Autor Wątek: Lekarze są pazerni. Nie chcą się kształcić, myślą "tutaj zarobię więcej"  (Przeczytany 3755 razy)

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
- Wszyscy kiedyś zabiegaliśmy o zagraniczne szkolenia. Dziś widzę wielu lekarzy, którzy skończyli specjalizację, a ze światową medycyną nie mieli kontaktu - powiedział dr Grzegorz Luboiński w "Newsweeku" - Myślą tak: stypendium wyniesie 3 tysiące dolarów, w Polsce zarobię wielokrotność tej sumy.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,15265538,Luboinski_w__Newsweeku___Lekarze_sa_pazerni__Nie_chca.html#BoxSlotII3img
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Lekarze są pazerni. Nie chcą się kształcić, myślą "tutaj zarobię więcej"
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 13, 2014, 03:13:00 pm »
::(( ::(( ::(( 4-5 tys za dyżur łikendowy  :o
toż to prawie roczna renta chorego, za którą jeszcze trza się prywatnie leczyć  ::)
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline słonecznik

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 485
Odp: Lekarze są pazerni. Nie chcą się kształcić, myślą "tutaj zarobię więcej"
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 13, 2014, 04:02:24 pm »
 xhc 
Taka stawka to chyba tylko w specjalistycznych ośrodkach w Warszawie. Na pewno nie w zwykłym szpitalu. 4-5 tys . to  lekarze zarabiają ale chyba za miesiąc a jak piszą w komentarzach to i połowę tego.
Warszawa ma się dobrze....

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Lekarze są pazerni. Nie chcą się kształcić, myślą "tutaj zarobię więcej"
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 13, 2014, 05:14:02 pm »
ja mam doktorów w rodzinie - co najmniej po dyszku majom na miecha jak nie więcej - i wille wypasione  >:D
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Lekarze są pazerni. Nie chcą się kształcić, myślą "tutaj zarobię więcej"
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 13, 2014, 05:23:40 pm »
Nie zazdrościć- na lekarza iśc! ;) albo dziecka słąć!
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Lekarze są pazerni. Nie chcą się kształcić, myślą "tutaj zarobię więcej"
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 13, 2014, 05:51:10 pm »
Nie zazdrościć- na lekarza iśc! ;) albo dziecka słąć!

Dokładnie  O0
Moja przyszła synowa, młodziutka dentystka, tygodniowo zarabia tyle ile mój starszy synowaty w miesiąc  ::)

Dodam tylko, że moi znajomi lekarze ciągle się szkolą. To nie norma, że lekarze nie chcą się kształcić.

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Lekarze są pazerni. Nie chcą się kształcić, myślą "tutaj zarobię więcej"
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 13, 2014, 06:13:13 pm »
Nie zazdrościć- na lekarza iśc! ;) albo dziecka słąć!

wszyscy nie mogom byc doktorami  >:D
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Lekarze są pazerni. Nie chcą się kształcić, myślą "tutaj zarobię więcej"
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 13, 2014, 06:18:05 pm »
ja nie mam nic przeciwko żeby dobrze zarabiali, jeśli dobrze będą leczyć, a nie czy się stoi czy się leży ...
10 tysi w Warszawie, jeśli jest się jedynym żywicielem np 5-osobwej rodziny (np żona niepracująca plus trójka dzieci) to wcale nie jest strasznie dużo, biorąc pod uwagę np ceny nieruchomości w dobrych lokalizacjach i ceny w ogóle ;)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Lekarze są pazerni. Nie chcą się kształcić, myślą "tutaj zarobię więcej"
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 13, 2014, 07:27:19 pm »
Nie zazdrościć- na lekarza iśc! ;) albo dziecka słąć!

wszyscy nie mogom byc doktorami  >:D

Raczej nam to nie grozi! ;)
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Lekarze są pazerni. Nie chcą się kształcić, myślą "tutaj zarobię więcej"
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 13, 2014, 07:52:34 pm »
biorąc pod uwagę np ceny nieruchomości w dobrych lokalizacjach i ceny w ogóle ;)

Potwierdzam: za 10 tysiaków w wawce dla rodziny to żaden cymes… A podatek od nieruchomości pani prezydent nam taki dowaliła, że wystosowałam pismo z prośbą o rozłożenie na raty, bo nie poźwigniemy  :-X

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Lekarze są pazerni. Nie chcą się kształcić, myślą "tutaj zarobię więcej"
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 13, 2014, 08:04:25 pm »
Ordynatorzy, lekarze w oddziałach szpitalnych, klinicznych, zarabiają naprawdę fajnie. I to nawet w małych szpitalach.
Gorzej z tym niższym personelem.

A 10 tysiaków na rodzinę, miesięcznie, to nawet u mnie żaden cymes...

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Lekarze są pazerni. Nie chcą się kształcić, myślą "tutaj zarobię więcej"
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 13, 2014, 11:50:51 pm »
Nie piszę o zarobkach ordynatorów, szefów klinik.....mają odpowiedzialność i powinni być ze swej pracy rozliczani i też powinni ponosić konsekwencje (nawet materialne) dlatego muszą dużo zarabiać.
Razi mnie natomiast, że zwykli lekarze rodzinni, będący na kontraktach, zarabiają niezależnie od swojej wiedzy, zaangażowania, a od ilości pacjentów (najlepiej mało lub wcale nie chorujących). Wierzcie mi nie są to małe kwoty.

Ale cóż póki co to i tak mało zarabiają (szczególnie młodzi lekarze przed specjalizacją) bo gro z nich wyjeżdża za granicę, gdzie czekają na nich z otwartymi rękoma (nawet na tych co są przed specjalizacją).
Zastanawia mnie przy tym tylko jedno, jak długo polscy podatnicy będą kształcić studentów (głównie mam na myśli medycyny, bo to jedne z najdroższych kierunków) by ci potem bez problemu wyjeżdżali nie odpracowując, ani nie zwracając za studia. I nie przyjmuje odpowiedzi, że państwo ma im dać pracę. Praca jest, tylko nie zawsze tam gdzie mieszkają. Pediatrów młodych prawie nie ma. Sami emeryci.  :(
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Lekarze są pazerni. Nie chcą się kształcić, myślą "tutaj zarobię więcej"
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 14, 2014, 12:43:00 am »
Też sobie myślę, że studia powinno się 'odpracowywać', lub podejmując decyzję o wyjeździe - zwrócić koszty nauki. I, szczerze mówiąc, nie mam pojęcia, dlaczego tak nie jest?…
Dlaczego można za darmo, czyli za publiczne pieniądze, się wykształcić i wyjechać za granicę, aby tam pracować. Jeśli ktoś potrafi mi to wytłumaczyć, będę wdzięczna, może mi się poukłada w głowie...

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Lekarze są pazerni. Nie chcą się kształcić, myślą "tutaj zarobię więcej"
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 14, 2014, 09:27:43 am »
coraz częściej myślę, że studia w ogóle powinny być płatne, oczywiście ze stypendiami wysokimi dla najlepszych i dogodnymi kredytami dla niezamożnych; teraz i tak większość de facto za studia płaci... ja studiowałam bezpłatnie, może gdybym musiała zainwestować to bym lepiej wybrała kierunek

Offline słonecznik

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 485
Odp: Lekarze są pazerni. Nie chcą się kształcić, myślą "tutaj zarobię więcej"
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 14, 2014, 12:49:45 pm »
aquila no trza nam było lekarzami zostać  ;)