Autor Wątek: Stomatolog na NFZ ->stopień umiarkowany i znaczny  (Przeczytany 11739 razy)

Offline słonecznik

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 485
Stomatolog na NFZ ->stopień umiarkowany i znaczny
« dnia: Grudnia 05, 2013, 01:32:31 pm »
Na stronce nfz tuznalazłam takie info.

Osobom niepełnosprawnym w stopniu umiarkowanym i znacznym jeżeli wynika to ze wskazań medycznych, przysługuje:

znieczulenie ogólne przy wykonywaniu świadczeń zdrowotnych;
kompozytowe materiały światłoutwardzalne do wypełnień.

właśnie dzwoniłam do poradni i pielęgniarka nic nie wiedziała o tym ale doktor powiedział, że jak na NFZ to przysługuje i można u niego ząbki zrobić  :)
« Ostatnia zmiana: Marca 17, 2014, 10:06:27 pm wysłana przez b_angel »

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: stomatolog na nfz ->stopień um i zn
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 05, 2013, 02:09:43 pm »
a nie piszą dokładnie jakie to są te "wskazania medyczne"?


Na stronce nfz tuznalazłam takie info.

Osobom niepełnosprawnym w stopniu umiarkowanym i znacznym jeżeli wynika to ze wskazań medycznych, przysługuje:

rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline dani

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 2350
Odp: stomatolog na nfz ->stopień um i zn
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 05, 2013, 02:19:42 pm »
Pewnie zależy od widzi_mi_się konkretnej przychodni_lekarza. >:D

Nigdy się nie cofał. Odwracał się i szedł naprzód -  S.J.L.

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: stomatolog na nfz ->stopień um i zn
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 05, 2013, 02:22:09 pm »
Nie ryzykowałabym plomby u dentysty. A kompozyty bywają baaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo różnej jakości. Te darmowe przeważnie są najgorsze.
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: stomatolog na nfz ->stopień um i zn
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 05, 2013, 03:01:55 pm »
no ale justyna napisała o światłoutwardzalnych. to ich też są rodzaje? bo ja takie właśnie biorę i zawsze płacę (a mój zębista ma nfz - w nazwie, bo w moim portfelu tego jakoś nie czuję). jestem teraz w trakcie kompletowania plomb w uzębieniu, więc taka informacja bardzo cenna (dosłownie!  ;D ) dla mnie by była
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: stomatolog na nfz ->stopień um i zn
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 05, 2013, 06:01:31 pm »
Pewnie ,ze są różne rodzaje ,które mają inne ceny. Nie jestem w temacie od ładnych paru lat , więc nazwami nie będę już szastać. Powinnaś jednak pytać o gwarancję , zwykle dawałyśmy roczną!
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline słonecznik

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 485
Odp: stomatolog na nfz ->stopień um i zn
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 05, 2013, 10:06:32 pm »
w pierwszym gabinecie pielęgniarka powiedziała, że to zależy od lekarza i on to uzależnia od tego czy pacjent wysiedzi na fotelu itp, generalnie w tej przychodni nie chcą przymocować na nfz, bo ona jest nastawiona na prywatnych klientów i tam mają super sprzęt i bardzo zdzierają- może dlatego tak powiedziała.
drugi dentysta w Sosnowcu powiedział, że dał by mi plomby chemoutwardzalne,
więc zadzwoniłam do nfz dowiedzieć się co i jak i  Pani w dziale skargi wniosków powiedziała, że to faktycznie zależy od decyzji lekarza.
Podała mi 2 przychodnie w Katowicach i dzwoniłam do pierwszej i powiedzieli mi , że na razie nie mają terminów ( mam dzwonić w połowie grudnia lub w styczniu) ale Pani pytała co z zębem i powiedziałam, że boli tylko od czasu do czasu, jakbym powiedziała, że z bólem to może by  termin był na już.
przy orzeczeniu o niepełnosprawności dają te plomby bezpłatnie.
http://www.dentalservice.com.pl/  siostra tam była kiedyś w nocy z bólem zęba chyba z 2 razy i nigdy z niej nie zdarli nie wiadomo ile.
do drugiej się nie dodzwoniłam ( mam zły numer) ale w Katowicach jest na ul. zajączka 23.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 05, 2013, 10:11:53 pm wysłana przez justyna81 »

