Autor Wątek: Religia  (Przeczytany 87266 razy)

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Religia
« Odpowiedź #405 dnia: Maja 29, 2018, 05:26:43 pm »
A kto widział duszę Dana?Gdyby ta cała wiara oparta była na faktach to nie byłoby księży pedofilii,zwyrodnialców dla których liczy się tylko kasa.
Natalia

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Religia
« Odpowiedź #406 dnia: Maja 29, 2018, 05:57:18 pm »
Natalko dusza jest niewidzialna
a działanie ducha świętego, można poznać tylko po skutkach

Gdyby wiara była oparta na faktach, przestałaby być wiarą, a stałaby się historią.
Pedofile i zwyrodnialcy są w całej populacji ludzi.
W stanie duchownym może proporcjonalnie więcej, bo łatwiej im się tam ukryć ze swoją odmiennością. A i celibat nie jest tu bez znaczenia.
Człowiek jest istotą grzeszną i ma wolną wolę (ksiądz też) i nie nam jest go potępiać. Można nazwać i potępić czyn, a jak przestępstwo, to osądzić (każdy równy wg prawa)

Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Religia
« Odpowiedź #407 dnia: Maja 29, 2018, 06:39:38 pm »
pedofile są w całej populacji....ale w większości zwykły pedofil nie przebiera się w sukienkę i z ambony nie ogłasza ekskomuniki ani piekła za gwałcenie dzieci
zwykły pedofil siedzi w więzieniu po udowodnienie winy.....a nie jest q.wa dymisjonowany
....z koparkowego na łopatowewgo....na tej samej budowie

niestety w moim pojęciu księdza  usługi nie są duchowe....bo musi dojść do chorego...należy go dowieżć na pogrzeb albo poświęcenie jakiegoś traktora....i za to trzeba zapłacić....a skoro płace to on ma dochód i ma odprowadzić podatek
te usługi tylko z założenia"mają być" duchowe.....ale przerodziły się w biznes....a tu już ja nie widzę miejsca dla żadnego boga
 
już bardziej duchowe dla mnie są usługi kompozytora czy pisarza
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8012
Odp: Religia
« Odpowiedź #408 dnia: Maja 29, 2018, 08:02:34 pm »
Różo jednak pisarz i kompozytor to odrobinkę inna duchowość, od swoich usług mają tantiemy i są one dziedziczenie. Za pogrzeb płacisz raz, za następne przyjście na grób już nie płacisz.
Wiara jak i ateizm jest osobistą sprawą i nie widzę powodu aby jedni drugim dowalali. Słonecznik nie nawraca, pisze o swoich odczuciach, czy to może komuś przeszkadzać?
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Religia
« Odpowiedź #409 dnia: Maja 29, 2018, 08:34:45 pm »
Nikt nikomu nie dowala lulu,Słonecznik pisze o swoich odczuciach inni o swoich.Każdy ma do tego prawo.Jeżeli księża decydują się służyć katolikom,to niech służą w całym tego słowa znaczeniu ale niech odwalą się od polityki i zbijaniu na tym ogromnych fortun.Ich powołaniem powinna być pomoc a nie okradanie wszystkich dookoła.Jeżeli nauczyciel łamie zasady pracy to usuwany jest z zawodu .Tak samo powinno być z księżmi.
Natalia

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Religia
« Odpowiedź #410 dnia: Maja 29, 2018, 09:38:42 pm »
Różo jednak pisarz i kompozytor to odrobinkę inna duchowość, od swoich usług mają tantiemy i są one dziedziczenie. Za pogrzeb płacisz raz, za następne przyjście na grób już nie płacisz.

