Autor Wątek: Religia  (Przeczytany 85824 razy)

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Religia
« Odpowiedź #450 dnia: Lipca 29, 2019, 10:37:02 pm »
Przy takiej "obsłudze naziemnej" jaką ma nasz kościół ,to trudno o pozytywny odzew .Nie lubię ( delkatnie mówiąc) tej bandy pedofili,zboczeńców itd.
Natalia

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: Religia
« Odpowiedź #451 dnia: Lipca 29, 2019, 10:56:58 pm »
cóż, to ja jestem inna, nie skupiam się na danej grupie a osobie która potrzebuje pomocy
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline AniaM

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 118
Odp: Religia
« Odpowiedź #452 dnia: Lipca 29, 2019, 11:30:00 pm »
Natalio proszę nie uogólniaj i nie wrzucaj wszystkich do jednego wora bo w ten sposób krzywdzisz wielu dobrych i świętych kapłanów. Np. wśród nauczycieli jest statystycznie więcej pedofilów i dlatego wszystkich mamy nazwać bandą zboczeńców i nie posyłać dzieci do szkoły ... Trochę przesadziłaś ...
Bóg jest w każdym kościele - w tabernakulum i w każdym człowieku, który tworzy Kościół.
"My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano." GANDALF

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Religia
« Odpowiedź #453 dnia: Lipca 30, 2019, 08:09:33 am »
Aniu ,gdyby hierarchowie kościoła nie ukrywali pedofili,gdyby księża zaczęli żyć dla ludi a nie dla siebie i pieniędzy to można by było coś pomyśleć.Jak patrzę jak w mojej okolicy budują następny kościół tzn powstaje najpierw OGROMNA OGIERNIA a obok mały kościółek to mnie szlag trafia!!! Normalni księża są WYJĄTKAMi więc nie pisz ,że ja uogólniam.Nauczyciel pedofil za swoje czyny byłby skazany,odsunięty od zawodu a KK co? Ukrywa tych zboczeńców!!! Wiesz,że pierwsze BURDELE powstały w WATYKANIE???? i Watykan czerpał z tego zyski???
Natalia

Offline AniaM

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 118
Odp: Religia
« Odpowiedź #454 dnia: Lipca 30, 2019, 09:40:37 am »
Natalio masz racje, że wielu hierarchów kryło zachowania pedofilskie (głównie homoseksualne) ale mimo to w więzieniach jest wielu byłych księży pedofilów. Może u Ciebie nie ma dobrych księży i miałaś prawo się zrazić ale uwierz, że w Polsce jest jednak dużo więcej niż myślisz świętych kapłanów - prześladowanych i obrażanych a mimo to pokornych i mówiących prawdę. Dlatego Twoje uogólnienia krzywdzą właśnie ich. Kościół to nie tylko księża ale przede wszystkim my - wierni. Może jak byśmy modlili się za naszych księży tyle czasu co na nich bluzgamy to byłoby więcej dobrych kapłanów.
No i pierwsze burdele powstały w starożytnym Rzymie - Watykanu jeszcze wtedy nie było...
"My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano." GANDALF

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Religia
« Odpowiedź #455 dnia: Lipca 30, 2019, 10:34:40 am »
Jeżeli książka popierają atak lubili w Białymstoku , jeżeli popierają przemoc to gdzie ich dobroć? Ich homoseksualizm jest mi obojętny.Pedfilizm i ukrywanie go w dalszym ciągu.Dla mnie vto mafia.Popatrz ile nienawiści jest również w tych wiernych!!!! Katolicyzm to zło wykorzystujący naiwność i głupotę ludzi!!!!
Natalia

Offline AniaM

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 118
Odp: Religia
« Odpowiedź #456 dnia: Lipca 30, 2019, 01:33:37 pm »
Natalio zadymę w Białymstoku zrobili kibole i Kościół to potępił - wierni się modlili. Piszesz o nienawiści... poczytaj swoje wpisy - ile tam jej jest. Myślę, powinnaś na jakiś czas odciąć się od telewizji, wyciszyć i zajrzeć trochę bardziej w siebie. Nie mam zamiaru już kontynuować tej dyskusji na forum bo widzę, że nie ma sensu. Zawsze znajdziesz argument aby "przywalić czarnym".
Katolicyzm jest wiarą w Boga, który za nas umarł na krzyżu aby nas zbawić - możesz w to wierzyć lub nie, masz wolną wolę - ale proszę nie obrażaj mnie i wszystkich, którzy w to wierzą.
Pozdrawiam Cię i życzę szukania Prawdy.  :)
"My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano." GANDALF