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: stomatolog na nfz ->stopień um i zn
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 05, 2013, 10:09:37 pm »
A wiesz , pracowałam tam kiedyś w Dentalu. Pary z ust nie puszczę! ;)
 A później po drugiej strony ulicy miałam swój gabinet!  :)
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline słonecznik

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 485
Odp: stomatolog na nfz ->stopień um i zn
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 05, 2013, 10:34:02 pm »
 :)
aaa możesz mi doradzić co zrobić z popsuta 8-emką
usuwać czy nie usuwać ? jeszcze nie boli ale widzę, że źle wygląda i z tego co słyszałam to lepiej usunąć, żeby się inne ząbki od niej nie psuły?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 05, 2013, 10:44:00 pm wysłana przez justyna81 »

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: stomatolog na nfz ->stopień um i zn
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 05, 2013, 10:40:12 pm »
Jak będzie wyleczona to nic od niej  nie przejmie choroby. Lekarze idą często na łatwiznę  i wolą usuwac. Ja mam leczoną ósemkę z 15 lat temu i wciąż ma się dobrze! :). Jak jest co, to leczyc!
 
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline słonecznik

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 485
Odp: stomatolog na nfz ->stopień um i zn
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 05, 2013, 10:54:09 pm »
thx, :) mama mi powtarza żeby trzymać 8 -emki bo na starość  drugie ząbki muszą się na czymś trzymać  :P


Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: stomatolog na nfz ->stopień um i zn
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 05, 2013, 10:58:14 pm »
No tu już bym polemizowała ,bo te zęby nie za bardzo nadają się na filary , lepsze są   7, a najsilniejsze dolne 6 ! TYlko te ostatnie najtrudniejsze do wyrwania z pełnego łuku- maja po 3 korzenie!!
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: stomatolog na nfz ->stopień um i zn
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 05, 2013, 11:08:29 pm »
a to chyba lepiej zainwestować w zęby od 1 do 7, żeby nie trzeba było nic zawieszać  :P

ja jestem właśnie po drugim w życiu usunięciu zęba - 7 lat temu mi sadysta chirurg dentysta wywalił ósemkę, która nie wyszła cała i się (mimo leczenia) spsuła i bolała, (akuratnie tuż przed rekonstrukcją to było i bardzo się wtedy bałam, że mi nie zrobią operacji, bo dostałam antybiotyk a zabraniali przed narkozą)
wczoraj to samo po drugiej stronie paszczy - ósemka nie do końca wyrżnięta i już leczona, a teraz boląca - z tym że teraz nie opuchłam i nie mam ściskoszczęku  ::((
a chirurg wyjmował mi tę ósemkę z 20 sekund - miszczostwo_świata!

justynko, usuwanie zęba na NFZ za darmo (dostałam skierowanie od mojego dentysty, który normalnie zdziera ze mnie za resztę moich zębiszczy) - tylko trzeba się zapisać do kolejki


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: stomatolog na nfz ->stopień um i zn
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 05, 2013, 11:17:30 pm »
co zrobić z popsuta 8-emką

ja rwałam, choć zębolog mówił, że można leczyć; (tylko że ja mam za małą szczenę w stosunku do wielkości zębów, toteż te 8-mki nie były mi do niczego potrzebne, jak się ma normalny zgryz to jasne że lepiej leczyć, rwanie to całkiem poważna sprawa ;) )

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: stomatolog na nfz ->stopień um i zn
« Odpowiedź #14 dnia: Grudnia 06, 2013, 07:42:18 am »
Trzymać ósemki i leczyć, jeżeli się tylko da.
Solidny stomatolog nie podejmie nigdy pochopnych decycji o ich usuwaniu.
Ja mam wsie leczone.
Jak mi sie wyżynały, pamietam smarowałam sacholem żelem. Oj ciężko było  :-\
Wtedy, pamietam, kciałam za wszelką cenę usunąć, a dzisiaj jestem zadowolona, że je mam  :)