no jasne, że inna ta duchowość.....nie dziedziczona  ;D

za pogrzeb oczywiście płacę raz...no nie da się inaczej  ;)....ale ja bym zaczęła jednak od chrztu, który jednak za sobą pociąga tantiemy w postaci komunii,powtórki,bieżmowania no i tej ostatniej tantiemy w postaci pogrzebu...o kolędach i tacy w tak zwanym międzyczasie nie wspomnę  >:D
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8012
Odp: Religia
« Odpowiedź #411 dnia: Maja 29, 2018, 09:49:06 pm »
Póki co, cieszmy się, że chrzty, bierzmowania, śluby, pogrzeby nie są obowiązkowe, więc nie trza kasy dawać, oczywiście , kto chce i jak chce. Kto daje to jego sprawa, kto nie daje, też jego sprawa.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2927
Odp: Religia
« Odpowiedź #412 dnia: Maja 30, 2018, 12:55:06 am »
Dusza to takie słowo, które często nie wiadomo co znaczy. Wielu mówi "mamy duszę, a zwierzęta nie mają".

Jednak najprostsza obserwacja świata potwierdzi, że to nie tak... Jesteśmy duszą(czyli swiadomością), ktora ma ciało. Czy internet znika gdy nam sie uszkodzi komputer? ;) Różnica pomiedzy świadomością a kwantami jest taka, że to świadomośc decyduje o tym co robią kwanty. Bez obserwatora materia wydaje sie miec potencjał, ale chaotyczny. Wszystko co postrzegamy, nawet tak wielkie jak gwiazdy i tak twarde jak kamień to tylko wibracje cżastek, o róznych częstotliwościach. To my nadajemy temu znaczenie.

Ten sam zbiornik piasku dla mrówki będzie pustynią, dla kota miejscem gdzie się robi kupę, dla człowieka kocią kuwetą do sprzatniecia, dla miliardów mikrobów- rajem do zamieszkania. Każda z zainteresowanych kuwetą świadomości nadaje jej okreslone znaczenie, wplywa na jej zawartość, wpływa na zachowanie innych cząstek świadomości. To, że z punktu widzenia chemii sa to kryształy kwarcu nie ma żadnego znaczenia, bo bez świadomosci klasyfikujacej cos jako kwarc, kwarc "nie istnieje". Gdyby spojrzec pod wielkim mikroskopem, okazaloby się, że w zasadzie to wszystko jest puste, odległości miedzy atomem a elektronem są tak ogromne, że az dziw, że w ogóle jest jakis kot, jakis piasek i jakas kuweta i wszystko sie nie roxpada i nie przenika nawzajem.  O0 To swiadomość trzyma to w ryzach, sprawia, że można zlokalizowac elektron. Wystarczy, że na niego spojrzy. Skoro nasze spojrzenie sprawia, że elektron zjawia się w okreslonym miejscu, a światło jest cząstką lub falą, zaleznie od naszych oczekiwan- to jak można przypuszczać, że jesteśmy materią?  >:D

Jednak niewiele osób wzniosło sie do takiego poziomu by rzeczywiście w ten sposób postrzegac swiat i uczyć tego innych. Tradycyjnie we wszystkich religiach swiata osoby uduchowione, asceci, kapłani posredniczący miedzy zwykłym smiertelnikiem a bogami, mieli zawsze specjalny status. Bo mieli za zadanie pokazac cos co wzniesie świadomość zwykłych ludzi ku wyższym poziomom, uwolni ich od cierpienia. I zawsze się też zdarzalo, że byly wśród nich osoby ten status wykorzystujace. Za każdym razem nowe religie obiecywały, że z tym skonczą, a kończyło sie jak zawsze. No taka natura, że  władza i pieniądze deprawują  8)

Jednak to, że istnieją zdegenerowani księża, guru czy lamowie nie sprawia, że znika ludzka tesknota do poznania siebie i poznawia swojego źródła. Dlatego ludziom "uslugi duchowe" sa potrzebne i nie da im sie też narzucić, żeby nie placili oszustom. Sami muszą się nauczyc odrózniania ziarna od plew

rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Religia
« Odpowiedź #413 dnia: Maja 30, 2018, 01:22:16 am »
Dano, moim zdaniem po śmierci, jeżeli już, to uchodzą z człowieka kwanty. I się elegancko rozpraszają.
I jest wielkie, nieduchowe nic. Taką mam nadzieję.
« Ostatnia zmiana: Maja 30, 2018, 01:23:51 am wysłana przez Perła »
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8012
Odp: Religia
« Odpowiedź #414 dnia: Maja 30, 2018, 05:51:24 am »
Braju  :oklaski: :oklaski: :oklaski:

Perła mam wrażenie, że wciąż bardziej siebie przekonujesz o braku duszy, niż nas. Tyle razy już to pisałaś, że ja obudzona nagle, na pytanie o duszę, powiem, a Perła nie ma duszy.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Religia
« Odpowiedź #415 dnia: Maja 30, 2018, 08:57:23 am »
brajo, ja Ci dziękuję za to, że chce Ci się literkować do nas to wszystko,
zawsze spokojnie i z ogromną wiedzą 😊


przekręć tego ludzika i uznaj tę figurę za ukłon          :brzuszki:


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline renifer

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: Religia
« Odpowiedź #416 dnia: Maja 30, 2018, 09:48:47 am »
brajo, ja Ci dziękuję za to, że chce Ci się literkować do nas to wszystko,
zawsze spokojnie i z ogromną wiedzą 😊


przekręć tego ludzika i uznaj tę figurę za ukłon          :brzuszki:

Podpisuję się. Pod ukłonem też.

Do Perły małe sprostowanie: jako jedna z aferzystek ;), co się czepiają metod niekonwencjonalnych, przypominam, że do "cudu" w Wąwolnicy też się przyczepiłam  8)
Innych rzeczy się nie czepiam, bo Słonecznik mówi o własnych przeżyciach, doświadczeniach i uważam, że nikomu nic do tego. Jak Perła byłaś na Filipinach, uważałam dokładnie tak samo! Nikomu nic do Twoich osobistych doświadczeń :) I fajnie, że o tym piszecie, z różnych perspektyw.
Rak piersi przewodowy inwazyjny wieloogniskowy, hormonozależny, HER-ujemny, G1 (T1cN1aM0)
chemioterapia przedoperacyjna:  FEC, Taxotere
mastektomia prawostronna: 05.2014
radioterapia, hormonoterapia (Nolvadex, Zoladex)

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Religia
« Odpowiedź #417 dnia: Maja 30, 2018, 10:17:24 am »
Też nieustannie podziwiam Braję, za cierpliwe, spokojne przedstawianie tematu. Wiedzy się nie dziwię, Braja będąc mniszką wiele czasu poświęciła na szukanie źródła i sobie to w głowie poukładała

Znowu ta pewność...

Tak nie odbieram wpisów Brai, raczej dzielenie się swoją wiedzą i przemyśleniami i jestem jej za to wdzięczna

A Ty Perło, chyba wciąż szukasz i oczekujesz potwierdzenia swojego punktu widzenia, powodzenia w odnalezieniu spokoju i szczęścia  :-*

a światło jest cząstką lub falą, zaleznie od naszych oczekiwan
Nie neguję tego co napisała Braja, ale skojarzyło mi się z tematem "Dualizm korpuskularno-falowy światła", który miałam na maturze z fizyki w roku 1971. Napisałam 3 strony formatu A4. Światło jest falą i cząsteczką i prosto to udowodnić. Przepraszam za prywatę i odejście od tematu  :) ale nie mogłam sobie darować  ;)
« Ostatnia zmiana: Maja 30, 2018, 10:27:52 am wysłana przez DanaPar »
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Religia
« Odpowiedź #418 dnia: Maja 30, 2018, 02:07:35 pm »
To chyba dobrze, że szukam swojego punktu widzenia? I mam swoje nadzieje i oczekiwania?
Mogę nie mieć duszy, w ogóle się tym nie przejmuję.
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Religia
« Odpowiedź #419 dnia: Maja 30, 2018, 03:20:53 pm »
Perła my chyba obie jesteśmy takie BEZDUSZNE baby  xhc xhc xhc
Natalia