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Religia
« Odpowiedź #457 dnia: Lipca 30, 2019, 02:33:26 pm »
Nie oglądaj TVPiS -oni kłamią.Księża w Białymstoku ( i wielu w Polsce) podziękowało KIBOLĄ za obronę wiary.Którzy wierni się modlili???We mnie nie ma nienawiści,ale jak widzę tę masę słuchającą tych bredni o miłości katolickiej -to współczuję tym ludziom ,co dają się tak robić w banbuko.Mam koleżankę katoliczkę,która przed ostatnimi wyborami wyszl1a z kościoła twierdząc- to nie była msza,tylko propaganda wyborcza.Kościół tak miłościwy ,poparł Hitlera.Oni sa1 tylko tam ,gdzie widzą pieniądze.AniaM -przejrzyj na oczy!!!
Natalia

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Religia
« Odpowiedź #458 dnia: Lipca 30, 2019, 02:54:23 pm »
(...) Na początek kampanii wyborczej polskiej prawicy, Biskup Edward Frankowski wygłosił płomienne słowa: „Idzie na Polskę potop genderyzmu, LGBT, uczenia dewiacji już nawet przedszkolaków; idzie zalew profanacji, bezczeszczenia świętości poprzez internet, filmy, teatry, uniwersytety, szkoły, przedszkola, media, aż w końcu przez tzw. marsze równości (...), które doszły aż pod Jasną Górę". Było to jednocześnie hasło, które miało wyzwolić nienawiść i agresję w kraju oraz w ten sposób zapewnić zwycięstwo PiS w nadchodzących wyborach.
W tym samym czasie „ekspert” od życia płciowego Polaków, ksiądz profesor D. Oko ogłosił w TV Republika, że genderyści są bardzo podobni do komunistów.
Równocześnie w TV Trwam miała miejsce telewizyjna premiera dokumentu "Zmierzch. Ofensywa ideologii gender" produkcji Fundacji Polska Ziemia. Przy tej okazji o. dr Tadeusz Rydzyk CssR stwierdził: "Nie lekceważmy tego. Społeczeństwo, nasz naród jeszcze niedużo wie na ten temat, a powiedziałbym, że w dużej mierze lekceważy ten bardzo niebezpieczny proceder, który się dokonuje w tym ataku na rodzinę i Kościół – tak, aby zniszczyć Polskę " – zwrócił uwagę o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR. Dodam, że w dokumencie wystąpił m.in. ks. prof. Paweł Bortkiewicz, który zwrócił uwagę na fakt, że atak na rodzinę i Kościół nie jest przypadkowy, a genderyzm jako forma neomarksizmu, nieustannie poszukuje wroga.
Bezpośrednim skutkiem tej kampanii nienawiści płynącej z ośrodków kościelnych jest przemoc w Białymstoku oraz towarzyszące jej późniejsze wypadki ataku w Szczecinie, ze strony pijanych osobników.
Dodam jeszcze, że we wszystkich tych wypowiedziach nie można było wysłyszeć takich słów jak Jezus Chrystus czy Ewangelia... Te podstawowe pojęcia ewangelizacyjne zastąpione są słowami Kościół, komunizm, lewactwo. Była to bowiem najbardziej prymitywna, podobna do działań islamistów, kampania wyborcza.
Piszę te słowa także na użytek przyszłych śledczych i prokuratorów, którzy - po przywróceniu praworządności - zajmą się skutkami tej kampanii. Tym bardziej że niedawno, na pokładzie samolotu, papież Franciszek pouczył Kościół, by zaprzestał dyskryminacji gejów, którzy przez lata byli dyskryminowani. Trzeba tutaj jednak uczynić małą poprawkę – papież w tym środowisku niewiele ma do powiedzenia! I na tym polega tragedia polskich katolików, którzy obecnie wraz z innym ludźmi dobrej woli protestują przeciwko nienawiści i przemocy. Poczytaj te wypowiedzi biskupów AniaM tak pisze o duchownych ksiądz Walczak!!!
« Ostatnia zmiana: Lipca 30, 2019, 02:56:37 pm wysłana przez Natalia »
Natalia

Offline betty

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3944
Odp: Religia
« Odpowiedź #459 dnia: Lipca 30, 2019, 05:28:05 pm »
Zgadzam się z Natalią. W dzisiejszym kościele katolickim nie ma Boga, za to jest kult władzy, pieniądza i wszelakich dóbr, a także moralizatorstwo w dziedzinach życia, w których być go nie powinno. Oraz przekonanie o własnej wyższości i bezkarności w tym kraju rządzonym przez obecną władzę.
Owszem, jest garstka porządnych księży. Sama kilku znam, ale to wyjątki.
Moim zdaniem podpisanie konkordatu to był ogromny błąd.

Mogłabym podać sporo przykładów powyższego, ale to trzeba by otworzyć oczy i nie opierać się wyłącznie na propagandowym przekazie tvpis..

Żal mi tych ludzi, którzy słowa wygłaszane z ambony traktują jak prawdę objawioną.
Żal mi też tych, którzy spasionemu klerowi oddają swoje dobra, choć sami często mają niewiele.
No i żal mi nas, że musimy żyć w takiej Polsce, omamionej przez kler i PiS.
2004 - mastektomia, docinka węzłów, 6 AC, hormonoterapia
2008 - rekonstrukcja (ekspander)
2015 - wznowa: 19 x paclitaxel, wycinka do samiuśkich żeber, wycinka narządów rodnych, 22 naświetlania, hormonoterapia,

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2923
Odp: Religia
« Odpowiedź #460 dnia: Lipca 30, 2019, 07:42:20 pm »
Boga to nie ma w kościele tego pana z T. Ale nie generalizowałabym na wszystkich. To tak jakby ktoś nazwał mnie rasistką i homofobką, bo jestem Polką, a w Polsce osoby o innym kolorze skóry i innej orientacji seksualnej bywają atakowane. Pisałam jak mnie trafiło jakiś czas temu na mszy za tatę. A dzisiaj mama w innym kościele zamówiła msze za mój szczęśliwy lot i było super. Trzech księży skupionych na tym co robią, kazanie krótkie, na temat i nie mówione "księżym żargonem", innowierca jak ja mógł wynieść z niego także coś dla siebie. A po mszy ksiądz, który od mamy przyjmował "zamówienie" na tą mszę, podszedł do niej, zagadał, uścisnął mi rękę, zapytał dokąd lecę, życzył szczęśliwej podróży. To nie jest parafia mojej mamy, chodzi tam może ze dwa razy do roku.
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline betty

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3944
Odp: Religia
« Odpowiedź #461 dnia: Lipca 30, 2019, 08:38:08 pm »
Toteż mówię, że wyjątki się zdarzają.
2004 - mastektomia, docinka węzłów, 6 AC, hormonoterapia
2008 - rekonstrukcja (ekspander)
2015 - wznowa: 19 x paclitaxel, wycinka do samiuśkich żeber, wycinka narządów rodnych, 22 naświetlania, hormonoterapia,

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Religia
« Odpowiedź #462 dnia: Lipca 31, 2019, 05:20:08 am »
Toteż mówię, że wyjątki się zdarzają.
  Niestety tylko wyjątki,to za mało ,żeby ich szanować.Mnie najbardziej odraża ukrywanie pedofili.To jest nie do zaakceptowania.
Natalia

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Religia
« Odpowiedź #463 dnia: Lipca 31, 2019, 11:39:10 am »
Żal mi tych ludzi, którzy słowa wygłaszane z ambony traktują jak prawdę objawioną.
Żal mi też tych, którzy spasionemu klerowi oddają swoje dobra, choć sami często mają niewiele.
No i żal mi nas, że musimy żyć w takiej Polsce, omamionej przez kler i PiS.

również przez bardzo długo takie miałam odczucia
ale przez ostatnie 4 lata zmieniłam zdanie....im więcej czytam z historii czy rozmawiam z takimi ludżmi tym mniej mi jest żal
a nawet wcale....chce mi się już tylko śmiać z ich głupoty

żal pozostaje tylko w ostatnim punkcie, że na tyle krajów musiałam się urodzić w zaścianku europy
i tlumaczenie sobie, że mogłam urodzić się np: w bangladeszu  :P ;D jakoś na razie do mnie nie trafia
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Religia
« Odpowiedź #464 dnia: Sierpnia 01, 2019, 06:37:09 am »
Popieram,tak samo myślę
Natalia