Autor Wątek: Carpaccio z buraka z kozim serem  (Przeczytany 4082 razy)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Carpaccio z buraka z kozim serem
« dnia: Stycznia 10, 2014, 07:58:15 pm »
2 duże buraki
szczypta soli
1 łyżeczka miodu
odrobina  oliwy z oliwek
odrobina musztardy Dijon
kilka kropel  octu balsamicznego
100 g koziego sera
garść pestek dyni
garść rukoli
szczypta pieprzu


Buraki pieczemy w foli w ok. 200 stopniach, aż będą miękkie. Obieramy je ze skóry i kroimy na cienkie plastry. Na talerzu układamy rukolę, na niej plastry buraków, posypujemy pestkami dyni i kozim serem. Następnie polewamy dressingiem.

Dressing:


Mieszamy razem ocet balsamiczny, musztardę, oliwę z oliwek i miód. Dodajemy sól i pieprz do smaku.
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Carpaccio z buraka z kozim serem
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 30, 2014, 12:54:28 pm »
Jeszcze nie kupowałam sera koziego.  :-\
Gdzie go można nabyć?
A sos, jaki tu podajesz stosuję do sałatki z sałaty (masłowej lub lodowej) którą rwę na mniejsze kawałki. Do nich dodaję jeszcze pomidor w dużych kostkach. Pychota do obiadu. Francuzi jedzą ją zawsze (dosłownie) przed każdym obiadem. My dojadamy do drugiego dania. :)
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Carpaccio z buraka z kozim serem
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 30, 2014, 01:00:24 pm »
Ser kozi jest w Kauflandzie ,tesco, lidlu i mysle ,że w  wielu innych dużych sklepach.
DZis robię sałatke z lisci szpinaku baby, z awocado, migdałami, podsmażoną cukiną i  cieciorką!
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Carpaccio z buraka z kozim serem
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 30, 2014, 02:10:10 pm »
Amorku, gdyby wyznacznikiem zdrowia, był sposób odżywiania, to bylibyście najzdrowszą rodzinką. Ja wielu z produktów, które wymieniasz nigdy nie stosowałam w swojej kuchni. Moja kuchnia jest najprostsza i mało urozmaicona. Nie chce mnie się poświęcać czasu na wymyślanie. Chyba już się nagotowałam w życiu i przyszło zmęczenie materiału.  :-\ Zresztą za codziennym gotowaniem nigdy nie przepadałam, choć to robiłam. Lubię za to wypieki (robić i jeść) mnx
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Carpaccio z buraka z kozim serem
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 30, 2014, 04:52:25 pm »
gdyby wyznacznikiem zdrowia, był sposób odżywiania, to bylibyście najzdrowszą rodzinką.
He,he chciałas tym zdaniem mnie zniechęcić do zdrowego zywienia czy siebie podbudować? A moze jedno i drugie? ;)
Myślę,ze nie należymy do  chorych rodzinek. Wręcz jestem pewna ,ze mój sposób eliminowania tłuszczow z pożywienia ma już swój  namacalny efekt. Jestem pewna, ( ba nawet to udowodniono) że żywienie i ruch  ( czy tez wątpisz w uprawianie sportu? pewnie nie, bo tez lubisz )  ma wpływ na zdrowie człowieka. Oczywiście jest jeszcze spadek po przodkach w postaci genow i niszczycielska siła cywilizacji. Uwazam jednak,ze walczyc możemy tylko tak -zdrowy tryb zycia ! Oczywiście nic na siłę, tylko jak ktoś lubi, bo zmuszanie się do czegokolwiek tez szkodzi. Zawsze mówiłam ,ze może gdybym nie dbała o siebie  to zachorowałabym 10 lat wcześniej?MOze.....,tego nikt nie wie ,ja za to wiem ze nie mam sobie nic do zarzucenia.
Coz, ostatnio wcale tak o siebie nie dbam ,musze się poprawic! :D
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Carpaccio z buraka z kozim serem
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 30, 2014, 07:49:32 pm »
Amorku w żadnym wypadku nie chciałam Ciebie zniechęcić. Tak niezgrabnie wyraziłam podziw dla Twojego zaangażowania w zdrowy tryb życia. A siebie podbudować; znaczy przyklasnąć mojemu lenistwu w tym zakresie - zdecydowanie nie. To taka zwykła zazdrość, że Tobie się chce, a mnie nie (nie dotyczy to usportowienia się, bo w tym zakresie coś niecoś robię)  :-*
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Carpaccio z buraka z kozim serem
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 30, 2014, 07:53:42 pm »
Dzieki w takim razie! Mnie zniechęcić to tak jak i do sportu to raczej - niemożliwe! ;) Teraz jednak mam przerwę   i w gimnastyce i nordicu. OJ ,pogonić muszę wirusy! A Olek już myśli o wyjeździe na narty w marcu!
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Odp: Carpaccio z buraka z kozim serem
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 01, 2014, 10:26:29 pm »
Amorku i dobrze ze  myśli ,narty lubisz ,a ja lubię nowinki żywieniowe ,kozi ser mniam ,ostatnio odkryła, mleko sojowe do kawy,a carpaccio jutro zrobię ,składniki mam   mnx
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc