Autor Wątek: Obrzęk limfatyczny  (Przeczytany 65660 razy)

Offline Maja048

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1243
Odp: Obrzęk limfatyczny
« Odpowiedź #180 dnia: Października 23, 2016, 01:31:03 am »
Od dwóch dni boli mnie ręka najbardziej w pachwinie i przy protezie...czuję obrzęk...każdy ruch ręką w górę to ból....Nie "przerobilam" ręki....Całe szczęście,że w poniedziałek jadę do onki...Oj będzie musiała doradzić w wielu sprawach...nazbierało się trochę...
betty jeżeli rehabilitant robi źle masaż to zrezygnuj....mnie powiedziano,że obrzęk sprzed lat powstał ze źle robionego masażu....
Pozdrawiam.... :-*
ręka boli....miłej niedzieli... :-*

Offline Kasia lent

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Obrzęk limfatyczny
« Odpowiedź #181 dnia: Grudnia 17, 2016, 10:00:07 pm »
Witam ponownie we właściwym wątku.Co prawda wyżaliłam się już w "stawach" ale porządek musi pewnie być. :D
Rak zrazikowy er100%,pr20%,her(-)
2015. /6ac,mastektomia,radioterapia,tamoxifen

Offline Kasia lent

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Obrzęk limfatyczny
« Odpowiedź #182 dnia: Grudnia 17, 2016, 10:51:57 pm »
Tak właśnie miałam go nosić24 godziny potem zdjąć, ale nie dotrwałam,szczypała przeokrutnie, bolało teżwiec po siedmiu godzinach odwinełam ręke.
Teraz jadę dopiero w środę, mam nadzieję ,że nie zrobi mi się z powrotem ta poducha pod kciukiem.
Rak zrazikowy er100%,pr20%,her(-)
2015. /6ac,mastektomia,radioterapia,tamoxifen

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Obrzęk limfatyczny
« Odpowiedź #183 dnia: Grudnia 18, 2016, 07:50:09 pm »
jak masz obrzęk na dłoni to zapytaj o rękawiczkę mobiderm, jest megawygodna i nic nie boli jej noszenie, niestety jest droga, ale warto

Offline Kasia lent

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Obrzęk limfatyczny
« Odpowiedź #184 dnia: Grudnia 18, 2016, 09:17:44 pm »
Zapytam o tą rękawice, obrzęk mam puki co tylko na dłoni,oczywiście dziś wrócił z powrotem.Trochę trząsne trochę głaskam tą dłoń, ale nie wiele to daje.Nie jest to mega poducha ale taka 2na3 cm.
Rak zrazikowy er100%,pr20%,her(-)
2015. /6ac,mastektomia,radioterapia,tamoxifen

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Obrzęk limfatyczny
« Odpowiedź #185 dnia: Grudnia 18, 2016, 10:14:05 pm »
jeśli to jest świeże, to po mojemu w całości odwracalne!


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Kasia lent

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Obrzęk limfatyczny
« Odpowiedź #186 dnia: Grudnia 19, 2016, 01:03:19 am »
O ile ok. 3tyg.to świeże ?,bo tyle się z tą łapą baruje.Było by świetnie gdyby ten opuchlak znikł na zawsze.
Rak zrazikowy er100%,pr20%,her(-)
2015. /6ac,mastektomia,radioterapia,tamoxifen

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Obrzęk limfatyczny
« Odpowiedź #187 dnia: Grudnia 19, 2016, 09:30:53 am »
jest duża szansa!


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Obrzęk limfatyczny
« Odpowiedź #188 dnia: Grudnia 19, 2016, 05:24:08 pm »
3 tygodnie to megaświeże ;)

Offline Kasia lent

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Obrzęk limfatyczny
« Odpowiedź #189 dnia: Grudnia 21, 2016, 11:39:20 pm »
Witam dziś mi zbandażowano rękę trochę lżej., mimo to boli trochę i szczypie  wzięłam imbuprom i nasen ,ułożyłam grabę na trzech poduszkach i liczę że zasne.To ściskanie tymi bandażami to prawdziwy hartcor.
A jak wytrzymam do rana w tych bandażowych uciskach to dam se  medal! Pozdrawiam!
Rak zrazikowy er100%,pr20%,her(-)
2015. /6ac,mastektomia,radioterapia,tamoxifen

