Inne choróbska > Różne choroby

Hashimoto- przewlekle zapalenie tarczycy

(1/17) > >>

Amor:
Jako ,że u mojej córki Zuzi zdiagnozowano takową przypadłość na podstawie podwyższonego TPO , zakładam wątek . Wiedza jaka tu będzie zawarta pomoże innym. Tu można poczytać o tej przypadłości.
http://www.mp.pl/pacjent/choroby/show.html?id=77782

słonecznik:
Amor  :-*
ja tylko dodam od siebie, że trudno tę chorobę zdiagnozować. Niestety u mojej koleżanki chorobę zdiagnozowano dość późno :( z tych wymienionych w artykule objawów dokuczała jej głównie otyłość.
M. spała po 4 godz., nie miała depresji, zaburzeń pamięci ( była dobrą studentką - ja nawet nie dostałbym się na takie studia na jakich ona studiowała, nie mówiąc o ich skończeniu).
na forum moim poprzednim forum tzn PCO były osoby, które diagnozowane były pod kątem problemów z niepłodnością i przez przypadek u nich wykrywano tę chorobę :/

Amor:
U Zuzi  tylko nieregularne miesiączki, a i te nie wiadomo czy mają cos z tym wspólnego. Badana była od 10 lat i dopiero w tym roku wyniki pokazały Hashimoto.( i to niezbyt duże) . Ta choroba może powoli dojrzewać. Ona czuła się bardzo dobrze, miała zawsze sukcesy w nauce , jej chwilami obnizony nastroj był raczej związany z obawą o moje zdrowie. Stres jednak może przyspieszac   te przypadłość.

słonecznik:

--- Cytat: Amor w Grudnia 29, 2013, 09:33:31 pm --- Badana była od 10 lat i dopiero w tym roku wyniki pokazały Hashimoto.( i to niezbyt duże) . Ta choroba może powoli dojrzewać.

--- Koniec cytatu ---
? czy to znaczy, że robiła sobie badania tarczycy np TSH i wychodziły ok, a po jakimś czasie ujawniło się Hashimoto?  :o

Amor:
Dokładnie tak! Od dwóch lat tsh było na górnej granicy ,ale nie przekraczało. AntyTPo lekko wzrastało, ale nie drastycznie .
( cos spac nie możesz ,jak ja? :))

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej