :o :o :o kupiłam mu bilet pojechał w dalszą drogę. Nie wiem czy to było nasze spotkanie miało być ważne dla niego czy dla mnie. Może dla nas obojga. Bóg spełnia pragnienia mojego serca i robi takie rzeczy jakie mi się nie śniły.
Gdyby nie moja choroba tego by nie było. Dla mnie ważne jest nie tylko uzdrowienie fizyczne ale i duchowe i równie ważne w życiu jest doświadczenie miłości Boga od Ducha św ale i tak zwyczajnie od drugiego człowieka. ( żeby wiedzieć, że się jest i było kochanym i ważnym dla kogoś ).

http://badzjakjezus.pl/ - koncert w Mysłowicach w Boże Ciało.
« Ostatnia zmiana: Maja 28, 2018, 05:28:49 pm wysłana przez słonecznik »

Offline słonecznik

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 485
Odp: Religia
« Odpowiedź #391 dnia: Maja 28, 2018, 05:37:21 pm »
https://www.strefa-zero.com/https://pl-pl.facebook.com/strefazero.konferencja/
W czerwcu będzie jeszcze jedno wydarzenie  w Dąbrowie Górniczej - strefa zero.
Gościem będzie DR MARY HEALY, która posługuje darem uzdrowienia.
 książki autorstwa Dr Mary to : „Mężczyźni i kobiety są z raju” i „Uzdrowienie. Boża miłość nie zna granic”.
Dr Healy jest przewodniczącą Doktrynalnej Komisji ds. Międzynarodowej Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej w Rzymie. W 2014 roku Papież Franciszek odznaczył ją jako jedną z pierwszych trzech kobiet, które usługiwały w ramach Papieskiej Komisji Biblijnej.

W zeszłym roku była retransmisja on-line na żywo na fb. Nie zamieszczono nagrań więc kto nie oglądał na żywo później mógł jedynie kupić płytę. Nie wiem czy w tym roku będzie ale warto zarezerwować czas :)

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8012
Odp: Religia
« Odpowiedź #392 dnia: Maja 28, 2018, 06:58:36 pm »
Słoneczniku a kto to są, Marcin Zieliński i Michał świderski ? Początkowo myślałam, że to ksiądz ale chyba jednak nie. Jaką rolę oni pełnią? Bo nie mogę się połapać w tym.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline słonecznik

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 485
Odp: Religia
« Odpowiedź #393 dnia: Maja 28, 2018, 07:52:36 pm »
to są osoby, które mówiły konferencje - mają dar modlitwy o uzdrowienie. Modlą się nad innymi osobami.

Marcin Zieliński
 mówi o sobie tutaj https://www.youtube.com/watch?v=VQ1EyAVLupc
 https://www.youtube.com/watch?v=BvAuwzbsU9c

tutaj jego kanał https://www.youtube.com/channel/UCT67rkd2HTeHLfITX_D3LiQ/videos
ale jest dużo filmików na yt https://www.youtube.com/results?search_query=marcin+zieli%C5%84ski

ciekawe świadectwo "Bóg uzdrowił mój kręgosłup! + przypalony sweterek :)"
https://www.youtube.com/watch?v=BDHrnowX57w

Marcin Świderski
on prowadzi kanał dotyk Boga 
http://dotykboga.pl/?page_id=954
https://www.youtube.com/user/dotykboga

Aleksander Bańka
http://duchogrod.pl/video

« Ostatnia zmiana: Maja 28, 2018, 07:55:21 pm wysłana przez słonecznik »

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Religia
« Odpowiedź #394 dnia: Maja 29, 2018, 12:23:04 am »
NFZ powinien ich zatrudniać, nie uważacie?  8)
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Religia
« Odpowiedź #395 dnia: Maja 29, 2018, 06:46:35 am »
NFZ powinien ich zatrudniać, nie uważacie?  8)
NFZ nie ma pieniędzy na lekarzy ,pielęgnisrki,posiłki dla chorych,leki ale zatrudnia za to księży za grube pieniądze.księży którzy powinni tam być w ramach swojego powołania .
Natalia

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Religia
« Odpowiedź #396 dnia: Maja 29, 2018, 09:43:19 am »
Natalko powołaniem się nie naje
Myślę, że uczciwiej by było, by katolicy płacili podatek, a nie jak teraz całe społeczeństwo z podatków w dotacjach Państwa na kościół.
Chociaż to wszystko nie jest takie proste
Ale mnie osobiście bardzo interesuje, ile by się ostało katolików
I jeszcze marzy mi się, by uroczystości związane z przyjęciem sakramentów (mam na myśli I komunię św, ale i bierzmowanie, chrzest) przestały być okazją do hucznych imprez, bardzo drogich prezentów, a by był położony większy nacisk na sens. W dzisiejszym świecie jest tyle nadanych przeróżnych świąt i przecież można je celebrować
Nie podoba mi się przerost formy nad treścią, a w naszym kościele bywa to często normą  :(
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Religia
« Odpowiedź #397 dnia: Maja 29, 2018, 10:21:05 am »
Patrząc na upasonych biskupów ,księży to nie widać żeby głosowali.Widziałaś posiadłość biskupa Dziwisza,Rydzyka i innych? Przecież to pazerna BANDA nie mająca nic wspólnego z wiarą.
Natalia

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Religia
« Odpowiedź #398 dnia: Maja 29, 2018, 10:25:02 am »
Natalko powołaniem się nie naje

a powinien!!!!!!!!!!!

każdy zawód jest...a przynajmniej powinien być powołaniem
w takim razie państwo winno utrzymywać malarzy, muzyków, literatów....toż to zawody z powołaniem związane
i duchowości służą....i rozwojowi wewnętrzemu.... i każdy z w/w ma swoich wielbicieli/fanów/wyznawców
i utrzymują takiego kupując obrazy,płyty książki.....a on podatki odprowadza

przynależnośc do kościoła winna być dobrowolna....a wierni swego plebana winni utrzymać.....SKROMNIE!!!!
a jak nie ma wiernych w okolicy...to nie ma plebana i kościoła....albo jest inny....proste

w ameryce w jednym miasteczku potrafi być 5 kościołow każdy innego wyznania....mozna sobie dobrowolnie w życiu wybrac w co chce wierzyć......a nas opanowała jedna zorganizowana mafia, która od pieluch pierze mózgi


2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Religia
« Odpowiedź #399 dnia: Maja 29, 2018, 11:28:59 am »
przynależnośc do kościoła winna być dobrowolna....a wierni swego plebana winni utrzymać.....SKROMNIE!!!!
a jak nie ma wiernych w okolicy...to nie ma plebana i kościoła....albo jest inny....proste

 I jest dobrowolna, to ludzie sami, którzy z wiarą nie mają nic wspólnego (również księża) do kościoła zapisują się chrzcząc dzieci, potem posyłając do I komunii, grzebiąc zmarłych z udziałem księdza
 
Niewielu niewierzących decyduje się na życie bez posługi kościoła, bo tradycja. Taki polski katolicyzm, który ma mało wspólnego z nauczaniem Jezusa

A że żyć powinni skromnie, to powinien być aksjomat, punkt wyjścia do bycia kapłanem.
Na szczęście trochę takich księży jest, ale to kropla w morzu, przypadków takich, o których pisze Natalia
« Ostatnia zmiana: Maja 29, 2018, 11:31:51 am wysłana przez DanaPar »
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Religia
« Odpowiedź #400 dnia: Maja 29, 2018, 12:39:21 pm »
niestety nie jest dobrowolna skoro przy apostazji  trzeba podać informację, że się występuje z własnej nieprzymuszonej woli i należy być pełnoletnim.... natomiast przy wcielaniu w te struktury księży nie interesowała nieprzymuszona wola danej osoby

jest taki myk przy tym

"Jeśli proboszcz uzna, że taka osoba jest gotowa do powrotu do życia sakramentalnego, zwraca się w jej imieniu do biskupa miejsca zamieszkania, który decyduje o uwolnieniu z ciążącej kary ekskomuniki."

oznacza to że z miejsca każdy kto wystąpi z kościoła jest przeklinany
no pięknie...tylko sługi boże  >:D stać na taka logikę

2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Religia
« Odpowiedź #401 dnia: Maja 29, 2018, 03:45:37 pm »
Należę do tych niewielu, co są niewierzący i w imię tradycji nie celebrują żadnych sakramentów, dzieci na religie nie posyłają.
Dlaczego tak ciężko mi było w moim kraju "zachować siebie"? Bo ostatecznie nasza trójka dała radę, ale córka zawsze była pojedyńcza. Zawsze!!!
Dla mnie to było szokujące, nie ukrywam. Ale jak wiecie mega poważnie traktuję te tematy i dlatego było, jak było.
A tu się przyglądam... Jak ja napiszę coś o mniszku lekarskim, albo medytacji, to afera. A słonecznik może o Duchu św.jako metodzie leczenia i... luz.  >:D
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2927
Odp: Religia
« Odpowiedź #402 dnia: Maja 29, 2018, 04:02:02 pm »
Perła Duch Święty (notabene w oryginalnym jezyku aramejskim jest... kobietą  O0 ) działa tez w czasie medytacji. Ten wątek jest do takich tematów, gdyby słonecznik umieścil to w dziale chemioterapii to powinno stamtąd zniknąc ;)

Natomiast co do "powolania" i "utrzymywania"... To trudne rozważania. Czy lekarz panstwowej służby zdrowia jest "utrzymywany"? a urzędnik? A sprzątaczka w panstwowej firmie?

Używając jezyka współczesnego kapitalizmu księża, mnisi, zakonnice, oferuja usługi duchowe, z założenia darmowe. Skoro darmowe, to nie powinny być opodatkowane.  I problem byłby mniejszy gdyby nie ilośc wiernych którym te uslugi sa potrzebne i obecnośc ogromnej infrastruktury. Gdyby ksiądz odprawial nabożenstwa w małej chatce, lub na lesnej polanie, odpadałyby wszystkie koszty ogrzewania, sprzatania, remontów wielkiego kościola. Fakt, że kk jest molochem i w dodatku posiada własne panstwo,  daje pole do nadużyć. To nie jest jedyny model mozliwy dla kapłaństwa.  W czasach komunizmu w Czechosłowacji wyświecano na kapłanów żonatych mężczyzn, którzy normalnie pracowali. Niestety jak komuna upadła, tym gościom dano do wyboru- albo sie rozwodzisz i dalej jestes ksiedzem, albo... fora ze dwora  >:(

Rozmawialam swego czasu z zakonnicą pracujacą w domu opieki- co zrobia jeśli zniknie fundusz koscielny. 'Zwolnimy cała świecka załogę" brzmiala jej odpowiedź.
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Religia
« Odpowiedź #403 dnia: Maja 29, 2018, 04:22:11 pm »
Znowu ta pewność...Dla mnie podczas medytacji żaden Duch nie działa, działają kwanty :P
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Religia
« Odpowiedź #404 dnia: Maja 29, 2018, 05:06:16 pm »
Perło, a po śmierci człowieka, uchodzi z nas dusza, czy kwanty?
Czy jesteśmy w całości tylko materią i wszystko można sprowadzić do kwantu (najmniejsza porcja energii) i wyjaśnić prawami fizyki
Perło czytam wszystkie dyskusje i nie zauważyłam, by ktoś robił aferę, gdy piszesz o mniszku, czy medytacji

Mnie wszelkie kolory duchowości człowieka interesują
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++