Autor Wątek: Moja Praca :*  (Przeczytany 27463 razy)

Offline izaa92

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 17
Moja Praca :*
« dnia: Grudnia 09, 2013, 08:35:36 pm »
Kochane Panie,  :0ulan:
Tak jak pisałam , piszę pracę na temat mastektomii, jeśli możecie mi pomóc będę bardzo wdzięczna , potrzebuje wiadomości, artykułów itp jeśli coś macie lub możecie podzielić się swoją wiedzą, mój e-mail to izabledowska@o2.pl
 a to mój cel pracy jeśli coś macie na ten temat będę naprawdę wdzięczna... chce się w to zaangażować w 100%

Celem mojej  pracy jest ukazanie problemów i opieki pielęgniarskiej w chorobie nowotworowej dotyczącej głównie kobiet, jaką jest rak piersi.  Przede wszystkim opiekę pielęgniarską nad pacjentką poddaną amputacji piersi oraz współczesne metody rekonstrukcji piersi i rehabilitacji. Pomimo rozwoju nauki i technologii schorzenie stanowi ciągle zbyt duży problem dosięgający społeczeństw na całym świecie i powoduje ciągle zbyt dużą ilość zgonów. Podstawą wiedzy na temat zdrowia człowieka jest poznanie anatomii oraz fizjologii organizmu. W tym przypadku pragnę  przybliżyć anatomie i fizjologie gruczołu piersiowego. Ważnym elementem jest także opis jednostki chorobowej z uwzględnieniem epidemiologii, diagnostyki, leczenia, profilaktyki i innych ważnych elementów pozwalających poznanie problemu. Istotnym elementem pracy będzie opieka, którą sprawuje pielęgniarka nad pacjentką skierowaną celem wykonania mastektomii w okresie przedoperacyjnym i pooperacyjnym, opis specyfiki operacji oraz ukazanie głównych problemów pielęgniarskich. Nie moge także pominąć ważnego elementu jakim jest rekonstrukcja piersi i rehabilitacja. Operacjom odtwórczym piersi poddaje się coraz więcej kobiet, liczba ośrodków podejmujących się tego typu zabiegów również wzrasta. Jest to bardzo pozytywne, jednak ciągle należy uaktualniać i pogłębiać wiedzę i świadomość społeczeństwa w tej kwestii. Całość pracy chcę zakończyć  rozdziałem  dotyczącym  rehabilitacji pacjentki po amputacji piersi. Jest to bardzo ważny element rekonwalescencji mający na celu doprowadzenie pacjentki do jak najlepszego stanu zdrowia psychofizycznego, zmniejszenie bądź zniwelowanie skutków ubocznych operacji i uzyskanie przez nią jak największej samodzielności po zabiegu.

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Moja Praca :*
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 09, 2013, 08:43:52 pm »
Izo  :)
mówimy tu sobie po imieniu  O0
na początek przeniosłam Twój wątek do działu "Rehabilitacja" bo tu chyba najlepiej pasuje :)


      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline izaa92

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Moja Praca :*
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 09, 2013, 08:44:43 pm »
Dziękuje bardzo  ;)

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Moja Praca :*
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 09, 2013, 08:46:44 pm »
No właśnie Izo  :)
Dobrze rozumiem, że pracę będziesz pisała samodzielnie.
Już miałam pytać, czy jeszcze teraz tak się robi? Ja tak miałam.
A teraz widzę głównie ankiety.

Nie posiadam żadnej bibliografii na temat mastektomii i dalszych tematów. Doświadczeniem oczywiście chętnie służę  :)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 09, 2013, 08:48:24 pm wysłana przez Mirusia »

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Moja Praca :*
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 09, 2013, 08:50:18 pm »
Izoo  :)
Dobrze, że powstał specjalny wątek dotyczący Twojej pracy. Wydaje mi się, że poważnie do tego podchodzisz  :)
no ale do rzeczy  :)
cytuję:
"Celem mojej  pracy jest ukazanie problemów i opieki pielęgniarskiej w chorobie nowotworowej dotyczącej głównie kobiet,  jaką jest rak piersi. Przede wszystkim opiekę pielęgniarską nad pacjentką poddaną amputacji piersi oraz współczesne metody rekonstrukcji piersi i rehabilitacji.
Ja jestem po operacji oszczędzającej i dlatego często dopytuję: czy chodzi tylko i wyłącznie o mastektomię ?
Wiele z nas, amazonek, pomimo tego, że zachowały pierś, zostały pozbawione węzłów chłonnych (ja miałam wyciętych 18 z czego jeden był z przerzutami). I to właśnie wycięcie węzłów powoduje, że rehabilitacja jest nam niezbędna. To właśnie wycięcie węzłów powoduje obrzęk, którego tak bardzo się boimy.


operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline izaa92

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Moja Praca :*
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 09, 2013, 09:02:39 pm »
Tak, pracę piszę samodzielnie mam nadzieję że dam radę :)  Ankiet raczej nie chce, a chcę pracować na onkologii naprawdę chce to napisać perfekcyjnie ;);D

Tojka dziękuje za wiadomość, najbardziej zależy mi na mastektomii ponieważ to jest najważniejszy aspekt mojej pracy , chce wprowadzić na początku  informacje ogólne. Tematem moje pracy jest problemy i opieka pielęgnacyjna pacjentki po mastektomii.
A twoja rehabilitacja długo trwała lub trwa? 
Dziękuje  :*:*:*:*:*** 


Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Moja Praca :*
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 09, 2013, 09:05:51 pm »
rozumiem, ze masz na myśli opiekę rehabilitacyjną bezpośrednio po zabiegu mastektomii - jeszcze w szpitalu?  O0
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline izaa92

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Moja Praca :*
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 09, 2013, 09:08:49 pm »
tak tak :)

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Moja Praca :*
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 09, 2013, 09:12:31 pm »
tak tak :)

o to ja już zdążyłam trochę zapomnieć jak to było  xhc
ciut więcej pamiętam z rekonstrukcji  ;)
postaram się napisać to co jeszcze pamiętam  O0

pees. a nie wiesz czy w otwierającym się niebawem centrum onkologii przewidziane są operacje odtwórcze piersi?
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline izaa92

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Moja Praca :*
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 09, 2013, 09:13:39 pm »
A jeśli chodzi o problemy pielęgnacyjne wynikające z charakteru zabiegu operacyjnego co dla Was było głównym problemem?


Offline izaa92

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Moja Praca :*
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 09, 2013, 09:14:20 pm »
Centrum onkologiczne w Radomiu o to chodzi ?

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Moja Praca :*
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 09, 2013, 09:15:52 pm »
tak :)
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Moja Praca :*
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 09, 2013, 09:18:49 pm »
najbardziej zależy mi na mastektomii ponieważ to jest najważniejszy aspekt mojej pracy ,

Zapytam -  a z jakiego powodu chcesz pisać Izo wyłącznie o mastektomi, nie o operacjach oszczędzających? Przecież sama mastektomia nie wpływa znacząco na ruchomość, obrzęk i inne niedogodności. Problemy są spowodowane wycięciem węzłów chłonnych w dołu pachowego.
Ja jestem wyłącznie po mastektomii i tzw procedurą węzła wartowniczego, czyli mam usunięte jedynie 3 węzły. W porównaniu z moimi koleżankami po operacji oszczędzającej, pomimo że nie miałam piersi (w tej chwili jestem po rekonstrukcji), na prawdę nie potrzebowałam szczególnej rehabilitacji, w zasadzie zaraz po mastektomii wróciłam do pełnej sprawności.
Izo, przemyśl raz jeszcze tematykę swojej pracy :)

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Moja Praca :*
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 09, 2013, 09:25:08 pm »
Też tak mi się wydaje, że warto by przemyśleć  :)
Ja zawsze zapominam, że przecież istnieją oszczędzające.
Gdy TOJKA się odezwie zawsze mnie uprzytamnia.
Ale chyba to się, u mnie, z tego bierze, że tak naprawdę, te dwie procedury, właśnie dla przyszłej rehabilitacji się nie różnią. Więc wrzucam je do jednego wora.
Natomiast procedura węzła wartowniczego, jeżeli, nawet dochodzi do mastektomii, z punktu widzenia trudów rehabilitacji, jest dla pacjentki korzystniejsza.

Moja propozycja. Usystematyzuj sobie całość, a potem wrzucaj tematy, najlepiej króciutkie, a my będziemy się po kolei nad nimi zmóżdżać i zastanawiać. Chiba, że dziewczęta mają lepsiejsze pomysły  :)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 09, 2013, 09:30:20 pm wysłana przez Mirusia »

Offline izaa92

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Moja Praca :*
« Odpowiedź #14 dnia: Grudnia 09, 2013, 09:27:38 pm »
Ogólnie otwarcie ma być marzec, kwiecień  i będzie izba przyjęć, centrum konsultacyjne, diagnostyka obrazowa, część łóżkowa i blok operacyjny( nie wiem czy będą operacje odtwórcze ale mam nadzieje że tak)  z łóżkami intensywnej terapii, dalej będzie rozbudowywane. Ogólnie dostałam się tam do pracy na początku izba przyjęć( jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem), po obronie na oddział jeśli wszystko się uda, a jestem dobrej myśli. Więc będę na bieżąco i będę informować.