Autor Wątek: Hashimoto- przewlekle zapalenie tarczycy  (Przeczytany 29243 razy)

Offline Ewka_79

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1006
Odp: Hashimoto- przewlekle zapalenie tarczycy
« Odpowiedź #30 dnia: Kwietnia 12, 2015, 10:46:18 pm »
Ja nie mam tylko jednego węzła i też powiedzieli, żeby nic z tą ręką nie robić. No niestety do brania krwi ją podaję, ponieważ druga mnie strasznie boli od tej chemii a jeszcze dwie
przdemną. I macie rację, jak biorą z tej bez węzła, to zaraz na drugi dzień jest spuchnięta i z wielkim siniakiem  :-[.
Rak pierwsi lewej potrójnie ujemny G3 -mastektomia podskórna piersi lewej z rekonstrukcją - grudzień 2014
chemioterapia 6xFEC, 3xTaxoter - 21.01.- 31.07.2015
radioterapia - 10.08. - 15.09. 2015
olaparib
profilaktyczna mastektomia piersi prawej i usunięcie jajników - X-WOMEN BRCA1

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Hashimoto- przewlekle zapalenie tarczycy
« Odpowiedź #31 dnia: Kwietnia 13, 2015, 09:37:54 am »
Ptaszynko ,córa moja ,Zuzanna  ;) jest na bezglutenowej diecie parę miesięcy ,ale orzekła ,ze chyba zarzuci bo żadnych pozytywnych efektów,ani lepszego samopoczucia , po prostu zero poprawy.
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: Hashimoto- przewlekle zapalenie tarczycy
« Odpowiedź #32 dnia: Kwietnia 13, 2015, 03:27:01 pm »
Amorku, nie pamiętam gdzie wyczytałam, że u takich jak ja potrzeba ok 2 lat na odczucie poprawy, więc cierpliwie czekam, jeden duży plus na sam początek jaki miałam, to pozbycie się problemu ze stolcem  ztx
a Zuza jak długo choruje ? i bardzo miała zryte anty-tpo ?
Zresztą w książce jak żyć z hashimoto jest wskazanie, unikać stresu i przemęczenia, wiem że to jest nie możliwe, trzymam mocno kciuki za zdrowie Małego Księcia, wtedy też Zuzka się uspokoi  :-*
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Hashimoto- przewlekle zapalenie tarczycy
« Odpowiedź #33 dnia: Kwietnia 13, 2015, 03:35:58 pm »
Dzieki ptaszyno!:) Nawet jej anty TPO nie było bardzo duże ,rosło przez 3 lata  ostatnie badane było chyba  około 200 ?( pierwsze złe  antyTPO zauważone około 5 lat temu miało 84)  Podobno można mieć i 2000 ,ale jeśli TSH i sama tarczyca jest ok to nie nalzey się tym przejmować. Tarczyca Zuzy pokazywała na USG stan zapalny. TSH sięgało ostatecznie 5, 5.BY zajść w ciązę nie powinno być wyższe niż 1,5. Dlatego dostała eutyrox 25. Teraz już ma 75. Dzieciak daje popalić ,ale i również przynosi tyle radości. :) Top bezglutenowe jedzenie mało mnie przekonuje. Musiała by jesc tylko domowe przetwory , a te nie bardzo jej smakują!
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: Hashimoto- przewlekle zapalenie tarczycy
« Odpowiedź #34 dnia: Kwietnia 13, 2015, 05:40:01 pm »
wiem Amorku że jedzenie bez glutenu bywa fuj...  :-[, nie wiem gdzie kupuje sobie przysmaki, ja na internecie w Balvitenie i idzie żyć i jem nawet sernik (ja ser a psinowata spód)
u mnie tsh i ft3 i ft4 były w normie, dopiero przeciwciała pokazały co jest - ponad 1000 no i usg też dało obraz  :-\
ja mam ustawiony eutyrox 100 i wyniki są ok
sąsiadka była z tarczycą w Gliwicach i ona mi powiedziała, że w naszym tarczycowym świecie, ważny jest poziom d3, wapnia zjonizowanego i parathormonu
pytaj Amorku jeśli jest potrzeba i będziemy szukać pomocy dla Zuzi,  :-*
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Hashimoto- przewlekle zapalenie tarczycy
« Odpowiedź #35 dnia: Kwietnia 13, 2015, 06:00:43 pm »
Dzięki ptaszynko ,ale z Zuzą jest całkiem dobrze!:) Jak zajada eutyrox ma TSH ponad 1 i czuje się ok .Reszta wynikow tez w porządeczku. Od niej właśnie zaczęłam akcję z wit. D3.TEz miała ok. 8. Co do zywnosci to własnie  Balviten dla mnie jest ble. Takie napompowane  pieczywo. Duzo dodatkow, polepszaczy. Lepsze jest np. z Schara. Mozna kupic chleb  naprawdę ciemny na zakwasie. Ja nawet w domku piekłam ryżowy  na własnym  specjalnym zakwasie,ale jej nie smakował. A sernik to akurat można zrobić całkowicie bez glutenu:) po co ci spod? Wiedenski sernik  jest tylko z sera. Gdzies Zuza wklejała   zdjecie wspaniałego czekoladowego ciasta, z polewą  karobową jakie produkowałyśmy w Bystrej. Bo oprócz bezglutenu jeszcze miała dietę bezmleczną  i bezjajeczną ( z powodu małego)  TO dopiero jest problem! Teraz jest w miarę ok.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 13, 2015, 06:02:14 pm wysłana przez Amor »
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: Hashimoto- przewlekle zapalenie tarczycy
« Odpowiedź #36 dnia: Kwietnia 13, 2015, 06:09:06 pm »
Amorku ja sobie piekę chlebuś, kupiłam maszynę i jadę  xcv
sernik kupuję, nie piekę, ja jestem sama i nawet dając rodzicom byłoby tego za dużo  :-\ a Zuzia faktycznie miała po pachy tych diet, współczuję bezmlecznej i bezjajecznej  :( ale dla dziecka człowiek jest w stanie znieść wszystko  :D
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Hashimoto- przewlekle zapalenie tarczycy
« Odpowiedź #37 dnia: Kwietnia 13, 2015, 07:18:49 pm »
Boźe dziewczyny ,kiedy Wy na to wszystko znajduje ie czas?
Natalia