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Obrzęk limfatyczny
« Odpowiedź #190 dnia: Grudnia 22, 2016, 04:28:20 pm »
to aż tak boli  :o
bo mnie trochę bolało, ale nie na tyle żeby brać przeciwbólowe
to chyba nie powinno aż tak boleć

Offline Kasia lent

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Obrzęk limfatyczny
« Odpowiedź #191 dnia: Grudnia 22, 2016, 07:17:37 pm »
No właśnie aguila masz rację nie powinno tak boleć!.Znów wytrzymałam tylko 12godzin, należało w tych dybach
wytrzymać24godz.Nie zmrużyłam oka mimo nasennych proszków.
Rano makabra po odwinięciu zobaczyłam pod bandażami opuchnietą bułe.
Zaczęłam masować strząsać, smarować liotonem1000 trochę rozmasowałam reszta się utrzymuje.Skontaktowałam się z rehabilit. ,która była zdziwiona zachowaniem mojej kończyny. Poinformowała mnie jak ją masować ,bo wizyte u niej mam za tydzień.Twierdzi że różnie się ciało zachowuje w moim przypadku nie będzie narazie bandarzować, moja rehabilitacja będzie polegać na ćwiczeniach i delikatnym masażu.Nadmienie ,że ręka nie jest twarda ,czerwona i zgorączkowana.Mam opuchnięty grzbiet dłoni,dłoń lewa jest gróbsza od prawej o1cm.Palce są ok.Co Wy na to ?
Rak zrazikowy er100%,pr20%,her(-)
2015. /6ac,mastektomia,radioterapia,tamoxifen

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Obrzęk limfatyczny
« Odpowiedź #192 dnia: Grudnia 22, 2016, 08:57:59 pm »
Ja nie wiem, coś jakby nie tak.
Może ta osoba nie potrafi prawidłowo bandażować, a może nie dostrzega u Ciebie, no nie wiem, jakiegoś szczegółu, wady, która pomimo bandażowania powoduje wzrost obrzęku. Coś nie tak. Najlepiej by było, aby ktoś inny rzucił na całość okiem.
Ucisk któregoś z nerwów może powodować ból, duży i to całej łapy, ale żeby przyrost obwodów.

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Obrzęk limfatyczny
« Odpowiedź #193 dnia: Grudnia 22, 2016, 09:33:28 pm »
Kasiu, napisz do naszego eksperta i zapytaj, czy ten ból może mieć miejsce(opisz w skrócie to, co robi Ci pani specjalistka)

tu masz panel do zadawania pytań, wybierz z ekspertów Adama Iwańskiego i w okno wpisz pytanie:


http://www.amazonka.org.pl/zapytaj-eksperta/


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Obrzęk limfatyczny
« Odpowiedź #194 dnia: Grudnia 22, 2016, 11:38:49 pm »
Mam opuchnięty grzbiet dłoni,dłoń lewa jest gróbsza od prawej o1cm.Palce są ok.Co Wy na to ?

jeśli masz opuchnietą tylko dłoń, to nie wiem czy bandażowanie całej ręki ma sens; bo jak Ci źle to zrobi i nie zabezpieczy odpowiednio palców, to chłonka pójdzie w palce; dlatego tak polecam tę rękawiczkę, bo dzięki niej nie puchną palce, a jest wygodniejsza niż bandażowanie palców+mobiderm (i nic nie boli);

mogę polecić Ci jeszcze łykanie ruszczyka (Varixinal np) o ile nie masz jakichś przeciwskazań typu wysokie ciśnienie; mi łosobiście pomogły też zabiegi aquavibron i te w wodzie, wirówka to sie chyba nazywa, po kilku zabiegach się ruszyło i obrzęk pomaaaału zaczął schodzić; w sumie zechodził z parę miesięcy, al po drenażach i tych ww. zabiegach łykałam tylko ruszczyk i stosowałam rękawiczki (inna na dzień, inna na noc); u mnie było trudniej bo poszlo w paluchy i ze środkowego to wogle nie chcialo zleźć (mój fuckowy paluszek najwyraźniej lubi być widoczny);