Autor Wątek: Alergia  (Przeczytany 33841 razy)

Offline suchal

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: Alergia
« Odpowiedź #90 dnia: Lutego 16, 2017, 11:14:34 pm »
mam pytanko odnośnie smogu
czy wy alergiczki/ dzieci wasze - alergicy = dusicie się? w pełnym słowa tego  znaczeniu  ;)



TOJKA< ja i moja córka rzeczywiście gorzej znosimy "świeże powietrze". Szczególnie jak nie ma wiatru i wszystko kisi się na wysokości głów. Za chwilę dojdą kurze z chodników sypanych piachem przez okres zimowy. Dojdzie pylenie drzew. Nie będzie palenia w piecach a i tak będzie trudno oddychać w związku ze spalinami z samochodów. Już nie wiem ile lat słyszę o ograniczeniu ruchu drogowego przez centrum Ciecha. Chyba tyle samo co o budowie nowej tamy na wysokości Nieszawy.
Dana, dwadzieścia lat temu przyjechała do nas koleżanka z Niemiec i powiedziała, że zapomniała już o tym jak u nas idąc chodnikiem chlapie się nogi błotem w porze deszczowej. O samochodach i ochlapanych tablicach nie wspomnę.
Nie jest dobrze a będzie jeszcze gorzej. Nie pamiętam aby tak często jak kiedyś..kiedyś...jeździły samochody sprzątające i myjące ulice.
Róża z egzekwowaniem przepisów i dawaniu grzywien też jest u nas cienko. Kuracjusze zatrzymują samochody na chodnikach i policja tego nie widzi. Mieszkańcy i właściciele psów nie zbierają odchodów i za to też nie ma kar. Śmieci rzucane są za płoty i nie tylko i tego też nikt nie widzi. Jesteśmy społeczeństwem (ogólnie mówię) brudasów. A zwróć komuś uwagę to narazisz się na chamskie odzywki.
Ot tak mi się zebrało.

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Alergia
« Odpowiedź #91 dnia: Lutego 17, 2017, 09:01:03 am »
Argumentów Róży nie pdzielam

nic nie szkodzi Dana  ;)........po prostu to nie Twoje podwórko

ale za to moje....sprawozdania coroczne do marszałka województwa o ilości wyprodukowanych spalin,odpadów,czynnika do klimatyzacji.....każdy metr czy kilogram to złotówka do zapłacenia
prywatny też korzysta z samochodu,klimy,pieca....ale przedsiebiorcę się finansowo za to przydusza

a weż pod uwagę elektrownie,spalatnie, lakiernie,serwisy........ile tam się TEGO wytwarza i ile kosztuje przedsiebiorcę cała infrastruktura służąca zminimalizowaniu szkodliwości.......i tu mam na mysli  napędzanie koniunktury, bo co roku nowy przepis , a Ty sie musisz przystosować

juz wiecie czemu tyle kremacja kosztuje ;D

2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Alergia
« Odpowiedź #92 dnia: Lutego 17, 2017, 09:55:28 am »

z tym smogiem nie mogę czegoś pojąć  :-\
czy dopiero w tym roku ludzie zaczęli palić w piecach bele czym?
...


Mieszkam w dzielnicy najbardziej zanieczyszczonej (i mnie to przeraża, że skoro w Kielcowie pomiar w mieście wykazuje przekroczenie o 1500% a na naszej dzielni ma być gorzejjj...). Ostatnio zrobi0no badanie dymów z kominów (latał dron z czujnikami). Wyniki dane do urzędu miast wręcz z wykazem nrów działek, gdzie najbardziej smrodzą. Ciekawe czy będzie ciąg dalszy (konsekwentny).

Ludzie od kilku lat znów palą śmieci. Palą je także wiosną i latem, aby mieć ciepłą wodę. Kupują węgiel na wiaderka, bo nie stac ich na jednorazowy zakup tony (nie mówiąc o zapasie na całą zimę). Ale są i tacy, któzy palą, bo można. Bo nikt nie broni.

A gdy niemiłosiernie dymią i sprawa trafia do sądu - zostaje umorzona. Bo cóż my mamy poradzić na to, że mamy stary piec...

Podobnie sprawa wygląda z zawartością szamb - nie bez kozery mówią o nas Kraina Tysiąca Szamb - kto tylko mieszka bezpośrednio przy łąkach wylewa ile się da...

I kontrole nic nie dają. Są bez sensu. Strażniik miejski przychodzi i nikt mu nie otiwra drzwi. Zostawia kartkę że przyjdzie nazajutrz. Prosi o kwit za ostatnie wytankowanie szamba. Dumy właściciel wręcza kwit z datą "wczorajszą". A przecież można by to załatwić systemowo: zużycie wody takie to a takie (jest rachunek z wodociągów), szacunkowa produkcja ścieków taka to a taka (przecież jest to wyliczane przy kanalizacji), pojemność szamba określona - a więc z określoną częstotliwością powinien nastepować wywóz nieczystości. Poprosze o kwity z np. ostatniego roku (przeciez jest zasada, która mówi, że się je powinno trzymać). I wtedy walic kary ile wlezie!
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Alergia
« Odpowiedź #93 dnia: Lutego 17, 2017, 01:13:55 pm »
Beciu u nas ( na Śląsku ) od zawsze było brudne, zanieczyszczone powietrze. Było jeszcze gorsze bo przecież połowa( jak nie więcej)  przemysłu została zlikwidowana. Pamiętasz Hutę Cynku na Wełnowcu ?  tam  zawsze unosiła się niebieska chmura. Robiono badania dzieciom , tym urodzonym na początku lat 80 - połowa miała ołowicę . A chmura nad Chorzowem? była cały czas. Teraz jest o wiele lepiej , jednak nasila się w zimie bo wtedy zanieczyszczeniom sprzyja pogoda- mróz ,brak wiatru, ciśnienie. NO i teraz zaczyna się o tym mówic głosno. Jest nadzieja dla naszych wnuków :) no i wiatr, deszcz sprzyja oczyszczeniu powietrza więc liczymy na poprawę w najbliższych dniach, już jest lepiej.
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Alergia
« Odpowiedź #94 dnia: Lutego 17, 2017, 03:10:08 pm »
Tak u mnie już skoczyło o jeden pkt wyżej. :oklaski: :oklaski:Pada i trochę wieje :oklaski: :oklaski:
Natalia

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Alergia
« Odpowiedź #95 dnia: Lutego 17, 2017, 05:02:45 pm »
u nas tez  :D i do czego to doszło by się cieszyc z paskudnej pogody! xhc
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Alergia
« Odpowiedź #96 dnia: Lutego 17, 2017, 08:44:26 pm »
Tojuś,
pytałaś gdzieś wczoraj, jak się czują, czy bardziej odczuwają, obecny smog nasi alergicy.
Nie pamietam, gdzie to było. Odpowiadam zatem tu, mając nadzieję, że przeczytasz  ;)
Moi ponoć beznadziejnie.
Młoda synowatego ze swierdzoną astmą, po przyjściu ze zewnątrz musi przyjąć dwa razy więcej wziewnych leków.
Jest rozważany zakup maseczek z filtrem.

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Alergia
« Odpowiedź #97 dnia: Lutego 18, 2017, 12:22:10 am »
Starsza już zakupiła maseczkę - ciutke ino daje rade w  onej.
Ma taki kaszel, że aż mi się serce kraje.
Jutro chyba do pulmonologa pójdzie prywatnie (tylko takiego bardzo dobrego lekarza mamy w sobotę pod ręką - oczywiście jeśli nie będzie na szpitalnym dyżurze)
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline suchal

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: Alergia
« Odpowiedź #98 dnia: Lutego 18, 2017, 08:22:02 am »
Idźcie, idźcie TOJKA.
Ja dostałam o lekarki skierowanie do jej znajomego pulmonologa, który pracuje w szpitalu. Tacy mają więcej doświadczenia i są w temacie.

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Alergia
« Odpowiedź #99 dnia: Maja 22, 2017, 05:44:40 pm »
sezon niniejszym zainaugurowany  >:( >:( >:(

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Alergia
« Odpowiedź #100 dnia: Maja 22, 2017, 05:46:11 pm »
konkretów potrzebuję, bo nie wiem czy to alergia czy przeziębienie mnie zaatakowało! jak  u ciebie się objawiła alergia?
« Ostatnia zmiana: Maja 22, 2017, 05:56:04 pm wysłana przez Amor »
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Alergia
« Odpowiedź #101 dnia: Maja 22, 2017, 07:09:49 pm »
standardowo u mnie mniej więcej o tej porze zaczyna mnie kręcić w nosie
najpierw trochę, a potem się rozwijaaaaaa
pojutrze idę po receptę na prochy i psikacze

przy przeziębieniu inaczej się czuję, może nie w 100%, ale tak w 90% to rozróżniam

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Alergia
« Odpowiedź #102 dnia: Maja 22, 2017, 07:16:36 pm »
ja już łykam clatrę i psikam pronasalem, przy zwykłych przeziębieniach tez mi pomagają
nic to, powinno minąc szybko jeśli przeziębienie
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Becia

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3537
Odp: Alergia
« Odpowiedź #103 dnia: Kwietnia 05, 2019, 03:54:50 am »
https://portal.abczdrowie.pl/wiele-osob-ma-alergie-na-wino-i-nawet-o-tym-nie-wie

mnie uczula, swędzi mnie skóra po więcej niż jednej lampce
"Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem."

Offline torti312

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Alergia
« Odpowiedź #104 dnia: Kwietnia 23, 2019, 09:34:32 am »
Temat na topie :d Właśnie zaczynam kichać, z nosa leci a oczy łzawią ;/