Autor Wątek: Hashimoto- przewlekle zapalenie tarczycy  (Przeczytany 29251 razy)

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: Hashimoto- przewlekle zapalenie tarczycy
« Odpowiedź #60 dnia: Kwietnia 17, 2015, 08:11:19 pm »
super, tak trzymaj  Aquila  :oklaski: :oklaski:
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Hashimoto- przewlekle zapalenie tarczycy
« Odpowiedź #61 dnia: Października 22, 2015, 05:09:42 pm »
Może komus  przydadzą się takie informacje:
"W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi interpretacji wyników, wracam do tematu optymalnych wyników badań "trójki tarczycowej" i kilku innych parametrów.
 Chyba wszyscy o tym wiedzą, ale napiszę raz jeszcze:
 to, że nasze wyniki mieszczą się w tzw. "normie" podanej na wydruku z laboratorium, nie oznacza, że są one prawidłowe, idealne dla nas i że musimy się przy nich dobrze, "normalnie" czuć.

Każdy jest inny i każdy ma prawo funkcjonować inaczej przy określonym poziomie hormonów, ale obecnie przyjmuje się za "optymalne i pożądane" następujące wyniki:

• TSH - zwykle poniżej 2.0, najlepiej w przedziale 0.5-1.5, chociaż oczywiście są pacjenci, dla których nawet takie wartości są zbyt duże (pamiętajmy o tym, że osoby przyjmujące leki z T3, takie jak Novothyral, Thybon, NDT itp., mogą mieć TSH blisko zera i nie jest to powód do niepokoju),

• fT4 - najlepiej w górnej połowie normy,

• fT3 - górna połowa normy, ale im bliżej samej górnej granicy, tym lepiej, czyli dążymy do wyniku w górnej ćwiartce,

• przeciwciała a-TPO - zgodnie z podanymi normami,

• witamina D - powyżej 50 (najlepiej koło 60-70),

• ferrytyna - zdecydowanie powyżej 60 (jeśli tracimy włosy to powyżej 80, mówi się, że pacjenci z chorą tarczycą powinni dążyć do 90-100, więc jest o co walczyć:))

Pamiętajmy, że te przedziały to tylko orientacyjne, ogólne wytyczne. Wyniki przy, których WY czujecie się najlepiej, mogą się od nich różnić i nie ma w tym nic nadzwyczajnego.

 Dla tych, którzy wolą przedziały procentowe:
- fT4 powinno być na poziomie >50% normy
- fT3 powinno być na poziomie na poziomie >60-70% normy (i znowu jeden nie będzie miał objawów przy 50%, inny będzie ledwo powłóczył nogami przy wyniku 80%)

 Załączam kalkulator, który pomoże Wam przeliczyć wyniki na wartości procentowe:
http://www.chorobytarczycy.eu/kalkulator   "
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: Hashimoto- przewlekle zapalenie tarczycy
« Odpowiedź #62 dnia: Października 22, 2015, 05:45:24 pm »
miałam tsh w granicy 0,5 i byłam pełniejsza werwy, gdy doszło do 1,6 oklapłam, wreszcie endokrynolog postanowił że mam eksperymentować z Eutyroxem, zacząć brać dawkę 112,5, sprawdzić samopoczucie i zrobić badanie tsh
wychodzi na to że przy niedoczynności nie fukcjonuję  :(
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Hashimoto- przewlekle zapalenie tarczycy
« Odpowiedź #63 dnia: Października 22, 2015, 05:51:07 pm »
Może się Wam przyda http://www.japonskimotyl.pl/

Moja siostrzenica ma nadczynność. I bardzo żałuję, że nie ma tylu tak wartościowych stron odnośnie tej przypadłości...
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Hashimoto- przewlekle zapalenie tarczycy
« Odpowiedź #64 dnia: Października 22, 2015, 07:16:51 pm »
 nie podałam linka w poprzednim poście, poprawiam się
https://docs.google.com/document/d/1M5JHwTx4ugJgpMluKHmq-aMi2cJsY0H_NKQYX8QQXtc/pub
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Hashimoto- przewlekle zapalenie tarczycy
« Odpowiedź #65 dnia: Kwietnia 10, 2016, 10:48:13 am »


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline danuta

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3459
Odp: Hashimoto- przewlekle zapalenie tarczycy
« Odpowiedź #66 dnia: Kwietnia 10, 2016, 11:32:50 am »
dzięki mag, prześlę mojej córce, choć teraz w ciąży wynik zmienił się totalnie i ma bardzo niski poziom, ale i tak eutyrox bierze.
6 x AT
mastektomia 2005
radioterapia
hormonoterapia

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Hashimoto- przewlekle zapalenie tarczycy
« Odpowiedź #67 dnia: Kwietnia 10, 2016, 01:01:35 pm »
Zuza już studiowała Gurbacką  i dietę stosowała, niestety w je przypadku  nic nie dała!
 danuta moja córa tez ma już bardzo niski poziom TSH i przypuszczam, ze może ciut jej zmniejszy eutyrox, a bierze az 100. Do około 20 tygodnia najlepiej by TSH nie przekraczało 1 , to dla dobra malucha, dlatego Zuza miała zwiększoną dawkę leku. Po porodzie będzie musiała często kontrolować TSH z powodu nadczynności w jaką wpadła po pierwszym porodzie.
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Maja048

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1243
Odp: Hashimoto- przewlekle zapalenie tarczycy
« Odpowiedź #69 dnia: Kwietnia 10, 2016, 07:17:20 pm »
Jutro sprawdzę, która wiadomość i link będzie dla mnie...odbieram wynik na TSH... :-*

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Hashimoto- przewlekle zapalenie tarczycy
« Odpowiedź #70 dnia: Kwietnia 10, 2016, 08:56:55 pm »
przeczytałam bardzo wszystko ciekawe. Najciekawszy jednak jest fakt ,ze Zuza bardzo wielu objawow nie miała, zanim ją zdiagnozowano, własciwie dopiero USG tarczycy pokazało , ze to Hashimoto. Przeczytałam, że w ciązy TSH powinno być nie wyżej niż 2,5 teraz tendencje są by tak leczyc , zapobiegać   by nie przekraczało 1!!  a już na pewno jak ktoś chce zajść w ciązę.
Maju chyba się nie boisz o TSH? nie miałaś chyba żadnych problemów do tej pory? wprawdzie po menopauzie kobiety często wpadają w niedoczynność , ale teraz to już nie jest straszne.  Najważniejsze by mieć dobre samopoczucie , mówią , ze wyniku się nie leczy !
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Hashimoto- przewlekle zapalenie tarczycy
« Odpowiedź #71 dnia: Kwietnia 10, 2016, 09:04:16 pm »
Amor ja też nie miałam objawów, ale chyba dobrze, że wdrożyłam leczenie ZANIM się pojawiły, tsh miałam 5 i coś, ft4 i ft3 w normie, ale w usg widać że tarczyca lekko śmignięta

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Hashimoto- przewlekle zapalenie tarczycy
« Odpowiedź #72 dnia: Kwietnia 10, 2016, 09:09:58 pm »
A jak mnie się ciągle spać chce, to może zbadać tę tarczycę, co?
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Hashimoto- przewlekle zapalenie tarczycy
« Odpowiedź #73 dnia: Kwietnia 10, 2016, 09:15:53 pm »
tarczycę zawsze można i nawet od czasu do czasu dobrze zbadać!
aquila- Zuza tez dostała od razu leczenie  bo już antyTPO było lekko podniesione  , tarczyca wtedy nie była najgorsza, ale Hashimotowa 
   mimo zażywania i częstej kontroli, po porodzie wskoczyła w nadczynność co zniszczyło jej tarczycę :(( niestety nie można było temu zapobiec, tak czasami po prostu bywa )
oby teraz się to nie powtórzyło
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Maja048

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1243
Odp: Hashimoto- przewlekle zapalenie tarczycy
« Odpowiedź #74 dnia: Kwietnia 11, 2016, 01:25:00 pm »
Mam wynik . Rok temu 1,565 a teraz 0,668...Jutro albo za tydzień idę do lekarza bo w usg "wyszły" guzki.... :)