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: Hashimoto- przewlekle zapalenie tarczycy
« Odpowiedź #38 dnia: Kwietnia 13, 2015, 07:40:47 pm »
dlatego Natalciu mam maszynę, wleję i wsypię a ona odwala za mnie robotę i wyciągam ciepły i pachnący chlebuś  mnx mnx
i powiem że jest pyszny  mnx
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Hashimoto- przewlekle zapalenie tarczycy
« Odpowiedź #39 dnia: Kwietnia 13, 2015, 08:20:07 pm »
Ja pamiętam do dziś smak chleba pieczonego przez mamę .Wierzę Ptaszyno ,że jest pyszny ,ale mnie i tak się nie chce .Ja ogólnie nie lubię kuchni ::(( ::((
Natalia

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Hashimoto- przewlekle zapalenie tarczycy
« Odpowiedź #40 dnia: Kwietnia 13, 2015, 08:21:58 pm »
Ja ogólnie nie lubię kuchni ::(( ::((

witaj w klubie  :)
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: Hashimoto- przewlekle zapalenie tarczycy
« Odpowiedź #41 dnia: Kwietnia 13, 2015, 08:23:07 pm »
Natalko mój wróg nr 1 to kuchnia  ::(( wolę wymyć wszystkim sąsiadom okna i wytrzepać dywany (tera nie mogę tą łapką)
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Hashimoto- przewlekle zapalenie tarczycy
« Odpowiedź #42 dnia: Kwietnia 13, 2015, 08:51:10 pm »
Miło mi ,że nie jestem sama ztx ztx
Natalia

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Hashimoto- przewlekle zapalenie tarczycy
« Odpowiedź #43 dnia: Kwietnia 15, 2015, 10:47:52 am »
Wyczytałam własnie ,ze dzisiejsza pszenica zawiera 40 % więcej glutenu niż ta z przed 50 lat! ( to do tych jako ciekawostka  będących  na bezglutenowej diecie )
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: Hashimoto- przewlekle zapalenie tarczycy
« Odpowiedź #44 dnia: Kwietnia 15, 2015, 06:26:38 pm »
Amorku, wszystko przez ten czas się popsuwało, brakuje mi smaku jedzenia sprzed prawie 50 lat  mnx, nawet ta woda w syfonach szklanych była pyszna  mnx
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia