Rak piersi > Rehabilitacja

Moja Praca :*

(1/14) > >>

izaa92:
Kochane Panie,  :0ulan:
Tak jak pisałam , piszę pracę na temat mastektomii, jeśli możecie mi pomóc będę bardzo wdzięczna , potrzebuje wiadomości, artykułów itp jeśli coś macie lub możecie podzielić się swoją wiedzą, mój e-mail to izabledowska@o2.pl
 a to mój cel pracy jeśli coś macie na ten temat będę naprawdę wdzięczna... chce się w to zaangażować w 100%

Celem mojej  pracy jest ukazanie problemów i opieki pielęgniarskiej w chorobie nowotworowej dotyczącej głównie kobiet, jaką jest rak piersi.  Przede wszystkim opiekę pielęgniarską nad pacjentką poddaną amputacji piersi oraz współczesne metody rekonstrukcji piersi i rehabilitacji. Pomimo rozwoju nauki i technologii schorzenie stanowi ciągle zbyt duży problem dosięgający społeczeństw na całym świecie i powoduje ciągle zbyt dużą ilość zgonów. Podstawą wiedzy na temat zdrowia człowieka jest poznanie anatomii oraz fizjologii organizmu. W tym przypadku pragnę  przybliżyć anatomie i fizjologie gruczołu piersiowego. Ważnym elementem jest także opis jednostki chorobowej z uwzględnieniem epidemiologii, diagnostyki, leczenia, profilaktyki i innych ważnych elementów pozwalających poznanie problemu. Istotnym elementem pracy będzie opieka, którą sprawuje pielęgniarka nad pacjentką skierowaną celem wykonania mastektomii w okresie przedoperacyjnym i pooperacyjnym, opis specyfiki operacji oraz ukazanie głównych problemów pielęgniarskich. Nie moge także pominąć ważnego elementu jakim jest rekonstrukcja piersi i rehabilitacja. Operacjom odtwórczym piersi poddaje się coraz więcej kobiet, liczba ośrodków podejmujących się tego typu zabiegów również wzrasta. Jest to bardzo pozytywne, jednak ciągle należy uaktualniać i pogłębiać wiedzę i świadomość społeczeństwa w tej kwestii. Całość pracy chcę zakończyć  rozdziałem  dotyczącym  rehabilitacji pacjentki po amputacji piersi. Jest to bardzo ważny element rekonwalescencji mający na celu doprowadzenie pacjentki do jak najlepszego stanu zdrowia psychofizycznego, zmniejszenie bądź zniwelowanie skutków ubocznych operacji i uzyskanie przez nią jak największej samodzielności po zabiegu.

b_angel:
Izo  :)
mówimy tu sobie po imieniu  O0
na początek przeniosłam Twój wątek do działu "Rehabilitacja" bo tu chyba najlepiej pasuje :)


izaa92:
Dziękuje bardzo  ;)

Mirusia:
No właśnie Izo  :)
Dobrze rozumiem, że pracę będziesz pisała samodzielnie.
Już miałam pytać, czy jeszcze teraz tak się robi? Ja tak miałam.
A teraz widzę głównie ankiety.

Nie posiadam żadnej bibliografii na temat mastektomii i dalszych tematów. Doświadczeniem oczywiście chętnie służę  :)

TOJKA:
Izoo  :)
Dobrze, że powstał specjalny wątek dotyczący Twojej pracy. Wydaje mi się, że poważnie do tego podchodzisz  :)
no ale do rzeczy  :)
cytuję: "Celem mojej  pracy jest ukazanie problemów i opieki pielęgniarskiej w chorobie nowotworowej dotyczącej głównie kobiet,  jaką jest rak piersi. Przede wszystkim opiekę pielęgniarską nad pacjentką poddaną amputacji piersi oraz współczesne metody rekonstrukcji piersi i rehabilitacji.
Ja jestem po operacji oszczędzającej i dlatego często dopytuję: czy chodzi tylko i wyłącznie o mastektomię ?
Wiele z nas, amazonek, pomimo tego, że zachowały pierś, zostały pozbawione węzłów chłonnych (ja miałam wyciętych 18 z czego jeden był z przerzutami). I to właśnie wycięcie węzłów powoduje, że rehabilitacja jest nam niezbędna. To właśnie wycięcie węzłów powoduje obrzęk, którego tak bardzo się boimy.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej